Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Korabi Peshkopi
 
Oriku
 
0 0
1 0
Turbina Cërrik
 
Dinamo Tirana
 
1 0
1 1
AF Elbasani
 
Memaliaj
 
   
3 0
Devolli
 
Delvina
 
   
3 3
Luftëtari
 
Shkumbini Peqin
 
   
3 1
Maliqi
 
Butrinti Sarandë
 
   
1 2
Pogradeci
 
Albpetrol Patos
 
4 0
3 0
Tepelena
 
Labëria
 
   
1 0
Teuta Durrës
 
Laçi
 
0 0
1 2
Vllaznia Shkodër
 
Erzeni Shijak
 
1 0
3 1
HB Chelghoum Laïd
 
El Bayadh
 
0 2
0 6
Paradou AC
 
JS Kabylie
 
1 0
1 0
JS Saoura
 
ASO Chlef
 
1 1
1 1
US Biskra
 
CR Belouizdad
 
1 0
1 1
US Biskra U21
 
CR Belouizdad U21
 
1 1
1 1
Santa Rita
 
Onze Bravos
 
0 1
1 1
Wiliete
 
Desportivo Huíla
 
1 0
1 0
Aston Villa
 
Blue Jays
 
2 2
3 4
Old Road
 
Pigotts Bullets
 
0 0
1 1
Grenades
 
Liberta
 
1 1
5 1
San Martín Tucumán
 
San Martín San Juan
 
1 0
4 1
Atletico Mitre
 
Racing Córdoba
 
1 0
1 1
Chaco For Ever
 
Deportivo Riestra
 
0 1
2 1
Atlético Rafaela
 
Estudiantes Caseros
 
1 0
1 1
JJ Urquiza
 
Puerto Nuevo
 
0 0
0 1
Deportivo Laferrere
 
Victoriano Arenas
 
0 0
3 2
Godoy Cruz
 
Tigre
 
1 1
1 1
Independiente
 
Estudiantes
 
0 0
1 2
Newell's Old Boys
 
Rosario Central
 
0 0
0 0
Huracán
 
River Plate
 
0 2
0 3
Def. de Pronunciamiento
 
Sportivo Las Parejas
 
0 1
0 3
Sol de Mayo
 
Liniers Bahía Blanca
 
0 0
0 1
Cipolletti
 
Deportivo Santamarina
 
1 2
1 3
Germinal de Rawson
 
Villa Mitre
 
0 0
1 0
Sportivo Belgrano
 
Gimnasia Concepción
 
1 0
2 0
Boca Unidos
 
Juventud Antoniana
 
2 0
2 0
Unión Sunchales
 
Douglas Haig
 
0 1
2 1
Central Norte
 
San Martín Formosa
 
1 0
2 0
Estudiantes de San Luis
 
Huracán Las Heras
 
0 0
0 0
Sol de América
 
Crucero del Norte
 
2 0
2 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Atenas
 
2 0
3 0
9 de Julio Rafaela
 
Gimnasia y Tiro
 
1 1
2 1
Syunik
 
Shirak II
 
1 0
1 2
Mika Yerevan
 
Lernayin Artsakh II
 
   
   
Alashkert
 
Van
 
2 0
3 1
BKMA
 
Ararat
 
0 0
0 1
Melbourne Victory
 
Perth Glory
 
0 0
0 0
Western Sydney W. II
 
Sutherland Sharks
 
0 1
0 1
Charlestown City Blues
 
Cooks Hill United
 
0 0
1 0
Lake Macquarie
 
Lambton Jaffas
 
1 2
1 3
Queensland Lions
 
Gold Coast United
 
0 1
0 1
SC Wanderers
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
0 0
0 2
Peninsula Power
 
