Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Bylis Ballsh
 
Korabi Peshkopi
 
2 2
3 2
Luzi 2008
 
Lushnja
 
1 0
4 0
Tomori Berat
 
Burreli
 
0 0
1 0
AF Elbasani
 
Apolonia Fier
 
0 0
1 0
Skënderbeu W
 
Kinostudio W
 
   
0 10
Apolonia W
 
Laçi W
 
   
10 0
Tirana
 
Kukësi
 
0 0
1 0
Skënderbeu Korçë
 
Teuta Durrës
 
0 0
0 1
Vllaznia Shkodër
 
Laçi
 
1 0
1 2
CS Constantine
 
Ben Aknoun
 
0 0
0 0
UE Santa Coloma
 
Penya Encarnada
 
0 0
1 1
CD Lunda-Sul
 
União de Malanje
 
0 0
   
Recreativo do Libolo
 
São Salvador
 
0 0
0 0
Interclube
 
Santa Rita
 
0 0
2 0
Petro de Luanda
 
Sagrada Esperança
 
0 0
0 1
Kabuscorp
 
Wiliete
 
0 0
0 0
Aston Villa
 
Ottos Rangers
 
   
2 2
Old Road
 
John Hughes
 
   
1 2
Argentino Merlo
 
Deportivo Armenio
 
0 4
1 4
Dock Sud
 
Los Andes
 
1 1
3 1
Excursionistas
 
Villa Dálmine
 
2 0
2 2
Flandria
 
Midland
 
1 0
2 1
Liniers
 
Comunicaciones
 
1 0
1 0
UAI Urquiza
 
Deportivo Laferrere
 
0 0
1 1
Villa San Carlos
 
Fénix
 
0 0
0 1
Brown de Adrogué
 
Atlanta
 
0 2
2 3
Temperley
 
Almirante Brown
 
0 1
1 1
Almagro
 
Defensores Unidos
 
0 0
1 1
Gimnasia Mendoza
 
Aldosivi
 
1 2
2 3
Chaco For Ever
 
Atlético Rafaela
 
0 0
2 0
Agropecuario
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
0 0
Alvarado
 
Deportivo Maipú
 
0 0
0 1
All Boys
 
Talleres Remedios
 
0 0
1 0
Mercedes
 
Ituzaingó
 
0 3
0 4
Tigre
 
Unión Santa Fe
 
0 0
0 1
Huracán
 
Atlético Tucumán
 
3 0
4 0
Juventud Unida Univ.
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 0
2 0
Deportivo Santamarina
 
Kimberley Mar del Plata
 
0 0
1 1
Urartu
 
BKMA
 
0 0
2 1
Dakota
 
RCA
 
1 0
1 0
Britannia
 
Nacional
 
2 1
6 3
Western United
 
Central Coast Mariners
 
0 0
0 2
Brisbane Roar
 
Newcastle Jets
 
0 0
0 2
Sydney
 
Western Sydney Wanderers
 
0 0
2 1
Western United W
 
Newcastle Jets W
 
1 2
2 2
Newmarket
 
Acacia Ridge
 
1 0
5 1
North Pine
 
Western Spirit
 
   
3 1
Springfield United
 
North Brisbane
 
0 0
2 2
Newmarket U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
0 0
North Pine U23
 
