Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Almirante Brown
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 2
0 3
Central Ballester
 
JJ Urquiza
 
1 3
2 4
Centro Español
 
Argentino Rosario
 
0 0
2 0
Claypole
 
Yupanqui
 
1 0
2 0
Deportivo Muñiz
 
General Lamadrid
 
1 1
2 3
Puerto Nuevo
 
Luján
 
0 1
1 3
Victoriano Arenas
 
Real Pilar
 
0 0
0 0
Banfield Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 0
1 0
Belgrano Córdoba Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
2 1
6 2
Huracán Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
2 0
2 0
Rosario Central Res.
 
Barracas Central Res.
 
3 0
6 0
Boca Juniors Res.
 
Platense Res.
 
2 0
2 1
Rosario Central
 
Deportivo Riestra
 
1 1
1 1
Gandzasar
 
Syunik
 
0 0
2 0
Ararat
 
Pyunik
 
0 0
0 1
Ararat-Armenia
 
Urartu
 
1 0
2 0
Ulsan
 
Yokohama F. Marinos
 
1 0
1 0
Al Ain
 
Al Hilal
 
3 0
4 2
Uzbekistan U23
 
Malaysia U23
 
1 0
2 0
Vietnam U23
 
Kuwait U23
 
1 1
3 1
Abdish-Ata
 
Central Coast Mariners
 
0 0
1 1
Maitland
 
Newcastle Suns
 
   
8 0
South Cardiff
 
Broadmeadow Magic
 
0 6
0 10
Valentine
 
Dudley Redhead Senior
 
   
2 0
Warners Bay
 
Cooks Hill United
 
   
0 2
West Wallsend
 
Lambton Jaffas
 
1 2
1 2
Toronto Awaba
 
Hamilton Azzurr
 
   
4 5
Gold Coast United
 
Rochedale Rovers
 
1 1
2 2
Western Spirit
 
Maroochydore
 
2 2
2 3
Peninsula Power W
 
Eastern Suburbs NPL
 
0 1
0 3
Brisbane Strikers
 
Moreton City II
 
2 1
4 1
İrəvan
 
Keşlə FK
 
1 3
2 6
MOIK
 
Energetik
 
0 0
3 1
Wotton
 
Paradise
 
   
1 1
Isloch
 
Torpedo BelAZ
 
1 0
1 0
Dinamo Minsk
 
Neman Grodno
 
0 0
1 0
Alken W
 
Moldavo W
 
2 2
5 4
Thes Sport
 
KAA Gent II
 
2 1
2 1
Abeilles
 
Buffles
 
0 1
1 2
Adjidja
 
JAK
 
1 1
2 1
Aïnonvi
 
JSO
 
   
1 0
ASVO
 
UPI-ONM
 
   
3 1
Avrankou Omnisport
 
Police Benin
 
   
0 0
Béké Bembèrèkè
 
Réal Sport
 
1 0
2 0
Djeffa
 
Etoile Filante
 
   
0 2
Dynamo Unacob
 
Tonnerre
 
   
1 0
Hodio
 
Dynamique Djougou
 
0 0
2 0
Panthères
 
Soleil
 
0 0
2 1
Universitario de Vinto
 
Nacional Potosí
 
0 0
3 1
Zrinjski
 
Sloga Doboj
 
1 0
3 0
BDF XI
 
Galaxy
 
1 0
1 2
Galvez
 
Independencia
 
1 0
1 1
Atletico-PR U20
 
Santos U20
 
0 0
1 1
Bragantino U20
 
Ceará U20
 
0 0
0 0
Fluminense U20
 
Goias U20
 
1 0
1 0
Flamengo RJ U20
 
Palmeiras U20
 
0 0
1 2
Corinthians U20
 
Internacional U20
 
1 0
2 1
Sao Paulo U20
 
Botafogo U20
 
1 0
1 3
Vila Nova
 
Cuiabá
 
1 0
2 0
Porto Velho
 
Ji-Paraná
 
   
   
Vilhena
 
Real Ariquemes
 
   
   
