Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Vora
 
Flamurtari
 
0 1
2 3
CR Belouizdad
 
Mostaganem
 
1 1
2 2
USM Alger
 
RC Bougaa
 
1 0
7 0
Nueva Chicago
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 0
0 1
Central Córdoba SdE Res.
 
Boca Juniors Res.
 
1 0
2 2
Pyunik
 
Alashkert
 
2 0
2 1
Ararat-Armenia
 
Ararat
 
0 1
2 1
Wellington Phoenix
 
Melbourne Victory
 
0 0
1 0
Adelaide United
 
Macarthur
 
1 0
1 2
Brisbane Knights
 
Centenary Stormers
 
2 0
5 0
Brisbane Knights U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
0 2
Sydney II
 
Sutherland Sharks
 
0 0
0 0
Port Darwin
 
Garuda
 
1 0
2 0
Hellenic Athletic
 
Darwin Olympic
 
1 1
3 2
Melbourne Knights
 
Heidelberg United
 
0 0
0 1
South Melbourne
 
Green Gully
 
1 0
3 0
Oakleigh Cannons
 
Avondale Heights
 
1 2
1 2
Brisbane City W
 
Brisbane Olympic W
 
0 0
4 2
Oakleigh Cannons U23
 
Avondale U23
 
0 0
0 0
Northcote City
 
Melbourne City II
 
2 1
3 1
Preston Lions
 
Sunshine Georgies
 
3 0
2 1
LASK Linz
 
Salzburg
 
2 0
3 1
Dornbirn
 
First Vienna
 
1 0
1 0
Kapfenberger SV
 
Stripfing
 
1 0
3 1
Liefering
 
Grazer AK
 
1 0
2 0
St. Pölten
 
Admira
 
0 1
0 3
Floridsdorfer AC
 
Leoben
 
0 2
0 2
Marz
 
Edelserpentin
 
   
1 1
Parndorf
 
Siegendorf
 
1 0
2 2
Lendorf
 
SAK Klagenfurt
 
   
0 2
Völkermarkt
 
Treibach
 
   
1 1
Wolfsberg
 
Landskron
 
2 1
2 2
Klagenfurter AC 1909
 
Spittal
 
   
1 0
Kilb
 
Ortmann
 
   
2 0
USC Rohrbach
 
Kottingbrunn
 
   
2 0
Waidhofen/Thaya
 
Scheiblingkirchen
 
0 0
0 1
Zwettl
 
Korneuburg
 
   
1 4
Weißkirchen / Allhaming
 
Union Edelweiß
 
   
0 2
Oedt
 
Ostermiething
 
   
9 0
SPG Kornspitz Pregarten
 
St. Martin i.M.
 
   
2 2
Adnet
 
Union Henndorf
 
   
1 1
Kuchl
 
UFC Hallein
 
   
3 0
Seekirchen
 
Anif
 
   
2 0
Puch
 
Salzburger AK
 
   
0 2
Fehring
 
Gnas
 
2 0
5 0
Frauental
 
Schladming
 
   
0 1
Koflach
 
Kalsdorf
 
   
1 1
Lafnitz II
 
Wildon
 
   
5 3
Union RB Weinland Gamlit
 
TuS Heiligenkreuz
 
0 0
0 0
Mannswörth
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
0 0
Donau
 
Austria XIII
 
0 0
0 0
Bad Gleichenberg
 
ASK Klagenfurt
 
0 0
3 1
Gleisdorf 09
 
Union Vöcklamarkt
 
2 2
2 2
LASK Juniors
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
2 0
Ried II
 
