Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

San Lorenzo
 
Racing Córdoba
 
1 0
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
3 0
5 0
Banfield Res.
 
River Plate Res.
 
2 1
2 3
Aldosivi Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 0
Syunik
 
Alashkert II
 
   
1 1
BKMA II
 
Shirak
 
   
0 4
Banants II
 
Ararat-Armenia II
 
   
0 0
Al Duhail
 
Pakhtakor
 
0 1
3 2
Al Jazira
 
Mumbai City
 
1 0
1 0
Foolad
 
Ahal
 
0 0
1 0
Al Gharafa
 
Shabab Al Ahli Dubai
 
1 0
1 1
Al Quwa Al Jawiya
 
Al Shabab
 
0 0
1 1
Al Taawon
 
Sepahan
 
1 0
3 0
Canberra Olympic
 
Canberra FC
 
0 4
0 8
Mayfield United Junior
 
Broadmeadow Magic
 
   
0 17
Moreton Bay United
 
Brisbane Roar II
 
0 1
1 2
Melbourne Knights
 
Eastern Lions
 
0 0
3 0
Mareeba United
 
Edge Hill United
 
   
1 3
Joondanna Blues
 
Ashfield
 
   
1 1
Klagenfurter AC 1909
 
Völkermarkt
 
0 0
1 1
SV Wallern
 
Donau Linz
 
   
5 0
Weißkirchen / Allhaming
 
Grieskirchen
 
   
6 3
Bergheim
 
Adnet
 
   
1 0
Bürmoos
 
Neumarkt
 
   
3 1
Bad Gleichenberg
 
Weiz
 
0 0
1 0
Gurten
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
1 0
Hertha
 
Spittal
 
0 1
2 1
Kalsdorf
 
Allerheiligen
 
1 0
1 1
Ried II
 
Stadl-Paura
 
4 0
7 0
Sturm Graz II
 
St. Anna
 
1 0
4 2
Treibach
 
Union Vöcklamarkt
 
1 0
1 1
Gleisdorf 09
 
Wels
 
0 0
2 1
Bischofshofen
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 1
1 1
Grödig
 
Anif
 
0 0
1 2
Kuchl
 
Wals-Grünau
 
2 0
2 2
Salzburger AK
 
Seekirchen
 
0 0
1 1
Al Ittihad
 
Sitra
 
1 2
1 3
Malkiya
 
Al Shabbab Manama
 
0 2
2 5
Qalali
 
Al Ittifaq Maqaba
 
0 0
1 0
Ivatsevichi
 
DYUSSH Stolin
 
   
   
Favorit
 
Krumkachy
 
   
   
