Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besa Kavajë
 
Kastrioti Krujë
 
1 1
3 2
Partizani Tirana W
 
Lushnja W
 
   
17 0
Gramshi W
 
Teuta W
 
   
9 0
Vllaznia W
 
KF Tirana W
 
   
4 0
Egnatia Rrogozhinë
 
Partizani Tirana
 
2 0
2 1
Dinamo Tirana
 
Erzeni Shijak
 
1 0
2 0
Tlemcen
 
MC Alger
 
0 1
0 2
Annaba
 
USM El Harrach
 
0 0
2 0
AS Khroub
 
Aïn M'lila
 
2 0
2 0
ASM Oran
 
NA Hussein Dey
 
0 0
0 0
CA Batna
 
MSP Batna
 
1 0
1 0
CR Méchria
 
Olympique Médéa
 
0 0
4 0
E Sour El-Ghozlane
 
MO Constantine
 
1 0
2 1
GC Mascara
 
MCB Oued Sly
 
0 0
1 0
HB Chelghoum Laïd
 
Teleghma
 
1 0
2 1
IB Khémis El Khechna
 
MC El Eulma
 
2 0
3 0
Kouba
 
Koléa
 
2 0
2 0
Oued Akbou
 
RB Ouargla
 
0 0
4 0
Oued Magrane
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 0
3 1
RC Arbaâ
 
Temouchent
 
0 0
1 0
SKAF Khémis Mélina
 
Ghir Abadla
 
2 0
4 1
WA Boufarik
 
WA Mostaganem
 
1 0
1 3
FC Santa Coloma II
 
Atlètic Club II
 
1 1
3 1
UE Santa Coloma II
 
La Massana
 
0 0
1 2
Sant Julià
 
Ranger's
 
   
   
Atlètic Club d'Escaldes
 
Ordino
 
1 0
1 0
FC Santa Coloma
 
Carroi
 
0 0
4 0
Pas de la Casa
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 1
0 1
Atlètic Amèrica
 
Esperança d'Andorra
 
0 2
0 5
Desportivo Huíla
 
Académica do Lobito
 
0 0
3 1
Pigotts Bullets
 
SAP
 
   
4 1
Hoppers
 
Green City
 
   
3 4
Grenades
 
Willikies
 
   
5 0
Sportivo Italiano
 
Argentino Quilmes
 
0 1
1 1
Colegiales
 
Cañuelas
 
1 0
4 0
San Martín Burzaco
 
Deportivo Merlo
 
1 1
1 2
Deportivo Morón
 
Colón
 
0 2
0 2
Tristán Suárez
 
Quilmes
 
0 1
1 3
Arsenal de Sarandi
 
San Telmo
 
0 0
0 0
Guillermo Brown
 
Chacarita Juniors
 
0 2
0 3
Gimnasia y Tiro
 
Atletico Mitre
 
0 0
1 0
Racing Córdoba
 
Ferro Carril Oeste
 
1 0
1 1
Patronato
 
San Miguel
 
   
   
Club Atlético Güemes
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
1 1
San Martín San Juan
 
San Martín Tucumán
 
0 0
0 0
Central Córdoba
 
El Porvenir
 
0 0
1 0
Deportivo Español
 
Defensores de Cambaceres
 
0 0
0 0
Juventud Unida G.
 
Berazategui
 
0 1
0 1
Leandro Nicéforo Alem
 
Deportivo Paraguayo
 
0 0
1 1
Lugano
 
Sportivo Barracas
 
0 0
0 0
Sarmiento
 
Platense
 
0 1
0 1
Gimnasia La Plata
 
Banfield
 
1 0
1 2
Central Cordoba SdE
 
San Lorenzo
 
0 0
0 0
Circulo Deportivo
 
Olimpo
 
1 0
3 1
Deportivo Camioneros
 
Ciudad de Bolívar
 
0 1
0 2
Germinal de Rawson
 
Sansinena
 
1 0
3 1
Def. de Pronunciamiento
 
Defensores Belgrano VR
 
0 0
1 0
Crucero del Norte
 
Sarmiento de La Banda
 
0 0
1 0
Deportivo Rincón
 
Cipolletti
 
1 0
1 0
El Linqueño
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
1 0
Gimnasia Concepción
 
