Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

TP Mazembe
 
Al Ahly
 
0 0
0 0
ES Tunis
 
Mamelodi Sundowns
 
1 0
1 0
Adriatiku
 
Besëlidhja Lezhë
 
   
0 3
Gramshi
 
Murlani
 
   
2 0
Shënkolli
 
Naftëtari Kuçovë
 
   
   
Sopoti Librazhd
 
Albanët
 
   
5 2
Tërbuni Pukë
 
Veleçiku Koplik
 
   
4 1
Valbona
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
1 0
Teuta W
 
Skënderbeu W
 
   
2 3
Lushnja W
 
Gramshi W
 
   
0 6
Apolonia W
 
Vllaznia W
 
   
0 0
Laçi
 
Egnatia Rrogozhinë
 
1 0
1 2
Partizani Tirana
 
Dinamo Tirana
 
1 0
2 0
Teuta Durrës
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 0
Paradou AC
 
El Bayadh
 
1 0
1 0
Ghir Abadla
 
ASM Oran
 
1 1
2 2
JSM Tiaret
 
WA Boufarik
 
1 1
1 1
Koléa
 
CR Méchria
 
2 2
2 3
NA Hussein Dey
 
RC Arbaâ
 
1 0
1 0
Olympique Médéa
 
Kouba
 
1 1
1 3
SKAF Khémis Mélina
 
Mostaganem
 
1 2
1 2
Temouchent
 
MCB Oued Sly
 
1 0
1 0
WA Mostaganem
 
GC Mascara
 
0 0
2 0
Carroi
 
Atlètic Amèrica
 
1 0
2 3
Onze Bravos
 
Kabuscorp
 
2 0
2 0
Sagrada Esperança
 
CD Lunda-Sul
 
1 1
4 1
União de Malanje
 
Recreativo do Libolo
 
0 3
0 4
Académica do Lobito
 
Petro de Luanda
 
0 2
0 4
All Saints United
 
Pigotts Bullets
 
   
1 0
Garden Stars
 
SAP
 
   
1 1
Cañuelas
 
UAI Urquiza
 
0 2
0 2
Deportivo Armenio
 
Sportivo Italiano
 
1 0
2 1
Deportivo Merlo
 
Acassuso
 
0 0
0 0
Comunicaciones
 
Argentino Merlo
 
0 1
1 1
Atlanta
 
Almagro
 
1 0
3 0
Estudiantes Caseros
 
All Boys
 
0 0
1 1
Defensores Unidos
 
Defensores de Belgrano
 
2 0
3 2
Colón
 
Temperley
 
0 0
0 0
Talleres Remedios
 
Tristán Suárez
 
0 0
1 0
Defensores de Cambaceres
 
Atlas
 
0 1
1 1
Yupanqui
 
Central Ballester
 
1 0
3 0
Argentinos Juniors
 
Defensa y Justicia
 
0 1
1 1
Estudiantes
 
Barracas Central
 
1 0
3 0
Boca Unidos
 
Sol de América
 
0 0
0 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Gutiérrez
 
1 1
1 2
Ararat II
 
Banants II
 
0 0
0 3
Britannia
 
RCA
 
0 1
0 1
River Plate
 
Dakota
 
0 5
1 6
Malaysia U23
 
Vietnam U23
 
0 1
0 2
Kuwait U23
 
Uzbekistan U23
 
0 1
0 5
Western Sydney Wanderers
 
Melbourne City
 
0 2
1 2
Melbourne Victory
 
Brisbane Roar
 
0 0
0 0
Macarthur
 
Sydney
 
1 0
1 0
Western Spirit
 
Virginia United
 
   
1 5
Acacia Ridge
 
Springfield United
 
   
1 3
Centenary Stormers
 
Newmarket
 
   
4 4
Mt Gravatt Hawks
 
North Pine
 
3 0
6 2
Western Spirit U23
 
Virginia United U23
 
   
3 2
Acacia Ridge U23
 
Springfield United U23
 
   
0 6
Centenary Stormers U23
 
Newmarket U23
 
   
1 1
Mt Gravatt U23
 
North Pine U23
 
   
1 3
Cooma Tigers
 
Canberra FC
 
1 0
2 2
O'Connor Knights
 
Tuggeranong United
 
0 1
2 1
Sutherland Sharks
 
Manly United
 
1 2
1 2
St. George Saints
 
