Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Burkina Faso U20
 
Ghana U20
 
1 1
2 1
ES Sétif
 
Al Ahly
 
1 1
2 2
Apolonia Fier
 
Tërbuni Pukë
 
1 0
1 0
Korabi Peshkopi
 
Tomori Berat
 
1 0
1 0
Pogradeci
 
Oriku
 
0 2
1 2
Turbina Cërrik
 
Devolli
 
0 0
1 0
Tirana AS W
 
Juban Danja W
 
   
0 7
Apolonia W
 
KF Tirana W
 
   
4 2
Kinostudio W
 
Teuta W
 
   
4 2
Egnatia Rrogozhinë
 
Partizani Tirana
 
0 1
0 1
Kastrioti Krujë
 
Teuta Durrës
 
0 0
0 1
Kukësi
 
Dinamo Tirana
 
0 0
2 1
Skënderbeu Korçë
 
Laçi
 
1 0
1 2
Tirana
 
Vllaznia Shkodër
 
2 1
3 1
CR Belouizdad
 
ASO Chlef
 
2 1
3 1
CS Constantine
 
US Biskra
 
0 0
0 0
Olympique Médéa
 
RC Arbaâ
 
2 0
4 3
RC Relizane
 
MC Oran
 
0 2
0 2
Tlemcen
 
HB Chelghoum Laïd
 
0 3
1 4
Aïn M'lila
 
Hamra Annaba
 
   
1 2
Annaba
 
JS Bordj Ménaïel
 
1 2
1 2
Ben Aknoun
 
El Bayadh
 
   
0 1
CA Bordj Bou Arreridj
 
Teleghma
 
1 1
1 2
CRB Ain Ouessara
 
SC Aïn Defla
 
   
3 0
GC Mascara
 
USM Bel Abbès
 
   
3 1
JSM Béjaïa
 
US Chaouia
 
1 0
4 0
JSM Skikda
 
MO Constantine
 
0 0
0 0
JSM Tiaret
 
Kouba
 
   
3 1
Lakhdaria
 
MC El Eulma
 
   
1 4
MC Saïda
 
MCB Oued Sly
 
0 0
3 0
RB Ouargla
 
CA Batna
 
   
3 2
SKAF Khémis Mélina
 
USMM Hadjout
 
1 0
3 0
Temouchent
 
ASM Oran
 
   
2 0
USM El Harrach
 
WA Boufarik
 
   
1 1
USM Khenchela
 
MO Béjaïa
 
3 0
6 0
Engordany
 
Carroi
 
1 0
1 2
Ordino
 
FC Santa Coloma
 
1 1
2 3
Interclube
 
Académica do Lobito
 
   
2 3
Defensores Unidos
 
Deportivo Merlo
 
0 1
0 1
Deportivo Armenio
 
JJ Urquiza
 
0 0
0 0
San Miguel
 
Cañuelas
 
1 0
1 1
Villa San Carlos
 
Colegiales
 
1 1
3 1
Deportivo Madryn
 
Gimnasia Mendoza
 
1 0
2 0
Agropecuario
 
San Martín Tucumán
 
1 1
1 1
Almagro
 
San Martín San Juan
 
1 0
1 0
Deportivo Maipú
 
Estudiantes Caseros
 
0 1
0 1
Sacachispas
 
Brown de Adrogué
 
1 1
1 2
Quilmes
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
2 0
General Lamadrid
 
Excursionistas
 
1 1
2 2
Argentino Rosario
 
Defensores de Cambaceres
 
2 0
2 1
Central Ballester
 
Sportivo Barracas
 
0 0
1 0
Mercedes
 
Deportivo Paraguayo
 
0 0
1 1
Yupanqui
 
Juventud Unida G.
 
0 1
1 1
Estudiantes La Plata Res
 
River Plate Res.
 