Douglas Haig
 
0 0
1 1
Gutiérrez
 
Estudiantes de San Luis
 
1 0
1 0
Villa Mitre
 
Sol de Mayo
 
2 0
3 1
Argentino Monte Maíz
 
Atenas
 
0 2
2 3
Sol de América
 
Central Norte
 
0 0
0 1
9 de Julio Rafaela
 
Sportivo Las Parejas
 
0 0
0 1
Unión Sunchales
 
Boca Unidos
 
2 1
2 1
San Martín Mendoza
 
Huracán Las Heras
 
   
   
Juventud Antoniana
 
San Martín Formosa
 
1 0
1 0
Pyunik II
 
Alashkert II
 
0 0
0 1
Banants II
 
Ararat-Armenia II
 
0 1
0 1
West Armenia
 
Shirak
 
0 0
1 0
River Plate
 
Estrella
 
1 1
1 3
Melbourne City
 
Perth Glory
 
5 0
8 0
Melbourne Victory W
 
Central Coast Mariners W
 
0 0
0 0
Mt Gravatt Hawks
 
Univ. Queensland
 
1 0
2 3
Virginia United
 
Redcliffe PCYC
 
   
6 3
Mt Gravatt U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
6 4
Virginia United U23
 
Redcliffe Dolphins U23
 
   
1 2
Canberra FC
 
Gungahlin
 
0 1
2 4
Tuggeranong United
 
Cooma Tigers
 
0 0
0 3
Woden Weston W
 
ANUW W
 
0 1
1 1
Canberra Olympic W
 
Canberra W
 
0 0
0 0
Belconnen United W
 
Gungahlin United W
 
0 0
0 0
APIA Leichhardt Tigers
 
Sydney United
 
0 4
1 5
Blacktown City
 
Central Coast II
 
1 0
3 1
Western Sydney W. II
 
St George City FA
 
5 1
6 1
Rockdale City Suns
 
Sydney Olympic
 
3 1
3 2
Broadmeadow Magic
 
Lambton Jaffas
 
2 1
2 3
Hamilton Olympic
 
Charlestown City Blues
 
1 1
3 1
Brisbane Roar II
 
Peninsula Power
 
1 1
1 1
SC Wanderers
 
Gold Coast Knights
 
0 1
0 1
Moreton City Excelsior
 
Queensland Lions
 
0 3
2 4
Olympic
 
Rochedale Rovers
 
2 0
2 0
Sunshine Coast Wanderers W
 
Mitchelton W
 
1 1
4 1
FQ QAS W
 
Lions W
 
0 2
0 5
Caboolture
 
SWQ Thunder
 
2 0
2 1
Mitchelton
 
Brisbane Strikers
 
0 4
2 5
Logan Lightning
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
2 0
2 0
Melbourne Knights U23
 
