Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

JS Kabylie
 
ES Tunis
 
0 0
0 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Club Atlético Güemes
 
1 0
1 1
Berazategui
 
Deportivo Español
 
0 0
2 0
Defensa y Justicia Res.
 
Barracas Central Res.
 
2 0
5 0
Godoy Cruz Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 2
1 4
Newell's Old Boys Res.
 
Belgrano Córdoba Res.
 
0 0
0 0
Platense Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 0
1 0
Unión Santa Fe Res.
 
Arsenal Res.
 
0 0
2 0
Colón
 
Vélez Sarsfield
 
2 0
2 1
West Armenia
 
Pyunik II
 
0 1
1 3
Van
 
Lernayin Artsakh
 
1 0
4 0
Alashkert
 
Noah
 
1 0
3 0
Western Sydney Wanderers
 
Wellington Phoenix
 
2 0
4 0
Sydney II
 
Western Sydney W. II
 
0 1
0 1
New Lambton
 
Cooks Hill United
 
1 0
1 2
Mindil Aces
 
Hellenic Athletic
 
1 2
1 4
Campbelltown City
 
South Adelaide Panthers
 
1 0
3 0
Adelaide City
 
NE MetroStars
 
0 0
0 0
Kingborough Lions
 
Glenorchy Knights
 
0 0
0 1
Heidelberg United
 
North Geelong Warriors
 
1 1
1 1
Oakleigh Cannons
 
Altona Magic
 
2 1
5 1
WDSC Wolves
 
Logan Lightning
 
1 1
2 1
Adelaide Raiders
 
Adelaide Victory
 
1 1
2 3
Oakleigh Cannons U21
 
Altona Magic U21
 
2 0
5 0
Dandenong City
 
Kingston City
 
3 0
3 0
Pascoe Vale
 
Bulleen Lions
 
2 1
2 2
Werribee City
 
Melbourne City II
 
1 1
3 2
Preston Lions
 
Northcote City
 
1 0
2 1
Floreat Athena
 
Jaguar
 
   
3 1
Wolfsberger AC
 
Hartberg
 
0 1
2 2
Amstetten
 
Sturm Graz II
 
2 0
5 0
Floridsdorfer AC
 
Liefering
 
1 1
3 1
Kapfenberger SV
 
First Vienna
 
0 0
3 0
Rapid Wien II
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
2 1
SV Horn II
 
Austria Wien II
 
1 0
1 2
St. Pölten
 
Admira
 
1 0
2 0
Leithaprodersdorf
 
Güssing
 
2 0
7 0
Parndorf
 
Kohfidisch
 
1 1
6 1
Schattendorf
 
Deutschkreutz
 
   
2 1
Feldkirchen
 
Austria Klagenfurt II
 
0 0
0 1
Kraig
 
Spittal
 
   
2 0
Mannersdorf
 
Haitzendorf (Aut)
 
1 1
1 2
Zwettl
 
Kottingbrunn
 
0 0
0 3
Grün Weiß Micheldorf
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
1 3
Union Edelweiß
 