Voitsberg
 
0 1
1 3
Vorwärts Steyr
 
Wolfsberger AC II
 
1 1
1 2
Wallern / Marienkirchen
 
Allerheiligen
 
3 2
5 3
WSPG Wels
 
Gurten
 
0 1
0 1
Draßburg
 
Oberwart / Rotenturm
 
0 1
1 3
Mannsdorf
 
Rapid Wien II
 
0 2
1 4
Ardagger
 
Neusiedl
 
0 1
0 1
Austria Wien II
 
Favoritner AC
 
1 0
1 1
Traiskirchen
 
Mauerwerk
 
1 1
2 2
Schwaz
 
Wolfurt
 
1 0
4 0
Wals-Grünau
 
TSV St. Johann
 
2 0
3 1
Sumqayıt
 
Zira
 
0 0
0 0
Empire Club
 
Brittons Hill
 
   
1 3
Belshina
 
ABFF U17
 
0 0
1 0
Vitebsk
 
Slutsk
 
0 0
2 0
Famkes Merkem W
 
Gent II W
 
0 0
0 0
Club Brugge II
 
Liège
 
0 1
1 2
KRC Genk II
 
Francs Borains
 
0 1
1 1
Sint-Truiden
 
Standard Liège
 
1 1
3 3
Chaumont
 
Libramont
 
   
0 2
KV Oostende U21
 
Patro Eisden U21
 
0 0
1 0
Lommel U21
 
Waasland-Beveren U21
 
1 0
2 0
Dender U21
 
Lierse Kempenzonen U21
 
2 1
3 1
Kortrijk U21
 
RWDM U21
 
2 0
6 1
Bilzen United W
 
VVC Brasschaat W
 
   
4 2
Herent W
 
Sottegem W
 
   
12 1
Genk W
 
St. Liege W
 
0 1
0 2
Seraing II
 
Longlier
 
   
2 2
Tuzla City
 
Siroki Brijeg
 
1 1
3 1
Borac Banja Luka
 
Sloga Doboj
 
1 0
1 0
Oratório
 
Independente AP
 
0 0
1 0
Palmeiras W
 
Kindermann-Avaí W
 
3 0
4 0
Santos W
 
Corinthians W
 
1 1
1 3
Brasilis FC U20
 
Ponte Preta U20
 
0 1
1 5
Capivariano U20
 
Metropolitano FC U20
 
1 0
2 0
Comercial de Tietê U20
 
Elosport U20
 
1 0
1 0
Comercial U20
 
Bandeirante U20
 
1 0
2 0
Francana U20
 
Sertãozinho U20
 
1 0
1 3
Guaçuano U20
 
Aguai U20
 
2 2
2 3
Ibrachina U20
 
Nacional SP U20
 
0 2
2 2
Independente SP U20
 
Cosmopolitano U20
 
0 0
1 2
Inter de Bebedouro U20
 
Botafogo SP U20
 
1 0
1 3
Itapirense U20
 
Porto Ferreira U20
 
0 1
0 3
Ituano U20
 
Desportivo Brasil U20
 
1 1
1 2
José Bonifácio U20
 
Mirassol U20
 
1 2
1 3
Juventus U20
 
São Bernardo U20
 
0 0
1 1
Mauá U20
 
Mauaense U20
 
1 0
3 0
Osasco Audax U20
 
Grêmio Osasco U20
 
0 1
1 1
Portuguesa Santista U20
 
Santo André U20
 
3 0
3 1
Portuguesa U20
 
Guarulhos U20
 
2 0
5 0
Rio Branco EC U20
 
Inter Limeira U20
 
2 2
3 4
Rio Claro SP U20
 
Ferroviária U20
 
1 1
1 1
Rio Preto U20
 
Olímpia U20
 
1 0
1 0
São Bento U20
 
Sfera U20
 
0 0
0 0
São Caetano U20
 
Aster Brasil SP U20
 
0 0
1 0
São Carlos U20
 
Velo Clube U20
 
0 3
0 4
Sao Jose EC U20
 
Taubaté U20
 
2 1
2 3
SKA Brasil U20
 
Paulínia U20
 
3 0
4 0
Tanabi SP U20
 
Fernandópolis U20
 
   
   
Tupã U20
 
Marília U20
 
0 2
1 4
União Mogi U20
 
Joseense U20
 
0 1
0 3
União Suzano U20
 
Pinda Ferroviária U20
 
2 0
2 1
Vital Ibiúna U20
 
Referência U20
 
0 2
0 2
VOCEM U20
 
Novorizontino U20
 
0 3
0 5
XV de Jaú U20
 
Taquaritinga U20
 
3 0
8 0
XV de Piracicaba U20
 
União São João U20
 
   
   
