Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besëlidhja Lezhë
 
Tomori Berat
 
0 0
0 1
Flamurtari
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
0 0
Gramshi
 
Veleçiku Koplik
 
1 0
0 1
Iliria Fushë-Krujë
 
Vora
 
0 2
1 1
Sopoti Librazhd
 
Shënkolli
 
4 0
0 0
Valbona
 
Murlani
 
1 0
3 0
ES Sétif
 
USM Alger
 
0 0
1 0
MC Oran
 
USM Khenchela
 
0 0
1 1
Annaba
 
Aïn M'lila
 
0 0
1 0
Ben Aknoun
 
ASM Oran
 
1 0
4 1
CR Méchria
 
Mostaganem
 
0 0
0 1
GC Mascara
 
Kouba
 
0 0
2 0
JS Bordj Ménaïel
 
E Sour El-Ghozlane
 
0 2
1 3
JSM Skikda
 
IB Khémis El Khechna
 
0 1
0 2
MC El Eulma
 
US Chaouia
 
2 0
2 1
MCB Oued Sly
 
Olympique Médéa
 
2 1
4 1
MO Constantine
 
CA Batna
 
2 0
2 0
NA Hussein Dey
 
WA Boufarik
 
0 2
1 3
RB Ouargla
 
AS Khroub
 
0 0
0 1
SKAF Khémis Mélina
 
RC Relizane
 
0 0
3 1
Teleghma
 
Hamra Annaba
 
2 1
5 2
Temouchent
 
JSM Tiaret
 
0 1
1 2
Tlemcen
 
MC Saïda
 
0 2
1 3
USM El Harrach
 
US Souf
 
0 1
0 1
CD Lunda-Sul
 
Cubango
 
   
   
Recreativo do Libolo
 
Sagrada Esperança
 
1 0
1 0
Petro de Luanda
 
Isaac de Benguela
 
1 0
1 0
Dragão
 
Interclube
 
0 0
1 3
Sporting de Benguela
 
1º de Agosto
 
0 2
1 3
Sporting de Cabinda
 
Académica do Lobito
 
1 0
1 0
Swetes
 
SAP
 
0 0
1 4
Ottos Rangers
 
Hoppers
 
0 1
2 5
Cañuelas
 
Sacachispas
 
0 0
1 1
Comunicaciones
 
San Miguel
 
0 0
0 0
Deportivo Armenio
 
Argentino Quilmes
 
1 0
4 1
Deportivo Merlo
 
Colegiales
 
2 0
3 1
Dock Sud
 
Argentino Merlo
 
1 1
1 3
Talleres Remedios
 
Acassuso
 
1 0
1 1
UAI Urquiza
 
Fénix
 
1 1
1 2
Almagro
 
Agropecuario
 
0 0
0 1
Deportivo Madryn
 
Brown de Adrogué
 
0 0
0 0
Aldosivi
 
Tristán Suárez
 
1 1
1 1
All Boys
 
Alvarado
 
0 1
2 1
Chacarita Juniors
 
Atlanta
 
1 0
1 1
Independiente Rivadavia
 
Ferro Carril Oeste
 
1 0
2 1
Almirante Brown
 
Club Atlético Güemes
 
0 1
0 1
Villa Dálmine
 
Quilmes
 
0 0
0 0
Central Córdoba
 
Midland
 
0 0
0 1
Excursionistas
 
Leandro Nicéforo Alem
 
1 0
2 0
Liniers
 
Claypole
 
0 0
1 0
Luján
 
Sportivo Italiano
 
0 0
0 0
San Martín Burzaco
 
Atlas
 
1 0
2 1
Real Pilar
 
Deportivo Español
 
0 0
0 0
Deportivo Paraguayo
 
Juventud Unida G.
 
0 0
1 1
El Porvenir
 
Sportivo Barracas
 
1 0
2 0
Arsenal Res.
 
Lanús Res.
 
