Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

TP Mazembe
 
Young Africans
 
0 0
0 1
ASEC Mimosas
 
Rivers United
 
1 0
1 0
Diables Noirs
 
Motema Pembe
 
0 0
0 0
ASKO de Kara
 
FAR Rabat
 
1 1
1 1
Marumo Gallants FC
 
Saint Eloi Lupopo
 
0 2
3 2
Monastir
 
Réal Bamako
 
1 1
2 1
Pyramids FC
 
Future FC
 
1 0
2 1
USM Alger
 
Al-Akhdar
 
3 0
4 1
Oriku
 
Flamurtari
 
0 0
0 1
Albpetrol Patos
 
Luftëtari
 
0 1
2 0
Butrinti Sarandë
 
AF Elbasani
 
0 0
0 1
Delvina
 
Maliqi
 
0 0
2 0
Labëria
 
Devolli
 
1 1
1 1
Memaliaj
 
Pogradeci
 
0 3
1 3
Shkumbini Peqin
 
Tepelena
 
2 0
1 0
Kastrioti Krujë
 
Laçi
 
0 0
2 1
Tirana
 
Erzeni Shijak
 
0 0
3 1
Ranger's
 
Esperança d'Andorra
 
   
1 2
Ordino
 
Penya Encarnada
 
1 0
1 1
UE Santa Coloma
 
Sant Julià
 
1 0
1 1
FC Santa Coloma
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 0
0 1
Engordany
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 0
0 0
Cubango
 
Santa Rita
 
   
   
Dragão
 
Wiliete
 
0 1
0 1
Académica do Lobito
 
Recreativo do Libolo
 
0 1
1 1
Desportivo Huíla
 
Sagrada Esperança
 
0 0
0 1
1º de Agosto
 
Sporting de Cabinda
 
0 0
1 0
Colegiales
 
Ituzaingó
 
0 0
0 0
Villa San Carlos
 
Comunicaciones
 
3 1
5 1
Estudiantes Caseros
 
Aldosivi
 
0 1
0 1
Deportivo Riestra
 
Independiente Rivadavia
 
1 1
3 3
San Telmo
 
Almagro
 
2 0
3 2
Deportivo Morón
 
Patronato
 
0 1
0 1
Racing Córdoba
 
Chaco For Ever
 
1 0
2 0
Ferro Carril Oeste
 
Deportivo Maipú
 
0 1
0 1
Atlas
 
Excursionistas
 
1 1
1 1
Berazategui
 
Luján
 
0 0
1 0
Claypole
 
Central Córdoba
 
0 0
0 0
Deportivo Español
 
Liniers
 
0 2
1 4
Midland
 
JJ Urquiza
 
1 0
1 2
Tigre
 
Lanús
 
1 0
2 1
Instituto
 
Talleres Córdoba
 
0 1
0 3
Colón
 
Atlético Tucumán
 
0 0
0 0
Sportivo Peñarol
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 0
San Martín Mendoza
 
Estudiantes de San Luis
 
0 0
1 0
Lernayin Artsakh II
 
Gandzasar
 
   
   
Ararat-Armenia
 
Noah
 
2 0
3 0
Urartu
 
Alashkert
 
1 0
1 0
RCA
 
River Plate
 
   
4 1
Afghanistan W
 
Vietnam W
 
   
   
Nepal W
 
Palestine W
 
   
   
Thailand W
 
Sri Lanka W
 
   
   
