Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Orlando Pirates
 
Al Ahli Tripoli
 
0 0
0 1
RSB Berkane
 
TP Mazembe
 
1 1
4 1
AAS W
 
Partizani Tirana W
 
   
0 2
MC Alger
 
USM Alger
 
0 0
0 1
Atlètic Amèrica
 
Extremenya
 
   
0 3
Penya Encarnada
 
La Massana
 
3 2
5 2
Atlètic Club d'Escaldes
 
Sant Julià
 
1 0
1 2
Inter Club d'Escaldes
 
UE Santa Coloma
 
1 2
1 3
Dock Sud
 
Argentino Quilmes
 
0 0
0 2
UAI Urquiza
 
Acassuso
 
1 1
1 1
Ituzaingó
 
Los Andes
 
2 0
2 2
Instituto
 
Defensores de Belgrano
 
0 0
2 1
Flandria
 
Deportivo Riestra
 
0 0
0 0
Temperley
 
Club Atlético Güemes
 
0 0
1 0
Alvarado
 
Chaco For Ever
 
0 0
0 3
Estudiantes Río Cuarto
 
San Telmo
 
1 0
2 1
Independiente Rivadavia
 
Atlético Rafaela
 
1 0
1 0
Atletico Mitre
 
Chacarita Juniors
 
0 1
0 3
Gimnasia Jujuy
 
Belgrano
 
0 0
1 0
Argentino Merlo
 
Claypole
 
0 1
0 2
Berazategui
 
Atlas
 
0 0
0 1
Deportivo Laferrere
 
Luján
 
0 0
0 0
El Porvenir
 
Deportivo Español
 
0 1
0 2
Leandro Nicéforo Alem
 
Central Córdoba
 
0 0
0 0
Puerto Nuevo
 
Victoriano Arenas
 
0 0
0 1
Real Pilar
 
Liniers
 
1 1
1 1
San Martín Burzaco
 
Midland
 
1 0
1 1
Lanús Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
1 0
2 1
Tigre
 
Argentinos Juniors
 
0 0
1 1
Liniers Bahía Blanca
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 0
1 1
Douglas Haig
 
CDJU Gualeguaychu
 
2 0
3 2
Circulo Deportivo
 
Sportivo Peñarol
 
1 0
2 2
Def. de Pronunciamiento
 
Sportivo Las Parejas
 
0 1
2 1
Deportivo Camioneros
 
Sportivo Desamparados
 
2 0
2 0
Independiente Chivilcoy
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 0
Olimpo
 
Villa Mitre
 
1 0
2 0
Sarmiento Resistencia
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
0 0
Unión Sunchales
 
Atlético Paraná
 
0 0
1 0
Argentino Monte Maíz
 
Huracán Las Heras
 
0 0
1 0
Defensores Belgrano VR
 
Boca Unidos
 
0 1
0 1
San Martín Formosa
 
Crucero del Norte
 
0 0
1 1
Sportivo Belgrano
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 0
Central Norte
 
Juventud Antoniana
 
1 0
1 0
Estudiantes de San Luis
 
Cipolletti
 
   
3 1
Syunik
 
Ararat-Armenia II
 
   
2 1
Alashkert
 
Ararat
 
2 0
2 1
Pyunik
 
Urartu
 
1 1
1 1
Junior Sevan
 
Pyunik
 
   
   
Dakota
 
La Fama
 
1 0
1 0
Indonesia U23
 
Myanmar U23
 
3 0
3 1
East Timor U23
 
Vietnam U23
 
0 0
0 2
Adelaide United
 
Central Coast Mariners
 
1 0
3 1
Gungahlin
 
Woden Weston
 
2 0
3 1
Canberra Olympic W
 
Gungahlin United W
 
   
2 2
Canberra W
 
Woden Weston W
 
   
6 1
Blacktown City
 
Sydney Olympic
 
1 0
1 2
Sydney United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
2 0
2 2
Rockdale City Suns
 