Botev Plovdiv
 
Botev Vratsa
 
1 0
2 0
CSKA Sofia
 
OFK Pirin
 
1 1
1 2
Spartak Varna
 
Dobrudzha 1919
 
2 0
2 1
Dynamo de Douala
 
Stade Renard
 
0 0
0 1
Fovu Club
 
PWD
 
1 0
1 2
Gazelle
 
Colombe
 
1 0
1 0
Union Douala
 
Fortuna Mfou
 
1 0
1 1
Victoria United
 
Cotonsport
 
2 0
2 1
Young Sport Academy
 
Canon
 
0 1
0 1
Recoleta
 
Deportes Limache
 
0 1
0 3
Deportes Tolima
 
Rionegro Águilas
 
2 1
2 1
Diables Noirs
 
Jeunesse Unie de Kintélé
 
1 0
2 0
Vegas
 
CARA Brazzaville
 
0 0
0 0
Rudeš
 
Slaven Koprivnica
 
1 0
1 3
Jarun
 
Dubrava Zagreb
 
0 1
0 1
Uskok Klis
 
GOSK Kastel Gomilica
 
0 0
1 0
AEL
 
Othellos
 
3 0
3 2
Ethnikos Assias
 
APEP
 
0 1
0 2
Opava
 
Sparta Praha B
 
2 0
3 2
Příbram
 
Sigma Olomouc B
 
0 0
0 1
Vysočina Jihlava
 
Vlašim
 
0 1
1 1
Písek
 
Bohemians 1905 II
 
0 0
0 1
Ústí nad Labem
 
Arsenal Česká Lípa
 
1 1
3 1
Karvina II
 
Viktoria Otrokovice
 
0 0
0 1
Karvina U19
 
Slovacko U19
 
0 2
0 2
HB Køge
 
B 93
 
1 2
5 3
Hobro
 
AaB
 
0 0
2 1
Næstved
 
Horsens
 
0 2
0 2
OB
 
Viborg
 
1 1
1 3
Cibao
 
Vega Real
 
3 1
3 1
Chacaritas
 
San Antonio
 
0 0
0 0
Plymouth Argyle
 
Leicester City
 
1 0
1 0
Crystal Palace U21
 
Chelsea U21
 
0 0
2 2
Everton U21
 
Blackburn Rovers U21
 
1 1
2 3
Manchester City U21
 
West Brom U21
 
1 0
2 0
Norwich City U21
 
West Ham United U21
 
0 2
0 2
Southampton U21
 
Nottingham Forest U21
 
0 0
1 1
Manchester United U21
 
Liverpool U21
 
0 1
0 3
Wigan Athletic U21
 
Hull City U21
 
0 2
1 2
Peterborough United U21
 
Fleetwood Town U21
 
0 0
1 0
Bradford City U18
 
Lincoln City U18
 
   
3 1
Cambridge United U18
 
Bristol Rovers U18
 
   
4 0
Luton Town U18
 
AFC Wimbledon U18
 
   
4 2
Accrington Stanley U18
 
Oldham Athletic U18
 
   
1 0
Fasil Ketema
 
Hambericho Durame
 
1 1
2 2
Bahardar
 
Kedus Giorgis
 
1 0
1 1
GBK
 
OTP
 
0 0
2 0
Honka
 
Tampere United
 
0 1
1 1
PPJ
 
NJS
 
0 0
1 1
TPV
 
P-Iirot
 
0 0
0 2
PK-35 Vantaa W
 
PKKU W
 
0 0
0 0
Haka
 
EIF
 
1 0
2 1
VPS
 
SJK
 
0 0
1 1
Inter Turku
 
Oulu
 
1 1
3 3
TiPS W
 
NJS W
 
   
0 5
Guingamp II
 
Bastia-Borgo
 
0 2
0 2
Boulogne
 
Beauvais
 
1 0
1 1
Chambly
 
Stade Briochin
 