Melbourne City
 
Newcastle Jets
 
0 1
1 1
Melbourne City W
 
Canberra United W
 
2 1
3 3
Tuggeranong United
 
Gungahlin
 
0 3
1 4
Canberra W
 
Canberra Olympic W
 
1 1
1 2
ANUW W
 
Canberra United Academy W
 
   
1 3
Gungahlin United W
 
Belconnen United W
 
0 3
1 5
Manly United
 
Mt Druitt Town
 
1 0
2 0
Blacktown City
 
Sutherland Sharks
 
0 0
2 0
Rockdale City Suns
 
Sydney United
 
3 0
3 1
Sydney II
 
St George City FA
 
0 1
2 2
Charlestown City Blues
 
Adamstown Rosebuds
 
0 0
2 0
Adelaide United ||
 
Modbury Jets
 
0 0
1 2
Clarence Zebras
 
Kingborough Lions
 
1 4
3 6
Eastern Suburbs NPL
 
Peninsula Power W
 
2 0
2 1
Sunshine Coast Wanderers W
 
Capalaba W
 
1 1
1 2
Adelaide United Res.
 
Modbury Jets Res.
 
   
0 2
Melbourne City II
 
Dandenong City
 
1 3
1 3
Kingston City
 
Brunswick City
 
1 0
1 0
West NTC W
 
Balcatta W
 
   
1 0
Perth W
 
Fremantle City W
 
2 0
6 0
Austria Klagenfurt
 
Salzburg
 
0 1
0 3
Austria Wien
 
LASK Linz
 
0 0
2 2
Sturm Graz
 
Rapid Vienna
 
2 1
3 1
Admira
 
SV Horn II
 
0 0
0 0
Andau
 
Kohfidisch
 
   
1 1
Austria Klagenfurt II
 
Lendorf
 
   
3 2
Bürmoos
 
Neumarkt
 
   
3 0
Eugendorf
 
Bramberg
 
   
1 1
SV Schwarzach
 
Hallwang
 
   
3 3
Siezenheim
 
Adnet
 
   
1 1
Natters
 
Union Innsbruck
 
3 0
3 1
Ebbs
 
SV Innsbruck
 
   
0 0
Prutz / Serfaus
 
Mayrhofen
 
   
4 4
Koblach
 
Hard
 
0 0
2 0
Andelsbuch
 
Fussach
 
   
1 1
Gerasdorf Stammersdorf
 
Wienerberg
 
1 1
3 4
Vorwärts Brigittenau
 
Stadlau
 
0 1
1 5
Rheindorf Altach II
 
Admira Dornbirn
 
1 0
2 0
Rot-Weiß Rankweil
 
Dornbirner SV
 
0 2
1 3
Röthis
 
Wolfurt
 
0 0
2 0
Keşlə FK
 
Qarabağ
 
0 1
0 1
Sabah
 
Qabala
 
1 2
3 2
Bahrain SC
 
Manama Club
 
0 0
0 1
Brittons Hill
 
Paradise
 
1 1
4 3
FC Ostrovets
 
Baranovichi
 
0 1
0 1
Gomelzheldortrans
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
0 1
2 2
Arsenal
 
Shakhtyor Petrikov
 
3 1
5 1
Dnepr Mogilev
 
Orsha
 
3 0
3 1
Slutsk
 
Minsk
 
0 1
1 1
Neman Grodno
 
Shakhtyor
 
0 0
0 1
Slavia
 
Dinamo Minsk
 
0 1
0 2
BATE
 
Ynergetyk-BDU
 
0 1
1 1
Naftan Res.
 
Gomel Res.
 
   
0 0
Torpedo Zhodino Res.
 
Smorgon Res.
 
   
2 0
Isloch Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
1 0
3 1
Lommel United
 
