Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Petro de Luanda
 
Vita Club
 
1 0
1 0
Al Ahly
 
Al Hilal Omdurman
 
1 0
3 0
Mamelodi Sundowns
 
Cotonsport
 
1 0
2 1
ES Tunis
 
CR Belouizdad
 
0 0
0 0
Wydad Casablanca
 
JS Kabylie
 
1 0
3 0
Burreli
 
Besëlidhja Lezhë
 
0 0
0 0
Lushnja
 
Besa Kavajë
 
0 0
2 1
Tërbuni Pukë
 
Turbina Cërrik
 
1 0
0 3
Tomori Berat
 
Luzi 2008
 
0 1
0 2
Murlani
 
Sopoti Librazhd
 
0 1
0 3
Naftëtari Kuçovë
 
Iliria Fushë-Krujë
 
0 0
2 0
Shënkolli
 
Ada Velipojë
 
2 1
4 0
Veleçiku Koplik
 
Valbona
 
1 0
1 0
Vora
 
Gramshi
 
2 0
1 0
Kukësi
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 1
0 3
Vllaznia Shkodër
 
Bylis Ballsh
 
0 0
0 0
Teuta Durrës
 
Partizani Tirana
 
0 1
0 2
USM Khenchela
 
Paradou AC
 
2 0
3 0
Hamra Annaba
 
USM El Harrach
 
0 0
1 2
Aïn M'lila
 
MO Constantine
 
0 0
1 0
AS Khroub
 
MC El Eulma
 
0 0
3 1
CA Batna
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 0
2 0
E Sour El-Ghozlane
 
Annaba
 
1 0
2 0
IB Khémis El Khechna
 
RB Ouargla
 
1 0
2 0
US Chaouia
 
JSM Skikda
 
0 0
5 0
US Souf
 
Teleghma
 
0 0
2 1
Encamp
 
Atlètic Amèrica
 
   
1 2
La Massana
 
Pas de la Casa
 
   
0 3
CD Lunda-Sul
 
Interclube
 
1 1
1 2
Isaac de Benguela
 
Onze Bravos
 
   
1 0
Argentino Quilmes
 
Deportivo Merlo
 
0 0
0 0
Los Andes
 
Deportivo Armenio
 
1 0
2 0
San Miguel
 
Cañuelas
 
0 0
0 0
Estudiantes Río Cuarto
 
Flandria
 
1 0
2 0
Gimnasia Jujuy
 
Villa Dálmine
 
2 0
2 0
San Martín Tucumán
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 1
Defensores de Belgrano
 
Alvarado
 
1 1
1 1
Tristán Suárez
 
Chacarita Juniors
 
1 0
1 3
Puerto Nuevo
 
General Lamadrid
 
0 4
0 4
Sportivo Italiano
 
Real Pilar
 
1 0
1 0
Central Ballester
 
Argentino Rosario
 
1 2
1 2
Centro Español
 
Deportivo Muñiz
 
0 3
2 3
Defensores de Cambaceres
 
Deportivo Paraguayo
 
1 0
1 1
Juventud Unida G.
 
El Porvenir
 
1 0
2 0
Lugano
 
Mercedes
 
1 0
2 1
River Plate
 
Unión Santa Fe
 
1 0
1 0
Barracas Central
 
Boca Juniors
 
0 3
0 3
San Lorenzo
 
Independiente
 
0 0
0 0
Racing Club
 
Huracán
 
0 0
2 1
Circulo Deportivo
 
Olimpo
 
0 1
0 2
Huracán Las Heras
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 1
2 1
Independiente Chivilcoy
 
Sportivo Belgrano
 
3 1
4 1
Juventud Unida Univ.
 
