Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Simba
 
Wydad Casablanca
 
1 0
1 0
Al Ahly
 
Raja Casablanca
 
1 0
2 0
CR Belouizdad
 
Mamelodi Sundowns
 
1 2
1 4
Gramshi
 
Shënkolli
 
   
3 1
Iliria Fushë-Krujë
 
Murlani
 
2 1
1 2
Naftëtari Kuçovë
 
Veleçiku Koplik
 
0 1
0 0
Sopoti Librazhd
 
Ada Velipojë
 
2 0
4 0
Valbona
 
Bulqiza
 
   
2 0
Teuta W
 
Apolonia W
 
   
0 15
Laçi W
 
KF Tirana W
 
   
0 5
Egnatia Rrogozhinë
 
Laçi
 
0 0
1 1
Teuta Durrës
 
Erzeni Shijak
 
0 0
2 0
Vllaznia Shkodër
 
Tirana
 
0 1
0 1
Pas de la Casa
 
Esperança d'Andorra
 
1 0
2 0
Ranger's
 
Carroi
 
   
   
CD Lunda-Sul
 
Santa Rita
 
0 0
1 0
Recreativo do Libolo
 
Interclube
 
1 0
2 1
Sporting de Benguela
 
Sagrada Esperança
 
0 1
0 2
Isaac de Benguela
 
1º de Agosto
 
0 1
0 2
Sporting de Cabinda
 
Wiliete
 
1 1
0 1
SAP
 
Blue Jays
 
2 1
5 2
Tryum
 
Old Road
 
   
   
Cañuelas
 
Argentino Merlo
 
1 1
2 1
Comunicaciones
 
Fénix
 
1 0
1 0
Deportivo Armenio
 
Villa San Carlos
 
0 0
0 0
Deportivo Merlo
 
San Miguel
 
0 1
0 3
Los Andes
 
Colegiales
 
1 0
1 1
Agropecuario
 
Guillermo Brown
 
0 0
1 0
Deportivo Madryn
 
Atlético Rafaela
 
0 1
0 1
Nueva Chicago
 
Gimnasia Mendoza
 
0 0
2 2
Chacarita Juniors
 
Deportivo Riestra
 
1 1
4 2
Villa Dálmine
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
1 0
Aldosivi
 
Atlanta
 
0 0
0 1
Central Córdoba
 
Yupanqui
 
0 0
2 0
Argentino Rosario
 
Juventud Unida G.
 
1 1
1 1
Mercedes
 
Sportivo Barracas
 
1 1
2 1
Atlético Tucumán Res.
 
Racing Club Res.
 
1 1
2 1
Independiente Res.
 
River Plate Res.
 
1 0
3 0
Sarmiento Res.
 
Lanús Res.
 
0 2
0 2
Arsenal de Sarandi
 
Unión Santa Fe
 
0 0
2 1
Lanús
 
Sarmiento
 
2 0
2 1
Belgrano
 
Newell's Old Boys
 
1 0
1 0
Central Cordoba SdE
 
Godoy Cruz
 
0 0
0 2
Sarmiento Resistencia
 
Gimnasia y Tiro
 
0 1
0 1
BKMA II
 
Alashkert II
 
1 1
2 1
Gandzasar
 
Shirak II
 
1 0
2 1
Ararat
 
Pyunik
 
0 1
0 2
Ararat-Armenia
 
Urartu
 
1 0
2 2
River Plate
 
Britannia
 
0 2
1 4
Estrella
 
Dakota
 
1 2
1 2
Newcastle Jets
 
Central Coast Mariners
 
1 1
1 3
Western United
 
Melbourne City
 
1 1
1 3
Sydney W
 
Melbourne Victory W
 
0 0
1 0
Newmarket
 
Bayside United
 
   
1 2
North Brisbane
 
Pine Hills
 
   
0 3
North Pine
 
Virginia United
 
   
8 1
Western Spirit
 
Redcliffe PCYC
 
   
0 3
Univ. Queensland
 
Acacia Ridge
 
1 0
3 1
Newmarket U23
 
Bayside United U23
 
   
4 5
North Pine U23
 
Virginia United U23
 
   
4 1
North Brisbane U23
 
Pine Hills U23
 
   
3 1
Western Spirit U23
 
Redcliffe Dolphins U23
 
   
4 1
Univ. Queensland U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
5 0
Woden Weston
 