Herk
 
Bregel Sport
 
   
0 2
Spy
 
Grand-Leez
 
   
2 3
KV Oostende U21
 
Deinze U21
 
2 0
5 0
Excelsior Virton U21
 
RFC Seraing U21
 
0 2
0 6
ADESG
 
Rio Branco
 
   
2 1
Sao Francisco
 
Nauas
 
1 0
3 0
Real Noroeste
 
Serra
 
0 0
0 2
Resende U20
 
Bangu U20
 
   
1 2
São Bento
 
Portuguesa
 
1 1
1 1
Retrô
 
Salgueiro
 
1 0
1 0
Real Ariquemes
 
Porto Velho
 
   
2 1
Criciúma
 
Londrina
 
1 0
1 0
Pérez Zeledón
 
San Carlos
 
0 0
1 0
Bassam
 
ASEC Mimosas
 
0 0
0 1
Hajduk Split U19
 
Inter Zaprešić U19
 
1 0
2 0
Motorlet Praha
 
Povltava FA
 
0 0
0 0
Ceske Budejovice U19
 
Plzen U19
 
0 0
3 0
Slovacko U19
 
Sparta Praha U19
 
0 1
0 3
Opava U19
 
Slavia Prague U19
 
0 1
0 3
AaB W
 
Sundby W
 
1 0
2 3
BK Union
 
Avarta
 
0 1
0 1
B 1913
 
B 1909
 
0 2
3 2
Sydvest
 
Marienlyst
 
1 0
1 3
Odder
 
Vejgaard B
 
   
1 1
AaB II
 
Norresundby
 
1 0
3 2
AGF
 
Viborg
 
0 0
0 2
OB
 
Vejle
 
0 0
2 1
Silkeborg
 
København
 
0 0
3 1
Brøndby
 
AaB
 
0 1
0 1
Vejle U19
 
Brøndby U19
 
1 0
2 0
Nordsjaelland U19
 
SønderjyskE U19
 
1 0
3 1
Arta / SIHD
 
Gendarmerie
 
   
1 1
Dikhil
 
ASAS
 
   
2 0
Olmedo
 
Guayaquil
 
1 0
2 1
Al Mokawloon
 
Misr Lel Makasa
 
1 0
1 1
El Geish
 
ENPPI
 
0 1
1 1
National Bank of Egypt
 
Al Ittihad
 
1 0
1 1
Águila
 
Isidro Metapán
 
0 1
1 3
Morecambe Res.
 
Carlisle United Res.
 
