Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Mamelodi Sundowns
 
Petro de Luanda
 
0 0
1 1
Wydad Casablanca
 
CR Belouizdad
 
0 0
0 0
Apolonia Fier
 
Burreli
 
1 0
4 0
Butrinti Sarandë
 
Besëlidhja Lezhë
 
1 0
3 2
Erzeni Shijak
 
Besa Kavajë
 
1 0
4 1
Maliqi
 
Pogradeci
 
1 2
2 3
Shkumbini Peqin
 
Korabi Peshkopi
 
0 1
0 2
Tërbuni Pukë
 
Turbina Cërrik
 
0 0
1 0
Tomori Berat
 
Bylis Ballsh
 
0 0
0 1
Vora
 
Lushnja
 
1 1
3 3
Bulqiza
 
Veleçiku Koplik
 
   
0 15
Elbasani
 
Shënkolli
 
   
3 5
Klosi
 
Internacional Tirana
 
   
3 0
Luzi 2008
 
Ada Velipojë
 
   
4 1
Oriku
 
Gramshi
 
   
8 0
Partizani Tirana W
 
Juban Danja W
 
   
1 0
Kinostudio W
 
Apolonia W
 
   
0 7
Lushnja W
 
AAS W
 
   
2 5
KF Tirana W
 
Tirana AS W
 
   
6 1
Vllaznia Shkodër
 
Partizani Tirana
 
0 0
0 0
Kukësi
 
Laçi
 
0 0
0 0
JS Saoura U21
 
WA Tlemcen U21
 
4 0
6 0
USM Alger U21
 
CR Belouizdad U21
 
1 1
3 2
HB Chelghoum Laïd
 
MC Oran
 
0 0
0 0
RC Arbaâ
 
MC Alger
 
0 0
1 0
JS Kabylie
 
ASO Chlef
 
0 0
0 1
JS Saoura
 
Tlemcen
 
3 0
6 0
Aïn M'lila
 
CA Batna
 
1 1
2 1
Annaba
 
JSM Skikda
 
0 1
0 4
Ben Aknoun
 
USMM Hadjout
 
1 0
2 0
CA Bordj Bou Arreridj
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 2
0 5
CRB Ain Ouessara
 
ASM Oran
 
1 0
1 0
JSM Béjaïa
 
MO Constantine
 
0 0
0 0
JSM Tiaret
 
El Bayadh
 
   
1 0
Lakhdaria
 
MO Béjaïa
 
   
1 6
MC El Eulma
 
Hamra Annaba
 
1 0
4 0
MC Saïda
 
SC Aïn Defla
 
1 0
5 0
MCB Oued Sly
 
Kouba
 
1 0
3 1
RB Ouargla
 
US Chaouia
 
0 0
2 0
SKAF Khémis Mélina
 
USM Bel Abbès
 
1 0
1 0
Temouchent
 
WA Boufarik
 
1 0
1 0
USM El Harrach
 
GC Mascara
 
   
1 0
USM Khenchela
 
Teleghma
 
0 0
2 0
Extremenya
 
Atlètic Amèrica
 
   
5 3
Recreativo do Libolo
 
Sporting de Benguela
 
   
1 1
Sagrada Esperança
 
Interclube
 
   
1 2
Progresso
 
Recreativo da Caála
 
0 0
0 1
Colegiales
 
Deportivo Armenio
 
1 2
2 2
Argentino Quilmes
 
Fénix
 
2 1
2 2
Cañuelas
 
Los Andes
 
0 0
1 0
Defensores Unidos
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 1
Deportivo Merlo
 
Dock Sud
 
0 0
1 1
Talleres Remedios
 
UAI Urquiza
 
2 0
3 1
San Martín Tucumán
 
Atletico Mitre
 
0 3
0 4
Brown de Adrogué
 
Independiente Rivadavia
 
0 0
1 1
Atlanta
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 0
0 0
San Telmo
 