Olympic
 
0 2
1 3
Heidelberg United
 
Altona Magic
 
1 0
1 2
Lions W
 
Souths United W
 
2 1
6 1
Sunshine Coast Wanderers W
 
Brisbane Olympic W
 
1 1
2 1
Peninsula Power W
 
Gold Coast United W
 
2 0
3 1
Capalaba W
 
Eastern Suburbs NPL
 
1 3
2 4
Surfers Paradise Apollo
 
Capalaba
 
1 0
4 0
Heidelberg United U21
 
Altona Magic U21
 
0 0
1 0
Fremantle City W
 
Curtin University W
 
5 0
7 0
Rapid Vienna
 
Austria Klagenfurt
 
1 0
3 1
Salzburg
 
Austria Wien
 
2 0
3 3
LASK Linz
 
Sturm Graz
 
0 0
2 1
Dornbirn
 
Liefering
 
0 2
0 2
ASK Klagenfurt
 
Völkermarkt
 
0 0
1 0
Lendorf
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
1 1
Turan
 
Keşlə FK
 
1 1
1 1
Qarabağ
 
Kapaz
 
1 1
3 1
Al Shabbab
 
Muharraq
 
0 3
0 5
Al Ittifaq Maqaba
 
Qalali
 
1 0
1 0
Malkiya
 
Al-Najma
 
0 0
0 1
Notre Dame
 
Wotton
 
1 3
1 6
BDF
 
Weymouth Wales
 
0 1
0 4
Lida
 
Orsha
 
0 0
0 0
Molodechno-DYuSSh 4
 
Baranovichi
 
1 0
2 1
Volna
 
Niva
 
1 0
1 0
Dinamo Brest
 
Slavia
 
0 1
0 1
Ynergetyk-BDU
 
Naftan
 
0 0
0 1
Gomel
 
Neman Grodno
 
1 2
3 3
Dinamo Minsk Res.
 
Slutsk Res.
 
6 1
7 2
Minsk Res.
 
BATE Res.
 
1 0
1 0
Belshina Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 0
0 0
Bobruichanka W
 