Argentino Monte Maíz
 
0 0
0 2
Sansinena
 
Sol de Mayo
 
2 0
2 1
Crucero del Norte
 
Boca Unidos
 
1 1
1 1
Gimnasia Concepción
 
Unión Sunchales
 
0 0
2 0
Gimnasia y Tiro
 
Sol de América
 
1 1
2 1
Villa Mitre
 
Cipolletti
 
1 0
2 0
San Martín Formosa
 
9 de Julio Rafaela
 
1 0
2 0
Sportivo Las Parejas
 
Defensores Belgrano VR
 
2 0
2 0
El Linqueño
 
Def. de Pronunciamiento
 
0 0
2 1
Liniers Bahía Blanca
 
Germinal de Rawson
 
1 0
2 1
Sarmiento Resistencia
 
Central Norte
 
1 0
1 0
Pyunik
 
BKMA
 
2 0
3 0
Shirak
 
Van
 
0 0
1 0
Dakota
 
Britannia
 
   
1 2
Nacional
 
Estrella
 
   
2 2
Singapore W
 
Thailand W
 
   
0 6
Wellington Phoenix
 
Melbourne Victory
 
1 0
1 2
Central Coast Mariners
 
Brisbane Roar
 
3 0
4 1
Sydney
 
Western United
 
1 2
3 3
Perth Glory
 
Macarthur
 
0 1
2 1
Brisbane Roar W
 
Perth Glory W
 
0 0
0 1
Western United W
 
Western Sydney Wanderers W
 
1 0
2 1
Sydney W
 
Newcastle Jets W
 
1 0
4 0
Newmarket
 
Acacia Ridge
 
   
4 1
Centenary Stormers
 
Redcliffe PCYC
 
   
2 0
North Pine
 
Mt Gravatt Hawks
 
   
3 2
Virginia United
 
Pine Hills
 
   
4 0
Newmarket U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
7 0
North Pine U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
3 1
Centenary Stormers U23
 
Redcliffe Dolphins U23
 
   
1 2
Virginia United U23
 
Pine Hills U23
 
   
0 5
Canberra Olympic
 
Woden Weston
 
1 0
5 0
O'Connor Knights
 
Canberra FC
 
0 1
1 1
Monaro Panthers
 
Cooma Tigers
 
0 3
0 3
NWS Spirit
 
Wollongong Wolves
 
1 2
5 4
Sydney Olympic
 
Bulls Academy
 
1 0
1 0
Western Sydney W. II
 
Marconi Stallions
 
0 1
0 4
Central Coast II
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 1
1 2
New Lambton
 
Valentine
 
1 1
2 2
Cooks Hill United
 
Hamilton Olympic
 
2 1
2 3
Maitland
 
Weston Bears
 
0 0
0 1
Adelaide City
 
Sturt Lions
 
1 0
2 0
West Adelaide
 
White City Woodville
 
0 0
0 1
Croydon Kings
 
Campbelltown City
 
0 1
0 2
Riverside Olympic
 
Glenorchy Knights
 
0 1
0 5
Launceston United
 
South Hobart
 
2 3
2 3
Devonport City
 
Launceston City
 
1 0
2 0
Moreland City
 
Hume City
 
1 1
2 5
North Geelong Warriors
 
Green Gully
 
0 3
0 7
Avondale Heights
 
Melbourne Knights
 
1 0
3 0
Altona Magic
 
Dandenong Thunder
 
1 1
3 2
Oakleigh Cannons
 
South Melbourne
 
0 0
0 1
Armadale
 
Inglewood United
 
2 0
4 0
Bayswater City
 
Perth Glory II
 
3 1
3 3
Olympic Kingsway
 
Balcatta
 
1 1
2 3
Perth
 
Cockburn City
 
0 0
0 1
Sorrento
 
Perth RedStar
 
0 3
1 7
Floreat Athena
 
Stirling Lions
 
1 1
2 1
Mackay Lions
 
Mackay Wanderers
 
   
2 0
Across The Waves
 
Frenchville
 
   
2 2
Magpies
 
Whitsunday
 
   
0 2
Gold Coast United W
 
Mitchelton W
 
2 1
2 2
Lions W
 
FQ QAS W
 
1 0
0 0
Adelaide City Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
1 2
South Adelaide Res.
 
MetroStars Res.
 
   
2 3
West Adelaide Res.
 
Beograd Res.
 
   
1 0
Croydon Kings Res.
 
Campbelltown City Res.
 