Temperley
 
1 0
3 1
Chacarita Juniors
 
Quilmes
 
0 1
2 2
San Martín San Juan
 
Deportivo Madryn
 
1 2
3 2
Tristán Suárez
 
Sacachispas
 
2 0
2 1
Deportivo Santamarina
 
Almagro
 
0 0
0 0
All Boys
 
Gimnasia Jujuy
 
2 0
2 0
Berazategui
 
Deportivo Español
 
0 0
0 0
Victoriano Arenas
 
Claypole
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
Sportivo Italiano
 
0 0
0 0
Central Córdoba SdE Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 0
0 0
Gimnasia La Plata
 
Unión Santa Fe
 
0 0
1 0
San Lorenzo
 
Patronato
 
0 1
1 2
Rosario Central
 
Independiente
 
1 0
3 0
Central Cordoba SdE
 
Boca Juniors
 
1 1
1 2
Syunik
 
BKMA II
 
   
1 3
Banants II
 
Pyunik II
 
   
0 0
Alashkert
 
Noah
 
0 1
0 2
Ararat
 
Van
 
0 0
1 1
Britannia
 
Caravel
 
   
2 0
Al Rayyan
 
Istiqlol Dushanbe
 
0 0
1 0
Nasaf
 
Al Sadd
 
0 0
3 1
Al Faisaly
 
Al Wihdat
 
0 0
1 1
Al Sharjah
 
Al Hilal
 
2 0
2 2
Newcastle Jets
 
Central Coast Mariners
 
0 3
2 4
The Lakes
 
Bayside United
 
   
3 2
Western Spirit
 
Toowong
 
   
3 3
The Gap
 
St George Willawong
 
   
0 2
The Lakes U23
 
Bayside United U23
 
   
2 0
Western Spirit U23
 
Toowong U23
 
   
0 0
The Gap U23
 
St George Willawong U23
 
   
3 0
Belconnen United
 
Gungahlin
 
0 2
0 3
Canberra Olympic
 
Woden Weston
 
2 0
3 1
Cooma Tigers
 
O'Connor Knights
 
1 1
3 1
Monaro Panthers
 
Canberra FC
 
0 0
0 0
Sutherland Sharks
 
Rockdale City Suns
 
0 2
0 3
Marconi Stallions
 
Sydney United
 
1 0
4 2
Maitland
 
Broadmeadow Magic
 
0 2
1 3
Hellenic Athletic
 
Darwin Olympic
 
2 1
2 1
Port Darwin
 
Uni Azzurri
 
0 2
0 4
Logan Lightning
 
Moreton Bay United
 
2 2
4 3
Peninsula Power
 
Gold Coast United
 
1 1
3 1
Capalaba
 
Olympic
 
1 1
2 2
Adelaide City
 
West Torrens Birkalla
 
0 0
1 1
Cumberland United
 
Sturt Lions
 
0 2
1 3
Adelaide Comets
 
White City Woodville
 
0 0
2 1
Campbelltown City
 
Adelaide Olympic
 
1 0
3 0
Adelaide United ||
 
NE MetroStars
 
2 0
2 3
Clarence Zebras
 
Riverside Olympic
 
0 0
1 1
Devonport City
 
South Hobart
 
0 0
1 0
Glenorchy Knights
 
Launceston City
 
0 0
0 1
Eastern Lions
 
St. Albans Saints
 
1 0
1 2
Dandenong City
 
Heidelberg United
 
0 3
0 6
Port Melbourne
 
Avondale Heights
 
0 2
0 2
Dandenong Thunder
 
Melbourne Knights
 
1 1
3 1
Redlands United
 
Ipswich Knights
 
2 0
4 0
Southside Eagles
 
Magpies Crusaders
 
1 1
1 2
SWQ Thunder
 
Caboolture
 
1 0
4 2
Western Pride
 
Mitchelton
 
0 1
2 1
Croydon Kings Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
0 0
Adelaide City Res.
 
West Torrens Res.
 
   
2 2
Campbelltown City Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
3 0
Cumberland United Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
6 0
Adelaide Comets Res.
 
Beograd Res.
 