Hills Brumbies
 
1 0
1 0
St George City FA
 
Central Coast II
 
1 0
2 0
Darwin Hearts
 
Uni Azzurri
 
1 0
2 0
Mindil Aces
 
Port Darwin
 
3 0
5 0
Redlands United
 
Queensland Lions
 
0 3
2 4
WDSC Wolves
 
Moreton City Excelsior
 
0 2
0 4
Peninsula Power
 
SC Wanderers
 
1 2
1 2
Campbelltown City
 
Adelaide Comets
 
0 2
0 4
Adelaide Raiders
 
White City Woodville
 
2 0
3 2
Devonport City
 
South Hobart
 
0 0
1 1
Launceston City
 
Clarence Zebras
 
2 1
2 1
Green Gully
 
Port Melbourne
 
1 1
1 2
Manningham United Blues
 
Hume City
 
1 0
1 3
Altona Magic
 
Melbourne Knights
 
0 0
1 0
Dandenong Thunder
 
Avondale Heights
 
0 2
0 8
Armadale
 
Perth
 
0 0
1 1
Balcatta
 
Inglewood United
 
3 1
3 1
Bayswater City
 
Perth Glory II
 
1 2
5 2
Floreat Athena
 
Stirling Lions
 
0 0
2 0
Perth RedStar
 
Fremantle City
 
1 1
2 3
Western Knights
 
Olympic Kingsway
 
1 2
3 3
Eastern Suburbs NPL
 
Brisbane Olympic W
 
2 0
5 1
Mitchelton W
 
Peninsula Power W
 
1 0
4 4
Brisbane City W
 
Lions W
 
0 1
1 2
Eastern Suburbs Brisbane
 
Broadbeach United
 
1 0
2 1
Brisbane Strikers
 
Logan Lightning
 
3 0
4 1
Ipswich
 
Mitchelton
 
2 0
4 2
Moreton City II
 
Southside Eagles
 
1 1
3 1
Croydon Kings Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
2 0
3 0
Campbelltown City Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
0 1
0 1
Modbury Jets Res.
 
Adelaide City Res.
 
0 2
1 2
Para Hills Knights Res.
 
MetroStars Res.
 
3 1
3 2
Adelaide Raiders Res.
 
Beograd Res.
 
0 1
2 2
Adelaide Blue Eagles
 
West Torrens Birkalla
 
1 0
3 0
Adelaide Victory
 
Fulham United
 
0 1
2 3
Cumberland United
 
Salisbury United
 
0 0
2 0
Playford City Patriots
 
Vipers
 
1 1
2 4
Sturt Lions
 
West Adelaide
 
1 0
1 0
Adelaide Cobras
 
Western Strikers
 
2 1
2 1
Manningham United U23
 
Hume City U23
 
4 1
7 1
Green Gully U23
 
Port Melbourne U23
 
3 0
7 1
Altona Magic U23
 
Melbourne Knights U23
 
1 2
3 2
Dandenong Thunder U23
 
Avondale U23
 
1 2
1 2
Langwarrin
 
Melbourne Victory II
 
1 1
1 3
North Geelong Warriors
 
Eastern Lions
 
0 0
1 1
Sunshine Georgies
 
Bentleigh Greens
 
0 3
0 4
Gosnells City
 
Mandurah City
 
1 0
1 5
Gwelup Croatia SC
 
UWA Nedlands
 
1 2
3 2
Rockingham City
 
Joondalup United
 
0 0
3 3
Subiaco
 
Cockburn City
 
0 0
2 1
Dianella White Eagles
 
Murdoch Uni Melville
 
2 1
3 1
Austria Wien
 
WSG Tirol
 
2 0
3 0
Rheindorf Altach
 
Blau-Weiß Linz
 
1 1
2 2
Wolfsberger AC
 
Austria Lustenau
 
1 1
1 1
Stripfing
 
Dornbirn
 
0 1
2 2
Vorarlberg U18
 
Wolfsberger AC U18
 
2 0
4 0
Burgenland U18
 
Tirol U18
 
1 0
1 4
Rapid Wien U18
 
Ried U18
 
2 1
3 1
Red Bull Akademie U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
2 0
8 0
Sturm Graz U18
 