   
3 1
Boca Juniors
 
Racing Club
 
0 0
0 0
Lernayin Artsakh
 
Banants II
 
   
1 1
Ararat-Armenia
 
Van
 
0 0
1 0
Singapore U23
 
Malaysia U23
 
1 1
2 2
Cambodia U23
 
Thailand U23
 
0 3
0 5
Western United
 
Wellington Phoenix
 
1 0
1 0
Canberra Olympic
 
Monaro Panthers
 
1 2
1 4
Cooma Tigers
 
Belconnen United
 
2 1
3 1
Canberra FC
 
O'Connor Knights
 
1 2
3 2
Belconnen United W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
9 0
Sutherland Sharks
 
Wollongong Wolves
 
0 0
0 1
Marconi Stallions
 
North Shore Mariners
 
1 1
2 2
Darwin Hearts
 
Hellenic Athletic
 
0 1
0 3
Mindil Aces
 
Casuarina
 
1 1
2 5
Adelaide United ||
 
Adelaide Comets
 
3 2
4 2
Cumberland United
 
Adelaide Olympic
 
2 0
3 2
White City Woodville
 
West Torrens Birkalla
 
0 0
3 2
NE MetroStars
 
Sturt Lions
 
0 1
3 1
Devonport City
 
Clarence Zebras
 
1 0
2 0
Riverside Olympic
 
South Hobart
 
0 2
0 6
Launceston City
 
Olympia Warriors
 
1 0
4 2
Kingborough Lions
 
Glenorchy Knights
 
0 1
1 3
Hume City
 
Oakleigh Cannons
 
0 1
1 2
Armadale
 
Gwelup Croatia SC
 
2 1
2 1
Balcatta
 
Perth RedStar
 
0 1
1 2
Cockburn City
 
Perth
 
0 0
1 1
Floreat Athena
 
Inglewood United
 
0 0
1 1
Sorrento
 
Perth Glory II
 
2 0
2 0
Stirling Lions
 
Bayswater City
 
0 0
1 0
MetroStars Res.
 
Sturt Lions Res.
 
3 1
4 2
Croydon Kings Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 2
1 3
Adelaide City Res.
 
South Adelaide Res.
 
3 1
6 1
Adelaide United Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 1
Cumberland United Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
1 0
2 1
Adelaide Blue Eagles
 
Modbury Jets
 
1 0
4 2
Fulham United
 
Adelaide Hills Hawks
 
1 1
1 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Victory
 
0 0
0 0
Playford City Patriots
 
West Adelaide
 
1 0
1 0
Adelaide University
 
Adelaide Raiders
 
0 2
2 2
Green Gully U21
 
Dandenong Thunder U21
 
0 2
0 5
Melbourne Knights U21
 
Port Melbourne U21
 
1 1
0 1
Hume City U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
0 0
0 0
Brunswick City
 
Moreland Zebras
 
0 1
0 1
Goulburn Valley Suns
 
Langwarrin
 
0 2
1 6
Manningham United Blues
 
Northcote City
 
0 1
0 3
Werribee City
 
Moreland City
 
0 0
0 1
Kingston City
 
North Geelong Warriors
 
0 3
1 3
Fremantle City
 
Western Knights
 
   
2 1
Mandurah City
 
Quinns
 
4 1
7 1
Rockingham City
 
Forrestfield United
 
   
3 1
UWA Nedlands
 
Joondalup United
 
0 0
1 2
Murdoch Uni Melville
 
Subiaco
 
0 0
2 1
Olympic Kingsway
 
Dianella White Eagles
 
2 0
2 0
Admira
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 3
Ried
 
LASK Linz
 
1 0
1 1
Wattens
 
Hartberg
 
1 0
4 2
Vorarlberg U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
   
2 1
Austria Wien U18
 
Sturm Graz U18
 
   
2 1
Red Bull Akademie U18
 
Burgenland U18
 
   
3 0
Ried U18
 
Tirol U18
 
   
1 1
Güssing
 
Klingenbach
 
   
1 5
Horitschon
 
Siegendorf
 
   
1 4
Kohfidisch
 
Ritzing
 
   
0 2
Oberpetersdorf
 
St. Margarethen
 
   
1 1
Admira Villach
 
Maria Saal
 
   
5 1
Gmünd
 
St. Andrä
 
   
4 2
St. Jakob Rosental
 
Völkermarkt
 
   
1 3
Kilb
 
Krems
 
   
2 4
Retz
 
Schrems
 
   
1 0
Oedt
 
Grieskirchen
 
   
4 0
Friedburg / Pöndorf
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
1 3
Mondsee
 
Donau Linz
 
   
4 2
St. Martin i.M.
 