Western Spirit U23
 
   
3 3
Springfield United U23
 
North Brisbane U23
 
   
0 0
Canberra Olympic
 
Yoogali
 
4 1
7 2
Monaro Panthers
 
O'Connor Knights
 
0 0
1 2
NWS Spirit
 
Hills Brumbies
 
1 1
3 1
Marconi Stallions
 
Manly United
 
1 0
2 1
St. George Saints
 
Wollongong Wolves
 
2 0
2 2
Adamstown Rosebuds
 
Cooks Hill United
 
1 1
1 3
New Lambton
 
Edgeworth Eagles
 
0 1
0 1
Valentine
 
Weston Bears
 
2 0
2 0
Maitland
 
Lake Macquarie
 
2 0
2 0
Mindil Aces
 
Uni Azzurri
 
1 0
2 0
Casuarina
 
Darwin Hearts
 
2 1
2 4
Brisbane City
 
WDSC Wolves
 
1 1
2 3
Gold Coast United
 
Redlands United
 
3 0
4 0
South Hobart
 
Glenorchy Knights
 
0 0
1 1
Clarence Zebras
 
Launceston United
 
2 1
6 1
Riverside Olympic
 
Devonport City
 
0 2
1 5
Kingborough Lions
 
Launceston City
 
0 1
2 1
Moreland City
 
Manningham United Blues
 
0 2
1 4
Port Melbourne
 
Dandenong Thunder
 
1 0
3 0
Altona Magic
 
St. Albans Saints
 
1 0
1 0
Hume City
 
Dandenong City
 
0 0
0 0
Bayswater City
 
Perth RedStar
 
0 3
0 3
Inglewood United
 
Floreat Athena
 
0 1
0 5
Olympic Kingsway
 
Perth Glory II
 
2 2
6 3
Perth
 
Balcatta
 
0 1
2 1
Stirling Lions
 
Fremantle City
 
0 1
4 2
Western Knights
 
Armadale
 
0 1
1 1
Gold Coast United W
 
Peninsula Power W
 
2 0
2 0
Eastern Suburbs NPL
 
Souths United W
 
2 0
3 0
Southside Eagles
 
St George Willawong
 
1 0
2 0
Moreton City II
 
Ipswich
 
0 0
1 1
Broadbeach United
 
Capalaba
 
2 1
4 1
Moreland City U23
 
Manningham United U23
 
2 1
4 1
South Melbourne U23
 
Green Gully U23
 
0 2
3 3
Altona Magic U23
 
St. Albans Saints U23
 
0 0
0 0
Hume City U23
 
Dandenong City U23
 
0 3
1 5
Port Melbourne U23
 
Dandenong Thunder U23
 
0 0
0 0
Bentleigh Greens
 
North Geelong Warriors
 
1 0
3 0
Perth W
 
Balcatta W
 
1 0
2 1
Cockburn City
 
Murdoch Uni Melville
 
0 2
1 3
Gosnells City
 
Rockingham City
 
0 0
0 0
Joondalup United
 
Kingsley
 
0 0
0 0
Mandurah City
 
Subiaco
 
0 0
0 0
Sorrento
 
Gwelup Croatia SC
 
0 0
0 0
Dianella White Eagles
 
UWA Nedlands
 
0 0
0 0
Austria Lustenau
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 1
Wolfsberger AC
 
Austria Wien
 
0 1
0 1
WSG Tirol
 
Blau-Weiß Linz
 
1 0
2 1
Ried
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
3 0
5 0
Vorarlberg U18
 
Admira U18
 
2 1
2 1
Wolfsberger AC U18
 
Tirol U18
 
1 0
1 3
St. Pölten U18
 
Rapid Wien U18
 
0 3
0 6
Austria Klagenfurt U18
 
Red Bull Akademie U18
 
0 1
0 3
Austria Wien U18
 
Sturm Graz U18
 
0 0
1 0
Ried U18
 
Burgenland U18
 
1 0
1 0
Horitschon
 
Deutschkreutz
 
   
4 2
Klingenbach
 
Rudersdorf
 
   
4 1
Leithaprodersdorf
 
Ritzing
 
   
   
Kohfidisch
 
Schattendorf
 
   
2 1
Pinkafeld
 
St. Margarethen
 
   
2 2
Bad Sauerbrunn
 
Halbturn
 
0 0
1 2
Köttmannsdorf
 
St. Jakob Rosental
 
1 1
1 1
Kraig
 
Donau Klagenfurt
 
   
5 1
Velden
 
Bleiburg
 
   
2 0
Ferlach
 
Austria Klagenfurt II
 
   
2 0
St. Pölten II
 
Retz
 
   
1 0
Wiener Neustadt
 
Langenrohr
 
   
2 1
St. Peter
 
Gloggnitz
 
   
1 2
Haitzendorf (Aut)
 
