Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

ES Sétif
 
ES Tunis
 
0 0
0 0
CS Constantine U21
 
ES Sétif U21
 
1 0
2 0
WA Tlemcen U21
 
RC Arbaâ U21
 
1 1
2 2
Los Andes
 
JJ Urquiza
 
1 0
1 1
Racing Club Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
1 0
2 0
San Lorenzo Res.
 
Platense Res.
 
0 1
1 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 0
1 0
Defensa y Justicia Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
0 0
1 0
Gimnasia La Plata
 
Sarmiento
 
0 2
1 3
Tigre
 
Huracán
 
1 0
2 1
Aldosivi
 
Rosario Central
 
1 0
1 0
Central Cordoba SdE
 
Arsenal de Sarandi
 
1 2
3 3
Ararat-Armenia
 
Ararat
 
1 1
3 1
Pyunik
 
Alashkert
 
1 0
3 0
Kawasaki Frontale
 
Ulsan
 
0 1
1 1
BG Pathum United
 
Melbourne City
 
1 1
1 1
Shandong Luneng
 
Daegu
 
0 3
0 7
Ceres Philippines
 
Jeonnam Dragons
 
0 0
0 1
Home United
 
Urawa Reds
 
1 3
1 4
Johor Darul Ta'zim
 
Guangzhou Evergrande
 
3 0
5 0
Al Sadd
 
Al Wihdat
 
1 2
5 2
Al Sharjah
 
Al Rayyan
 
1 0
1 1
Al Hilal
 
Istiqlol Dushanbe
 
0 0
1 0
Nasaf
 
Al Faisaly
 
0 1
0 1
Macarthur
 
Brisbane Roar
 
1 0
2 1
Mt Druitt Town
 
North Shore Mariners
 
4 2
4 2
Weston Bears
 
Lambton Jaffas
 
0 0
0 2
Bentleigh Greens
 
Dandenong Thunder
 
0 0
2 0
Perth Glory II
 
Armadale
 
1 1
1 1
SWQ Thunder
 
Rochedale Rovers
 
1 2
1 4
Bentleigh Greens U21
 
Dandenong Thunder U21
 
0 0
0 1
Moreland Zebras
 
Northcote City
 
4 0
4 1
West NTC W
 
Murdoch Uni Melville W
 
   
1 1
Amstetten
 
St. Pölten
 
0 0
2 1
Dornbirn
 
Liefering
 
0 1
1 4
Juniors OÖ
 
Austria Lustenau
 
0 0
0 1
Lafnitz
 
Austria Wien II
 
1 0
1 0
SV Horn II
 
Blau-Weiß Linz
 
1 0
2 1
Vorwärts Steyr
 
Kapfenberger SV
 
0 1
3 1
Wacker Innsbruck
 
Grazer AK
 
0 1
1 1
Rapid Wien II
 
Floridsdorfer AC
 
0 2
0 4
Bad Sauerbrunn
 
Siegendorf
 
   
1 2
Deutschkreutz
 
Pinkafeld
 
0 2
3 2
Kohfidisch
 
Parndorf
 
   
0 2
Oberpetersdorf
 
Horitschon
 
   
1 7
Kilb
 
Schrems
 
   
1 1
Kottingbrunn
 
Ortmann
 
   
0 0
Krems
 
Ardagger
 
   
1 1
Scheiblingkirchen
 
Langenrohr
 
   
2 1
St. Pölten II
 
Spratzern
 
   
0 0
Waidhofen/Thaya
 
Mannersdorf
 
   
1 0
Zwettl
 
USC Rohrbach
 
   
2 2
Gnas
 
Mettersdorf
 
2 0
2 0
Ilz
 
TuS Heiligenkreuz
 
0 2
0 4
Leoben
 
Frauental
 
2 0
4 0
Liezen
 
Lafnitz II
 
   
0 2
Union RB Weinland Gamlit
 