   
1 2
Manchester City U18
 
Liverpool U18
 
1 1
3 1
Huddersfield Town W
 
Burnley W
 
0 0
0 0
Keynsham Town W
 
Southampton W
 
   
1 9
Millwall W
 
Lewes W
 
1 0
1 0
Milton Keynes Dons U18
 
Cheltenham Town U18
 
   
2 2
Plymouth Argyle U18
 
AFC Bournemouth U18
 
   
2 0
Paide U21
 
Pärnu
 
2 0
3 0
Elva
 
Flora II
 
0 0
1 4
Harju Jalgpallikool
 
K-Järve JK Järve
 
3 1
6 1
Viimsi
 
Tulevik
 
1 0
3 0
Levadia II
 
Nõmme United
 
1 0
2 1
TJK Legion II
 
Nõmme Kalju II
 
1 0
1 0
Laanemaa Haapsalu
 
Tabasalu
 
   
1 3
FC Tallinn
 
Tartu Welco
 
1 0
4 1
Raplamaa
 
Tartu Kalev
 
3 0
3 5
Tammeka II
 
Tallinna Kalev II
 
3 0
3 1
Welayta Dicha
 
Adama Kenema
 
0 0
0 0
Wolkite Ketema
 
Bahardar
 
1 0
2 2
Atalanta
 
RB Leipzig
 
0 1
0 2
FC Barcelona
 
Eintracht Frankfurt
 
0 2
2 3
Olympique Lyonnais
 
West Ham United
 
0 2
0 3
Rangers
 
Sporting Braga
 
2 0
2 1
AB Argir
 
B68
 
1 1
4 2
EB / Streymur
 
07 Vestur
 
2 1
2 4
HB
 
Suduroy
 
6 0
9 1
ÍF
 
B71
 
4 0
4 0
TB
 
Hoyvik
 
1 0
4 0
Víkingur
 
Undrid
 
2 0
4 0
NSÍ
 
B36
 
1 2
1 4
Skála
 
 
0 3
0 3
IFK Mariehamn U20
 
HJS U20
 
   
6 0
Haka Juniorit
 
TPS
 
   
0 4
Tampere United
 
HJS Akatemia
 
1 2
1 3
NoPS
 
Ilves II
 
   
1 4
VJS II
 
MPS/Atletico Malmi
 
   
0 2
Falcons
 
Real de Banjul
 
1 1
1 2
GAMTEL
 
Marimoo
 
0 1
1 2
Samgurali
 
Gagra
 
1 0
1 1
Telavi
 
Torpedo Kutaisi
 
0 0
0 0
Saburtalo
 
Dinamo Tbilisi
 
1 0
1 1
Eimsbütteler TV U19
 
Hallescher FC U19
 
0 0
1 2
SGV Freiberg
 
Rielasingen-Arlen
 
1 0
1 0
Backnang
 
Villingen
 
3 1
4 2
Göppinger SV
 
Bissingen
 
2 1
3 1
Lörrach-Brombach
 
Bruchsal
 
0 2
0 5
Oberachern
 
Freiburger FC
 
0 0
1 0
Reutlingen
 
Linx
 
1 0
1 0
Spfr. Dorfmerkingen
 
Ravensburg
 
2 0
2 2
Astoria Walldorf II
 
Neckarsulmer SU
 
1 0
1 0
Nöttingen
 
Ilshofen
 
5 0
7 1
Stuttgarter Kickers
 
CfR Pforzheim
 
1 0
1 0
SC Feucht
 
Karlburg
 
0 0
0 1
Gebenbach
 
Bayern Hof
 
1 1
1 2
Borussia Freialdenhoven
 
Viktoria Arnoldsweiler
 
1 1
2 3
SV Breinig
 
Hürth
 
1 1
4 1
VfL Vichttal
 
Bergisch Gladbach
 
   
1 3
Hertha Zehlendorf
 
RSV Eintracht
 
0 0
1 0
Greifswalder FC
 
SV Blau-WeiY 90 Berlin
 
0 0
0 1
Einheit Rudolstadt
 
Plauen
 
2 1
2 2
Rot-Weiß Erfurt
 
Bischofswerdaer FV
 
6 0
8 1
Sportfreunde Siegen
 
Vreden
 
3 2
5 2
Augsburg II
 
Nürnberg II
 
2 0
4 2
Unterhaching
 
Bayreuth
 
1 0
2 2
Wacker Burghausen
 
Illertissen
 
1 0
3 0
Weiche Flensburg
 
Atlas Delmenhorst
 
0 0
2 0
Eilenburg
 
ZFC Meuselwitz
 
0 1
0 2
Energie Cottbus
 
Tasmania Berlin
 
2 0
5 0
Tennis Borussia
 
Luckenwalde
 
0 0
0 0
Niki Volos
 
Larissa
 
1 0
1 1
Red Star
 
Stade Lamentinois
 
   
2 0
Siroco
 
CS Moulien
 
   
2 4
Sequence
 
Wakirya
 
   
0 0
Olimpia
 
Platense
 
0 0
0 0
Victoria
 
Honduras Progreso
 
2 1
2 2
Tindastóll
 
KF
 
0 2
0 4
Aizawl
 
Sreenidi Deccan
 
0 0
0 2
NEROCA
 
Rajasthan FC
 
1 0
1 1
Real Kashmir
 
Mohammedan
 
0 1
1 3
Arman Gohar
 