Heidelberg United U23
 
1 1
1 3
Melbourne Victory II
 
Brunswick City
 
2 1
2 1
Western United II
 
Werribee City
 
0 1
3 2
Fremantle City W
 
West NTC W
 
0 1
0 1
Murdoch Uni Melville W
 
Subiaco W
 
0 2
1 4
Perth RedStar W
 
UWA Nedlands W
 
3 0
7 0
Hartberg
 
Sturm Graz
 
0 1
1 3
Rapid Vienna
 
Austria Klagenfurt
 
1 0
1 1
Lafnitz
 
Amstetten
 
0 0
2 2
Sturm Graz II
 
SV Horn II
 
1 1
2 1
Lebring
 
Tillmitsch
 
1 0
1 0
FC Egg
 
Lauterach
 
   
2 1
Nenzing
 
Hard
 
1 0
1 0
Slovan HAC
 
Schwechat
 
   
0 1
Rot-Weiß Rankweil
 
Rheindorf Altach II
 
1 2
1 2
Röthis
 
Hohenems
 
0 0
0 0
Sebail
 
Kapaz
 
0 2
3 3
Sabah
 
Qarabağ
 
2 1
3 2
Deacons
 
Kick Start
 
   
0 2
MKK-Dnepr
 
Dinamo Minsk II
 
0 0
0 1
Baranovichi
 
Gomelzheldortrans
 
0 1
2 1
Molodechno-DYuSSh 4
 
BATE II
 
2 0
3 1
Torpedo BelAZ II
 
Slonim
 
1 1
2 3
Naftan
 
Smorgon
 
0 0
1 1
Shakhtyor
 
Slavia
 
0 2
1 3
Dinamo Brest
 
Minsk
 
1 0
3 0
Dinamo-BGU W
 
DYuSSh Pinskogo W
 
11 0
19 0
Minsk FK W
 
Vitebsk W
 
1 0
4 0
ABFF U19 W
 
Smorgon W
 
3 0
6 0
OH Leuven II
 
Club Brugge II W
 
0 0
0 0
Waasland-Beveren
 
Beerschot-Wilrijk
 
1 0
2 0
Standard Liège II
 
RFC Seraing
 
1 0
1 2
Patro Eisden
 
KV Oostende
 
1 2
2 3
Knokke
 
Hoogstraten
 
0 1
0 1
Sint-Eloois-Winkel
 
Oud-Heverlee Leuven II
 
1 0
2 1
Tienen
 
URSL Visé
 
2 3
3 3
Union Namur
 
Lokeren-Temse
 
1 1
2 1
Club Brugge
 
Antwerp
 
1 0
3 0
Kortrijk
 
Sporting Charleroi
 
1 0
1 2
Anderlecht
 
Union Saint-Gilloise
 
1 0
2 1
OH Leuven
 
Gent
 
2 1
2 1
Bevel FC
 
Zandhovense
 
   
1 1
Mariekerke
 
KBSK Retie
 
   
1 1
Ranst
 
Ternesse
 
   
4 0
Sporting Tisselt
 
's Gravenwezel-Schilde
 
   
2 0
WS Schorvoort
 
Loenhout
 
   
2 2
Fenixx BeigHum
 
Sporting Kampenhout
 
   
3 1
Amicii Bruxelles
 
Waterloo
 
   
0 5
BX Brussels
 
Kosova Schaerbeek
 
   
1 2
Eppegem
 
Elewijt
 
   
2 2
Genappe
 
NSeth Berchem
 
   
3 0
Grez-Doiceau
 
Léopold
 
   
3 3
Hoegaarden-Outgaarden
 
Stade Bierbeek
 
   
1 1
Liedekerke
 
Bertem-Leefdaal
 
   
0 2
Linden
 
Herent
 
   
2 3
Olympia Wijgmaal
 
Eendracht Mazenzele
 
   
2 1
Saint-Michel
 
Saint-Josse
 
   
1 2
Union Lasne-Ohain
 
Sporting Bruxelles
 
   
2 4
Courcelles
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
0 2
Gerpinnes
 