0 1
1 2
Banfield Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 1
2 2
Racing Club Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 1
4 1
Talleres Córdoba
 
Barracas Central
 
0 0
3 0
Vélez Sarsfield
 
Banfield
 
3 1
3 3
Sarmiento
 
Argentinos Juniors
 
0 0
2 0
Gimnasia La Plata
 
Racing Club
 
1 0
3 1
Unión Santa Fe
 
Belgrano
 
0 2
0 3
Atlético Tucumán
 
San Lorenzo
 
1 2
1 3
Defensa y Justicia
 
Central Cordoba SdE
 
0 1
1 2
Argentino Monte Maíz
 
San Martín Mendoza
 
0 0
2 0
Ciudad de Bolívar
 
Juventud Unida Univ.
 
2 0
2 0
Sansinena
 
Olimpo
 
0 1
0 2
Defensores Belgrano VR
 
Independiente Chivilcoy
 
0 1
0 1
Ararat-Armenia II
 
Alashkert II
 
0 0
0 1
Maldives W
 
Iran W
 
   
   
Myanmar W
 
Iran W
 
0 0
0 0
Bhutan W
 
Jordan W
 
0 0
0 0
Pakistan W
 
Hong Kong W
 
0 0
0 0
Indonesia W
 
Lebanon W
 
   
0 5
Bangladesh W
 
Myanmar W
 
   
   
Timor-Leste W
 
Uzbekistan W
 
0 0
0 1
Vietnam W
 
Nepal W
 
0 0
2 0
Tajikistan W
 
Philippines W
 
   
0 8
Brisbane Roar
 
Newcastle Jets
 
1 0
3 0
Macarthur
 
Western Sydney Wanderers
 
0 1
2 2
Mt Gravatt Hawks
 
Newmarket
 
   
0 0
North Pine
 
Bayside United
 
   
0 4
Virginia United
 
North Brisbane
 
   
3 1
North Pine U23
 
Bayside United U23
 
   
4 2
Mt Gravatt U23
 
Newmarket U23
 
   
1 1
Virginia United U23
 
North Brisbane U23
 
   
0 0
Riverside Olympic
 
Barnstoneworth Utd TAS
 
   
6 1
Ulverstone
 
Hobart United
 
   
2 5
Clarence Zebras
 
Taroona
 
4 0
5 0
Devonport City
 
Olympia Warriors
 
   
7 0
Sydney United
 
Blacktown City
 
0 0
1 0
St George City FA
 
Central Coast II
 
0 0
1 1
New Lambton
 
Edgeworth Eagles
 
0 1
0 3
Brisbane City
 
Gold Coast Knights
 
1 0
1 2
Redlands United
 
Moreton Bay United
 
0 1
0 2
Brisbane Roar II
 
Rochedale Rovers
 
1 0
2 1
Campbelltown City
 
West Adelaide
 
0 0
1 1
NE MetroStars
 
Adelaide United ||
 
0 1
1 2
Sturt Lions
 
Adelaide Olympic
 
1 1
1 1
White City Woodville
 
South Adelaide Panthers
 
0 1
4 1
Modbury Jets
 
Adelaide City
 
1 0
2 2
Port Melbourne
 
St. Albans Saints
 
1 0
2 1
Hume City
 
South Melbourne
 
0 0
0 0
Dandenong Thunder
 
Avondale Heights
 
0 1
1 3
Cockburn City
 
Sorrento
 
0 1
0 3
Inglewood United
 
Bayswater City
 
0 1
1 3
Olympic Kingsway
 
Armadale
 
1 0
2 1
Perth
 
Perth Glory II
 
0 0
2 1
Perth RedStar
 
Floreat Athena
 
0 2
0 2
Stirling Lions
 
Balcatta
 
0 2
1 2
Logan Lightning
 
Sunshine Coast
 
0 0
0 0
Caboolture
 
WDSC Wolves
 
1 2
2 2
Albany Creek Excelsior
 
SWQ Thunder
 
0 0
1 0
Mitchelton
 
Western Pride
 
0 1
1 2
Croydon Kings Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 2
Beograd Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
3 2
Campbelltown City Res.
 
West Adelaide Res.
 