Excelsior Virton
 
0 0
1 2
Beerschot-Wilrijk
 
RWDM
 
0 0
1 1
Liège
 
Oud-Heverlee Leuven II
 
1 1
3 1
Tienen
 
Rupel Boom
 
1 0
1 0
URSL Visé
 
Francs Borains
 
1 2
3 3
Genk
 
OH Leuven
 
1 0
2 1
AS Eupen
 
Anderlecht
 
0 0
0 1
Mechelen
 
Club Brugge
 
0 2
0 3
Union Saint-Gilloise
 
Sint-Truiden
 
0 0
2 1
's Gravenwezel-Schilde
 
De Kempen
 
   
0 1
Berg en Dal
 
Vosselaar
 
   
3 0
Mariekerke
 
Eendracht Zoersel
 
   
0 1
AFC Evere
 
Union Lasne-Ohain
 
   
4 1
Etterbeek
 
Stockel
 
   
3 1
Liedekerke
 
Bodegem Kapelle United
 
   
2 1
Melsbroek
 
Grimbergen
 
   
0 2
Perwez
 
NSeth Berchem
 
   
4 1
Rhodienne-De Hoek
 
Bertem-Leefdaal
 
   
3 1
Saint-Josse
 
BX Brussels
 
   
1 4
Saint-Michel
 
Ixelles
 
   
2 2
Sporting Bruxelles
 
Grez-Doiceau
 
   
3 2
Stade Everois
 
Genappe
 
   
4 3
Tubize II
 
Kosova Schaerbeek
 
   
8 0
Belœil
 
Soignies Sports
 
   
1 0
Courcelles
 
Antoing
 
   
2 1
Flenu
 
Albert Quevy-Mons II
 
   
3 1
Gilly
 
Péruwelz
 
   
1 2
Le Roeulx
 
Hornu
 
   
2 1
Luingnois
 
Solre-sur-Sambre
 
   
1 2
Montignies
 
Molenbaix
 
   
4 0
Ransart
 
PAC Buzet
 
   
2 0
Aubel
 
Ster-Francorchamps
 
   
1 2
FC Eupen
 
Sprimont-Comblain II
 
   
2 0
Hannut
 
Elsautoise
 
   
0 0
Hombourg
 
Etoile de Faimes
 
   
4 2
Mélen-Micheroux
 
Malmundaria
 
   
1 3
Ougrée
 
Beaufays
 
   
1 1
UCE Liège
 
JS Fizoise
 
   
0 0
Wanze / Bas-Oha
 
FC Du Geer
 
   
2 1
Herk
 
Hechtel
 
   
3 1
Zonhoven United
 
Herkol
 
   
3 0
Lorraine Arlon
 
Oppagne-Wéris
 
   
0 1
Ethe Belmont
 
RUS Assenois
 
   
3 5
Arquet
 
St-Hadelin-Haversin
 
   
6 1
Evelette-Jallet
 
Loyers
 
   
0 4
Fernelmont-Hemptinne
 
Biesme
 
   
0 3
Flavion-Morialmé
 
Andennais
 
   
6 2
Grand-Leez
 
Beauraing
 
   
2 1
Meux II
 
Chevetogne
 
   
2 1
Nismes
 
Condruzien
 
   
1 4
Kleit Maldegem
 
SK Denderhoutem
 
   
1 3
Hamoir
 
Union Namur
 
2 2
4 3
Jette
 
Stade Disonais
 
1 0
1 0
Stockay-Warfusée
 
Acren
 
1 0
3 1
Warnant
 
Tubize
 
1 0
1 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Bocholt
 
0 0
3 0
Mechelen II
 
Sporting Hasselt
 
0 0
1 0
Pepingen-Halle
 
Berchem Sport
 
3 0
3 0
Couvin-Mariembourg
 
Onhaye
 
   
0 0
Gosselies Sports
 
Jeunesse Tamines
 
   
0 1
Léopold
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
1 3
Ostiches
 
RAS Monceau
 
   
0 0
Schaerbeek-Evere
 
Entité Manageoise
 
   
4 0
Aywaille
 
Richelle United
 
   
0 0
Herstal
 
US Givry
 
   
6 1
Mormont
 
Huy
 
   
2 0
Raeren-Eynatten
 
Libramont
 
   
5 0
RES Durbuy
 
Meix-Devant-Virton
 
   
3 2
Jong Lede
 
Anzegem
 
   
   