Monaro Panthers
 
0 2
0 2
O'Connor Knights
 
Tuggeranong United
 
3 0
5 1
Canberra FC
 
Cooma Tigers
 
1 0
2 3
Bulls Academy
 
Marconi Stallions
 
0 2
1 4
Mt Druitt Town
 
Sutherland Sharks
 
0 2
1 2
St George City FA
 
Blacktown City
 
0 0
2 2
Manly United
 
Wollongong Wolves
 
0 0
0 3
Lambton Jaffas
 
Valentine
 
1 1
2 1
Port Darwin
 
Uni Azzurri
 
0 1
1 2
Casuarina
 
Darwin Hearts
 
0 0
1 0
Gold Coast Knights
 
Brisbane Roar II
 
2 1
2 1
Moreton Bay United
 
SC Wanderers
 
0 0
1 0
Gold Coast United
 
Redlands United
 
1 0
2 1
Rochedale Rovers
 
Peninsula Power
 
2 2
2 3
West Adelaide
 
Croydon Kings
 
1 0
1 0
Adelaide Comets
 
Sturt Lions
 
0 0
0 0
Adelaide Olympic
 
Modbury Jets
 
2 1
3 2
Adelaide United ||
 
White City Woodville
 
0 0
3 0
South Hobart
 
Devonport City
 
0 2
1 2
Clarence Zebras
 
Launceston City
 
0 1
2 1
Launceston United
 
Riverside Olympic
 
1 2
1 2
Avondale Heights
 
St. Albans Saints
 
2 0
4 0
Hume City
 
Bentleigh Greens
 
1 2
2 3
Dandenong Thunder
 
Moreland City
 
1 0
3 2
Parkside
 
Edge Hill United
 
   
0 10
Capalaba W
 
Gold Coast United W
 
0 2
3 4
Peninsula Power W
 
FQ QAS W
 
1 1
3 1
Brisbane Strikers
 
SWQ Thunder
 
1 1
4 2
Southside Eagles
 
Surfers Paradise Apollo
 
1 0
1 2
Capalaba
 
Mitchelton
 
0 2
1 2
Caboolture
 
Western Pride
 
0 0
2 0
Adelaide City Res.
 
MetroStars Res.
 
   
0 2
Campbelltown City Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
3 1
West Adelaide Res.
 
Croydon Kings Res.
 
   
1 3
Adelaide Comets Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
3 1
Adelaide Olympic Res.
 
Modbury Jets Res.
 
   
0 1
Adelaide United Res.
 
Beograd Res.
 
