Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Skënderbeu Korçë
 
Tirana
 
0 1
0 4
Atlètic Amèrica
 
Penya Encarnada
 
   
1 1
Engordany
 
Ordino
 
0 1
0 2
Carroi
 
FC Santa Coloma
 
0 1
0 4
Atlètic Club d'Escaldes
 
Inter Club d'Escaldes
 
1 0
1 1
Sant Julià
 
UE Santa Coloma
 
1 0
2 1
Desportivo Huíla
 
1º de Agosto
 
   
2 1
Kabuscorp
 
CD Lunda-Sul
 
0 1
0 1
Brown de Adrogué
 
Deportivo Maipú
 
0 1
1 2
Instituto
 
Sacachispas
 
1 0
1 0
Guillermo Brown
 
Almagro
 
0 0
0 1
San Telmo
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
0 0
Tristán Suárez
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
0 0
Chacarita Juniors
 
Nueva Chicago
 
1 1
3 1
Chaco For Ever
 
Flandria
 
1 1
2 2
Berazategui
 
Sportivo Italiano
 
0 1
0 1
Claypole
 
Atlas
 
0 0
1 0
General Lamadrid
 
Leandro Nicéforo Alem
 
0 0
0 1
Luján
 
Liniers
 
0 0
1 0
Puerto Nuevo
 
Deportivo Español
 
0 1
0 3
Victoriano Arenas
 
Excursionistas
 
0 0
0 1
Sarmiento Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 1
1 2
Vélez Sarsfield
 
Boca Juniors
 
0 0
0 0
Estudiantes
 
Central Cordoba SdE
 
2 0
5 0
Patronato
 
Banfield
 
0 0
0 1
Platense
 
Racing Club
 
0 0
0 1
River Plate
 
Argentinos Juniors
 
2 1
4 2
Douglas Haig
 
Gimnasia y Tiro
 
1 0
4 0
CDJU Gualeguaychu
 
Boca Unidos
 
1 0
1 2
Sol de Mayo
 
Circulo Deportivo
 
0 0
2 0
Cipolletti
 
Sansinena
 
0 0
1 0
Defensores Belgrano VR
 
Unión Sunchales
 
0 0
0 0
Gimnasia Concepción
 
Juventud Antoniana
 
1 0
1 1
Independiente Chivilcoy
 
Liniers Bahía Blanca
 
0 1
0 1
Olimpo
 
Juventud Unida Univ.
 
0 0
0 0
Central Norte
 
Def. de Pronunciamiento
 
0 0
1 0
Sportivo Belgrano
 
Sportivo Las Parejas
 
1 2
2 2
Sportivo Desamparados
 
Huracán Las Heras
 
0 0
0 0
United
 
Nacional
 
1 8
1 12
Sepahan
 
Al Duhail
 
0 0
0 1
Shabab Al Ahli Dubai
 
Foolad
 
0 0
1 1
Al Gharafa
 
Ahal
 
0 0
2 0
Al Taawon
 
Pakhtakor
 
0 0
0 1
Newcastle Jets
 
Perth Glory
 
3 0
6 1
Acacia Ridge
 
Mt Gravatt Hawks
 
   
3 1
St George Willawong
 
Pine Hills
 
   
3 0
Acacia Ridge U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
4 1
St George Willawong U23
 
Pine Hills U23
 
   
1 2
Gungahlin
 
Monaro Panthers
 
0 0
2 1
Woden Weston W
 
Canberra United Academy W
 
   
1 0
Canberra Olympic W
 
Tuggeranong United W
 
   
6 0
Canberra W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
16 0
Sydney United
 