   
2 2
West Torrens Birkalla
 
Cumberland United
 
1 1
2 2
Adelaide Victory
 
Fulham United
 
0 0
2 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Blue Eagles
 
2 0
2 3
Vipers
 
Playford City Patriots
 
   
3 3
Port Adelaide Lion
 
Adelaide Raiders
 
   
1 2
Avondale Heights U21
 
Melbourne Knights U21
 
2 0
4 0
North Geelong U21
 
Green Gully U21
 
0 2
0 3
Bentleigh Greens U21
 
St. Albans Saints U21
 
3 0
3 0
Moreland City U21
 
Hume City U21
 
0 2
0 4
Altona Magic U21
 
Dandenong Thunder U21
 
3 0
5 2
Oakleigh Cannons U21
 
South Melbourne U21
 
2 0
2 0
Langwarrin
 
Preston Lions
 
1 0
1 2
Manningham United Blues
 
Western United II
 
1 0
2 4
Werribee City
 
Bulleen Lions
 
1 1
2 1
Fremantle City
 
Subiaco
 
2 2
4 3
Joondalup United
 
Gosnells City
 
   
3 2
Murdoch Uni Melville
 
Mandurah City
 
2 1
3 1
Western Knights
 
Forrestfield United
 
2 0
3 1
Rockingham City
 
UWA Nedlands
 
0 2
1 3
Dianella White Eagles
 
Gwelup Croatia SC
 
1 0
1 2
Rheindorf Altach
 
WSG Tirol
 
0 0
1 0
Wolfsberger AC
 
Ried
 
0 0
1 0
First Vienna
 
Dornbirn
 
2 2
3 2
Liefering
 
Kapfenberger SV
 
1 2
1 3
Red Bull Akademie U18
 
Ried U18
 
2 1
3 1
Austria Klagenfurt U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
0 1
1 2
Rapid Wien U18
 
Sturm Graz U18
 
0 1
2 2
Tirol U18
 
Vorarlberg U18
 
0 2
2 3
Burgenland U18
 
Wolfsberger AC U18
 
0 0
0 2
Ritzing
 
Horitschon
 
   
2 3
Rudersdorf
 
Leithaprodersdorf
 
1 1
3 2
St. Margarethen
 
Güssing
 
   
2 4
Markt Allhau
 
Schattendorf
 
   
1 2
Ferlach
 
ASK Klagenfurt
 
   
0 4
St. Jakob Rosental
 
St. Andrä
 
0 0
3 0
Stadl-Paura
 
Wels
 
   
   
Grün Weiß Micheldorf
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
4 3
St. Valentin
 
Union Perg
 
   
1 1
Oedt
 
Union Edelweiß
 
   
6 1
Wohnbau Dietach
 
Bad Ischl
 
   
5 0
SV Wallern
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
4 1
Lafnitz II
 
Wildon
 
   
1 2
Mils
 
Wacker Innsbruck
 
3 0
4 1
Münster
 
Volders
 
   
0 1
Innsbrucker AC
 
Oberperfuss
 
   
4 1
Kirchbichl
 
Völs
 
   
2 0
Alberschwende
 
Ludesch
 
   
3 0
Hörbranz
 
Hittisau
 
   
3 0
Lochau
 
Austria Lustenau II
 
   
4 2
Lustenau
 
Brederis / Meiningen
 
   
4 0
Bezau
 
Nenzing
 
   
1 3
Bizau
 
Höchst
 
   
2 2
Dinamo Helfort
 
Schwechat
 
   
1 1
Favoritner AC
 
Post
 
2 1
5 1
Union Mauer
 
Slovan HAC
 
   
1 0
ASV 13
 
FC 1980 Wien
 
   
2 0
Simmeringer SC
 
Austria XIII
 
   
3 1
Wolfsberger AC II
 
SAK Klagenfurt
 
0 1
1 1
Hertha
 
Allerheiligen
 
1 1
3 1
Stripfing
 
Donaufeld
 
0 0
1 2
Bischofshofen
 
TSV St. Johann
 
0 2
0 3
Golling
 
Wals-Grünau
 
1 2
2 2
Grödig
 
Kuchl
 
0 0
0 1
Salzburger AK
 
Anif
 
0 1
1 1
Seekirchen
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 2
0 4
UFC Hallein
 