Schrems
 
   
0 1
Bad Schallerbach
 
Vortuna Bad Leonfelden
 
0 0
1 2
Friedburg / Pöndorf
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
5 1
Wohnbau Dietach
 
Mondsee
 
   
0 2
WSPG Wels II
 
Bad Ischl
 
1 2
1 3
Union Perg
 
St. Valentin
 
   
1 0
Eugendorf
 
Straßwalchen
 
   
3 0
Thalgau
 
Bürmoos
 
   
1 0
Golling
 
Siezenheim
 
   
0 2
Grödig
 
Bramberg
 
   
0 3
Ilz
 
Fürstenfeld
 
1 0
2 0
FSC Hochegger Dächer
 
SC Bruck an der Mur
 
3 0
6 0
Ebbs
 
Kitzbühel
 
   
1 3
Fügen
 
Wörgl
 
   
3 1
Innsbrucker AC
 
Kundl
 
   
3 2
St. Johann in Tirol
 
Telfs
 
   
3 0
Volders
 
Kematen
 
   
3 1
Völs
 
Wattens II
 
   
2 4
Lochau
 
Austria Lustenau II
 
   
2 2
Admira Dornbirn
 
Hörbranz
 
   
5 2
Alberschwende
 
Lustenau
 
   
2 0
Andelsbuch
 
Rotenberg
 
   
0 0
Höchst
 
Göfis
 
   
0 1
Red Star Penzing
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
2 3
Wienerberg
 