Bad Ischl
 
1 1
3 1
Union Perg
 
Wohnbau Dietach
 
   
0 3
Wels
 
Mondsee
 
2 3
2 3
Ostermiething
 
Oedt
 
   
0 2
Hallwang
 
Bürmoos
 
   
2 2
Straßwalchen
 
ASV Salzburg
 
   
3 3
Puch
 
Eugendorf
 
   
1 1
Judenburg
 
Voitsberg
 
   
1 1
Fehring
 
Ilz
 
2 0
4 0
Frauental
 
Mettersdorf
 
   
1 1
Koflach
 
Fürstenfeld
 
   
1 1
Lebring
 
Gnas
 
   
3 2
Liezen
 
SC Bruck an der Mur
 
   
2 2
Union RB Weinland Gamlit
 
Wildon
 
0 2
0 4
St. Johann in Tirol
 
Ebbs
 
   
1 0
Kematen
 
Mils
 
0 0
5 1
Oberperfuss
 
Mayrhofen
 
   
5 1
Gerasdorf Stammersdorf
 
Post
 
0 1
1 1
Mannswörth
 
Austria XIII
 
2 1
2 2
Allerheiligen
 
Gurten
 
1 2
1 2
Kalsdorf
 
Weiz
 
0 0
1 0
Ried II
 
Bad Gleichenberg
 
0 2
1 2
SAK Klagenfurt
 
Hertha
 
1 1
1 3
Treibach
 
Leoben
 
0 2
0 5
Union Vöcklamarkt
 
Wolfsberger AC II
 
0 0
0 0
Deutschlandsberger SC
 
LASK Juniors
 
0 3
1 3
Bruck/Leitha
 
Stripfing
 
   
   
Siegendorf
 
Scheiblingkirchen
 
1 0
2 1
Mannsdorf
 
Wiener Neustadt
 
1 2
1 4
TWL Elektra
 
Traiskirchen
 
0 0
2 0
Krems
 
Draßburg
 
2 0
3 1
Mauerwerk
 
Wiener SC
 
0 1
0 2
Grödig
 
Salzburger AK
 
1 3
1 4
UFC Hallein
 
Anif
 
2 1
2 2
Fügen
 
Schwaz
 
0 1
0 2
Keşlə FK
 
Kapaz
 
1 1
1 1
Qarabağ
 
Zira
 
0 0
2 2
Silver Sands
 
Weymouth Wales
 
1 4
2 6
DYuSSh-2 Rechitsa
 
Dnepr Rogachev
 
   
   
Traktor Minsk
 
BGU Minsk
 
   
4 1
Smorgon
 
Slutsk
 
1 1
3 2
ABFF U19 W
 
Zorka-BDU W
 
1 0
2 1
Club Brugge II
 
RSC Anderlecht II
 
0 0
0 0
Dender
 
Standard Liège II
 
0 0
0 0
KRC Genk II
 
Lommel United
 
1 2
2 3
Gent-Zeehaven
 
Merelbeke
 
0 0
0 0
Charleroi
 
Zulte-Waregem W
 
0 2
1 2
RSC Anderlecht W
 
Genk W
 
1 1
3 1
Independiente Petrolero
 
Nacional Potosí
 
0 0
0 1
Cruzeiro W
 
Real Ariquemes W
 
1 0
3 0
Madureira U20
 
Fluminense U20
 
0 0
0 0
Botafogo U20
 
Resende U20
 
0 0
0 1
Cametá
 
Remo
 
0 0
1 1
União Mogi
 
Flamengo SP
 
1 1
1 1
Catanduva
 
Inter de Bebedouro
 
0 1
4 3
Comercial de Tietê U20
 
Independente SP U20
 
1 1
3 1
Ferroviária U20
 
Novorizontino U20
 
1 1
2 1
Jabaquara U20
 
Portuguesa Santista U20
 
0 1
0 2
Joseense U20
 
Sao Jose EC U20
 
0 0
0 3
Rio Branco EC U20
 
Guarani U20
 
0 2
1 5
União São João U20
 
EC Lemense U20
 
0 1
0 6
Atlético GO
 
CRB
 
2 0
2 1
Botafogo SP
 
Sampaio Corrêa
 
1 0
1 0
Spartak Varna II
 
Ludogorets III
 
1 1
2 2
Balkan Botevgrad
 
CSKA Sofia II
 
0 1
2 2
Pirin Razlog
 
Botev Ihtiman
 
0 0
1 0
Botev Vratsa
 
Cherno More
 
0 0
0 2
Ludogorets
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 0
1 0
Pacific
 