Rockdale City Suns
 
0 2
0 2
Sydney II
 
APIA Leichhardt Tigers
 
2 0
4 3
Broadmeadow Magic
 
Adamstown Rosebuds
 
1 0
6 0
Charlestown City Blues
 
Edgeworth Eagles
 
3 1
6 2
SC Wanderers
 
Gold Coast Knights
 
1 0
1 1
Peninsula Power
 
Brisbane Roar II
 
1 1
3 1
Gold Coast United
 
Capalaba
 
0 0
2 0
Eastern Suburbs Brisbane
 
Queensland Lions
 
0 3
1 4
Heidelberg United
 
Port Melbourne
 
0 1
0 1
Capalaba W
 
FQ QAS W
 
   
1 3
Ipswich Knights
 
Rochedale Rovers
 
2 2
4 4
Sunshine Coast
 
SWQ Thunder
 
   
1 3
Heidelberg United U21
 
Port Melbourne U21
 
0 0
1 2
Balcatta W
 
Murdoch Uni Melville W
 
0 1
0 1
Subiaco W
 
Fremantle City W
 
1 1
1 4
Austria Klagenfurt
 
Salzburg
 
0 1
0 6
Rapid Vienna
 
Wolfsberger AC
 
1 0
2 1
Sturm Graz
 
Austria Wien
 
0 0
1 0
St. Pölten
 
Lafnitz
 
1 1
1 1
St. Michael Bleiburg
 
Bleiburg
 
   
1 2
Bramberg
 
Bürmoos
 
   
3 2
Frauental
 
Liezen
 
   
2 0
Natters
 
Kirchbichl
 
   
2 1
St. Johann in Tirol
 
Zams
 
   
2 0
Ebbs
 
Völs
 
   
0 2
Prutz / Serfaus
 
Mils
 
   
1 2
Göfis
 
Andelsbuch
 
0 0
1 0
Slovan HAC
 
Mannswörth
 
2 2
4 2
Admira II
 
Wiener SC
 
1 1
3 1
Leobendorf
 
Draßburg
 
1 1
3 1
Sumqayıt
 
Qarabağ
 
0 1
0 3
Sebail
 
Qabala
 
1 0
3 0
Osipovichy
 
Baranovichi
 
0 1
0 3
Gomelzheldortrans
 
Orsha
 
0 1
0 2
Smorgon
 
Slonim
 
1 0
2 0
Neman Grodno
 
Dinamo Brest
 
1 1
2 1
Dnepr Mogilev
 
BATE
 
0 2
0 3
Isloch
 
Shakhtyor
 
1 1
1 1
Energetyk-BGU Res.
 
Slutsk Res.
 
2 0
2 1
Minsk Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
4 0
5 0
Slavia Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
0 4
Gomel W
 
DYuSSh Pinskogo W
 
   
4 0
OH Leuven II
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
5 6
Francs Borains
 
Patro Eisden
 
1 1
1 1
Liège
 
Mandel United
 
2 1
3 1
Sint-Eloois-Winkel
 
Olympic Charleroi
 
1 0
2 1
Club Brugge
 
Mechelen
 
1 0
2 0
Gent
 
OH Leuven
 
1 0
5 0
Kortrijk
 
Anderlecht
 
1 1
2 3
RFC Seraing
 
Genk
 
0 1
0 2
Sint-Truiden
 
Standard Liège
 
2 0
3 0
Sporting Charleroi
 
Zulte-Waregem
 
3 0
3 0
Union Saint-Gilloise
 
Beerschot-Wilrijk
 
0 0
0 0
Berg en Dal
 
Antonia
 
   
2 1
Bevel FC
 
Wezel
 
   
2 4
Bornem
 
Kalmthout
 
   
0 6
Eendracht Zoersel
 
Ranst
 
   
2 0
Rapid Leest
 
Vosselaar
 
   
0 3
Retie
 
Vorselaar
 
   
3 1
Grez-Doiceau
 
BX Brussels
 
   
2 0
Genappe
 
Sporting Bruxelles
 
   
4 1
Grimbergen
 
Veltem
 
   
0 0
Kosova Schaerbeek
 
Ixelles
 
   
3 2
Léopold
 
Stade Everois
 
   
3 2
Liedekerke
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
4 0
Nivellois
 
