Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

ES Tunis
 
ES Sétif
 
0 1
0 1
Raja Casablanca
 
Al Ahly
 
1 1
1 1
ES Sétif U21
 
Paradou AC U21
 
3 0
3 0
HB Chelghoum Laïd U21
 
MC Oran U21
 
0 0
1 0
JS Kabylie U21
 
ASO Chlef U21
 
2 0
5 0
RC Arbaâ U21
 
MC Alger U21
 
1 3
3 6
NA Hussein Dey U21
 
CS Constantine U21
 
0 2
2 5
Olympique Médéa
 
RC Relizane
 
1 0
2 0
NA Hussein Dey
 
CS Constantine
 
1 2
1 4
US Biskra
 
NC Magra
 
0 0
1 0
Desportivo Huíla
 
Kabuscorp
 
   
1 1
Colón
 
Estudiantes
 
2 1
2 2
Junior Sevan
 
Urartu
 
   
   
Jeonbuk Motors
 
Hoang Anh Gia Lai
 
0 0
1 0
Sydney
 
Yokohama F. Marinos
 
0 0
0 1
Vissel Kobe
 
Singha Chiangrai United
 
4 0
6 0
Al Quwa Al Jawiya
 
Al Jazira
 
1 0
3 2
Sepahan
 
Pakhtakor
 
0 0
2 1
Shabab Al Ahli Dubai
 
Ahal
 
2 0
2 1
Al Gharafa
 
Foolad
 
0 1
0 1
Al Shabab
 
Mumbai City
 
2 0
6 0
Al Taawon
 
Al Duhail
 
3 1
3 4
Macarthur
 
Melbourne Victory
 
0 1
1 4
Centenary Stormers
 
Acacia Ridge
 
1 1
1 1
Pine Hills
 
Newmarket
 
   
0 1
Centenary Stormers U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
1 1
Pine Hills U23
 
Newmarket U23
 
   
1 3
Tuggeranong United W
 
Canberra W
 
   
0 5
Wollongong Wolves
 
Mt Druitt Town
 
1 0
3 0
Casuarina
 
Darwin Hearts
 
1 2
2 2
Queensland Lions
 
Brisbane Roar II
 
1 0
4 0
Croydon Kings
 
South Adelaide Panthers
 
0 1
1 1
Green Gully
 
Hume City
 
1 0
1 0
Souths United W
 
Lions W
 
0 0
0 1
Pascoe Vale
 
Werribee City
 
2 1
4 3
Kapfenberger SV
 
Austria Lustenau
 
1 0
1 2
Amstetten
 
SV Horn II
 
0 0
0 0
Austria Wien II
 
Blau-Weiß Linz
 
0 1
1 4
Wacker Innsbruck
 
Rapid Wien II
 
0 0
2 1
Vorwärts Steyr
 
Floridsdorfer AC
 
1 0
1 0
Leithaprodersdorf
 
Klingenbach
 
   
0 3
Parndorf
 
Bad Sauerbrunn
 
1 0
3 1
Siegendorf
 
Deutschkreutz
 
1 0
3 0
SAK Klagenfurt
 
Maria Saal
 
1 2
7 2
St. Jakob Rosental
 
Klagenfurter AC 1909
 
1 0
1 1
Feldkirchen
 
St. Andrä
 
   
2 2
Völkermarkt
 
Kraig
 
   
3 0
Ardagger
 
Kottingbrunn
 
   
0 0
Mannersdorf
 
St. Pölten II
 
1 0
1 0
Ortmann
 
Zwettl
 
   
4 3
Schrems
 
Waidhofen/Thaya
 
   
1 1
USC Rohrbach
 
Kilb
 
   
1 1
Bad Schallerbach
 
Oedt
 
   
1 4
Donau Linz
 
Union Edelweiß
 
0 1
1 2
Union St. Florian
 
St. Valentin
 
   
1 4
Grieskirchen
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
4 3
Adnet
 
Puch
 
   
2 0
Neumarkt
 
Hallwang
 
   
2 1
Bergheim
 
Straßwalchen
 
   
2 1
Fürstenfeld
 
Gnas
 
1 0
3 0
Lafnitz II
 
Leoben
 
0 1
2 1
Mettersdorf
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
4 0
Rottenmann
 
Lebring
 
   
1 3
SC Bruck an der Mur
 
Voitsberg
 
   
0 7
TuS Heiligenkreuz
 
Liezen
 
   
6 0
Zirl
 
Zams
 
   
1 0
Gerasdorf Stammersdorf
 
Wienerberg
 
1 0
2 1
Mannswörth
 
Austria XIII
 
0 1
0 4
Bad Gleichenberg
 
Allerheiligen
 
0 0
3 1
Hertha
 
Union Vöcklamarkt
 
4 0
6 0
Kalsdorf
 
Wolfsberger AC II
 
0 0
1 2
Ried II
 
Spittal
 
1 0
4 2
Treibach
 
Deutschlandsberger SC
 
0 3
0 5
Bruck/Leitha
 
Draßburg
 
3 0
4 0
Mannsdorf
 
Neusiedl
 
0 0
0 1
TWL Elektra
 
Traiskirchen
 
1 2
2 2
Wiener SC
 
Stripfing
 
0 1
0 4
Wiener Neustadt
 
First Vienna
 
0 0
0 1
Wals-Grünau
 
Grödig
 
0 1
1 1
TSV St. Johann
 
Telfs
 
0 0
0 0
Osipovichy
 
Lida
 
1 1
1 1
MKK-Dnepr
 
Gomelzheldortrans
 
0 0
0 0
Smorgon
 
Baranovichi
 
0 0
3 0
Belshina
 
Vitebsk
 
0 1
2 2
Neman Grodno
 
Shakhtyor
 
1 0
1 1
BATE
 
Gomel
 
1 0
2 1
Arsenal Res.
 