0 0
1 1
Paris W
 
Stade de Reims W
 
0 1
2 2
Metz
 
Lens
 
2 1
2 1
Niort
 
Chasselay MDA
 
2 0
2 0
Avranches
 
Épinal
 
0 1
0 2
Châteauroux
 
Le Mans
 
1 1
1 2
Cholet
 
Sochaux
 
1 0
1 0
Dijon
 
Orléans
 
0 0
1 0
Marignane Gignac CB
 
Red Star
 
0 1
0 2
Nîmes
 
Versailles
 
0 0
0 1
Villefranche
 
Rouen
 
0 0
1 1
Dinamo Tbilisi
 
Kolkheti Poti
 
0 0
0 0
Dila
 
Dinamo Batumi
 
0 0
0 0
Gonio
 
Lokomotivi Tbilisi II
 
3 0
5 0
Merani Martvili
 
Saburtalo II
 
0 0
1 0
Hertha BSC
 
Hansa Rostock
 
2 0
4 0
SpVgg Greuther Fürth
 
Kaiserslautern
 
0 1
2 1
MSV Duisburg
 
Waldhof Mannheim
 
1 0
1 1
FC Augsburg
 
FC Union Berlin
 
0 0
2 0
Werder Bremen W
 
RB Leipzig W
 
0 1
1 1
CfR Pforzheim
 
Sonnenhof Großaspach
 
0 2
0 3
Fortuna Regensburg
 
Eichstätt
 
1 3
1 4
TSV Abtswind
 
Donaustauf
 
0 0
3 1
Ammerthal
 
Jahn Regensburg II
 
0 0
1 1
Eltersdorf
 
Hankofen-Hailing
 
2 0
2 0
Neudrossenfeld
 
Würzburger FV
 
2 1
5 1
SC Feucht
 
Gebenbach
 
0 3
0 8
Leher TS
 
Oberneuland
 
0 0
1 1
Harksheide
 
Süderelbe
 
0 0
0 1
Bonner SC
 
Bergisch Gladbach
 
0 0
1 0
Uerdingen
 
Sonsbeck
 
2 0
3 2
SF Baumberg
 
Kleve
 
2 0
4 0
Bersenbrück
 
Schwarz-Weiß Rehden
 
1 0
1 2
Bischofswerdaer FV
 
Budissa Bautzen
 
0 0
0 0
Arminia Ludwigshafen
 
Mechtersheim
 
1 1
2 1
Eintracht Trier
 
Kaiserslautern II
 
1 0
1 0
Bayern München II
 
Aubstadt
 
1 0
1 1
Bayreuth
 
Eintracht Bamberg
 
1 0
2 1
Memmingen
 
Viktoria Aschaffenburg
 
0 0
0 0
Weiche Flensburg
 
Kilia Kiel
 
0 0
0 0
Drochtersen / Assel
 
Eimsbutteler TV
 
0 1
2 1
BAK '07
 
Eilenburg
 
0 0
0 2
Energie Cottbus
 
Greifswalder FC
 
2 0
2 1
Zwickau
 
ZFC Meuselwitz
 
0 0
1 1
Kickers Offenbach
 
Homburg
 
3 2
3 5
Stuttgarter Kickers
 
Bahlinger SC
 
1 0
4 0
SSVg Velbert
 
Rödinghausen
 
0 0
0 0
Ingolstadt U19
 
Nurnberg U19
 
0 0
2 1
Magpies
 
Europa Point
 
1 1
2 2
Panserraikos U19
 
AEK Athens U19
 
0 1
1 2
Olympiakos Piraeus U19
 
Atromitos U19
 
1 0
1 0
Hvíti riddarinn
 
Grindavík
 
0 1
0 3
Selfoss
 
Kári
 
0 1
3 1
Dalvík / Reynir
 
KF
 
1 0
2 0
Hafnir
 
Úlfarnir
 
3 0
3 0
ÍH
 
Ýmir
 
3 0
3 3
Fram W
 
Fjardab Höttur Leiknir W
 
1 2
2 2
Stjarnan
 
KR