Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Laçi
 
Tirana
 
1 0
1 0
Partizani Tirana
 
Dinamo Tirana
 
2 1
3 1
Teuta Durrës
 
Kukësi
 
1 1
4 1
CR Belouizdad
 
HB Chelghoum Laïd
 
0 1
0 1
CS Constantine
 
RC Arbaâ
 
1 1
1 1
NC Magra
 
USM Alger
 
0 0
1 0
Olympique Médéa
 
ES Sétif
 
1 2
1 4
RC Relizane
 
ASO Chlef
 
2 3
4 5
Tlemcen
 
US Biskra
 
0 2
0 3
MC Alger
 
JS Saoura
 
1 0
2 0
MC Oran
 
JS Kabylie
 
0 0
0 0
Paradou AC
 
NA Hussein Dey
 
0 0
0 0
Dock Sud
 
Colegiales
 
1 0
3 1
UAI Urquiza
 
Deportivo Merlo
 
1 1
3 2
Los Andes
 
Comunicaciones
 
0 0
1 0
Estudiantes Río Cuarto
 
San Martín San Juan
 
2 0
3 1
Liniers
 
Argentino Merlo
 
0 0
1 0
Boca Juniors Res.
 
Barracas Central Res.
 
0 0
2 0
Vélez Sársfield Res.
 
Tigre Res.
 
1 1
4 2
Arsenal Res.
 
Colón Res.
 
0 0
1 0
Patronato Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 1
2 2
Unión Santa Fe Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
2 0
Huracán Res.
 
Rosario Central Res.
 
1 0
3 0
Lanús Res.
 
Independiente Res.
 
0 1
1 2
Sarmiento Res.
 
River Plate Res.
 
0 2
1 2
Estudiantes
 
Aldosivi
 
1 0
2 1
BKMA II
 
Lernayin Artsakh
 
   
0 2
Ararat-Armenia
 
Pyunik
 
0 0
1 1
Melbourne Victory
 
Wellington Phoenix
 
1 1
3 1
Pine Hills
 
Bayside United
 
   
0 4
Univ. Queensland
 
Centenary Stormers
 
   
2 0
Pine Hills U23
 
Bayside United U23
 
   
1 0
Univ. Queensland U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
0 2
Uni Azzurri
 
Hellenic Athletic
 
3 2
3 5
Moreton Bay United
 
Capalaba
 
5 0
9 0
Adelaide Olympic
 
Croydon Kings
 
1 0
1 0
Green Gully
 
Heidelberg United
 
0 0
4 0
Perth Glory II
 
Perth
 
0 0
0 0
Brisbane Olympic W
 
FQ QAS W
 
   
2 1
Murdoch Uni Melville W
 
Fremantle City W
 
1 3
1 3
St. Pölten
 
Kapfenberger SV
 
2 1
4 1
Austria Wien II
 
Amstetten
 
0 2
0 5
Juniors OÖ
 
Wacker Innsbruck
 
0 1
3 3
Lafnitz
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
1 0
Liefering
 
Grazer AK
 
1 0
1 1
SV Horn II
 
Floridsdorfer AC
 
0 0
0 3
Bad Sauerbrunn
 
St. Margarethen
 
   
2 2
Deutschkreutz
 
Parndorf
 
   
2 3
Klingenbach
 
Ritzing
 
   
2 1
Oberwart / Rotenturm
 
Pinkafeld
 
   
1 1
Köttmannsdorf
 
SAK Klagenfurt
 
0 2
2 3
Kraig
 
St. Jakob Rosental
 
   
1 1
Lendorf
 
Völkermarkt
 
   
0 0
St. Andrä
 
Wolfsberg
 
   
2 4
Kilb
 
Ortmann
 
   
3 2
Kottingbrunn
 
Krems
 
   
0 1
Scheiblingkirchen
 
Mannersdorf
 
   
6 1
Waidhofen/Thaya
 
USC Rohrbach
 
0 0
0 0
Zwettl
 
Ardagger
 
1 2
1 2
Mondsee
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
1 0
St. Martin i.M.
 