Mes Kerman
 
0 0
0 0
Esteghlal Mollasani
 
Kheybar Khorramabad
 
1 0
1 0
Al Diwaniya
 
Naft
 
0 0
0 0
Al-Qasim
 
Al Minaa Basra
 
0 0
2 1
Al Talaba
 
Zakho
 
1 0
2 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Maccabi Ironi Netivot
 
0 0
1 1
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Ramat Gan
 
0 0
0 0
Hapoel Rishon LeZion
 
Hapoel Afula
 
0 1
0 1
Hapoel Umm al-Fahm
 
Bnei Yehuda
 
0 0
2 2
Maccabi Ahi Nazareth
 
Hapoel Acre
 
1 1
4 1
Cosenza
 
Benevento
 
0 0
1 0
Ancona
 
Teramo
 
2 1
2 1
Cesena
 
Carrarese
 
2 0
6 0
Fermana
 
Olbia
 
0 0
1 3
Grosseto
 
Lucchese
 
0 2
0 2
Gubbio
 
Modena
 
1 0
1 1
Imolese
 
Vis Pesaro
 
0 0
1 0
Pistoiese
 
Pescara
 
1 2
1 3
Pontedera
 
Siena
 
0 1
1 2
Reggiana
 
Virtus Entella
 
0 0
1 0
Viterbese
 
Montevarchi
 
0 0
0 0
Asti
 
Vado
 
0 0
1 0
Borgosesia
 
Caronnese
 
0 2
0 2
Bra
 
Derthona
 
0 0
1 0
Chieri
 
Casale
 
1 0
1 2
Città di Varese
 
RG Ticino
 
1 1
2 2
Gozzano
 
Saluzzo
 
2 0
3 0
Lavagnese
 
Fossano
 
0 0
1 0
Ligorna
 
Sestri Levante
 
1 1
1 2
Novara
 
PDHAE
 
1 0
3 0
Pro Imperia
 
Sanremo
 
0 1
0 2
Adrense
 
Legnano
 
2 0
4 0
Arconatese
 
Pontisola
 
0 3
3 3
Breno
 
Leon
 
1 1
1 2
Caravaggio
 
Sangiuliano City
 
0 1
0 4
Casatese
 
Sona
 
1 2
5 3
Crema
 
Villa d'Almè
 
0 1
1 2
Desenzano Calvina
 
Vis Nova Giussano
 
1 1
4 1
Folgore Caratese
 
Brusaporto
 
1 0
1 2
Olginatese
 
Virtus Ciserano Bergamo
 
1 2
2 3
Real Calepina
 
Castellanzese
 
1 1
2 1
Cjarlins Muzane
 
Campodarsego
 
0 0
1 0
Delta Calcio Rovigo
 
Montebelluna
 
0 0
1 2
Dolomiti Bellunesi
 
Cartigliano
 
0 0
1 1
Levico
 
Union ArzignanoChiampo
 
1 0
1 1
Luparense
 
San Martino Speme
 
2 1
3 1
Marignanese
 
Adriese
 
1 1
1 2
Mestre
 
Clodiense
 
0 0
0 1
Spinea
 
Este
 
0 0
0 0
Athletic Carpi
 
Aglianese
 
0 0
0 0
Bagnolese
 
Borgo San Donnino
 
0 0
0 0
Forlì
 
Sammaurese
 
0 2
3 2
Ghivizzano Borgo Mozzano
 
Cavenago Fanfulla
 
0 0
2 1
Prato
 
Progresso
 
0 0
1 1
Rimini
 
Alcione
 
1 0
1 0
Sasso Marconi
 
Real Forte Querceta
 
1 0
3 1
Seravezza
 
Correggese
 
1 0
1 1
Tritium
 
Ravenna
 
0 0
0 2
Cannara
 
Montespaccato
 
0 0
2 0
Flaminia
 
FC Rieti
 
0 0
0 1
Lornano Badesse
 
Sporting Trestina
 
2 1
3 1
Pianese
 
Foligno
 
0 0
2 0
Pro Livorno
 
Arezzo
 
1 3
1 5
Scandicci
 
Gavorrano
 
0 0
2 0
Tiferno Lerchi
 
San Donato Tavarnelle
 
0 1
0 3
Unipomezia
 
Cascina
 
0 1
1 5
Poggibonsi
 
Sangiovannese
 
0 0
1 0
Castelfidardo Calcio
 
Aurora Alto Casertano
 
2 0
5 1
Castelnuovo Vomano
 
Sambenedettese
 
1 1
2 1
Chieti
 
Montegiorgio
 
0 0
0 1
Fano
 
Trastevere
 
0 0
1 0
Porto D' Ascoli
 
Nereto
 
0 0
3 1
San Nicolò
 
Tolentino
 
1 0
1 2
Vastese
 
Recanatese
 
0 0
0 0
Vastogirardi
 
Atletico
 
0 0
3 1
Matese
 
Pineto
 
0 0
3 0
Aprilia
 
Cassino
 
0 0
1 1
Carbonia
 
Arzachena
 
0 1
1 1
Insieme Formia
 
Real Monterotondo Scalo
 
1 0
2 0
Latte Dolce
 
SSC Giugliano
 
1 0
2 1
Muravera
 
Team Nuova Florida