Bad Schallerbach
 
   
6 1
Bürmoos
 
Bergheim
 
   
4 1
Golling
 
Neumarkt
 
   
3 1
Straßwalchen
 
Bramberg
 
   
4 1
Hitthaller St. Michael
 
Wildon
 
0 1
0 1
Lafnitz II
 
Fürstenfeld
 
0 0
2 0
Frauental
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
1 1
Kirchbichl
 
Münster
 
   
4 2
Völs
 
Mils
 
   
4 1
Innsbrucker AC
 
Prutz / Serfaus
 
   
4 1
Volders
 
Ebbs
 
   
0 1
St. Johann in Tirol
 
Union Innsbruck
 
   
3 1
Blau-Weiß Feldkirch
 
Ludesch
 
   
3 1
Alberschwende
 
Göfis
 
   
1 1
Hard
 
Nenzing
 
   
2 1
Bezau
 
Andelsbuch
 
   
0 3
Fussach
 
Bizau
 
   
2 2
Höchst
 
Lustenau
 
   
2 3
Lochau
 
Hörbranz
 
   
3 0
Schruns
 
Meiningen
 
   
2 0
Union Mauer
 
Favoritner AC
 
2 1
2 1
Austria XIII
 
Donaufeld
 
1 2
2 4
Donau
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
1 0
1 0
Post
 
Schwechat
 
1 1
1 1
Stadlau
 
Wienerberg
 
0 1
1 1
Wolfsberger AC II
 
Hertha
 
0 1
3 3
St. Anna
 
Bad Gleichenberg
 
1 2
3 2
Bischofshofen
 
Kuchl
 
2 1
2 2
Anif
 
Seekirchen
 
0 1
1 1
Pinzgau Saalfelden
 
Grödig
 
0 2
2 5
Salzburger AK
 
Wals-Grünau
 
3 0
4 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Austria Lustenau II
 
3 0
5 0
Lauterach
 
Dornbirner SV
 
2 0
3 0
Telfs
 
Hohenems
 
1 0
1 3
TSV St. Johann
 
Admira Dornbirn
 
2 0
3 0
Uni Minsk
 
Tarpeda
 
   
5 4
Bumprom
 
Leskhoz
 
   
3 1
Osipovichy
 
Orsha
 
0 0
0 0
Shakhtyor Petrikov
 
FC Ostrovets
 
0 0
4 2
Naftan
 
Smorgon
 
0 0
2 0
Ynergetyk-BDU
 
Minsk
 
0 0
2 0
Dinamo Brest
 
Belshina
 
0 0
1 1
Shakhtyor
 
Dinamo Minsk
 
0 0
1 0
Torpedo Zhodino Res.
 
BATE Res.
 
1 2
2 2
Vitebsk Res.
 
Gomel Res.
 