   
2 1
Adelaide Blue Eagles
 
West Torrens Birkalla
 
2 2
3 2
Playford City Patriots
 
Adelaide Cobras
 
1 0
1 2
Port Adelaide Lion
 
Para Hills Knights
 
0 3
0 3
Vipers
 
Fulham United
 
1 0
1 0
Eastern United
 
Cumberland United
 
2 0
2 0
South Melbourne U21
 
Port Melbourne U21
 
1 1
1 1
Avondale Heights U21
 
St. Albans Saints U21
 
0 0
0 1
Hume City U21
 
Bentleigh Greens U21
 
1 0
1 2
Dandenong Thunder U21
 
Moreland City U21
 
3 0
7 0
Brunswick City
 
Eastern Lions
 
1 1
2 1
Manningham United Blues
 
Langwarrin
 
2 1
4 1
Fremantle City
 
Perth
 
3 3
5 4
Gwelup Croatia SC
 
Armadale
 
0 2
2 2
Murdoch Uni Melville
 
South Perth United
 
   
6 1
Swan United
 
Shamrock Rovers Perth
 
   
2 0
Western Knights
 
Mandurah City
 
1 1
1 2
Balcatta
 
Joondalup City
 
   
4 2
Curtin University
 
Balga
 
   
3 1
Gosnells City
 
Busselton City
 
   
3 2
Maddington White City
 
Quinns
 
   
4 1
Olympic Kingsway
 
Bayswater City
 
1 0
3 2
Rockingham City
 
Cockburn City
 
0 1
0 2
Sorrento
 
Ashfield
 
   
3 1
Stirling Lions
 
North Beach
 
   
8 0
Kingsley
 
Perth RedStar
 
   
3 4
Rheindorf Altach
 
Ried
 
0 0
1 1
WSG Tirol
 
Austria Lustenau
 
0 0
0 2
Blau-Weiß Linz
 
Dornbirn
 
0 0
1 0
Burgenland U18
 
Vorarlberg U18
 
2 1
3 1
Tirol U18
 
Sturm Graz U18
 
1 1
2 1
Admira U18
 
Ried U18
 
2 0
2 0
LASK Juniors OÖ U18
 
Red Bull Akademie U18
 
0 0
0 3
Austria Wien U18
 
Austria Klagenfurt U18
 
2 2
3 2
Wolfsberger AC U18
 
St. Pölten U18
 
0 0
3 0
Horitschon
 
Rudersdorf
 
   
4 1
Ritzing
 
St. Margarethen
 
   
1 0
Pinkafeld
 
Andau
 
2 0
4 0
Klingenbach
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
0 3
Bad Sauerbrunn
 
Markt Allhau
 
0 0
2 0
Maria Saal
 
Köttmannsdorf
 
0 3
1 4
Landskron
 
St. Jakob Rosental
 
1 2
2 4
St. Andrä
 
Ferlach
 
   
0 2
Bleiburg
 
Wolfsberg
 
   
2 1
Gmünd
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
1 2
Lendorf
 
Völkermarkt
 
   
3 0
Gloggnitz
 
Waidhofen/Thaya
 
   
2 0
Retz
 
Ortmann
 
   
1 0
Spratzern
 
Schrems
 
   
1 1
Kilb
 
Ardagger
 
   
1 2
Friedburg / Pöndorf
 
Stadl-Paura
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
St. Valentin
 
   
1 3
St. Martin i.M.
 