Slutsk Res.
 
1 1
1 3
Minsk FK W
 
Dnepr Mogilev W
 
   
4 0
Zorka-BDU W
 
Smorgon W
 
0 0
1 0
Charleroi
 
White Star Woluwé W
 
1 0
1 2
RSC Anderlecht W
 
St. Liege W
 
2 0
2 0
Nacional Potosí
 
Club Universitario
 
1 1
1 1
Wilstermann
 
Universitario de Vinto
 
0 0
1 1
Zeljeznicar
 
Zrinjski
 
0 1
1 2
Boavista U20
 
Portuguesa RJ U20
 
0 0
0 1
Botafogo U20
 
Fluminense U20
 
0 1
1 1
Atlético GO
 
Cuiabá
 
0 0
1 1
XV de Jaú
 
Francana
 
1 0
1 1
CSA
 
Bahia
 
1 1
1 1
Pacajus
 
Castanhal
 
0 0
1 0
Akademik Svishtov
 
Lokomotiv Dryanovo
 
   
3 0
Lokomotiv Mezdra
 
OFK Levski
 
   
0 0
Partizan
 
Drenovets
 
   
0 1
Pavlikeni
 
Sevlievo
 
   
3 2
Peshtera Galata
 
Juventus Malchika
 
   
0 3
Spartak Pleven
 
Botev Vratsa II
 
   
0 1
Vihar Slavyanovo
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
   
2 0
Levski Sofia
 
Ludogorets
 
1 0
1 0
Arda
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 3
3 6
Septemvri Sofia
 
Etar
 
2 1
3 1
Lovech
 
Hebar 1918
 
1 0
2 0
Foncha ST
 
Matelots
 
   
   
Gazelle
 
Lausanne
 
   
   
Leopard de Douala
 
Aigle Royal
 
   
   
Lion Blesse
 
FAP
 
   
   
Ngaoundéré
 
Stade de Bertoua
 
   
   
Rangers
 
Unisport Bafang
 
   
   