SC Bruck an der Mur
 
1 1
1 1
Voitsberg
 
Rottenmann
 
   
2 0
Kundl
 
Münster
 
1 0
2 0
Kematen
 
Prutz / Serfaus
 
   
1 0
Meiningen
 
Höchst
 
1 1
3 2
Rheindorf Altach II
 
Hard
 
   
2 1
First Vienna
 
Admira II
 
2 1
4 1
Neusiedl
 
Wiener Neustadt
 
1 1
1 1
Draßburg
 
TWL Elektra
 
0 0
0 3
Traiskirchen
 
Leobendorf
 
0 0
0 1
Wiener Viktoria
 
Wiener SC
 
0 0
0 1
Qabala
 
Sumqayıt
 
0 1
1 1
Qarabağ
 
Keşlə FK
 
7 0
8 0
Al-Najma
 
Al Hala
 
1 2
2 3
Al Riffa
 
East Riffa
 
0 2
2 2
Al-Hidd
 
Budaiya
 
1 1
2 3
Baranovichi
 
Orsha
 
1 0
2 1
Gomelzheldortrans
 
Smorgon
 
3 0
4 1
Krechet
 
Ruh Brest
 
   
   
SDJuShOR-3
 
Tarpeda
 
   
2 3
Slutsk
 
Minsk
 
1 2
2 4
Zepperen-Brustem
 
Helson Helchteren
 
   
0 0
Florenville
 
Longlier
 
   
0 5
La Roche
 
Vaux-Noville
 
   
1 3
ES de la Molignée
 
Meux II
 
   
1 0
Flavion-Morialmé
 
Andennais
 
   
2 0
Nismes
 
Condruzien
 
   
1 3
Loyers
 
Malonne
 
   
0 1
Sparta Heestert
 
RC Lauwe
 
   
1 1
Sporting Charleroi U21
 
Genk U21
 
1 2
1 2
Zulte-Waregem U21
 
Gent U21
 
0 2
0 3
Lokeren-Temse
 
RFC Wetteren
 
   
1 1
Sparta Petegem
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
2 0
Gent W
 
Charleroi
 
2 0
6 0
White Star Woluwé W
 
Eendracht Aalst W
 
1 0
1 2
De Kempen
 
Diest
 
   
1 2
Real Tomayapo
 
Universitario de Vinto
 
0 1
0 1
Rudar Prijedor
 
Zeljeznicar
 
0 0
0 0
Radnik Bijeljina
 
Velez
 
0 0
0 0
BDF XI
 
Notwane
 
   
1 2
Galaxy
 
Orapa United
 
   
0 1
Mogoditshane Fighters
 
BR Highlanders
 
   
1 0
Morupule Wanderers
 
Gaborone United
 
   
0 0
Police XI
 
Extension Gunners
 
   
1 2
Security Systems
 
Gilport Lions
 
   
2 2
Sua Flamingoes
 
Masitaoka
 
   
2 2
Township Rollers
 
Prisons XI
 
1 0
3 1
Grêmio
 
Chapecoense
 
0 0
0 1
Lokomotiv Plovdiv
 
Arda
 
0 0
0 0
Beroe
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 0
1 0
FK Minyor Pernik
 
Septemvri Sofia
 
0 0
0 3
Levski Lom
 
Dobrudzha 1919
 
   
0 3
ASEC Koudougou
 
ASFB
 
0 0
0 1
Douanes
 
ASK
 
1 0
1 1
Kiko
 
USFA
 
0 1
1 2
Police
 
Etoile Filante
 
0 0
1 0
Flambeau de l'Est
 
Vital'O
 
0 2
1 2
Dynamo de Douala
 
Aigle Royal
 
   
   
Gazelle
 
Foncha ST
 
   
   
Leopard de Douala
 
Lion Blesse
 
   
   
Ngaoundéré
 
Matelots
 
   
   
Rangers
 
FAP
 
   
   
Unisport Bafang
 
Lausanne
 
   
   