Cavalry
 
1 1
1 1
Hamilton United
 
Darby
 
   
1 2
Meizhou Hakka
 
Shanghai Shenhua
 
0 1
0 1
Tianjin Jinmen Tiger
 
Hangzhou
 
2 1
2 1
Chengdu Rongcheng
 
Cangzhou
 
2 0
2 1
Henan Songshan Longmen
 
Qingdao Hainiu
 
0 0
0 0
Shandong Taishan
 
Nantong Zhiyun
 
0 1
1 1
Patriotas Boyacá
 
Cúcuta Deportivo
 
0 0
0 0
Herediano
 
Cartaginés
 
1 0
1 3
Abengourou
 
Bassam
 
0 0
0 0
Lokomotiva Zagreb
 
Šibenik
 
0 0
1 0
Slaven Koprivnica
 
Osijek
 
0 0
2 1
AEK Larnaca
 
Omonia Nicosia
 
2 0
2 0
Apollon
 
Paphos
 
0 1
0 1
Písek
 
Viktoria Plzen II
 
1 1
1 1
Karlovy Vary
 
Baník Sokolov
 
1 0
2 0
Znojmo
 
Zlín II
 
2 1
2 1
Jihlava U19
 
Pribram U19
 
0 1
2 1
FC Helsingør
 
SønderjyskE
 
1 2
4 5
Nykøbing
 
Fremad Amager
 
2 1
2 1
Silkeborg
 
AaB
 
2 1
2 2
Independiente Juniors
 
América de Quito
 
1 0
4 1
Arsenal
 
Southampton
 
1 2
3 3
Arsenal U21
 
Fulham U21
 
0 0
1 1
Brighton U21
 
Manchester United U21
 
2 2
3 2
Nottingham Forest U21
 
Aston Villa U21
 
1 2
4 3
Middlesbrough U18
 
Manchester United U18
 
0 2
0 2
Ipswich Town U21
 
Coventry City U21
 
2 2
3 3
Carlisle United U18
 
Salford City U18
 
   
0 3
Nõmme United
 
Elva
 
1 1
1 1
Raplamaa
 
Kose
 
1 0
3 1
Tartu Kalev II
 
FCI Tallinn
 
   
2 2
Adama Kenema
 
Mebrat Hayl
 
0 0
2 0
Sidama Bunna
 
Wolkite Ketema
 
0 1
1 2
Sporting CP U19
 
AZ U19
 
1 2
2 2
Hajduk Split U19
 
Milan U19
 
0 0
3 1
NSÍ
 
MB
 
4 0
14 0
Víkingur
 
HB
 
0 1
1 1
Hoyvik
 
EB / Streymur
 
0 2
0 6
Skála
 
B71
 
0 0
3 1
Suva
 
Nadroga
 
   
   