   
2 2
MetroStars Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 0
Sturt Lions Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
2 2
Modbury Jets Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
1 0
Adelaide Cobras
 
Vipers
 
   
2 1
Fulham United
 
Eastern United
 
1 0
4 0
Para Hills Knights
 
Playford City Patriots
 
0 2
2 4
Bentleigh United Cobras
 
Manningham Juventus
 
   
4 0
Clifton Hill
 
Mornington
 
   
4 0
Green Gully U21
 
Moreland City U21
 
3 1
4 2
Hume City U21
 
South Melbourne U21
 
0 2
1 5
Dandenong Thunder U21
 
Avondale Heights U21
 
0 1
0 4
Port Melbourne U21
 
St. Albans Saints U21
 
3 0
3 0
Brunswick City
 
Northcote City
 
2 1
2 2
Dandenong City
 
Langwarrin
 
1 0
4 0
Eastern Lions
 
Bulleen Lions
 
2 0
4 0
Melbourne City II
 
Western United II
 
0 0
0 4
Perth W
 
Perth RedStar W
 
0 0
0 0
Forrestfield United
 
Dianella White Eagles
 
0 2
1 2
Gwelup Croatia SC
 
Gosnells City
 
   
0 0
Joondalup United
 
Murdoch Uni Melville
 
2 1
2 3
UWA Nedlands
 
Subiaco
 
3 4
3 6
Rockingham City
 
Western Knights
 
0 3
0 5
Austria Lustenau
 
Rheindorf Altach
 
0 0
1 0
Ried
 
Hartberg
 
0 1
1 3
Blau-Weiß Linz
 
Admira
 
2 1
3 1
Grazer AK
 
Vorwärts Steyr
 
2 1
3 2
Horitschon
 
Markt Allhau
 
   
2 1
Kohfidisch
 
Güssing
 
0 0
0 0
Schattendorf
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
1 4
Bleiburg
 
Spittal
 
   
0 4
Gmünd
 
St. Jakob Rosental
 
0 0
0 0
Landskron
 
Feldkirchen
 
0 0
2 0
Gloggnitz
 
Schrems
 
   
2 1
Retz
 
USC Rohrbach
 
   
0 4
Spratzern
 
Ortmann
 
   
1 0
SPG Kornspitz Pregarten
 
Stadl-Paura
 
   
   
Bad Ischl
 
SV Wallern
 
   
1 1
Friedburg / Pöndorf
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 0
Ostermiething
 
St. Valentin
 
   
0 2
St. Martin i.M.
 
Oedt
 
   
1 1
Puch
 
Siezenheim
 
   
0 1
Thalgau
 
Bürmoos
 
   
3 0
Bramberg
 
ASV Salzburg
 
   
3 0
Oberperfuss
 
Prutz / Serfaus
 
   
3 1
SV Innsbruck
 
Münster
 
   
2 0
Völs
 
Mils
 
   
2 0
Union Innsbruck
 
Kematen
 
   
2 1
Volders
 
Innsbrucker AC
 
1 0
1 1
Wacker Innsbruck
 
Ebbs
 
0 1
0 2
St. Johann in Tirol
 
Kirchbichl
 
   
5 2
Bezau
 
Lochau
 
   
3 1
Brederis / Meiningen
 
Hörbranz
 
   
3 4
Fussach
 
Nenzing
 
   
2 3
Hard
 
Bizau
 
   
4 1
Hittisau
 
Koblach
 
2 0
2 2
Höchst
 
Andelsbuch
 
   
2 4
Ludesch
 
Lustenau
 
   
1 0
Gurten
 
Leoben
 
0 0
0 1
St. Anna
 
Wolfsberger AC II
 
1 1
3 1
Donaufeld
 
Traiskirchen
 
0 0
1 0
Wiener Viktoria
 
Wiener SC
 
1 0
3 2
Leobendorf
 
Stripfing
 
0 1
1 1
Kitzbühel
 
Wörgl
 
0 0
0 0
Hall
 
Kundl
 
1 0
2 0
Bischofshofen
 
Pinzgau Saalfelden
 
1 1
2 2
Kufstein
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 1
1 2
Hohenems
 