St. Pölten U18
 
0 1
1 2
Admira U18
 
Austria Klagenfurt U18
 
1 1
1 2
Halbturn
 
Pinkafeld
 
   
3 1
Ritzing
 
Parndorf
 
   
   
St. Margarethen
 
Marz
 
   
2 0
Schattendorf
 
Rudersdorf
 
   
3 0
St. Jakob Rosental
 
Völkermarkt
 
2 0
3 2
Austria Klagenfurt II
 
Köttmannsdorf
 
   
0 1
Bleiburg
 
Kraig
 
1 0
3 0
Donau Klagenfurt
 
Landskron
 
1 1
1 2
Ferlach
 
Wolfsberg
 
   
2 1
Scheiblingkirchen
 
Kilb
 
   
2 0
Retz
 
USC Rohrbach
 
   
3 0
St. Valentin
 
Wohnbau Dietach
 
   
0 5
St. Martin i.M.
 
Bad Schallerbach
 
   
3 0
Siezenheim
 
Union Henndorf
 
   
2 1
Anif
 
Eugendorf
 
   
1 0
Straßwalchen
 
Grödig
 
   
2 1
Bürmoos
 
Kuchl
 
   
1 1
Salzburger AK
 
Golling
 
   
1 1
TuS Heiligenkreuz
 
Fehring
 
1 0
1 0
Innsbrucker AC
 
Völs
 
   
2 2
Wattens II
 
Fügen
 
   
5 1
Göfis
 
Austria Lustenau II
 
   
4 2
Lochau
 
Nenzing
 
   
0 0
Lustenau
 
Andelsbuch
 
   
3 0
Hard
 
Admira Dornbirn
 
   
3 1
Hörbranz
 
Alberschwende
 
   
2 3
Rotenberg
 
FC Egg
 
   
1 1
Dinamo Helfort
 
Stadlau
 
1 1
2 1
Union Mauer
 
Red Star Penzing
 
3 1
4 2
Simmeringer SC
 
FC 1980 Wien
 
   
0 1
ASV 13
 
Mannswörth
 
   
2 3
Austria XIII
 
Slovan HAC
 
2 2
3 3
Gurten
 
Weiz
 
0 0
1 1
St. Anna
 
LASK Juniors
 
1 0
3 1
Mauerwerk
 
Wiener Viktoria
 
0 2
0 3
Rheindorf Altach II
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 0
1 1
Wolfurt
 
