Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Petro de Luanda
 
Mamelodi Sundowns
 
2 1
2 1
Al Ahly
 
Raja Casablanca
 
2 1
2 1
CR Belouizdad
 
Wydad Casablanca
 
0 0
0 1
Besa Kavajë
 
Butrinti Sarandë
 
0 0
1 1
Besëlidhja Lezhë
 
Tomori Berat
 
0 1
3 3
Burreli
 
Vora
 
1 0
1 0
Bylis Ballsh
 
Tërbuni Pukë
 
0 0
3 0
Korabi Peshkopi
 
Apolonia Fier
 
0 0
0 0
Lushnja
 
Erzeni Shijak
 
1 0
1 0
Pogradeci
 
Shkumbini Peqin
 
4 0
6 0
Turbina Cërrik
 
Maliqi
 
1 0
1 0
Ada Velipojë
 
Bulqiza
 
   
2 1
Iliria Fushë-Krujë
 
Gramshi
 
   
2 0
Internacional Tirana
 
Luzi 2008
 
   
1 15
Murlani
 
Elbasani
 
   
5 1
Shënkolli
 
Klosi
 
   
2 1
Veleçiku Koplik
 
Oriku
 
   
2 0
Tirana AS W
 
Teuta W
 
   
1 2
Juban Danja W
 
KF Tirana W
 
   
3 1
Skënderbeu W
 
Partizani Tirana W
 
   
1 6
Egnatia Rrogozhinë
 
Tirana
 
0 1
0 3
Kastrioti Krujë
 
Kukësi
 
0 0
1 0
ASO Chlef U21
 
HB Chelghoum Laïd U21
 
1 1
1 2
CR Belouizdad U21
 
US Biskra U21
 
0 0
2 0
MC Alger U21
 
NA Hussein Dey U21
 
0 1
3 3
MC Oran U21
 
USM Alger U21
 
0 1
0 2
NC Magra U21
 
JS Saoura U21
 
   
1 1
Paradou AC U21
 
Olympique Médéa U21
 
3 0
5 0
RC Relizane U21
 
JS Kabylie U21
 
   
0 1
Tlemcen
 
RC Arbaâ
 
0 0
2 1
Paradou AC
 
Olympique Médéa
 
0 0
2 1
Annaba
 
USM Khenchela
 
1 1
1 3
ASM Oran
 
JSM Tiaret
 
2 0
2 1
CA Batna
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
1 0
4 1
El Bayadh
 
Temouchent
 
0 0
2 0
GC Mascara
 
Ben Aknoun
 
0 2
2 3
JS Bordj Ménaïel
 
JSM Béjaïa
 
0 0
3 0
JSM Skikda
 
RB Ouargla
 
1 0
1 0
MO Béjaïa
 
Hamra Annaba
 
1 1
1 1
MO Constantine
 
MC El Eulma
 
1 1
1 1
SC Aïn Defla
 
Kouba
 
   
2 6
Teleghma
 
Aïn M'lila
 
2 3
2 4
US Chaouia
 
Lakhdaria
 
1 1
4 1
USM Bel Abbès
 
MCB Oued Sly
 
   
1 2
USM El Harrach
 
CRB Ain Ouessara
 
2 0
3 0
USMM Hadjout
 
MC Saïda
 
   
0 2
WA Boufarik
 
SKAF Khémis Mélina
 
1 0
1 0
Interclube
 
Sporting de Cabinda
 
1 1
2 1
Sporting de Benguela
 
Académica do Lobito
 
   
1 1
Kabuscorp
 
Recreativo do Libolo
 
0 1
0 1
Comunicaciones
 
Cañuelas
 
1 1
3 1
Deportivo Armenio
 
Deportivo Merlo
 
0 0
3 0
San Miguel
 
Colegiales
 
0 0
0 1
UAI Urquiza
 
Defensores Unidos
 
0 0
0 2
Deportivo Madryn
 
Atlanta
 
2 0
4 1
Deportivo Morón
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 0
Flandria
 