Manly United
 
0 1
0 1
Charlestown City Blues
 
Broadmeadow Magic
 
1 1
1 1
Hamilton Olympic
 
Adamstown Rosebuds
 
5 1
6 1
Heidelberg United
 
Eastern Lions
 
1 2
2 2
St. Albans Saints
 
Altona Magic
 
0 1
0 4
Eastern United
 
Port Adelaide Lion
 
1 0
2 0
South Melbourne U21
 
Avondale Heights U21
 
3 3
4 3
St. Albans Saints U21
 
Altona Magic U21
 
0 0
1 0
Heidelberg United U21
 
Eastern Lions U21
 
1 0
3 1
Balcatta W
 
Perth RedStar W
 
0 2
0 3
Subiaco W
 
Curtin University W
 
   
4 4
Austria Klagenfurt
 
Austria Wien
 
0 1
1 2
Rapid Vienna
 
Salzburg
 
0 1
0 1
Sturm Graz
 
Wolfsberger AC
 
0 3
1 4
ASK Klagenfurt
 
Bleiburg
 
1 2
4 3
St. Michael Bleiburg
 
Ferlach
 
0 2
1 3
Hallwang
 
Adnet
 
0 0
1 0
Slovan HAC
 
Dinamo Helfort
 
2 1
2 3
Sturm Graz II
 
Gurten
 
0 0
0 1
Mauerwerk
 
Wiener SC
 
0 0
0 1
Röthis
 
FC Egg
 
1 1
4 2
Wolfurt
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 1
2 1
Keşlə FK
 
Qabala
 
0 1
0 1
Sabah
 
Sumqayıt
 
0 0
2 2
Sebail
 
Qarabağ
 
0 0
0 3
Zira
 
Neftçi
 
0 0
0 1
Dinamo Malorita
 
Krechet
 
   
1 0
Ivatsevichi
 
Niva
 
   
3 7
Schuchin
 
Grodnensky
 
   
2 1
Senno
 
Miory
 
   
4 5
Vertykal
 
Mozyr NPZ
 
   
0 4
DYuSSh-3 Pinsk
 
Pripyat
 
   
2 0
Drogichin
 
Neman Belkard
 
   
0 2
Gazovik
 
Veles 2020
 
   
1 0
Svislach
 
Chayka Zelva
 
   
3 1
Tekhnolog
 
Krasnopole
 
   
3 0
Zhodino Yuzhnoe
 
Berezino
 
   
9 1
Bobovnya
 
Partizan Salihorsk
 
   
3 0
Spartak
 
Gorki
 
   
2 6
Spartak Slutsk
 
Livadija
 
   
0 2
Starye Dorogi
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
2 1
Traktor Minsk
 
Krumkachy
 
   
0 5
Baranovichi
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
0 2
3 3
Gomelzheldortrans
 
Volna
 
1 1
1 2
Lida
 
MKK-Dnepr
 
3 1
4 2
Isloch
 
Slavia
 
0 0
0 2
Slutsk
 
Dnepr Mogilev
 
2 1
2 2
Neman Grodno
 
Arsenal
 
1 0
2 0
Shakhtyor Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
1 1
1 1
Energetyk-BGU Res.
 
Minsk Res.
 
0 0
0 0
Dinamo Brest Res.
 
Belshina Res.
 