Union St. Florian
 
   
1 0
SV Wallern
 
Grieskirchen
 
   
7 4
Union Edelweiß
 
Union Perg
 
1 0
1 2
Weißkirchen / Allhaming
 
St. Valentin
 
   
3 1
Ilz
 
Rottenmann
 
   
5 4
Lebring
 
SC Bruck an der Mur
 
   
5 2
Leoben
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
1 0
Liezen
 
Wildon
 
   
1 1
Union RB Weinland Gamlit
 
Gnas
 
   
1 1
Voitsberg
 
Mettersdorf
 
   
0 2
Innsbrucker AC
 
Zirl
 
   
5 2
Zams
 
Münster
 
   
0 1
Ostbahn XI
 
Mannswörth
 
0 0
1 3
Allerheiligen
 
Hertha
 
1 0
1 1
Deutschlandsberger SC
 
Bad Gleichenberg
 
1 1
1 1
St. Anna
 
Kalsdorf
 
0 2
2 2
Sturm Graz II
 
Ried II
 
3 0
6 0
Union Vöcklamarkt
 
Stadl-Paura
 
2 1
2 1
Weiz
 
Spittal
 
1 0
3 0
Wels
 
Gurten
 
1 0
2 2
Traiskirchen
 
Bruck/Leitha
 
0 1
1 3
Neusiedl
 
Leobendorf
 
1 1
2 2
Draßburg
 
Wiener SC
 
0 0
1 1
First Vienna
 
Mannsdorf
 
2 0
2 0
Wiener Neustadt
 
Admira II
 
3 1
3 1
Qarabağ
 
Qabala
 
4 0
5 0
Neftçi
 
Zira
 
0 0
0 0
Bashundhara Kings
 
Baridhara
 
3 0
6 0
Sheikh Jamal
 
Muktijoddha SKC
 
1 0
2 1
Krasnopole
 
Kirovsk
 
   
3 0
Krupki
 
Bobovnya
 
   
0 3
Serebryanka
 
Tarpeda
 
   
0 3
Smorgon W
 
Gomel W
 
1 0
2 0
ABFF U19 W
 
Minsk FK W
 
0 8
0 9
Genk
 
Mechelen
 
1 0
4 2
Gent W
 
Eendracht Aalst W
 
3 1
4 1
Guabirá
 
Nacional Potosí
 
0 1
1 2
Zrinjski
 
Siroki Brijeg
 
0 0
1 0
Flamengo RJ U20
 
Vasco U20
 
2 2
2 3
Audax Rio U20
 
Boavista U20
 
0 2
1 3
Resende U20
 
Botafogo U20
 
0 1
1 2
Londrina
 
Vila Nova
 
1 0
2 2
Beroe
 
Arda
 
1 0
2 2
CSKA 1948 Sofia
 
Lokomotiv Plovdiv
 
1 0
1 0
Botev Plovdiv II
 
Strumska slava
 
1 1
1 1
York9
 
Atlético Ottawa
 
0 0
2 2
Melipilla
 
Barnechea
 
1 1
2 1
Unión San Felipe
 
Cobreloa
 
0 1
1 1
Audax Italiano
 
Universidad Chile
 
0 0
2 0
SOL
 
SOA
 
2 0
2 0
Korhogo
 
Stella
 
0 1
0 2
Hajduk Split
 
Hrvatski Dragovoljac
 
1 0
2 1
Trešnjevka
 
Maksimir Zagreb
 
   
0 2
Karlovac 1919
 
NK Lukavec
 
   
5 1
Slavonija Pozega
 
Slavonac Bukovlje
 
1 1
5 1
AEL
 
Olympiakos
 
0 2
0 4
Paphos
 
Aris
 
0 0
1 1
Karlovy Vary
 
Rakovnik
 
1 0
4 1
Hlučín
 
Hanácká
 
2 1
3 3