San Telmo
 
1 2
3 3
Temperley
 
Chaco For Ever
 
0 0
0 0
Villa Dálmine
 
Club Atlético Güemes
 
0 0
0 0
Ferro Carril Oeste
 
San Martín Tucumán
 
1 3
1 4
Alvarado
 
Deportivo Santamarina
 
1 0
3 0
Belgrano
 
Deportivo Riestra
 
0 0
2 1
Atlas
 
Victoriano Arenas
 
1 0
2 1
Newell's Old Boys
 
Patronato
 
0 0
1 0
San Lorenzo
 
Platense
 
2 0
2 2
Colón
 
Independiente
 
1 1
2 2
Barracas Central
 
Estudiantes
 
1 4
1 6
Ciudad de Bolívar
 
Cipolletti
 
0 0
0 0
Crucero del Norte
 
Sportivo Belgrano
 
1 0
1 0
Van
 
Urartu
 
0 0
0 3
BKMA
 
Noravank
 
0 1
0 1
Hoang Anh Gia Lai
 
Yokohama F. Marinos
 
1 2
1 2
Kitchee
 
Singha Chiangrai United
 
1 0
1 0
Jeonbuk Motors
 
Sydney
 
0 0
0 0
Western United
 
Perth Glory
 
4 0
6 0
Newcastle Jets
 
Melbourne Victory
 
0 1
1 2
Hobart United
 
Launceston City
 
   
2 0
Northern Rangers
 
Somerset
 
3 0
6 0
Riverside Olympic
 
BeachSide
 
1 0
1 0
Glenorchy Knights
 
Burnie United
 
0 0
3 0
APIA Leichhardt Tigers
 
Sutherland Sharks
 
1 0
3 0
Marconi Stallions
 
Manly United
 
1 1
1 1
Brisbane City
 
Queensland Lions
 
0 1
0 2
Logan Lightning
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
1 1
2 3
Capalaba
 