Uniao Cacoalense
 
Gênus
 
   
   
Bahia
 
Fluminense
 
1 1
2 1
Bragantino
 
Vasco da Gama
 
1 0
2 1
Grêmio
 
Athletico PR
 
1 0
2 0
Atlético Mineiro
 
Criciúma
 
1 0
1 1
Fortaleza
 
Cruzeiro
 
1 0
1 1
Juventude
 
Corinthians
 
0 0
2 0
Palmeiras
 
Internacional
 
0 1
0 1
Spartak Varna II
 
Ludogorets III
 
2 1
2 1
Asenovets
 
Nesebar
 
1 1
2 3
Dimitrovgrad
 
Atletik Kuklen
 
0 0
2 1
FK Sliven
 
Botev Plovdiv II
 
   
1 2
Gigant Saedinenie
 
Sokol Markovo
 
1 0
1 0
Levski Karlovo
 
Sozopol
 
0 0
2 1
Lokomotiv Plovdiv II
 
Karnobat
 
1 0
3 0
Sekirovo
 
Rodopa Smolyan
 
   
1 2
Spartak Plovdiv
 
Sayana Haskovo
 
1 0
2 1
Yambol 1915
 
Beroe II
 
2 0
4 0
Zagorets
 
Rozova dolina
 
1 2
1 2
CSKA Sofia
 
Botev Plovdiv
 
0 0
0 1
ASEC Koudougou
 
Majestic
 
0 0
0 1
KOZAF
 
ASFB
 
0 0
0 0
Royal
 
Sporting Cascades
 
1 1
2 2
SONABEL
 
USFA
 
1 0
1 1
Palestino
 
Huachipato
 
2 0
2 0
Once Caldas
 
Santa Fe
 
0 1
0 1
Rionegro Águilas
 
Alianza Petrolera
 
0 0
4 0
Millonarios
 
Junior FC
 
1 0
3 2
Renaissance
 
Céleste
 
   
   