0 0
2 1
Bobruichanka W
 
Dnepr Mogilev W
 
   
0 6
Zorka-BDU W
 
Smorgon W
 
   
1 2
Antwerp
 
Club Brugge
 
1 0
1 3
Genk
 
Gent
 
0 1
0 2
Anderlecht
 
Union Saint-Gilloise
 
0 1
0 2
AS Cotonou
 
Espoir Savalou
 
   
3 0
Béké Bembèrèkè
 
JSP
 
   
3 1
Buffles
 
ASVO
 
   
2 0
Cavaliers
 
Ayema
 
   
0 2
Panthères
 
Djeffa
 
   
1 0
USSK
 
UPI-ONM
 
   
2 2
Always Ready
 
Blooming
 
0 0
3 0
Aurora
 
Nacional Potosí
 
2 2
2 3
Independiente Petrolero
 
Universitario de Vinto
 
0 0
0 0
Real Tomayapo
 
Wilstermann
 
1 1
1 1
Royal Pari
 
Bolívar
 
0 0
2 1
GOSK Gabela
 
Travnik
 
2 1
3 2
Sloboda Tuzla
 
Borac Banja Luka
 
1 1
2 1
Posusje
 
Zrinjski
 
0 1
2 2
São Paulo AP
 
Santana
 
0 1
1 2
RB Bragantino W
 
Palmeiras W
 
1 2
1 2
CRESSPOM W
 
Corinthians W
 
0 2
0 3
Kindermann-Avaí W
 
Flamengo W
 
1 0
1 0
Maranguape
 
Guarany de Sobral
 
0 0
0 0
Barbalha
 
Pague Menos
 
   
0 1
Avenida
 
Santa Cruz RS
 
1 0
1 1
Glória
 
Brasil Farroupilha
 
   
3 1
Passo Fundo
 
Gaucho
 
0 0
1 1
Pelotas
 
São Gabriel
 
1 1
2 1
São Paulo RS
 
Lajeadense
 
0 0
0 0
Tupynambás
 
Uniao Luziense
 
1 0
3 0
Tupi
 
Varginha EC
 
0 0
0 0
Democrata SL
 
Nacional AC MG
 
1 0
2 0
América Mineiro U20
 
América TO U20
 
1 0
4 0
Futgol U20
 
Nacional AC MG U20
 
   
1 3
Três Corações U20
 
Serranense U20
 
2 0
4 0
Araguari U20
 
Coimbra U20
 
   
1 0
Pouso Alegre U20
 
Athletic Club U20
 
   
1 0
Andraus Brasil
 
Apucarana
 
   
1 0
Foz do Iguaçu
 
Prudentópolis
 
   
2 0
PSTC
 
Laranja Mecânica
 
0 0
1 0
Toledo Brazil
 
Aruko Sports
 
   
0 1
Verê
 
AA Iguaçu
 
   
0 0
Batatais
 
Francana
 
0 1
1 2
Grêmio Sãocarlense
 
Taquaritinga
 
0 0
2 0
Inter de Bebedouro
 
Andradina
 
   
2 0
Penapolense
 
América SP
 
2 1
4 1
União Mogi
 
Guarulhos
 
0 0
2 0
VOCEM
 
Osvaldo Cruz
 
   
0 0
Santacruzense
 
Itararé
 
0 0
0 0
Colorado Caieiras
 
Mauaense
 
0 1
2 2
ECUS
 
SKA Brasil
 
1 3
1 7
Real Ariquemes
 
Uniao Cacoalense
 
   
1 1
Fluminense
 
Athletico PR
 
1 0
2 1
São Paulo
 
Cuiabá
 
0 1
2 1
Coritiba
 
América Mineiro
 
1 0
1 0
Avaí
 
Juventude
 
1 1
1 2
Botafogo
 
Fortaleza
 
1 1
3 1
Goiás
 
Santos
 
1 0
1 0
Náutico
 
Cruzeiro
 
0 1
0 1
Vasco da Gama
 
Bahia
 
1 0
1 0
Figueirense
 
Aparecidense
 
1 0
2 1
Remo
 
Mirassol
 
1 0
3 1
Volta Redonda
 
Brasil de Pelotas
 
2 1
3 1
EC São José
 
Paysandu
 
2 0
2 0
Globo
 
América RN
 
0 2
0 2
Perolas Negras
 
Paraná
 
0 0
0 1
Brasiliense
 
Ceilândia
 
1 0
2 1
Iporá
 
Grêmio Anápolis
 
0 0
0 0
Acao Cuiaba
 
Operário Ltda
 
0 1
1 2
ASA
 
CSE
 
1 1
2 3
Caldense
 
URT
 
1 0
1 1
Fluminense PI
 
4 de Julho
 
0 0
0 0
Jacuipense
 
Santa Cruz
 
0 0
2 0
Juazeirense
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
0 2
Oeste
 