SC Wanderers
 
1 0
1 1
Peninsula Power
 
Gold Coast Knights
 
1 0
1 0
St. Albans Saints
 
Green Gully
 
1 1
1 1
Avondale Heights
 
Altona Magic
 
2 0
3 0
Dandenong City
 
Port Melbourne
 
1 1
1 1
Hume City
 
Heidelberg United
 
0 3
1 3
Cockburn City
 
Floreat Athena
 
1 0
3 0
Gwelup Croatia SC
 
Inglewood United
 
0 1
0 2
Perth RedStar
 
Stirling Lions
 
3 0
3 4
Sorrento
 
Bayswater City
 
1 1
1 2
Western Pride
 
Magpies Crusaders
 
0 2
1 4
Caboolture
 
Mitchelton
 
0 1
0 4
Avondale Heights U21
 
Altona Magic U21
 
1 2
3 2
St. Albans Saints U21
 
Green Gully U21
 
2 0
2 3
Dandenong City U21
 
Port Melbourne U21
 
1 0
2 0
Melbourne Knights U21
 
Eastern Lions U21
 
0 2
1 4
Hume City U21
 
Heidelberg United U21
 
3 0
4 2
Brunswick City
 
North Geelong Warriors
 
0 1
0 5
Goulburn Valley Suns
 
Bulleen Lions
 
1 2
1 4
Langwarrin
 
Moreland City
 
1 2
1 3
Manningham United Blues
 
Pascoe Vale
 
0 2
1 4
Werribee City
 
Kingston City
 
1 3
2 3
Perth RedStar W
 
Fremantle City W
 
1 1
3 2
Joondalup United
 
Olympic Kingsway
 
1 1
1 3
Mandurah City
 
UWA Nedlands
 
0 1
4 1
Subiaco
 
Rockingham City
 
1 0
2 0
Western Knights
 
Murdoch Uni Melville
 
2 2
5 3
Forrestfield United
 
Dianella White Eagles
 
0 0
3 0
Hartberg
 
Admira
 
0 2
1 2
Rheindorf Altach
 
LASK Linz
 
0 0
0 0
Ried
 
Wattens
 
1 1
2 3
Güssing
 
St. Margarethen
 
1 0
2 1
Klingenbach
 
Markt Allhau
 
   
2 2
Ritzing
 
Leithaprodersdorf
 
1 2
1 2
Kraig
 
Ferlach
 
0 1
1 1
Bleiburg
 
SAK Klagenfurt
 
   
2 1
St. Andrä
 
Dellach im Gailtal
 
   
2 1
Maria Saal
 
St. Michael Bleiburg
 
0 1
0 3
Lendorf
 
Gmünd
 
   
1 0
Union Edelweiß
 
Bad Schallerbach
 
   
2 1
Bad Ischl
 
St. Martin i.M.
 
   
2 1
Friedburg / Pöndorf
 
Union Perg
 
   
2 3
Mondsee
 
Union St. Florian
 
   
2 1
Oedt
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 1
St. Valentin
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
0 4
Siezenheim
 
Eugendorf
 
   
2 2
Hallwang
 
Bramberg
 
   
3 1
Thalgau
 
Straßwalchen
 
   
3 1
Puch
 
Altenmarkt
 
   
2 3
UFC Hallein
 
Golling
 
   
1 6
Hitthaller St. Michael
 
Fürstenfeld
 
   
2 1
Lebring
 
Wildon
 
2 0
3 0
Völs
 
Zirl
 
   
2 0
Kirchbichl
 
Volders
 
   
3 1
Innsbrucker AC
 
St. Johann in Tirol
 
   
0 3
Natters
 
Union Innsbruck
 
   
1 3
Mils
 
Silz / Mötz
 
   
1 2
Zams
 
Ebbs
 
   
0 3
Blau-Weiß Feldkirch
 
Bezau
 
2 0
4 1
Nenzing
 
Hörbranz
 
   
2 2
Andelsbuch
 
Alberschwende
 
   
1 3
Schruns
 
Fussach
 
   
1 2
Bizau
 
Göfis
 
   
1 2
Ludesch
 
Lochau
 
   
2 1
Stripfing
 
Bruck/Leitha
 
0 0
0 0
Röthis
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 1
0 2
Wolfurt
 
Lauterach
 
2 0
3 0
Rot-Weiß Rankweil
 
Austria Lustenau II
 
1 0
3 0
Rotenberg
 
Dornbirner SV
 
1 0
1 0
Austria Salzburg
 
Hohenems
 
0 1
1 1
Telfs
 
Admira Dornbirn
 
0 1
1 1
Schwaz
 
TSV St. Johann
 
0 0
2 0
Zira
 
Sebail
 
2 0
2 1
Neftçi
 
Sabah
 
1 0
1 0
Al Ahli
 
Khalidiya
 
0 1
0 2
Muharraq
 
Manama
 
1 1
1 2
Lida
 
Naftan
 
0 0
0 3
Slonim
 
MKK-Dnepr
 
0 0
0 1
Volna
 
FC Ostrovets
 
2 0
2 2
Granit
 
Ivanovo
 
   
0 3
Euroexport
 
Niva
 
   
0 6
Ivatsevichi
 
Krechet
 
   
4 0
Luninets
 
Nadezhda
 
   
4 0
Energosbyt-BSATU
 
Serebryanka
 
   
6 1
Isloch
 
Neman Grodno
 
0 0
1 1
Torpedo BelAZ
 
Arsenal
 
1 0
1 0
Shakhtyor
 
BATE
 
0 1
0 1
Dinamo Minsk
 
Belshina
 
0 0
0 0
Slutsk Res.
 
Minsk Res.
 