Dinamo Brest W
 
1 0
1 0
Excelsior Virton
 
Lommel United
 
0 0
0 1
RWDM
 
Beerschot-Wilrijk
 
3 0
4 0
Royal Antwerp II
 
Heist
 
0 1
1 1
Knokke
 
Olympic Charleroi
 
2 1
3 2
Oud-Heverlee Leuven II
 
Thes Sport
 
0 0
0 0
Rupel Boom
 
Sint-Eloois-Winkel
 
0 0
0 0
Anderlecht
 
Westerlo
 
0 0
0 0
Antwerp
 
Cercle Brugge
 
0 1
2 1
Standard Liège
 
Genk
 
2 0
2 0
Sint-Truiden
 
KV Oostende
 
2 0
5 0
Hannut
 
FC Eupen
 
   
4 3
JS Fizoise
 
Sprimont-Comblain II
 
   
3 0
Malmundaria
 
Ster-Francorchamps
 
   
2 0
Mélen-Micheroux
 
FC Du Geer
 
   
3 3
Ougrée
 
Hombourg
 
   
3 3
UCE Liège
 
Etoile de Faimes
 
   
3 1
Beaufays
 
Elsautoise
 
   
0 3
Hamoir
 
Ganshoren
 
0 0
0 0
Meux
 
Waremme
 
1 0
1 0
Seraing II
 
Acren
 
2 2
4 2
Union Namur
 
La Louvière Centre
 
0 1
0 1
Union Saint-Gilloise II
 
Stade Disonais
 
0 0
0 0
Warnant
 
Jette
 
2 0
3 0
Altitude
 
Port Layola
 
   
0 2
Benque
 
Belmopan Bandits
 
   
2 1
Wagiya
 
Progresso
 
   
0 8
ASVO
 
AS Cotonou
 
0 0
0 0
Dynamo Abomey
 
Tukunnin
 
0 0
2 1
Dynamo Unacob
 
Espoir Savalou
 
   
2 0
Eternel
 
Djeffa
 
   
1 3
Hodio
 
Dynamique Djougou
 
   
2 1
JAK
 
ASPAC
 
0 0
1 1
Panthères
 
Energie
 
   
0 0
UPI-ONM
 
Avrankou Omnisport
 
   
1 1
Santa Cruz
 
Blooming
 
0 0
2 1
Bolívar
 
Vaca Díez
 
1 0
3 0
Guabirá
 
Oriente Petrolero
 
1 2
2 3
Independiente Petrolero
 
Always Ready
 
1 1
1 2
Tekstilac Derventa
 
Podrinje Janja
 
0 0
0 0
Holy Ghost
 
Nico United
 
0 2
2 2
Botafogo
 
Audax Rio
 
3 1
5 2
Fluminense
 
Flamengo
 
2 0
4 1
Horizonte
 
Floresta
 
1 0
1 1
Goiás
 
Atlético GO
 
1 1
3 1
Atlético Mineiro
 
América Mineiro
 
1 0
2 0
Cametá
 
São Francisco PA
 
3 0
5 2
Remo
 
Paysandu
 
0 0
0 1
Athletico PR
 
Cascavel
 
0 0
0 0
Palmeiras
 
Água Santa
 
3 0
4 0
Fluminense PI
 
Ríver
 
0 0
1 0
Santa Cruz de Natal RN
 
ABC
 
0 0
0 1
Confiança
 
Lagarto
 
2 0
2 0
Tocantinópolis
 
Capital FC
 
1 1
4 3
Cherno more II
 
Sportist General Toshevo
 
0 1
2 2
Lokomotiv Ruse
 
Botev Novi Pazar
 
1 0
3 0
Ustrem Donchevo
 
Dunav ot Ruse II
 
   
1 1
Botev Vratsa II
 
Partizan
 
1 0
2 1
Lokomotiv Mezdra
 
Etar VT II
 
3 0
4 0
Yantra Polski Trambesh
 
Pavlikeni
 
2 3
2 4
Sayana Haskovo
 
Karnobat
 
0 0
0 1
Hebar 1918
 
Cherno More
 
0 0
0 1
Spartak Varna
 
Beroe
 
0 1
0 4
Slavia Sofia
 
CSKA Sofia
 
0 0
0 2
Sozopol
 
Ludogorets II
 
0 1
2 1
Bumamuru
 
Tigre Noir
 
1 0
1 1
Kayanza United
 
Dynamik
 
0 2
1 2
Le Messager Ngozi
 
Flambeau du Centre
 
0 0
0 1
Musongati
 
Rukinzo
 
0 0
0 0
Olympic Star
 
Bujumbura City
 
1 0
2 0
Colina
 
Universidad Católica
 
1 0
1 1
Quintero Unido
 
Coquimbo Unido
 
1 1
1 4
Ferroviario Comercial
 
Magallanes
 
0 4
0 6
Comunal Cabrero
 
Ñublense
 
0 1
0 3
Deportes Limache
 
Palestino
 
1 0
1 3
Recoleta
 
Audax Italiano
 
2 1
2 3
Teniente Merino
 
Huachipato
 
0 2
1 3
Unión San Felipe
 
San Luis
 
0 1
1 1
Chimbarongo
 
Universidad Chile
 
0 6
0 10
Gol y Gol
 
Deportes Temuco
 
0 0
0 2
Unión Bellavista
 
Cobresal
 
1 2
1 5
Colchagua
 
Unión Española
 
0 1
1 6
Eléctricos Refinerías
 
Antofagasta
 
1 3
1 6
Santiago City
 
Colo-Colo
 
0 1
0 2
Millonarios
 
Independiente Medellín
 
0 1
2 1
Deportivo Pereira
 
Atlético Bucaramanga
 
1 1
1 1
Alianza Petrolera
 
Santa Fe
 
3 0
3 1
Real San Andres
 
Orsomarso
 
0 1
0 1
Real Cartagena
 
Cúcuta Deportivo
 
1 0
2 2
Kondzo
 
Patronage Sainte-Anne
 
   
2 1
Leopards de Dolisie
 
Otôho d'Oyo
 
0 1
0 1
V.Club Mokanda
 
Cheminots
 
1 0
2 0
CARA Brazzaville
 
Jeunesse Unie de Kintélé
 
1 0
1 0
AD Cofutpa
 
AD Sarchí
 
   
4 1
Cariari Pococí
 
Juventud Escazuceña
 
   
1 1
Consultants Moravia
 
Turrialba
 
   
1 0
CS Uruguay de Coronado
 
Limón Black Star
 
   
3 0
Municipal Liberia
 
ADR Jicaral
 
   
1 1
Puerto Golfito
 
Quepos Cambute
 
   
1 4
Puma Generaleña
 
Carmelita
 
   
   