Austria Salzburg
 
0 4
0 7
Imst
 
SVG Reichenau
 
0 2
2 4
Kitzbühel
 
Wörgl
 
2 0
3 1
Kufstein
 
Hall
 
0 0
1 0
Kundl
 
Fügen
 
1 0
2 2
Schwaz
 
Telfs
 
0 1
0 2
Wattens II
 
Silz / Mötz
 
0 2
1 3
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Göfis
 
1 0
3 0
FC Egg
 
Hohenems
 
0 1
0 3
Lauterach
 
Rotenberg
 
0 0
1 1
Kapaz
 
Sebail
 
0 0
1 0
Zira
 
Neftçi
 
0 1
1 1
Al Ahli
 
Al Budaiya
 
1 0
2 1
Al Hala
 
Al-Hidd
 
1 0
2 1
Slonim
 
MKK-Dnepr
 
0 1
0 5
Zhodino Yuzhnoe
 
Volna
 
0 0
0 0
Lida
 
Osipovichy
 
2 1
4 1
Niva
 
Bumprom
 
0 2
0 4
Naftan
 
Gomel
 
1 0
1 1
Torpedo BelAZ
 
Smorgon
 
1 0
2 1
Isloch
 
Dinamo Brest
 
1 0
3 0
Dinamo Brest W
 
Smorgon W
 
0 2
0 1
Voorwaarts Zwevezele W
 
Wuustwezel W
 
0 0
0 0
Gent II W
 
RFC de Liege W
 
0 0
0 0
Moldavo W
 
Renaissance Mons 44 W
 
0 0
0 0
Eva's Tienen W
 
OH Leuven II
 
0 0
0 0
Kontich W
 
Chastre W
 
4 0
11 0
Famkes Merkem W
 
Genk II W
 
0 0
0 0
Anderlecht II W
 
Zulte-Waregem II W
 
0 0
0 0
Deinze
 
Standard Liège II
 
2 0
5 0
Lierse Kempenzonen
 
Club Brugge II
 
1 0
1 2
Dessel Sport
 
Mandel United
 
0 0
0 0
KAA Gent II
 
Patro Eisden
 
0 2
0 2
Thes Sport
 
Knokke
 
2 1
2 1
Heist
 
Hoogstraten
 
0 1
0 2
Ninove
 
La Louvière
 
1 0
1 3
Olympic Charleroi
 
Royal Antwerp II
 
3 0
0 0
Cercle Brugge
 
Kortrijk
 
2 0
2 0
RFC Seraing
 
Gent
 
0 1
0 5
Westerlo
 
Sporting Charleroi
 
1 2
2 3
KV Oostende
 
Standard Liège
 
1 3
1 3
Antonia
 
Ranst
 
   
1 1
Berlaar-Heikant
 
Vorselaar
 
   
4 0
K. Kontich
 
Loenhout
 
   
2 4
Herselt
 
KBSK Retie
 
   
2 2
Sporting Tisselt
 
Ternesse
 
   
1 3
Linden
 
Veltem
 
   
2 3
Herent
 
Fenixx BeigHum
 
   
0 0
Huldenberg
 
Elewijt
 
   
1 0
Stade Bierbeek
 
Wambeek-Ternat
 
   
0 4
Hoegaarden-Outgaarden
 
Eendracht Mazenzele
 
   
1 0
Achel
 
Meeuwen
 
   
4 0
KFC Eksel
 
Helson Helchteren
 
   
2 4
Alken
 
Zepperen-Brustem
 
   
0 4
Bregel Sport
 
Groen Star Beek
 
   
0 1
Juve Hasselt
 
Torpedo Hasselt
 
   
2 4
Weerstand Koersel
 
Park Houthalen
 
   
3 3
Bastogne
 
Sartoise
 
   
3 6
Chaumont
 
Gouvy