   
5 2
Adelaide United Res.
 
MetroStars Res.
 
   
1 1
Eastern United
 
West Adelaide
 
0 0
1 2
Fulham United
 
Adelaide Raiders
 
1 1
2 1
Modbury Jets
 
Port Adelaide Lion
 
1 1
5 2
Playford City Patriots
 
Para Hills Knights
 
2 1
2 1
Eastern Lions U21
 
St. Albans Saints U21
 
0 1
1 3
Dandenong City U21
 
Heidelberg United U21
 
0 5
0 7
Green Gully U21
 
Hume City U21
 
0 3
2 4
Dandenong Thunder U21
 
Melbourne Knights U21
 
1 0
1 0
Port Melbourne U21
 
Avondale Heights U21
 
1 2
3 2
Moreland City
 
Goulburn Valley Suns
 
0 2
3 2
North Geelong Warriors
 
Manningham United Blues
 
1 0
2 0
Balga
 
Ballajura
 
   
2 0
Swan United
 
Gwelup Croatia SC
 
   
0 2
Gosnells City
 
Armadale
 
   
3 7
Joondalup City
 
Inglewood United
 
   
0 2
Mandurah City
 
UWA Nedlands
 
   
4 0
Murdoch Uni Melville
 
South West Phoenix
 
   
3 0
Perth
 
Rockingham City
 
2 0
7 0
Perth RedStar
 
Sorrento
 
0 2
1 3
Curtin University
 
Kingsley
 
   
3 4
Stirling Lions
 
Floreat Athena
 
1 1
2 2
Admira
 
Hartberg
 
0 2
1 3
LASK Linz
 
Rheindorf Altach
 
2 0
2 1
WSG Tirol
 
Ried
 
0 0
2 0
Dornbirn
 
Lafnitz
 
0 2
1 4
Burgenland U18
 
Vorarlberg U18
 
   
5 0
St. Pölten U18
 
Ried U18
 
   
2 1
Tirol U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
   
2 5
Sturm Graz U18
 
Wolfsberger AC U18
 
   
3 0
Horitschon
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
2 3
Markt Allhau
 
Güssing
 
   
0 1
St. Margarethen
 
Kohfidisch
 
   
1 2
Pinkafeld
 
Oberpetersdorf
 
   
4 1
Ferlach
 
Lendorf
 
   
0 1
Spratzern
 
Scheiblingkirchen
 
   
2 3
SPG Kornspitz Pregarten
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
1 1
Grün Weiß Micheldorf
 
Bad Ischl
 
   
4 0
St. Martin i.M.
 
Mondsee
 
   
0 2
Union Perg
 
SV Wallern
 
   
0 2
Golling
 
Thalgau
 
   
4 2
Altenmarkt
 
Siezenheim
 
   
2 3
Eugendorf
 
Bürmoos
 
   
2 2
Frauental
 
Hitthaller St. Michael
 
   
1 3
Wildon
 
Ilz
 
   
1 2
St. Johann in Tirol
 
Kirchbichl
 
   
3 0
Münster
 
Völs
 
   
1 1
Union Innsbruck
 
Mils
 
   
1 1
Volders
 
Natters
 
   
3 1
Rheindorf Altach II
 
Bezau
 
   
0 1
Lustenau
 
Göfis
 
   
2 1
Bizau
 
Lochau
 
   
0 0
Ludesch
 
Hard
 
   
1 2
Meiningen
 
Fussach
 
   
5 1
Schruns
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
1 2
Donaufeld
 
Post
 
2 1
6 2
Union Mauer
 
Ostbahn XI
 
1 0
3 0
ASV 13
 
Schwechat
 
   
2 3
Dinamo Helfort
 
Stadlau
 
1 0
1 2
Gurten
 
St. Anna
 
0 0
0 0
Stadl-Paura
 
Weiz
 
0 1
0 3
Leobendorf
 
Mauerwerk
 
1 1
2 1
Anif
 
Salzburger AK
 
1 0
2 0
Bischofshofen
 
Seekirchen
 
0 0
0 0
Kuchl
 
Pinzgau Saalfelden
 
1 1
2 1
Austria Lustenau II
 
Rotenberg
 
1 1
1 2
FC Egg
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 1
2 2
Lauterach
 