SV Wallern
 
   
2 0
Neumarkt
 
Bergheim
 
   
3 1
Volders
 
Natters
 
   
2 1
SV Innsbruck
 
Prutz / Serfaus
 
0 1
0 1
Union Innsbruck
 
Kirchbichl
 
   
5 6
Höchst
 
Lochau
 
   
0 0
Bezau
 
Lustenau
 
   
1 0
Brederis / Meiningen
 
Koblach
 
   
1 5
Fussach
 
Alberschwende
 
   
2 3
Hard
 
Nenzing
 
   
2 0
Hittisau
 
Andelsbuch
 
   
0 1
Hörbranz
 
Bizau
 
   
2 0
Dinamo Helfort
 
Stadlau
 
   
4 4
Favoritner AC
 
Slovan HAC
 
2 1
3 2
Union Mauer
 
Simmeringer SC
 
0 0
2 0
ASV 13
 
Schwechat
 
   
0 1
FC 1980 Wien
 
Wienerberg
 
   
2 1
St. Anna
 
Gleisdorf 09
 
1 2
2 3
Wiener Viktoria
 
Neusiedl
 
1 1
2 1
Leobendorf
 
Donaufeld
 
0 0
2 2
Seekirchen
 
TSV St. Johann
 
1 0
1 1
Kuchl
 
Austria Salzburg
 
0 1
1 1
Kitzbühel
 
Hall
 
1 0
3 1
Imst
 
Silz / Mötz
 
1 2
1 2
Wörgl
 
Wattens II
 
0 2
2 3
Lauterach
 
Rheindorf Altach II
 
0 0
0 1
Dornbirner SV
 
Rot-Weiß Rankweil
 
1 1
5 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
SVG Reichenau
 
2 0
4 1
Hohenems
 
Pinzgau Saalfelden
 
1 0
1 0
Turan
 
Sabah
 
0 1
0 2
Sebail
 
Neftçi
 
1 1
1 1
Osipovichy
 
Baranovichi
 
1 0
1 3
Zhodino Yuzhnoe
 
Niva
 
2 1
4 1
Vitebsk
 
Dnepr Mogilev
 
0 0
0 1
Shakhtyor Petrikov
 
Slonim
 
0 0
0 1
Molodechno-DYuSSh 4
 
MKK-Dnepr
 
1 2
2 3
Lyakhavitski Volat
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 9
Euroexport
 
Agro-Pelishche
 
   
3 1
Ivatsevichi
 
Tsentr Futbola
 
   
0 3
Ivanovo
 
Luninets
 
   
1 1
Drogichin
 
Port SK
 
   
2 0
Leskhoz
 
Mozyr NPZ
 
   
1 0
Svetlogorsk
 
Vertykal
 
   
2 4
Zhlobin
 
Iput DYuSSh
 
   
1 4
Krumkachy
 
BFSO Dinamo
 
   
3 1
Urozhaynaya
 
Uni Minsk
 
   
2 2
Torpedo BelAZ
 
Isloch
 
1 1
2 1
Belshina
 
Slavia
 
0 0
1 1
Dinamo Minsk
 
Naftan
 
1 0
3 1
Smorgon Res.
 
Slutsk Res.
 
1 0
3 0
Belshina Res.
 
Slavia Res.
 
   
1 1
Dinamo-BGU W
 
Smorgon W
 
3 0
9 0
Minsk FK W
 
Dnepr Mogilev W
 
3 0
4 0
Kontich W
 
Genk II W
 
0 1
1 2
Deinze
 
Excelsior Virton
 
2 0
3 1
Lierse Kempenzonen
 
RWDM
 
0 2
0 3
Waasland-Beveren
 
Beerschot-Wilrijk
 
0 0
3 0
Liège
 
Sint-Eloois-Winkel
 
3 1
5 3
Hoogstraten
 
URSL Visé
 
0 1
0 4
Mandel United
 
KAA Gent II
 
0 0
0 2
Ninove
 
Olympic Charleroi
 
2 1
3 1
Patro Eisden
 
Francs Borains
 
3 0
4 0
Sporting Charleroi II
 
La Louvière
 
0 0
0 0
RFC Seraing
 
Westerlo
 
1 1
1 1
La Louvière Centre
 
Rus Binche
 
   
2 2
Meux
 
Jette
 
   
2 2
Rebecq
 
Seraing II
 
   
1 0
Verlaine
 
Ganshoren
 
   
2 3
Harelbeke
 
Oostkamp
 
   
3 2
Oudenaarde
 
Zelzate
 
   
4 2
Torhout
 
Erpe-Mere United
 
   
3 0
Dikkelvenne
 
Zulte Waregem II
 
   
1 4
Lokeren-Temse
 
Olsa Brakel
 
   
1 0
Hades
 
Racing Mechelen
 
   
0 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Londerzeel
 
   
2 0
Berchem Sport
 
Diegem Sport
 
   
2 2
FC Lebbeke
 
Turnhout
 
   
4 3
Tongeren
 
Lille
 
   
3 0
Svelta Melsele W
 
Havinnes W
 
   
5 0
Club Brugge W
 
Gent W
 
2 1
2 1
St. Liege W
 
OH Leuven W
 
1 0
1 0
Mechelen W
 
Eendracht Aalst W
 
0 1
6 1
Gosselies Sports
 
Braine
 
   
0 1
Wagiya
 
Belmopan Bandits
 
   
3 2
Royal Pari
 
Blooming
 
1 0
1 2
Guabirá
 
Aurora
 
1 0
1 0
Kozara Gradiska
 
Laktasi
 
0 0
0 0
Modrica
 
Sutjeska Foca
 
1 0
1 0
Podrinje Janja
 
Radnik Bijeljina