Naastois
 
   
6 1
Gilly
 
Neufvilles
 
   
1 4
Molenbaix
 
Gosselies Sports
 
   
2 3
PAC Buzet
 
Péruwelz
 
   
2 2
Ransart
 
Nechin
 
   
4 2
Soignies Sports
 
Antoing
 
   
0 3
Sporting Club Jemappes
 
Hornu
 
   
2 1
Beaufays
 
Ster-Francorchamps
 
   
1 1
FC Du Geer
 
Trooz
 
   
3 0
JS Fizoise
 
Mélen-Micheroux
 
   
1 2
Malmundaria
 
Hombourg
 
   
2 2
RCS Stavelotain
 
FC Eupen
 
   
1 2
Sart-Lez-Spa
 
Tilffois
 
   
1 1
UCE Liège
 
Aubel
 
   
0 1
Union Flémalloise
 
Hannut
 
   
4 4
Sporting Nevok Gruitrode
 
Zonhoven United
 
   
2 3
Turkse Rangers
 
Torpedo Hasselt
 
   
1 1
Verbroedering Maasmechelen
 
Meeuwen
 
   
1 2
Ethe Belmont
 
Sartoise
 
   
2 1
La Roche
 
Erezee
 
   
0 3
Beauraing
 
Anhée
 
   
3 4
Fernelmont-Hemptinne
 
Flavion-Morialmé
 
   
3 2
Rochefort II
 
Union Bossière Gembloux
 
   
5 1
Spy
 
Grand-Leez
 
   
1 0
Drongen
 
Munkzwalm
 
   
0 0
Kleit Maldegem
 
Destelbergen
 
   
3 0
Lembeke
 
Haasdonk
 
   
1 0
SK Denderhoutem
 
Lokeren Doorslaar
 
   
3 2
Zeveren Sportief
 
DT Borsbeke
 
   
2 1
Ardooie
 
Bredene
 
   
1 0
Lauwe
 
Oostnieuwkerke
 
   
5 0
Racing Waregem
 
Sparta Heestert
 
   
2 0
Westrozebeke
 
Excelsior Zedelgem
 
   
3 1
Acren
 
Stockay-Warfusée
 
3 0
4 0
Ganshoren
 
Tournai
 
1 0
2 0
Hamoir
 
La Calamine
 
0 0
0 3
Rebecq
 
Tubize
 
1 1
1 1
Warnant
 
Union Saint-Gilloise II
 
0 0
0 0
Gullegem
 
Zelzate
 
1 0
2 0
Harelbeke
 
Oudenaarde
 
0 1
2 2
Olsa Brakel
 
Eendracht Aalst
 
1 1
2 3
Voorde Appelterre
 
RFC Wetteren
 
0 1
2 2
Londerzeel
 
Tongeren
 
0 0
0 0
Rupel Boom
 
Diegem Sport
 
1 1
1 1
Sint-Truiden W
 
Ladies Genk III W
 
   
0 3
Molenbeek W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
5 0
Belœil
 
Schaerbeek-Evere
 
   
1 2
Couvin-Mariembourg
 
Ciney
 
   
4 6
Entité Manageoise
 
Onhaye
 
   
0 1
Flenu
 
RAS Monceau
 
   
1 0
Ostiches
 
Rapid Symphorinois
 
   
2 3
Habay-la-Neuve
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
4 1
Herstal
 
Marloie Sport
 
   
0 8
Mormont
 
Waremme
 
   
1 2
Raeren-Eynatten
 
Huy
 
   
1 2
Aywaille
 
Gouvy
 
   
2 0
Meix-Devant-Virton
 
Sprimont-Comblain
 
   
0 0
Avanti
 
Roeselare Daisel
 
   
1 1
HO Kalken
 
Sint-Denijs Sport
 
   
2 1
Jong Lede
 
VW Hamme
 
   
0 3
Pepingen-Halle
 
Elene-Grotenberge
 
   
0 2
Wambeek-Ternat
 
Erpe-Mere United
 
   
0 0
Westhoek
 
Eendracht Wervik
 
   
0 2
Wielsbeke
 
Wolvertem Merchtem
 
   
3 0
Altitude
 
Insee Police
 
   
1 0
Belmopan Bandits
 
Wagiya
 
   
7 3
Benque
 
Port Layola
 
   
3 0
Progresso
 
Hankook Verdes
 
   
0 1
San Antonio Bulo Bulo
 
Bolívar
 
1 0
1 0
Gualberto Villarroel SJ
 
The Strongest
 
0 0
0 2
Nacional Potosí
 
Universitario de Vinto
 
0 0
0 1
Gornji Rahić
 
Tomislav
 
1 0
3 1
Stupčanica Olovo
 
Sloboda Tuzla
 
0 1
0 1
Radnik Bijeljina
 
BSK Banja Luka
 
1 0
2 0
Igman Konjic
 
Posusje
 
1 0
1 1
Zeljeznicar
 
Sarajevo
 
0 0
0 0
Humaitá
 
Independencia
 
2 0
2 1
Sao Francisco
 
Galvez
 
0 1
1 2
Manaus
 
Amazonas
 
0 1
1 1
São Paulo W
 
Botafogo W
 
2 0
3 0
Ferroviária W
 
Fluminense W
 
0 0
2 1
Itapipoca
 
Pague Menos
 
1 1
2 2
Pelotas