JSK
 
Vita Club
 
   
1 1
Deportivo Saprissa
 
Municipal Liberia
 
0 1
2 2
Guanacasteca
 
San Carlos
 
0 1
0 1
Puntarenas
 
Pérez Zeledón
 
0 0
0 0
Dinamo Zagreb
 
Varaždin
 
1 0
2 1
HAŠK
 
Zelina
 
1 0
2 1
Lučko
 
Dinamo OO
 
1 0
7 0
Mladost Petrinja
 
Maksimir Zagreb
 
1 0
3 0
Ponikve
 
Vrapče Zagreb
 
1 1
3 2
Samobor
 
Bistra
 
0 0
0 0
Sava Strmec
 
NK Lukavec
 
1 0
2 0
Tondach
 
Zagorec
 
1 2
1 4
Trešnjevka
 
Segesta Sisak
 
0 0
1 2
GOSK Dubrovnik
 
HNK Zadar
 
0 2
0 3
GOSK Kastel Gomilica
 
Kamen Ivanbegovina
 
1 0
2 1
Junak
 
Vodice
 
3 0
5 4
Neretva Metković
 
Uskok Klis
 
1 0
2 1
Primorac Biograd
 
Split
 
0 1
1 2
Sloga Mravince
 
Neretvanac Opuzen
 
0 1
0 2
Zagora
 
Hrvatski vitez
 
0 1
3 1
Zmaj Makarska
 
Omiš
 
   
0 0
Varaždin U19
 
Dinamo Zagreb U19
 
0 0
2 2
Omonia Nicosia
 
Aris Limassol
 
0 0
0 0
Apollon
 
Paphos
 
0 0
1 1
Prostějov
 
Vyškov
 
0 0
0 1
Chrudim
 
Varnsdorf
 
0 0
1 1
Dukla Praha
 
Opava
 
1 0
2 0
Sigma Olomouc B
 
Hanácká
 
2 0
4 2
Sparta Praha B
 
Příbram
 
2 1
5 1
Táborsko
 
Viktoria Žižkov
 
2 0
5 0
Vlašim
 
Líšeň
 
3 2
4 5
Zbrojovka Brno
 
Vysočina Jihlava
 
0 0
1 0
Kozlovice
 
Strani
 
1 1
1 1
Slavia Prague U19
 
Sparta Praha U19
 
0 1
0 2
Ceske Budejovice U19
 
Dukla Prague U19
 
1 0
1 0
Silkeborg U19
 
Horsens U19
 
2 0
3 0
Deportivo Pantoja
 
Delfines Del Este
 
1 1
1 2
Moca
 
San Cristobal
 
1 0
5 1
Vega Real
 
Universidad O&M
 
0 1
0 1
Cumbaya
 
Libertad
 
0 0
0 0
Guayaquil City
 
Manta
 
0 0
1 1
San Antonio
 
9 de Octubre
 
0 0
1 0
Chacaritas
 
Independiente Juniors
 
1 4
1 5
Gualaceo
 
Leones del Norte
 
1 0
2 1
El Gounah
 
Smouha
 
1 0
1 0
ENPPI
 
El Daklyeh
 
0 0
0 0
National Bank of Egypt
 
El Geish
 
0 0
0 1
Stockport County Res.
 
Burnley Res.
 
   
3 4
Gateshead
 
Aldershot Town
 
0 0
0 1
Guernsey
 
Southall
 
   
0 3
Biggleswade
 
Aylesbury United
 
0 0
0 0
Reading U18
 
Chelsea U18
 
1 2
1 4
Chelsea W
 
Aston Villa W
 
2 0
3 0
Flora
 
Paide
 
1 2
1 3
Saue
 
Kose II
 
   
9 0
FC Bayern München
 
Arsenal
 
0 0
1 0
Manchester City
 
Real Madrid
 
0 1
1 1
VG-62
 
Jazz
 
0 1
1 3
JS Hercules
 
OLS
 
0 3
0 4
Tampere United
 
Inter Turku II
 
0 0
0 0
MP II
 
IPS Edustus
 
2 0
5 2
Kypärämäki Rangers
 
Jyväskylä Blackbird
 
   
1 11
Purha
 
Union Plaani
 
   
0 6
Greater Tomorrow
 
Bombada
 
1 0
1 0
Wallidan
 
Waa Banjul Football
 
0 0
0 1
Kolkheti Khobi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
0 1
2 2
Rustavi
 
Gareji
 
0 1
2 3
Sioni
 
Spaeri
 
2 1
5 1
Dinamo Tbilisi II
 
Aragvi Dusheti
 
2 1
3 1
Shturmi
 
WIT Georgia
 
1 0
2 1
Villingen
 
Sonnenhof Großaspach
 
1 1
1 1
Weidenhausen
 
Rot-Weiß Walldorf
 
0 0
0 0
Kleve
 
Sonsbeck
 
0 2
0 2
Blau Weiß Bornreihe
 
Kickers Emden
 
0 1
0 1
Borussia Hildesheim
 
Germania Egestorf
 
3 1
5 3
Ramlingen/Ehlershausen
 
Eilvese
 
1 1
1 4
Schwarz-Weiß Rehden
 
Heeslinger SC
 
0 0
2 2
Eckernforder SV
 
Union Neumünster
 
1 0
3 1
Eichede
 
Dornbreite Lubeck
 
2 0
3 0
Hohenwestedt
 
Todesfelde
 
0 3
0 5
Wattenscheid 09
 
Vreden
 
0 0
1 0
Eimsbutteler TV
 
Kilia Kiel
 
2 1
5 1
TSV Steinbach
 
Hoffenheim II
 
0 0
1 0
Lincoln Red Imps
 
Europa FC
 
1 0
3 0
Rivartibonitienne
 
Triomphe Liancourt
 
   
2 0
Marathón
 
Olimpia
 
0 0
2 1
BC Rangers
 
Warriors
 
0 1
0 3
Viktória Szombathely W
 
Szent Mihály W
 
0 1
2 3
HK W
 
Fram W
 
3 0
3 0
Afturelding W
 
Grindavík W
 
0 0
0 0
Grótta W
 
IA Akranes W
 
1 1
1 1
Stjarnan / KFG / Álf U19
 
Víkingur U19
 
1 1
2 3
Borneo
 
Madura United
 
0 1
0 4
Persija
 
Persis Solo
 
0 0
1 0
RANS Nusantara
 
Barito Putera
 
1 1
1 1
Sepahan
 
Zob Ahan
 
0 0
1 0
Ironi Bnei Kabul
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
0 0
0 0
Bnei Eilat
 