Santiago Morning
 
Fernández Vial
 
1 0
1 1
Recoleta
 
Copiapó
 
2 0
3 1
Univ. Concepción
 
Unión San Felipe
 
1 1
1 3
La Serena
 
Unión Española
 
1 1
1 2
Deportivo Pereira
 
Rionegro Águilas
 
1 0
1 2
Atlético
 
Llaneros
 
0 1
1 3
Fortaleza CEIF
 
Tigres
 
0 0
1 2
Dinamo Zagreb
 
Istra 1961
 
2 0
3 0
Hajduk Split
 
Gorica
 
1 0
1 0
Orijent 1919
 
Inter Zaprešić
 
1 0
1 1
Dugopolje
 
Bijelo Brdo
 
1 0
3 1
Osijek II
 
Cibalia
 
0 1
2 1
Sesvete
 
Dinamo Zagreb II
 
2 0
4 0
Benesov
 
Rakovnik
 
1 0
3 1
Králův Dvůr
 
Viktoria Plzen II
 
0 0
1 1
Jiskra Domažlice
 
Loko Vltavín
 
0 0
1 0
Karlovy Vary
 
Písek
 
2 1
2 2
Znojmo
 
Vratimov
 
0 0
5 0
Viktoria Otrokovice
 
Uničov
 
1 2
1 2
Slovan Rosice
 
Vrchovina
 
0 0
3 0
Hlučín
 
Frýdek-Místek
 
0 0
0 2
Doubravka
 
Jindrichuv Hradec
 
1 0
1 0
Petřín Plzeň
 
Prestice
 
1 2
1 4
Hořovicko
 
Otava Katovice
 
0 2
0 3
Rokycany
 
Marianske Lazne
 
5 2
8 2
Český Brod
 
Aritma Praha
 
0 0
2 1
Meteor Praha
 
Olympie Brezova
 
1 1
1 1
Slaný
 
Chomutov
 
0 2
1 4
Louny
 
Štětí
 
0 0
0 0
Tatran Rakovnik
 
FK Brandys nad Labem
 
2 1
2 5
Banik Sous
 
Arsenal Česká Lípa
 
3 0
5 0
Ostrov
 
Neratovice-Byškovice
 
0 1
0 1
Benatky nad Jizerou
 
Sokol Libiš
 
2 0
5 0
Poříčany
 
Letohrad
 
1 0
2 1
Tochovice
 
Kolín
 
2 4
3 4
Dvůr Králové
 
Hlinsko
 
2 1
3 3
Havlickuv Brod
 
Ždírec nad Doubravou
 
1 0
1 0
Humpolec
 
Hodonín-Šardice
 
0 2
0 3
Žďár nad Sázavou
 
Velka Bites
 
0 1
0 1
FC Vsetin
 
Tatran Všechovice
 
1 0
2 0
Skaštice
 
Nove Sady
 
0 1
2 2
Plzen W
 
Liberec W
 
0 1
1 3
Horní Heršpice
 
Slovacko W
 
0 1
0 2
FC Fastav Zlin U19
 
Pribram U19
 
1 0
5 2
Karvina U19
 
Brno U19
 
0 2
3 2
Ostrava U19
 
FK Pardubice U19
 
2 0
2 0
Herstedøster
 
Greve
 
1 1
1 2
Tarnby FF
 
B 1908
 
1 1
1 1
Farum BK W
 
FC Thy - ThistedQ
 
0 0
2 0
Fortuna Hjorring W
 
Brondby W
 
3 0
4 1
Køge
 
KoldingQ W
 
2 0
3 1
HB Køge
 
Fremad Amager
 
0 1
1 1
Nordsjælland
 
SønderjyskE
 
1 0
2 0
Police Nationale
 
Guelleh / GR
 
   
0 1
Hayabley
 
Arhiba
 
   
8 0
Independiente Juniors
 
América de Quito
 
1 0
1 0
Libertad
 
Puerto Quito
 
1 0
1 1
Ceramica Cleopatra
 
Future FC
 
0 2
0 3
Ghazl El Mehalla
 
El Gounah
 
0 0
2 1
Luton Town
 
Nottingham Forest
 
1 0
1 0
AFC Bournemouth
 
Middlesbrough
 
0 0
0 0
Birmingham City
 
Coventry City
 
2 2
2 4
Hull City
 