York9
 
Cavalry
 
1 0
2 0
Unión San Felipe
 
Deportes Temuco
 
0 0
0 0
Millonarios
 
Jaguares de Córdoba
 
2 0
3 0
JS Talangaï
 
Leopards de Dolisie
 
   
2 0
Patronage Sainte-Anne
 
Étoile du Congo
 
   
2 3
Hrvatski Dragovoljac
 
Šibenik
 
2 0
3 1
Inter Zaprešić
 
Cibalia
 
1 1
1 1
Písek
 
Sokol Hostoun
 
1 0
1 1
Vratimov
 
Slovan Rosice
 
2 1
3 2
Chomutov
 
Kladno
 
1 2
2 2
B 1903
 
Avarta
 
0 1
0 1
Ringsted
 
B 1908
 
0 2
0 4
Sydvest
 
B 1913
 
0 0
1 2
Varde IF Elite
 
B 1909
 
   
0 1
Aarhus Fremad II
 
OKS
 
1 0
4 1
Ringkøbing
 
Holstebro
 
   
1 0
Farum BK W
 
Brondby W
 
1 1
1 1
Fredericia
 
Lyngby
 
1 1
1 3
FC Helsingør
 
Hvidovre
 
1 1
1 2
SønderjyskE
 
Vejle
 
0 0
0 1
AGF U19
 
Midtjylland U19
 
0 4
0 6
Dikhil
 
EAD / PK 12
 
   
1 0
Hayabley
 
Port
 
   
1 3
Huddersfield Town
 
Barnsley
 
2 0
2 1
Newport County
 
Colchester United
 
1 0
1 2
Leeds U23
 
Manchester City U23
 
1 2
1 3
Manchester United U23
 
Arsenal U23
 
0 1
1 1
Nottingham U23
 
Middlesbrough U23
 
0 0
1 1
Stoke City U23
 
Burnley U23
 
0 0
0 0
West Ham United U23
 
Fulham U23
 
0 0
0 1
Sheffield Wed U23
 
Queens Park Rangers U23
 
0 0
0 0
Sutton United U18
 
Leyton Orient U18
 
   
0 3
Rotherham U18
 
Doncaster Rovers U18
 
   
2 2
Vändra
 
Keila
 
   
4 2
Tallinna Kalev
 
Tammeka
 
0 0
1 0
Barcelona W
 
Wolfsburg W
 
4 0
5 1
Juventus U19
 
Benfica U19
 
0 2
2 2
Atl. Madrid U19
 
Salzburg U19
 
0 3
0 5
PPJ U20
 
VJS U20
 
1 2
1 4
KPS
 
TP-47
 
   
1 15
PK-35 W
 
HJK W
 
0 0
1 1
KeuPa
 
Kings
 
   
0 4
PK-37
 
Riverball
 
   
0 2
Kuopion Elo
 
SaPa Pieksämäki
 
   
10 0
Haka
 
HIFK
 
1 1
2 1
Lahti
 
KuPS
 
0 1
0 1
Béziers
 
Andrézieux
 
   
3 1
Bastia
 
Paris
 
2 0
2 1
Dijon
 
Guingamp
 
3 0
3 3
Dunkerque
 
Amiens SC
 
0 0
0 0
Le Havre
 
Grenoble Foot 38
 
0 0
0 1
Nancy
 
Quevilly Rouen
 
   
0 3
Nîmes
 
Rodez
 
2 0
3 2
Pau
 
Sochaux
 
0 1
0 1
Valenciennes
 
Ajaccio
 
0 0
0 0
Avranches
 
Cholet
 
0 2
0 2
Bourg-en-Bresse
 
Red Star
 
0 2
0 2
Châteauroux
 
Annecy
 
0 0
0 1
Créteil
 
Villefranche
 
0 0
0 2
Le Mans
 
Bastia-Borgo
 
0 1
0 1
Sète
 
Orléans
 
0 0
1 0
Stade Briochin
 
Concarneau
 
1 1
1 3
Waa Banjul Football
 
GPA
 
   
1 1
Wallidan
 
Banjul
 
0 1
2 1
Fortuna Düsseldorf
 
Dynamo Dresden
 
2 0
2 2
Karlsruher SC
 
Ingolstadt
 
0 1
2 2
Wehen Wiesbaden
 
Kaiserslautern
 
1 1
2 1
VfL Wolfsburg
 
FSV Mainz 05
 
5 0
5 0
Carl Zeiss Jena W
 
Bayern Munich W
 
0 0
0 4
Nöttingen
 
Bissingen
 
1 1
3 2
Seligenporten
 
Gebenbach
 
   
3 4
1880 Wasserburg
 
Ingolstadt II
 
   
1 0
Hallbergmoos-Goldach
 
Ismaning
 
0 0
0 0
Bremer SV
 
Brinkumer SV
 
1 0
3 2
MSV 1919 Neuruppin
 
BSC Süd 05
 
1 0
1 1
Rot-Weiß Erfurt
 
Einheit Rudolstadt
 
1 0
3 0
Eintracht Norderstedt
 
Jeddeloh
 
0 0
0 0
Chemnitzer FC
 
Carl Zeiss Jena
 
0 0
1 1
BFC Dynamo
 
Tennis Borussia
 
0 0
1 0
Hertha BSC II
 
Altglienicke
 
1 0
1 1
Aalen
 
TuS RW Koblenz
 
0 0
0 0
Sonnenhof Großaspach
 
Elversberg
 
0 2
0 2
Sportfreunde Lotte
 
Rot-Weiss Essen
 
0 3
0 3
Accra Lions FC
 
Accra Hearts of Oak
 
0 1
0 3
Lions FC
 
College Cosmo
 
1 0
1 1
Ashanti GB
 
CI Kamsar
 
   
2 0
Eléphant Coléah
 
CO Coyah
 
   
1 2
Loubha Télimélé
 
Fello Star
 
   
2 2
Sequence
 
Flamme Olympique
 
   
0 2
MTK
 
Mezőkövesd-Zsóry
 
0 2
0 4
Njardvík
 
KFG
 
2 1
5 2
Afturelding
 
Vængir Jupiters
 
1 1
3 1
Grótta
 
KM
 
4 0
12 0
Thór
 
Samherjar
 
3 0
7 0
FH W
 
Fjölnir W
 
4 0
7 0
Aizawl
 
Real Kashmir
 
2 0
3 2
Sudeva
 
Kenkre
 
0 0
0 3
TRAU
 
Arrows
 
0 0
0 0
West Bengal
 
Meghalaya
 
2 1
4 3
Punjab
 
Kerala
 
   
1 2
Naft Al-Basra
 
Erbil
 
0 0
1 1
Alcione
 
Seravezza
 
2 0
3 0
Roasso Kumamoto
 
Fagiano Okayama
 
0 1
1 1
Al Jazeera
 
Ma'an
 
0 1
1 1
Atyrau
 
Tobol
 
0 0
2 1
Astana
 
Kaspiy
 
3 0
4 0
Coast Stima
 
Shabana
 
   
2 1
Modern Coast Rangers
 
Dandora Love
 
   
0 0
Naivas
 
Assad
 
1 0
4 0
Silibwet
 
Mara Sugar
 
   
1 2
Vihiga United
 
Fortune Sacco
 
   
1 0
Mokpo City
 
Cheonan City
 
0 0
0 0
Al Sahel
 
Khaitan
 
1 0
2 1
Burgan
 
Al Jahra
 
   
2 4
Champasak United