Eendracht Termien
 
Nijlen
 
   
4 0
Houtvenne
 
Sporting Kampenhout
 
   
6 2
San Pedro Pirates
 
Altitude
 
   
2 2
Progresso
 
Belmopan Bandits
 
   
2 0
Hankook Verdes
 
Wagiya
 
   
4 0
Port Layola
 
Benque
 
   
0 1
Ayema
 
Dadjè
 
   
1 0
Bani Gansè
 
ASVO
 
   
1 0
Béké Bembèrèkè
 
Energie
 
   
1 0
Damissa
 
AS Cotonou
 
   
2 1
Dynamo Abomey
 
JAK
 
   
1 0
JSO
 
Sitatunga
 
   
3 2
Panthères
 
Espoir Savalou
 
   
0 0
Police Benin
 
USSK
 
   
0 1
Soleil
 
Dynamique Djougou
 
   
1 1
Tukunnin
 
ASPAC
 
   
1 0
Always Ready
 
Universitario de Vinto
 
0 1
1 2
GOSK Gabela
 
Stupčanica Olovo
 
0 2
0 3
TOSK Tesanj
 
Zvijezda Gradačac
 
3 0
4 1
Rudar Prijedor
 
Famos Vojkovici
 
2 1
3 1
Sloboda Mrkonjic Grad
 
Sutjeska Foca
 
0 0
0 0
Sloga Doboj
 
Velez
 
0 1
0 2
Sloboda Tuzla
 
Sarajevo
 
2 2
2 3
Extension Gunners
 
Gaborone United
 
0 2
1 3
Masitaoka
 
Mogoditshane Fighters
 
0 0
0 0
Princesa Solimões
 
Manauara
 
1 3
1 3
Bahia
 
Jacuipense
 
0 0
3 0
Real Brasília W
 
Corinthians W
 
0 0
0 0
Ferroviária W
 
Bahia W
 
1 0
3 0
Cruzeiro W
 
Atlético Mineiro W
 
0 3
2 3
Audax Rio
 
Botafogo
 
1 0
1 2
Floresta
 
Icasa
 
0 0
0 0
Guarany de Sobral
 
Horizonte
 
1 1
1 3
Atlético GO
 
Goiás
 
1 0
2 0
Caldense
 
Democrata SL
 
1 0
2 0
São Francisco PA
 
Cametá
 
0 0
0 1
Água Santa
 
Palmeiras
 
1 0
2 1
Matonense
 
EC São Bernardo
 
0 0
1 0
América RN
 
ABC
 
0 0
1 2
Gênus
 
Guaporé
 
   
1 3
Ji-Paraná
 
Vilhenense
 
   
1 0
Itabaiana
 
Sergipe
 
1 0
2 1
Costa Rica - MS
 
Aquidauanense
 
0 0
2 0
Ivinhema
 
Chapadão
 
2 3
2 4
Dourados Atlético
 
Coxim
 
1 0
6 0
Operário MS
 
Novoperário
 
4 0
0 1
Capital FC
 
Tocantinópolis
 
1 0
1 2
ASFA-Yennenga
 
Etoile Filante
 
0 0
0 0
Rahimo
 
Royal
 
1 0
2 0
Young Sport Academy
 
Fauve Azur Elite
 
0 0
1 0
Renaissance
 
Feutcheu
 
0 0
3 1
Union Douala
 
Fortuna Mfou
 
1 0
1 1
Eding Sport
 
PWD
 
1 0
1 1
Bamboutos
 
Dragon de Yaounde
 
3 0
3 0
Stade Renard
 
Colombe
 
1 0
1 0
Les Astres
 
Yafoot
 
0 1
1 3
UMS de Loum
 
Avion Academy
 
1 0
1 0
Rangers
 
Univ. Concepción
 
0 0
1 0
Cobreloa
 
Antofagasta
 
0 0
0 0
Atlético Bucaramanga
 
Millonarios
 
0 0
0 2
América de Cali
 
Jaguares de Córdoba
 
0 0
0 0
Unión Magdalena
 
Rionegro Águilas
 
1 1