Union Lasne-Ohain
 
   
1 7
Saint-Josse
 
NSeth Berchem
 
   
4 3
Sportive Brainoise
 
Etterbeek
 
   
3 4
Tubize II
 
Football Club Schaerbeek
 
   
7 0
Wambeek
 
SC Aarschot
 
   
0 4
Antoing
 
Soignies Sports
 
   
0 1
Excelsior Biévène
 
Morlanwelz
 
   
4 3
Hornu
 
Molenbaix
 
   
2 1
Péruwelz
 
Houdeng
 
   
0 4
Snef-Tyber
 
Montignies
 
   
0 2
Solre-sur-Sambre
 
RAS Monceau
 
   
2 2
Aubel
 
Jehaytois
 
   
8 0
Elsautoise
 
FC Du Geer
 
   
1 1
Etoile de Faimes
 
Mélen-Micheroux
 
   
2 1
Malmundaria
 
UCE Liège
 
   
2 1
Pontisse Cite
 
La Calamine
 
   
0 5
Sprimont-Comblain II
 
Beaufays
 
   
3 1
Ster-Francorchamps
 
JS Fizoise
 
   
2 5
Weywertz
 
Rechain
 
   
4 0
Helson Helchteren
 
KFC Eksel
 
   
1 1
Herderen-Millen
 
Bregel Sport
 
   
0 0
Schoonbeek-Beverst
 
Achel
 
   
1 1
Zonhoven United
 
Zepperen-Brustem
 
   
2 1
Florenville
 
Libramont
 
   
1 4
Lorraine Arlon
 
Ethe Belmont
 
   
4 1
Vaux-Noville
 
Sartoise
 
   
2 0
Meix-Devant-Virton
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
1 1
Andennais
 