0 1
4 1
Dinamo-BGU W
 
Smorgon W
 
   
5 0
Gomel W
 
Dinamo Brest W
 
   
0 0
Dnepr Mogilev W
 
Vitebsk W
 
   
1 0
Moldavo W
 
Famkes Merkem W
 
   
0 1
Kontich W
 
Chastre W
 
   
8 0
Genk II W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
2 0
Mechelen W
 
Eva's Tienen W
 
   
4 3
Standard Liège II W
 
OH Leuven II
 
   
2 0
Anderlecht II W
 
RFC de Liege W
 
   
1 1
Tienen
 
Liège
 
0 0
0 3
Dender
 
Dessel Sport
 
1 1
3 1
La Louvière Centre
 
Sint-Eloois-Winkel
 
   
0 2
Patro Eisden
 
Olympic Charleroi
 
   
1 1
Thes Sport
 
URSL Visé
 
0 0
1 0
Lommel United
 
Deinze
 
2 0
2 1
Westerlo
 
RWDM
 
1 0
2 2
Oppuurs
 
Geel
 
   
0 2
Vorselaar
 
Bevel FC
 
   
2 1
Antonia
 
Kalmthout
 
   
3 1
K. Kontich
 
Ternesse
 
   
2 2
Hoegaarden-Outgaarden
 
Huldenberg
 
   
2 1
Stade Bierbeek
 
Bertem-Leefdaal
 
   
0 1
Ransart
 
Belœil
 
   
1 4
Aubel
 
Ster-Francorchamps
 
   
0 0
Pontisse Cite
 
Sprimont-Comblain II
 
   
0 4
Alken
 
Achel
 
   
1 3
Groen Star Beek
 
Herderen-Millen
 
   
5 0
Juve Hasselt
 
KFC Eksel
 
   
0 0
Lorraine Arlon
 
Meix-Devant-Virton
 
   
2 3
Bastogne
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
2 0
Libramont
 
Sartoise
 
   
1 0
RAC Saint-Mard
 
Aubange
 
   
5 3
Chevetogne
 
Biesme
 
   
2 2
Fernelmont-Hemptinne
 
Ciney
 
   
1 2
Beauraing
 
US Dinantaise
 
   
1 2
Drongen
 
Grembergen
 
   
3 0
SC Zonnebeke
 
Eendracht Wervik
 
   
0 2
Meulebeke
 
Sassport Boezinge
 
   
0 2
Diksmuide
 
Excelsior Zedelgem
 
   
0 4
Racing Waregem
 
Oostnieuwkerke
 
   
0 0
Rumbeke
 
Roeselare Daisel
 
   
1 1
Gullegem
 
Dikkelvenne
 
   
2 1
Toekomst Menen
 
Harelbeke
 
1 0
4 2
Westhoek
 
Ronse
 
4 1
5 1
Olsa Brakel
 
Zelzate
 
1 1
1 5
Oudenaarde
 
Merelbeke
 
0 1
0 1
Gent-Zeehaven
 
Ninove
 
0 0
1 0
Houtvenne
 
Hades
 
   
0 0
Heur Tongeren
 
Bocholt
 
   
1 2
Sporting Hasselt
 
Pepingen-Halle
 
   
2 3
Chastre II W
 
Loyers W
 
   
0 8
Aywaille W
 
Heist W
 
   
6 1
Bredene W
 
Sottegem W
 
   
5 1
Havinnes W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
0 3
VVC Brasschaat W
 
Westerlo W
 
   
2 4
White Star Woluwe II W
 
Vosselaar W
 
   
1 2
Zulte-Waregem II W
 
Bosdam Beveren W
 
   
12 0
Olsa Brakel W
 
Egem Pittem W
 
   
5 4
Olympic Charleroi W
 
Sibret W
 
   
   
Alken W
 
Irlande-Auderghem W
 
   
8 0
Renaissance Mons 44 II W
 
Svelta Melsele W
 
   
0 2
Standard Liège III W
 
Mechelen II W
 
   
2 1
Wolvertem Merchtem W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
2 1
Genk W
 
RSC Anderlecht W
 
   
0 6
Wolvertem Merchtem
 
Lochristi
 
   
4 0
Avanti
 
Sint-Niklaas
 
   
1 2
Oostkamp
 
VW Hamme
 
   
6 1
Svelta Melsele
 
Jong Lede
 
   
2 6
Torhout
 
FC Lebbeke
 
   
1 5
Eendracht Termien
 
Weerstand Koersel