Ostrava U19
 
Pribram U19
 
1 0
4 1
Avarta
 
Brønshøj
 
1 0
4 0
Herstedøster
 
Solrød
 
0 0
1 2
Tarnby FF
 
Ringsted
 
   
3 0
GVI
 
AB Tårnby
 
1 0
2 1
LSF
 
Holbæk B&I
 
0 0
1 0
Skovshoved
 
KFUM
 
   
2 0
OKS
 
Marienlyst
 
2 0
3 2
B 1913
 
Varde IF Elite
 
0 1
1 1
B 1909
 
Tarup-Paarup
 
   
2 1
Kjellerup
 
Odder
 
1 0
4 2
Køge
 
Farum BK W
 
0 1
1 1
Hvidovre
 
Horsens
 
0 0
0 1
Fremad Amager
 
Esbjerg
 
2 0
2 0
Viborg
 
Nordsjælland
 
0 0
1 1
Cibao
 
San Cristobal
 
2 1
5 1
El Nacional
 
Libertad
 
2 0
3 0
ENPPI
 
National Bank of Egypt
 
0 2
2 2
Misr Lel Makasa
 
Future FC
 
0 2
0 3
Pharco
 
Smouha
 
0 0
0 0
Alianza
 
Once Municipal
 
1 0
1 0
Queens Park Rangers
 
Sheffield United
 
1 0
1 3
Canvey Island
 
Brentwood Town
 
1 1
1 1
Arsenal U23
 
Leeds U23
 
1 0
1 1
Manchester City U23
 
Everton U23
 
3 0
7 0
Birmingham U23
 
Nottingham U23
 
0 2
0 3
Fulham U23
 
Burnley U23
 
1 1
5 3
Norwich City U23
 
Wolves U23
 
0 2
0 2
Stoke City U23
 
West Bromwich Albion U23
 
1 1
2 1
Peterborough United U23
 
Ipswich U23
 
0 0
0 2
Millwall U23
 
Colchester U23
 
0 0
2 3
Doncaster Rovers U18
 
Grimsby Town U18
 
   
0 1
Shrewsbury Town U18
 
Salford City U18
 
   
3 1
Plymouth Argyle U18
 
Oxford United U18
 
   
4 0
Kuressaare
 
Legion
 
0 0
1 0
Bahardar
 
Jimma Kenema
 
0 1
0 2
Mekelakeya
 
Ethiopia Bunna
 
3 0
4 0
TB
 
KÍ II
 
0 0
3 0
Víkingur II
 
B71
 
0 0
1 0
B36 II
 
Undrid
 
1 1
1 2
PPJ U20
 
Gnistan U20
 
   
3 2
Honka Akatemia
 
Jazz
 
2 0
3 3
I-Kissat
 
Klubi-04
 
0 3
1 4
KaaPo
 
EPS
 
0 1
0 2
HJK W
 
Honka W
 
1 1
2 1
PK-35 Vantaa W
 
HPS W
 
2 0
2 1
KJP
 
HaPK
 
   
2 2
IPS Edustus
 
MiPK
 
   
4 0
Jyväskylä Blackbird
 
LehPa
 
0 2
1 2
SaPa Pieksämäki
 
KeuPa
 
   
2 2
Kings
 
PK-37
 
   
2 3
Ilves
 
SJK
 
1 1
3 1
Inter Turku
 
Mariehamn
 
4 0
4 0
KuPS
 
VPS
 
2 0
3 1
Lahti
 
Honka
 
0 0
0 2
Oulu
 
Haka
 
2 0
3 0
JäPS
 
KPV
 
0 0
0 0
PEPO
 
Jaro
 
0 1
0 3
Lorient II
 
Granville
 
   
0 1
Belfort
 
Épinal
 
1 1
1 1
Marignane Gignac
 
Hyères
 
0 0
0 0
Olympique Lyonnais II
 
Louhans-Cuiseaux
 
0 0
2 0
Les Herbiers
 