Röthis
 
1 2
2 3
Admira Dornbirn
 
Austria Salzburg
 
0 0
1 0
Hohenems
 
Schwaz
 
0 0
1 2
Al Riffa
 
Manama
 
0 0
0 0
Khalidiya
 
East Riffa
 
0 1
1 1
FC Ostrovets
 
Slonim
 
2 0
3 0
Molodechno-DYuSSh 4
 
Volna
 
1 0
2 1
Orsha
 
Shakhtyor Petrikov
 
0 4
1 9
DYUSSH Stolin
 
Pripyat
 
   
1 5
Dinamo Malorita
 
Niva
 
   
1 2
DYuSSh-3 Pinsk
 
Luninets
 
   
1 0
Euroexport
 
Kobrin
 
   
5 0
Nadezhda
 
Granit
 
   
4 1
Drogichin
 
Krechet
 
   
3 2
Smena Vawkavysk
 
Neman Mosty
 
   
2 2
Grodnensky
 
FSK Dyatlovo
 
   
4 3
Neman Belkard
 
Chayka Zelva
 
   
1 2
Schuchin
 
Slonim City
 
   
0 0
Svislach
 
Fakel Novogrudok
 
   
5 1
Urozhaynaya
 
BGU Minsk
 
   
2 0
Serebryanka
 
SDJuShOR-3
 
   
3 1
Krumkachy
 
Traktor Minsk
 
   
2 0
Ynergetyk-BDU
 
Isloch
 
1 1
1 2
Slavia
 
Torpedo BelAZ
 
1 2
2 2
Minsk
 
Dinamo Brest
 
1 0
2 0
Dnepr Mogilev
 
Dinamo Minsk
 
0 1
0 2
BATE Res.
 
Gomel Res.
 
3 2
4 3
Neman Grodno Res.
 
Shakhtyor Res.
 
0 0
0 1
Belshina Res.
 
Vitebsk Res.
 
0 2
0 2
Vitebsk W
 
ABFF U19 W
 
   
2 0
Dinamo Brest W
 
Bobruichanka W
 
   
0 2
Dinamo-BGU W
 
Gomel W
 
   
10 0
Eva's Tienen W
 
Wuustwezel W
 
0 0
0 1
Kontich W
 
Renaissance Mons 44 W
 
3 1
7 1
Standard Liège II W
 
Famkes Merkem W
 
1 1
3 1
Knokke
 
Sint-Eloois-Winkel
 
1 1
4 2
Mandel United
 
La Louvière Centre
 
   
4 1
Olympic Charleroi
 
Francs Borains
 
0 0
1 0
Patro Eisden
 
Liège
 
1 0
3 2
Rupel Boom
 
Dessel Sport
 
1 0
2 1
Thes Sport
 
Tienen
 
0 1
1 1
URSL Visé
 
Heist
 
2 0
3 0
Mechelen
 
Sporting Charleroi
 
0 0
1 0
Bregel Sport
 
Helson Helchteren
 
   
0 0
Aywaille W
 
Alken W
 
   
2 3
Club Brugge II W
 
Bredene W
 
   
6 3
Heist W
 
Chastre II W
 
   
4 1
Sibret W
 
VVC Brasschaat W
 
   
0 0
Vosselaar W
 
Standard Liège III W
 
   
6 0
Svelta Melsele W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
6 2
Bosdam Beveren W
 
Havinnes W
 
   
8 1
Eendracht Aalst II W
 
Egem Pittem W
 
   
0 3
Eendracht Mazenzele W
 
Gent III W
 
   
6 2
Mechelen II W
 
Olympic Charleroi W
 
   
   
Renaissance Mons 44 II W
 
Olsa Brakel W
 
   
1 1
Sottegem W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
2 2