Santo André
 
1 0
2 0
Amazonas
 
São Raimundo AM
 
1 0
2 2
Icasa
 
Sousa
 
1 1
2 2
Portuguesa RJ
 
Nova Iguaçu
 
0 1
1 1
Humaitá
 
São Raimundo RR
 
1 0
2 1
Retrô
 
Afogados
 
1 1
1 1
Dorostol
 
Ustrem Donchevo
 
   
1 1
Volov Shumen
 
Spartak Varna II
 
   
2 1
Chernolomets
 
Ludogorets III
 
   
1 0
CSKA Sofia
 
Levski Sofia
 
0 0
0 1
Ludogorets II
 
Septemvri Simitli
 
2 0
4 0
Lovech
 
Etar
 
0 1
0 1
ASEC Koudougou
 
Police
 
0 0
0 0
ASFA-Yennenga
 
ASK
 
0 0
0 0
Douanes
 
SONABEL
 
2 0
2 0
Etoile Filante
 
ASFB
 
   
0 0
Kiko
 
RC Bobo-Dioulasso
 
0 0
0 0
Majestic
 
RCK
 
   
1 0
Royal
 
USFA
 
   
0 0
Salitas
 
Vitesse
 
   
1 0
OFTA
 
New Star
 
   
0 1
Union Douala
 
Tonnerre
 
0 0
0 0
Yafoot
 
UMS de Loum
 
0 0
0 0
Dragon de Yaounde
 
Cotonsport
 
0 1
0 1
Feutcheu
 
APEJES Academy
 
0 0
0 1
Fortuna Mfou
 
Fauve Azur Elite
 
2 1
3 1
Fovu Club
 
Avion Academy
 
0 0
1 1
Stade Renard
 
Panthère
 
0 3
1 4
Colombe
 
Canon
 
0 1
2 1
PWD
 
Bamboutos
 
0 1
0 2
Racing
 
Les Astres
 
0 0
0 0
Renaissance
 
Eding Sport
 
0 0
0 1
Master's Futbol Academy
 
BVB IA Waterloo
 
   
3 3
Pickering FC
 
Scrosoppi
 
   
1 0
Windsor TFC
 
Burlington
 
   
2 2
Woodbridge Strikers
 
Guelph United
 
   
1 4
Port Moody Rangers
 
Okanagan
 
   
1 1
Mid Isle Highlanders
 
Kamloops Rivers II
 
   
2 1
Khalsa
 
Okanagan
 
   
0 2
Koinonia
 
Port Moody Rangers
 
   
1 2
Royal-Sélect de Beauport
 
Fabrose
 
   
1 2
St-Hubert
 
Saint-Laurent
 
   
0 2
Mont-Royal Outremont
 
Longueuil
 
   
1 2
HFX Wanderers
 
Cavalry
 
1 1
2 2
Valour
 
York9
 
0 0
1 0
Deportes Iquique
 
Recoleta
 
1 0
2 1
Fernández Vial
 
Barnechea
 
0 0
0 1
Magallanes
 
Copiapó
 
0 0
1 0
Cobresal
 
O'Higgins
 
0 0
2 0
Huachipato
 
Ñublense
 
0 1
1 3
Deportes Valdivia
 
Independiente
 
0 0
0 1
Lautaro de Buin
 
Real San Joaquín
 
0 1
1 2
General Velásquez
 
Deportes Limache
 
1 0
3 0
Fu Jen University
 
Tatung
 
0 1
1 1
Patriotas Boyacá
 
Deportivo Cali
 
2 0
3 0
Puntarenas
 
Carmelita
 
0 0
1 0
ADR Jicaral
 
Cartaginés
 
2 1
4 3
Guadalupe
 
Guanacasteca
 
0 0
0 0
Pérez Zeledón