SVG Reichenau
 
1 0
3 1
Sebail
 
Sabah
 
1 0
2 1
Sumqayıt
 
Neftçi
 
0 1
0 4
Bangladesh Police
 
Sheikh Russel
 
1 0
1 3
Muktijoddha SKC
 
Mohammedan Dhaka
 
1 3
1 6
FC Ostrovets
 
Slonim
 
1 0
1 0
Bumprom
 
Dnepr Mogilev
 
1 0
1 1
Shakhtyor Petrikov
 
Gomelzheldortrans
 
1 0
1 2
Vitebsk
 
Zhodino Yuzhnoe
 
0 0
0 0
Arsenal
 
Osipovichy
 
3 0
4 0
Minsk
 
BATE
 
0 1
2 2
Belshina
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
0 0
Dinamo Minsk
 
Slutsk
 
0 0
3 1
Smorgon Res.
 
Isloch Res.
 
1 1
1 1
DYuSSh Pinskogo W
 
Gomel W
 
0 0
0 0
Chastre W
 
Eva's Tienen W
 
0 0
0 0
Club Brugge II
 
Lierse Kempenzonen
 
0 0
0 1
Waasland-Beveren
 
RSC Anderlecht II
 
0 0
4 1
Francs Borains
 
Ninove
 
0 0
1 0
Hoogstraten
 
KAA Gent II
 
1 0
1 1
La Louvière
 
Tienen
 
1 1
3 1
Patro Eisden
 
URSL Visé
 
0 0
0 0
Mandel United
 
Liège
 
0 0
0 0
Kortrijk
 
AS Eupen
 
0 0
0 0
OH Leuven
 
Mechelen
 
2 0
4 1
Sporting Charleroi
 
Zulte-Waregem
 
0 1
3 2
Gent
 
Union Saint-Gilloise
 
0 1
1 1
Gouvy
 
Messancy
 
   
0 0
Jeunesse Freylangeoise
 
RESC Houffaloise
 
   
2 2
La Roche
 
Sartoise
 
   
1 0
Longlier
 
Bastogne
 
   
2 0
Vaux-Noville
 
RUS Assenois
 
   
1 1
Ethe Belmont
 
Lorraine Arlon
 
   
3 1
Chaumont
 
Oppagne-Wéris
 
   
1 4
Stockay-Warfusée
 
Solières Sport
 
0 0
0 0
Rus Binche
 
Tubize
 
   
2 3
Rebecq
 
Verlaine
 
0 0
3 0
Club Brugge II W
 
Havinnes W
 
   
30 1
Standard Liège III W
 
Sibret W
 
   
7 0
Adjidja
 
JSO
 
   
3 1
Bani Gansè
 
Damissa
 
0 0
1 1
Béké Bembèrèkè
 
Soleil
 
   
1 2
Buffles
 
Loto Popo
 
   
1 2
Cavaliers
 
Dadjè
 
0 0
2 1
Coton Sport Ouidah
 
Dragons
 
   
2 0
JSP
 
Police Benin
 
   
4 0
Requins
 
Ayema
 
   
0 2
Tonnerre
 
Réal Sport
 
   
1 0
USSK
 
Sitatunga
 
   
1 0
Royal Pari
 
The Strongest
 
0 1
0 2
Universitario de Vinto
 
Wilstermann
 
0 1
0 1
Gradina Srebrenik
 
Bratstvo Gracanica
 
0 1
0 1
Jedinstvo Bihac
 
GOSK Gabela
 
0 0
1 1
Mladost Doboj Kakanj
 
Vis Kosova
 
1 1
2 2
Radnicki Lukavac
 
Buducnost Banovici
 
1 1
1 2
Radnik Hadžići
 
Gorazde
 
0 0
0 1
Stupčanica Olovo
 
Tomislav
 
1 0
1 0
Travnik
 
TOSK Tesanj
 
1 0
1 0
Zvijezda Gradačac
 
Rudar Kakanj
 
0 1