Santa Ana
 
Escorpiones Belén
 
   
2 0
Sporting San José
 
Guanacasteca
 
2 0
2 0
Pérez Zeledón
 
Alajuelense
 
0 2
1 3
Cartaginés
 
Puntarenas
 
1 1
2 1
Santos de Guápiles
 
Herediano
 
2 0
2 1
Deportivo Saprissa
 
San Carlos
 
2 0
2 1
Bouake
 
San-Pedro
 
0 0
1 2
Stade d'Abidjan
 
Bassam
 
2 1
3 2
Lys Sassandra
 
ASEC Mimosas
 
0 1
0 1
Olympiakos
 
Enosis
 
0 0
0 0
AEL
 
Anorthosis
 
0 1
0 2
Ermis
 
Xylotympou
 
0 0
1 3
Olympiada Lympion
 
Digenis Ypsonas
 
2 4
2 4
PAEEK
 
Ayia Napa
 
2 0
3 0
Sparta Praha B
 
Táborsko
 
0 1
2 1
Varnsdorf
 
Slavia Praha II
 
1 0
1 0
Chlumec nad Cidlinou
 
Ústí nad Labem
 
1 1
2 2
Hradec Kralove II
 
Sokol Zápy
 
0 0
0 0
Banik Ostrava II
 
Hlučín
 
0 0
0 0
Uničov
 
Frýdek-Místek
 
1 0
2 1
Chrudim II
 
Čáslav
 
1 0
5 1
Slovan Liberec II
 
Letohrad
 
3 0
6 1
Sokol Lanžhot
 
Stara Rise
 
2 1
2 1
Tatran Všechovice
 
FC Vsetin
 
1 0
2 0
Opava II
 
Nový Jičín
 
0 1
0 1
Bilovec
 
Jiskra Rýmařov
 
   
2 3
Bospor Bohumín
 
Slavoj Olympia Bruntál
 
   
0 0
Polanka nad Odrou
 
Havířov
 
0 0
0 1
České Budějovice
 
Teplice
 
0 1
0 3
Mladá Boleslav
 
Slavia Praha
 
1 1
1 1
Sigma Olomouc
 
Bohemians 1905
 
1 1
2 2
Pardubice
 
Sparta Praha
 
0 2
0 2
Fremad Amager
 
Fredericia
 
0 2
1 3
Hvidovre
 
FC Helsingør
 
1 2
3 2
Nykøbing
 
HB Køge
 
2 1
3 5
Viborg
 
AGF
 
0 0
0 1
Mushuc Runa
 
Libertad
 
1 0
2 1
Guayaquil City
 
LDU Quito
 
1 0
1 2
Aucas
 
Emelec
 
1 0
2 1
ENPPI
 
Al Mokawloon
 
2 1
2 1
Smouha
 
El Daklyeh
 
4 1
4 3
Zamalek
 
National Bank of Egypt
 
1 0
1 0
Atletico Marte
 
Santa Tecla
 
0 1
2 1
CD Platense
 
FAS
 
0 2
0 3
Once Municipal
 
Firpo
 
0 0
0 0
Chalatenango
 
Dragón
 
0 0
2 2
Leeds United
 
Crystal Palace
 
1 1
1 5
Liverpool
 
Arsenal
 
1 2
2 2
Brighton U21
 
Manchester City U21
 
2 1
3 2
Boldmere SM W
 
Loughborough Lightning W
 
2 0
3 0
Brighouse Town W
 
West Bromwich Albion W
 
0 0
2 0
Huddersfield Town W
 
Fylde W
 
0 0
0 1
Stoke City W
 
Burnley W
 
1 3
2 7
Wolverhampton Wanderers W
 
Liverpool Feds W
 
2 0
2 1
Cheltenham Town W
 
Portsmouth W