Cardiff City
 
2 0
2 1
Peterborough United
 
Blackburn Rovers
 
0 0
2 1
Preston North End
 
Millwall
 
1 1
1 1
Sheffield United
 
Reading
 
0 1
1 2
Stoke City
 
Bristol City
 
0 0
0 1
Swansea City
 
Barnsley
 
0 0
1 1
West Bromwich Albion
 
Blackpool
 
1 0
2 1
Huddersfield Town
 
Queens Park Rangers
 
1 1
2 2
Derby County
 
Fulham
 
0 1
2 1
Accrington Stanley
 
Burton Albion
 
0 0
0 0
Charlton Athletic
 
Morecambe
 
0 2
2 3
Cheltenham Town
 
Gillingham
 
1 1
2 2
Crewe Alexandra
 
AFC Wimbledon
 
0 1
3 1
Doncaster Rovers
 
Bolton Wanderers
 
0 0
1 2
Fleetwood Town
 
Oxford United
 
1 3
2 3
Portsmouth
 
Lincoln City
 
0 0
3 2
Sunderland
 
Shrewsbury Town
 
2 0
3 2
Wycombe Wanderers
 
Plymouth Argyle
 
2 0
2 0
Exeter City
 
Colchester United
 
1 0
2 0
Barrow
 
Forest Green Rovers
 
2 0
4 0
Bradford City
 
Tranmere Rovers
 
1 0
1 1
Bristol Rovers
 
Salford City
 
0 0
1 0
Harrogate Town
 
Swindon Town
 
0 2
1 4
Hartlepool United
 
Port Vale
 
0 0
0 1
Leyton Orient
 
Scunthorpe United
 
3 0
3 0
Mansfield Town
 
Sutton United
 
0 1
2 3
Newport County
 
Crawley Town
 
0 2
1 2
Oldham Athletic
 
Northampton Town
 
0 1
0 2
Stevenage
 
Rochdale
 
0 0
1 0
Walsall
 
Carlisle United
 
1 0
1 0
Altrincham
 
Halifax Town
 
0 1
1 1
Boreham Wood
 
Dover Athletic
 
1 2
1 2
Dagenham & Redbridge
 
Barnet
 
5 0
7 3
Eastleigh
 
Bromley
 
0 1
0 2
Grimsby Town
 
Stockport County
 
0 1
2 1
Maidenhead United
 
Weymouth
 
0 0
2 0
Notts County
 
King's Lynn Town
 
2 1
4 1
Southend United
 
Wealdstone
 
0 0
0 1
Woking
 
Torquay United
 
0 1
0 1
Wrexham
 
Solihull Moors
 
0 0
1 1
Yeovil Town
 
Aldershot Town
 
0 0
0 2
Hashtag United
 
Barking
 
   
1 2
Romford
 
Aveley
 
   
1 4
Hullbridge Sports
 
Maldon & Tiptree
 
1 0
3 2
Staines Town
 
Bracknell Town
 
   
0 3
Westfield
 
Basingstoke Town
 
   
0 2
Binfield
 
Marlow
 
0 1
1 1
Sittingbourne
 
Herne Bay
 
   
0 2
Three Bridges
 
Whitehawk
 
   
2 1
Chichester City
 
East Grinstead Town
 
0 0
1 1
AFC Hornchurch
 
Brightlingsea Regent
 
3 0
3 0
Enfield Town
 
Cray Wanderers
 
2 2
3 3
Leicester City U23
 
Derby County U23
 
1 1
2 1
Brighton U23
 
Leeds U23
 
1 0
1 0
Everton U23
 
Chelsea U23
 
2 0
2 0
Middlesbrough U23
 
Wolves U23
 
0 2
0 3
Burnley U23
 
West Bromwich Albion U23
 
3 0
3 2
Tottenham U18
 
Norwich U18
 
2 1
2 1