ES de la Molignée
 
   
1 2
Biesme
 
Flavion-Morialmé
 
   
1 2
Malonne
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
1 1
Meux II
 
Loyers
 
   
1 2
US Dinantaise
 
Spy
 
   
6 2
Ardennen
 
Dendermonde
 
   
8 1
Eendracht Zele
 
Lokeren Doorslaar
 
   
2 0
Grembergen
 
Eendracht Aalter
 
   
2 0
Munkzwalm
 
HO Kalken
 
   
4 2
St-Joris Sleidinge
 
Excelsior Mariakerke
 
   
2 5
Excelsior Zedelgem
 
Rumbeke
 
   
2 2
Oostnieuwkerke
 
Wielsbeke
 
   
0 2
Racing Waregem
 
SC Zonnebeke
 
   
2 1
Acren
 
US Givry
 
1 1
4 2
Couvin-Mariembourg
 
RES Durbuy
 
   
2 3
Ganshoren
 
Stockay-Warfusée
 
1 0
3 0
Hamoir
 
Waremme
 
1 2
1 3
Warnant
 
La Louvière
 
0 1
0 3
Olsa Brakel
 
Sparta Petegem
 
0 2
1 3
Voorwaarts Zwevezele
 
RFC Wetteren
 
1 0
1 0
Westhoek
 
Gent-Zeehaven
 
1 2
1 4
Zelzate
 
Lokeren-Temse
 
0 2
1 2
Eendracht Aalst
 
Houtvenne
 
2 0
2 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Berchem Sport
 
0 0
3 0
Pepingen-Halle
 
Bocholt
 
0 0
0 0
Spouwen-Mopertingen
 
Cappellen
 
1 1
1 3
Binche
 
Albert Quévy-Mons
 
   
2 2
Entité Manageoise
 
Braine
 
   
3 0
Gosselies Sports
 
Stockel
 
   
1 0
SG-Tertre-Hautrage
 
Jeunesse Tamines
 
   
0 0
Habay-la-Neuve
 
Sprimont-Comblain
 
   
0 2
Herstal
 
Raeren-Eynatten
 
   
0 0
Mormont
 
Marloie Sport
 
   
0 3
Richelle United
 
Aywaille
 
   
2 1
Stade Disonais
 
Jodoigne
 
   
3 0
Lochristi
 
Eppegem
 
   
0 0
Rhodienne-De Hoek
 
Torhout
 
   
0 1
VW Hamme
 
Erpe-Mere United
 
   
0 0
Wolvertem Merchtem
 
Oostkamp
 
   
0 2
Eendracht Termien
 
Witgoor Sport
 
   
1 0
Hankook Verdes
 
San Pedro Pirates
 
   
1 0
Altitude
 
Wagiya
 
   
3 0
Garden City
 
Caesar Ridge
 
   
1 2
Coton Sport Ouidah
 
Dynamo Abomey
 
   
2 0
Damissa
 
Tukunnin
 
   
1 2
Dragons
 
Sitatunga
 
   
3 0
Eternel
 
Espoir Savalou
 
0 0
1 0
JSP
 
Cavaliers
 
   
2 4
USB
 
Soleil
 
   
2 0
USSK
 
Requins
 
   
1 1
Dandy Town Hornets
 
PHC Zebras
 
   
5 2
Devonshire Colts
 
Robin Hood
 
   
1 2
Somerset Eagles
 
Southampton Rangers
 
   
1 2
X-Roads Warriors
 
Somerset Trojans
 
   
3 1
Club Universitario
 
Guabirá
 
1 0
2 0
Real Tomayapo
 
Blooming
 
1 1
1 2
Igman Konjic
 
Rudar Kakanj
 
2 0
3 0
TOSK Tesanj
 
Travnik
 
   
2 1
Omarska
 
Budućnost Pilica
 
   
0 2
Sarajevo
 
Rudar Prijedor
 
2 0
6 0
Sloboda Tuzla
 
Velez
 
0 1
1 2
Siroki Brijeg
 
Posusje
 
1 0
1 1
BR Highlanders
 
Township Rollers
 
   
0 2
Extension Gunners
 
Security Systems
 
   
0 3
Gaborone United
 
BDF XI
 
   
2 0
Nauas
 
Rio Branco
 
0 1
0 3
Galvez
 
Sao Francisco
 
0 1
1 2
Jacuipense
 
Atlético Alagoinhas
 
0 1
0 2
Nova Venécia
 
Desportiva ES
 
1 1
3 1
Tupi RS
 
Gaucho
 
0 0
0 0
Avenida
 
Lajeadense
 
0 0
0 1
Brasil Farroupilha
 
Esportivo
 
0 0
0 0
Glória
 
Cruzeiro RS
 
   
2 2
Pelotas
 
São Paulo RS
 
0 0
1 0
Iape
 
Cordino
 
0 2
0 3
Sousa
 
Treze
 
0 0
0 0
Nacional de Patos
 
São Paulo Crystal
 
0 0
4 0
AA Iguaçu
 
Laranja Mecânica
 
   
0 0
Andraus Brasil
 
Aruko Sports
 
1 0
1 0
Apucarana
 
Foz do Iguaçu
 
0 1
0 1
PSTC
 
Prudentópolis
 
   
0 3
Toledo Brazil
 
Verê
 
2 0
2 0
América RN
 
ABC
 
1 2
2 2
Porto Velho
 
Real Ariquemes
 
   
2 1
Palmeiras
 
Ceará
 
1 2
2 3
Coritiba
 
Goiás
 
1 0
3 0
Atlético Mineiro
 
Internacional
 
1 0
2 0
Botafogo
 
Corinthians
 
0 3
1 3
Fortaleza
 
Cuiabá
 
0 1
0 1
Avaí
 
América Mineiro
 
0 0
1 0
São Paulo
 
Athletico PR
 
1 0
4 0
Tombense
 
Operário PR
 
0 0
1 1
Londrina
 
Náutico
 
2 0
2 0
Floresta
 
Confiança
 
1 0
1 0
Altos
 
Botafogo SP
 
0 3
1 3
Mirassol
 
Ferroviário