1 0
3 0
Dender
 
Knokke
 
   
4 1
Dessel Sport
 
Liège
 
0 0
2 4
Sporting Charleroi
 
Mechelen
 
1 1
3 2
Irlande-Auderghem W
 
Bredene W
 
   
2 3
RSC Anderlecht W
 
St. Liege W
 
   
3 0
Avrankou Omnisport
 
Dragons
 
   
0 1
Coton Sport Ouidah
 
Dadjè
 
   
2 1
Dynamique Djougou
 
Tukunnin
 
   
1 3
Dynamo Abomey
 
Adjidja
 
   
4 1
Energie
 
Hodio
 
   
1 0
JAC
 
Sitatunga
 
   
1 2
Loto Popo
 
Eternel
 
   
0 0
Police Benin
 
ASPAC
 
   
2 1
Requins
 
ASOS
 
   
3 0
Soleil
 
Réal Sport
 
   
2 0
USB
 
Tonnerre
 
   
2 1
The Strongest
 
Guabirá
 
0 0
0 0
Atlético Palmaflor
 
Club Universitario
 
2 1
3 1
Oriente Petrolero
 
Santa Cruz
 
1 0
1 2
Bratstvo Gracanica
 
Gorazde
 
   
3 1
Buducnost Banovici
 
Mladost Doboj Kakanj
 
1 1
2 1
Igman Konjic
 
Radnik Hadžići
 
1 0
3 0
Orasje
 
Tomislav
 
   
4 1
Rudar Kakanj
 
TOSK Tesanj
 
   
3 1
Vis Kosova
 
Gradina Srebrenik
 
   
0 1
Zvijezda Gradačac
 
Jedinstvo Bihac
 
2 0
5 0
Borac Kozarska Dubica
 
Budućnost Pilica
 
   
2 0
Drina Zvornik
 
Modrica
 
2 0
4 0
Ljubic Prnjavor
 
Krupa na Vrbasu
 
   
2 4
Omarska
 
Zvijezda '09 Brgule
 
   
1 1
Podrinje Janja
 
Kozara Gradiska
 
1 1
3 1
Sloga Doboj
 
Sloboda Novi Grad
 
   
2 1
Sutjeska Foca
 
Tekstilac Derventa
 
   
2 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Slavija
 
0 0
0 2
Leotar
 
Rudar Prijedor
 
0 0
2 0
Siroki Brijeg
 
Sarajevo
 
0 0
2 0
Velez
 
Tuzla City
 
0 0
1 0
Gaborone United
 
BR Highlanders
 
0 0
1 0
Galaxy
 
Township Rollers
 
   
0 1
Mogoditshane Fighters
 
Sua Flamingoes
 
   
1 4
Notwane
 
Police XI
 
   
0 4
Orapa United
 
Extension Gunners
 
   
2 1
Prisons XI
 
Gilport Lions
 
   
0 1
BDF XI
 
Security Systems
 
   
0 0
Masitaoka
 
Morupule Wanderers
 
   
2 2
Santos W
 
São Paulo W
 
0 1
2 1
São José W
 
Atlético Mineiro W
 
0 0
0 0
Flamengo RJ U20
 
Nova Iguaçu U20
 
0 1
0 1
Madureira U20
 
Boavista U20
 
2 0
3 1
Tiradentes CE
 
Itapipoca
 
0 0
0 0
Cruzeiro RS
 
Veranópolis
 
0 0
0 1
Guarani RS
 
Inter Santa Maria
 
0 0
1 3
Tupi RS
 
Esportivo
 
1 1
1 1
Aymorés
 
Ipatinga
 
1 0
1 1
Coimbra
 
Uberaba
 
1 0
2 0
Bétis U20
 
Ipatinga U20
 
1 0
1 0
Uberlândia U20
 
Santarritense U20
 
   
1 0
Boston City U20
 
Caldense U20
 
   
3 0
Cruzeiro U20
 
Betim U20
 
0 0
0 0
Atletico-MG U20
 
Inter de Minas U20
 
0 0
0 0
Botafogo PB
 
Campinense
 
0 0
1 2
Noroeste
 
Comercial
 
1 1
2 1
Flamengo SP
 
São José FC
 
   
1 0
Grêmio Prudente
 
Assisense
 
0 0
0 0
Independente SP
 
Itapirense
 
1 2
1 3
Manthiqueira
 
Atlético Mogi
 
   
3 2
Mauá
 
Jabaquara
 
0 0
0 0
Paulista
 
Uniao Sao Joao
 
1 0
3 0
Rio Branco SP
 
Amparo
 
2 0
2 1
Araçatuba U20