Dinamo Helfort
 
0 0
1 2
FC 1980 Wien
 
ASV 13
 
   
4 0
Hellas Kagran
 
Simmeringer SC
 
2 0
3 2
Stadlau
 
Union Mauer
 
   
0 3
Donaufeld
 
Krems
 
0 1
1 1
Wiener Viktoria
 
Wiener SC
 
0 0
2 2
Leobendorf
 
TWL Elektra
 
0 1
2 1
Bischofshofen
 
Imst
 
2 1
3 3
Silz / Mötz
 
SVG Reichenau
 
0 0
3 0
Kufstein
 
Austria Salzburg
 
0 1
0 4
Pinzgau Saalfelden
 
Dornbirner SV
 
2 1
3 2
Qabala
 
Turan
 
0 0
1 2
Neftçi
 
Araz
 
2 0
3 0
Volna
 
Orsha
 
1 0
3 0
FC Ostrovets
 
Shakhtyor Petrikov
 
0 0
1 0
Ynergetyk-BDU
 
Bumprom
 
0 1
0 1
Niva
 
Lida
 
0 1
0 1
Dnepr Mogilev
 
Neman Grodno
 
0 1
0 2
Gomel
 
Dinamo Minsk
 
0 1
0 1
Isloch
 
Arsenal
 
0 1
0 2
Torpedo BelAZ
 
BATE
 
0 0
2 0
Zorka-BDU W
 
Bobruichanka W
 
5 0
8 0
Gomel W
 
Dinamo Brest W
 
0 2
0 2
Westerlo W
 
RFC de Liege W
 
0 0
0 0
Moldavo W
 
Zulte-Waregem II W
 
0 0
0 0
Eendracht Aalst W
 
Standard Liège II W
 
0 0
0 0
Chastre W
 
Renaissance Mons 44 W
 
0 0
0 0
Anderlecht II W
 
Alken W
 
0 0
0 0
Tienen W
 
Genk II W
 
   
2 2
Lierse Kempenzonen
 
RSC Anderlecht II
 
0 0
1 1
Deinze
 
Lommel United
 
2 1
3 2
Dender
 
Zulte-Waregem
 
0 0
1 4
Sporting Charleroi II
 
La Louvière
 
0 4
1 4
KAA Gent II
 
Dessel Sport
 
1 1
2 2
Thes Sport
 
Cappellen
 
1 0
5 0
Excelsior Virton
 
Royal Antwerp II
 
1 0
1 0
Heist
 
Olympic Charleroi
 
1 2
2 2
RWDM
 
AS Eupen
 
1 1
3 1
Mechelen
 
Westerlo
 
0 2
3 2
Genk
 
Cercle Brugge
 
1 0
1 1
Antonia
 
Hoboken
 
   
1 1
Berlaar-Heikant
 
K. Kontich
 
   
1 1
De Kempen
 
Vosselaar
 
   
1 3
Auderghem
 
Tubize II
 
   
4 1
Huldenberg
 
Kraainem
 
   
0 2
Rotselaar
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
1 0
Ixelles
 
Stade Everois
 
   
0 2
Achel
 
Weerstand Koersel
 
   
4 0
Bregel Sport
 
HIH Hoepertingen
 
   
2 1
Herkol
 
Helson Helchteren
 
   
1 4
Beringen
 
Groen Star Beek
 
   
0 1
Park Houthalen
 
Herk
 
   
1 2
Lorraine Arlon
 
Vaux-Noville
 
   
3 0
Messancy
 
Florenville
 
   
5 2
Oppagne-Wéris
 
Nothomb-Post
 
   
0 2
RESC Houffaloise
 
Harre-Manhay
 
   
0 2
Chevetogne
 
Meux II
 
   
0 0
Condruzien
 
Biesme
 
   
1 0
Evelette-Jallet
 
US Dinantaise
 
   
3 2
Loyers
 
Nismes
 
   
4 3
Ardennen
 
Sottegem
 
   
2 3
Berlare
 
Standard Denderleeuw
 
   
7 0
Svelta Melsele
 
Beveren
 
   
1 2
Diksmuide
 
Rumbeke
 
   
6 0
Meulebeke
 
Dottignies
 
   
0 1
Wevelgem City
 
Moen
 
   
4 3
Varsenare
 
Sassport Boezinge
 
   
6 1
Westerlo U21
 
Deinze U21
 
2 0
3 2
Albert Quévy-Mons
 
Stade Verviers
 
2 0
3 1
La Louvière Centre
 
Jette
 
1 0
3 0
Rochefort
 
Meux
 
1 0
1 1
Verlaine
 
Rus Binche
 
0 0
1 2
Oostkamp
 
Gent-Zeehaven
 
1 0
1 3
Sparta Petegem
 
Cercle Brugge II
 
   
1 2
Torhout
 
Merelbeke
 
0 0
2 1
Mandel United
 
Zulte Waregem II
 
0 0
0 2
Ninove
 
Dikkelvenne
 
1 1
1 2
Hades
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
2 2
Spouwen-Mopertingen
 
Racing Mechelen
 
   
4 2
Wezel
 
Berchem Sport
 
   
4 1
FC Lebbeke
 
Mechelen II
 
0 0
1 1
Houtvenne
 
KSC City Pirates
 
   
3 0
Lille
 
Bocholt
 
0 0
0 1
Tempo Overijse
 
Sporting Hasselt
 
   
0 1
Bredene W
 
Famkes Merkem II W
 
   
6 1
Lierse Kempenzonen W
 
Svelta Melsele W
 
   
2 2
Pays Vert Ostiches W
 
White Star Woluwe II W
 
   
2 0
Staden W
 
Leeuw Brucom W
 
   
5 1
Vosselaar W
 
Noorse W
 
   
7 3
Kontich W
 
Loenhout W
 
   
1 2
Mechelen II W
 
Bosdam Beveren W
 
   
7 1
Charleroi II W
 
Sainte-Ode W
 
   
5 0
Drongen W
 
Kester-Gooik W
 
   
4 0
Loyers W
 
Sibret W
 
   
3 1
Standard Liège III W
 
Union Saint-Gilloise W
 
   
8 2
Irlande-Auderghem W
 
Andennais W
 
   
4 3
Renaissance Mons 44 II W
 
RFC de Liege II W
 
   
0 1
Wolvertem Merchtem W
 
DT Borsbeke W
 
   
0 1
RSC Anderlecht W
 
OH Leuven W
 
0 0