Angers SCO II
 
   
1 1
Bergerac
 
Angoulême
 
   
0 1
Strasbourg
 
Paris Saint Germain
 
1 1
3 3
Annecy
 
Sète
 
2 0
3 0
Avranches
 
Stade Briochin
 
1 4
2 5
Bastia-Borgo
 
Créteil
 
1 0
2 0
Boulogne
 
Concarneau
 
1 0
1 0
Cholet
 
Le Mans
 
1 0
1 0
Orléans
 
Bourg-en-Bresse
 
0 0
0 0
Red Star
 
Sedan
 
0 0
0 1
Villefranche
 
Châteauroux
 
0 0
2 1
Falcons
 
Brikama United
 
0 1
0 2
Wallidan
 
Real de Banjul
 
0 0
0 1
Gagra
 
Dila
 
0 0
1 0
Samgurali
 
Saburtalo
 
0 0
3 0
Sioni
 
Dinamo Batumi
 
0 1
1 1
Telavi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
4 0
5 0
Torpedo Kutaisi
 
Dinamo Tbilisi
 
   
1 2
Zugdidi
 
Merani Martvili
 
0 0
0 1
Merani Tbilisi II
 
Bakhmaro
 
   
1 2
Guria
 
Kolkheti Khobi
 
   
2 1
Irao
 
Meshakhte
 
   
3 0
Tbilisi City
 
Chikhura
 
   
3 0
Hannover 96
 
Karlsruher SC
 
1 0
2 0
Heidenheim
 
Fortuna Düsseldorf
 
0 2
1 3
Sandhausen
 
Schalke 04
 
0 0
1 2
St. Pauli
 
Nürnberg
 
0 0
1 1
Werder Bremen
 
Holstein Kiel
 
2 1
2 3
Eintracht Braunschweig
 
Magdeburg
 
0 0
2 1
Viktoria Berlin
 
Saarbrücken
 
1 1
2 1
FC Union Berlin
 
SpVgg Greuther Fürth
 
0 1
1 1
ATSV Erlangen
 
Seligenporten
 
   
2 1
SC Feucht
 
Neumarkt Germany
 
   
0 2
Ingolstadt II
 
Hallbergmoos-Goldach
 
0 1
1 2
Ismaning
 
Dachau
 
   
3 1
Wacker Nordhausen
 
Rot-Weiß Erfurt
 
0 2
0 4
VfL Halle
 
Plauen
 
0 0
0 0
Eltersdorf
 
Nürnberg II
 
2 3
3 3
Illertissen
 
Bayreuth
 
0 0
0 1
Unterhaching
 
Viktoria Aschaffenburg
 
0 1
1 1
Memmingen
 
Aubstadt
 
2 1
2 3
Hamburger SV II
 
Werder Bremen II
 
0 0
2 1
VfB Lübeck
 
Borussia Hildesheim
 
2 0
5 0
ZFC Meuselwitz
 
Chemnitzer FC
 
1 0
1 1
Altglienicke
 
Chemie Leipzig
 
1 2
2 3
Auerbach
 
Carl Zeiss Jena
 
1 2
1 4
Eilenburg
 
Babelsberg
 
1 0
1 0
Tennis Borussia
 
FSV Optik Rathenow
 
1 2
2 2
Union Fürstenwalde
 
BFC Dynamo
 
0 1
1 1
Astoria Walldorf
 
Bahlinger SC
 
1 1
2 1
Hoffenheim II
 
Aalen
 
0 1
0 2
Fortuna Düsseldorf II
 
Köln II
 
0 0
0 1
Preußen Münster
 
Uerdingen
 
1 0
3 0
Rot-Weiss Essen
 
Wegberg-Beeck
 
2 0
3 1
Schalke 04 II
 
Rot-Weiß Oberhausen