MS Jerusalem
 
0 0
0 4
Grulla Morioka
 
Cerezo Osaka
 
0 0
0 1
Vanraure Hachinohe
 
Kashima Antlers
 
1 0
1 1
Azul Claro Numazu
 
Consadole Sapporo
 
0 1
1 3
Giravanz Kitakyushu
 
Machida Zelvia
 
0 0
1 2
Imabari
 
Vissel Kobe
 
1 1
1 1
Iwaki
 
Albirex Niigata
 
0 1
0 2
Kagoshima United
 
Tokyo Verdy
 
0 1
0 1
Matsumoto Yamaga
 
Avispa Fukuoka
 
1 0
1 1
Omiya Ardija
 
Nagoya Grampus
 
0 1
0 2
V-Varen Nagasaki
 
Júbilo Iwata
 
0 0
1 0
YSCC
 
Tokyo
 
0 2
0 4
Anyang
 
Gimpo
 
0 0
0 0
Daegu
 
Cheongju
 
0 1
1 1
Gangwon
 
Hwaseong
 
0 0
1 1
Gyeongnam
 
Jeonnam Dragons
 
1 0
1 0
Incheon United
 
Gimhae City
 
0 0
1 0
Jeju United
 
Cheonan City
 
0 0
1 1
Jinju Citizen
 
Daejeon Citizen
 
0 1
0 2
Mokpo City
 
Bucheon 1995
 
1 0
1 2
Sangju Sangmu
 
Busan I'Park
 
1 1
2 2
Seongnam
 
Suwon
 
0 0
1 0
Ansan Greeners
 
Suwon Bluewings
 
0 0
0 1
Seoul E.
 
Seoul
 
0 0
0 1
Auda
 
FC Daugavpils
 
1 0
1 0
Rīgas FS
 
Metta / LU
 
0 0
2 0
Makedonija
 
Voska Sport
 
1 1
2 1
Tikves
 
Shkupi
 
0 0
0 0
Stade Malien Bamako
 
Binga
 
2 1
3 2
USC Kita
 
ASKO
 
0 0
0 1
AC Douane
 
Nouadhibou
 
2 0
6 0
Khangarid
 
SP Falcons
 
0 1
3 1
Khoromkhon
 
Khovd
 
1 0
4 1
Iskra
 
Mladost Ljeskopolje
 
0 2
1 2
Excelsior Rotterdam W
 
Fortuna Sittard W
 
0 1
0 5
Wellington Phoenix Res
 
Western Suburbs
 
0 1
0 1
Indígenas U20
 
Deportivo Ocotal U20
 
0 1
1 1
Diriangén U20
 
H&H Export U20
 
0 0
7 2
Orgánica Masachapa U20
 
Municipal Jalapa U20
 
1 2
2 2
Matagalpa
 
Deportivo Ocotal
 
2 0
2 1
Doma United
 
Remo Stars
 
1 0
1 1
Ballymena Allstars W
 
Belfast Celtic W
 
   
2 1
Foyle Belles W
 
Comber Rec. W
 
   
1 3
Sion Swifts W
 
Ballyclare Comrades W
 
   
6 1
St. James' Swifts W
 
Camlough Rovers W
 
   
3 2
St. Oliver Plunkett W
 
Bangor Ladies W
 
   
1 6
Loughgall U20
 
Glenavon U20
 
0 0
2 1
Newry City U20
 
Crusaders U20
 
0 0
0 1
Brann
 
HamKam
 
0 0