Bischofshofen
 
1 0
1 0
Austria Salzburg
 
Röthis
 
2 0
4 1
Dornbirner SV
 
Silz / Mötz
 
0 2
0 4
Hohenems
 
Rot-Weiß Rankweil
 
3 0
5 0
Imst
 
Wals-Grünau
 
0 1
2 1
TSV St. Johann
 
Kufstein
 
2 1
2 2
Qarabağ
 
Qabala
 
0 1
2 2
Zira
 
Neftçi
 
1 1
3 1
Al Reef
 
A'Ali
 
1 2
1 6
Alhassam
 
Al Budaiya
 
0 2
0 2
Bahrain SC
 
Malkiya
 
0 0
1 1
Fortis
 
Bashundhara Kings
 
0 1
0 1
Abahani Chittagong
 
Rahmatgonj MFS
 
1 0
2 1
Mohammedan Dhaka
 
Brothers Union
 
3 0
8 0
BATE II
 
FC Ostrovets
 
0 1
3 2
Bumprom
 
Belshina
 
1 0
1 2
Slonim
 
Volna
 
1 2
2 3
Dinamo Minsk II
 
Baranovichi
 
0 0
0 0
Minsk
 
Naftan
 
1 1
1 1
Arsenal
 
Shakhtyor
 
2 0
2 0
Slavia
 
Dinamo Brest
 
1 1
1 1
Smorgon W
 
Zorka-BDU W
 
0 3
0 4
Dinamo Brest W
 
Dinamo-BGU W
 
0 1
0 4
Dnepr Mogilev W
 
Gomel W
 
3 0
4 0
Club Brugge II W
 
Genk II W
 
1 0
2 0
Zulte-Waregem II W
 
RFC de Liege W
 
0 0
1 2
Gent II W
 
Eendracht Aalst W
 
0 0
1 2
Famkes Merkem W
 
Alken W
 
0 0
2 1
Tienen W
 
Chastre W
 
1 0
2 0
RSC Anderlecht II
 
Club Brugge II
 
1 2
1 2
Heist
 
URSL Visé
 
0 0
1 1
Hoogstraten
 
Sint-Eloois-Winkel
 
0 0
2 1
La Louvière
 
KAA Gent II
 
1 0
3 1
Lokeren-Temse
 
Excelsior Virton
 
0 1
1 3
Royal Antwerp II
 
Knokke
 
2 1
2 4
Sporting Charleroi II
 
Olympic Charleroi
 
1 1
3 1
OH Leuven
 
Sint-Truiden
 
0 0
1 0
Westerlo
 
Standard Liège
 
1 1
3 3
Gent
 
Mechelen
 
1 0
3 1
Genk
 
Anderlecht
 
1 0
2 1
Excelsior Zedelgem
 
Lauwe
 
   
2 1
Waasland-Beveren U21
 
Westerlo U21
 
0 2
1 2
Patro Eisden U21
 
Sint-Truiden U21
 
2 1
5 3
Jette
 
Hamoir
 
0 0
1 0
La Calamine
 
Rebecq
 
0 0
3 1
Tournai
 
Albert Quévy-Mons
 
1 1
1 1
Meux
 
Acren
 
0 0
1 1
Tubize
 
Stade Verviers
 
3 1
4 1
Verlaine
 
Warnant
 
0 1
0 2
Zulte Waregem II
 
Voorde Appelterre
 
1 0
4 0
Dikkelvenne
 
Mandel United
 
0 0
2 0
Oudenaarde
 
Torhout
 
1 0
1 0
Gent-Zeehaven
 
Gullegem
 
0 0
3 1
Merelbeke
 
Oostkamp
 
0 0
1 2
Berchem Sport
 
Hades
 
0 0
3 2
Bocholt
 
Londerzeel
 
0 0
2 0
KSC City Pirates
 
Wezel
 
1 2
2 2
Lyra-Lierse Berlaar
 
Spouwen-Mopertingen
 
0 0
0 2
Racing Mechelen
 
Lille
 
0 0
1 0
Sporting Hasselt
 
Houtvenne
 
0 0
1 1
Tongeren
 
Tempo Overijse
 
0 0
3 0
Leeuw Brucom W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
3 2
Loenhout W
 
Mechelen II W
 
   
2 2
VVC Brasschaat W
 
Kontich W
 
   
2 3
Svelta Melsele W
 
Bilzen United W
 
   
2 5
Andennais W
 
Standard Liège III W
 
   
2 5
Pays Vert Ostiches W
 
Sainte-Ode W
 
   
5 0
RFC de Liege II W
 
Charleroi II W
 
   
1 0
Sibret W
 
Irlande-Auderghem W
 
   
2 1
Union Saint-Gilloise W
 
Renaissance Mons 44 II W
 
   
5 1
White Star Woluwe II W
 
Loyers W
 
   
3 1
Bosdam Beveren W
 
Vosselaar W
 
   
0 1
Eendracht Mazenzele W
 
Bredene W
 
   
1 6
Noorse W
 
Sint-Truiden W
 
   
4 2
DT Borsbeke W
 
Molenbeek W
 
   
0 4
Genk W
 
Club Brugge W
 
0 0
1 1
St. Liege W
 
OH Leuven W
 
0 2
0 3
Huy
 
Herstal
 
   
6 1
Erpe-Mere United
 
Wielsbeke
 
   
2 3
Abeilles
 
Dynamo Unacob
 
0 0