PKKU
 
PPJ
 
0 0
1 1
Atlantis
 
Jazz
 
3 1
6 1
Honka Akatemia
 
Ilves II
 
0 0
3 1
IPS Edustus
 
MYPA
 
0 3
1 3
SJK Akatemia
 
SalPa
 
1 1
2 1
Gnistan
 
JJK
 
0 0
2 0
HIFK
 
MP
 
0 1
0 2
Sète
 
Auxerre II
 
0 1
0 3
Les Herbiers
 
Romorantin
 
0 2
0 3
Angoulême
 
Lorient II
 
0 1
0 1
Angers SCO
 
Paris Saint Germain
 
0 2
1 2
Gobelins
 
Nancy
 
1 1
2 2
Avranches
 
Concarneau
 
0 1
0 3
Bourg-en-Bresse
 
Le Mans
 
0 0
1 1
Le Puy F.43 Auvergne
 
Orléans
 
0 1
0 1
Red Star
 
Bastia-Borgo
 
1 0
1 0
Sedan
 
Versailles
 
0 1
1 2
Stade Briochin
 
Châteauroux
 
1 1
2 1
Villefranche
 
Cholet
 
0 0
0 0
Champigneulles
 
Jarville
 
0 1
0 2
Torpedo Kutaisi
 
Dinamo Batumi
 
0 0
0 0
Telavi
 
Dila
 
1 1
2 2
Dinamo Tbilisi
 
Saburtalo
 
1 0
1 3
Lokomotivi Tbilisi
 
Kolkheti Poti
 
0 0
0 1
Merani Martvili
 
Sioni
 
0 0
1 0
Spaeri
 
Norchi Dinamo
 
0 0
1 1
Meshakhte
 
Shturmi
 
0 0
0 1
Bakhmaro
 
Guria
 
0 1
2 1
Chikhura
 
Rustavi
 
0 2
0 1
Gori
 
Matchakhela
 
2 0
1 0
Varketili
 
Borjomi
 
2 0
0 0
Darmstadt 98
 
Karlsruher SC
 
1 1
2 1
Hamburger SV
 
St. Pauli
 
1 1
4 3
Hallescher FC
 
Osnabrück
 
0 1
0 1
FC Augsburg
 
VfB Stuttgart
 
1 0
1 1
Bayer Leverkusen W
 
Hoffenheim W
 
0 0
0 1
Nöttingen
 
Mutschelbach
 
0 2
0 2
TSV Abtswind
 
Großbardorf
 
0 0
1 0
ATSV Erlangen
 
Cham
 
1 0
2 1
Ismaning
 
Hallbergmoos-Goldach
 
1 1
2 2
1860 Rosenheim
 
Ingolstadt II
 
0 4
0 5
Erlbach
 
Memmingen
 
0 0
0 0
Garching
 
Kottern
 
0 3
0 5
Oberneuland
 
Schwachhausen
 
2 0
4 0
Hamm United
 
Rugenbergen
 
1 0
1 0
Hamburger SV III
 
Dassendorf
 
1 1
4 3
Bergisch Gladbach
 
Bonner SC
 
1 0
1 1
TuRU 1880 Düsseldorf
 
SC St. Tönis
 
0 3
0 4
Eilenburg
 
Blau-Weiß Zorbau
 
1 0
3 1
Aubstadt
 
Wacker Burghausen
 
0 0
1 0
Pipinsried
 
Buchbach
 
1 2
1 3
Hankofen-Hailing
 
Augsburg II
 
0 1
1 2
Atlas Delmenhorst
 
Jeddeloh
 
2 0
4 2
St. Pauli II
 
Hamburger SV II
 
1 1
2 4
Drochtersen / Assel
 
Weiche Flensburg
 
2 1
2 1
Schwarz-Weiß Rehden
 
VfB Lübeck
 
0 0
0 4
Lokomotive Leipzig
 
Lichtenberg
 
1 0
4 1
Tennis Borussia
 
Chemie Leipzig
 
0 2
0 2
FSV Frankfurt
 
Wormatia Worms
 
2 0
3 0
Kickers Offenbach
 
Stuttgart II
 
0 0
0 1
Fortuna Köln
 
SV 1919 Straelen
 
0 1
3 2
Accra Lions FC
 
Medeama
 
2 0
4 2
St Josephs FC
 
Lynx
 
0 0
0 2
PAO Rouf
 
Olympiakos Piraeus II
 
0 1
1 2
Egaleo
 
Panachaiki
 
0 0
0 2
Viktória Szombathely W
 
Szent Mihály W
 
1 0
3 0
Honvéd
 
Újpest
 
0 0
0 1
Fylkir W
 
Augnablik W
 
0 3
1 3
Víkingur Reykjavík W
 
Fram W
 
   
6 0
Bengaluru
 
Jamshedpur
 
0 0
2 0
Mumbai City II
 
Techtro Swades
 
0 1
0 4
Bnei Eilat
 
Holon Yermiyahu
 
0 2
0 3
Maccabi Herzliya
 
Maccabi Shaarayim
 
0 0
0 1
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Maccabi Yavne
 
0 0
0 2
Hapoel Bikat Hayarden
 
Shimshon Kafr Qasim
 
5 0
11 1
Hapoel Kfar Shalem
 
MS Dimona
 
0 1
1 1
Hapoel Marmorek
 
Hapoel Herzliya
 
1 0
2 0
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Agudat Sport Nordia
 
0 0
0 2