Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Benin U20
 
Ivory Coast U20
 
   
1 0
Niger U20
 
Togo U20
 
   
1 0
Wydad Casablanca
 
Petro de Luanda
 
1 1
1 1
CR Belouizdad U21
 
ASO Chlef U21
 
2 0
3 1
CS Constantine U21
 
US Biskra U21
 
2 0
4 0
Olympique Médéa U21
 
RC Arbaâ U21
 
2 1
4 2
RC Relizane U21
 
MC Oran U21
 
0 0
0 0
WA Tlemcen U21
 
HB Chelghoum Laïd U21
 
1 0
1 3
NC Magra
 
JS Kabylie
 
0 0
0 1
Paradou AC
 
JS Saoura
 
0 0
1 0
Rosario Central
 
Sol de Mayo
 
1 1
1 1
Godoy Cruz
 
Tristán Suárez
 
1 0
2 0
RCA
 
Dakota
 
0 2
1 3
Philippines U23
 
Indonesia U23
 
0 2
0 4
Myanmar U23
 
Vietnam U23
 
0 0
0 1
Western Sydney Wanderers
 
Brisbane Roar
 
1 0
1 3
Mt Druitt Town
 
Sydney II
 
0 1
1 1
Darwin Olympic
 
Port Darwin
 
3 0
5 0
Adelaide City
 
South Adelaide Panthers
 
1 0
1 1
Croydon Kings
 
Campbelltown City
 
1 2
1 2
Melbourne Knights
 
Port Melbourne
 
0 0
0 1
South Melbourne
 
Avondale Heights
 
0 3
4 3
Green Gully
 
Dandenong Thunder
 
0 0
3 0
Bentleigh Greens
 
Dandenong City
 
0 0
2 1
Bentleigh Greens U21
 
Dandenong City U21
 
0 1
0 2
Pascoe Vale
 
Bulleen Lions
 
1 0
1 0
West NTC W
 
Fremantle City W
 
   
2 2
Amstetten
 
Grazer AK
 
0 0
3 0
Austria Wien II
 
Rapid Wien II
 
2 3
3 3
Blau-Weiß Linz
 
Liefering
 
2 0
3 0
Dornbirn
 
Vorwärts Steyr
 
1 1
2 3
Juniors OÖ
 
Kapfenberger SV
 
0 1
1 1
Lafnitz
 
Floridsdorfer AC
 
1 0
1 0
St. Pölten
 
Wacker Innsbruck
 
0 1
3 1
SV Horn II
 
Austria Lustenau
 
0 1
1 2
Bad Sauerbrunn
 
Leithaprodersdorf
 
   
2 1
Deutschkreutz
 
Markt Allhau
 
   
1 4
Oberwart / Rotenturm
 
Parndorf
 
   
2 3
SAK Klagenfurt
 
Lendorf
 
2 0
3 0
Dellach im Gailtal
 
Kraig
 
   
2 2
Feldkirchen
 
Klagenfurter AC 1909
 
1 1
1 2
Wolfsberg
 
Köttmannsdorf
 
1 0
4 0
Langenrohr
 
Mannersdorf
 
2 2
3 2
Scheiblingkirchen
 
USC Rohrbach
 
   
2 0
Waidhofen/Thaya
 
Ardagger
 
1 0
1 2
Zwettl
 
Kottingbrunn
 
   
1 2
Grün Weiß Micheldorf
 
Union St. Florian
 
   
1 0
SV Wallern
 
St. Valentin
 
   
1 3
Union Perg
 
Bad Ischl
 
   
4 3
Siezenheim
 
Puch
 
   
4 0
Thalgau
 
Eugendorf
 
   
1 0
UFC Hallein
 
Altenmarkt
 
   
7 1
Lebring
 
Gnas
 
   
5 2
Leoben
 
Rottenmann
 
1 0
6 0
Liezen
 
SC Bruck an der Mur
 
   
1 2
Voitsberg
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
1 1
Natters
 
Zirl
 
   
1 0
Kundl
 
Kematen
 
   
2 0
Zams
 
Silz / Mötz
 
   
0 6
Mannswörth
 
ASV 13
 
   
0 2
Ostbahn XI
 
Vorwärts Brigittenau
 
0 2
0 2
Allerheiligen
 
Spittal
 
2 0
3 1
Deutschlandsberger SC
 
Stadl-Paura
 
1 0
2 0
Gleisdorf 09
 
Kalsdorf
 
0 0
0 0
Union Vöcklamarkt
 
Weiz
 
0 0
0 1
Wels
 
Treibach
 
3 0
5 2
First Vienna
 
TWL Elektra
 
0 0
2 0
Neusiedl
 
Bruck/Leitha
 
3 2
4 2
Draßburg
 
Stripfing
 
0 1
1 2
Mannsdorf
 
Admira II
 
1 1
2 2
Traiskirchen
 
Wiener Viktoria
 
0 0
0 1
Wiener Neustadt
 
Leobendorf
 
1 0
3 0
Schwaz
 
Austria Salzburg
 
0 0
1 0
Baridhara
 
Muktijoddha SKC
 
0 1
1 1
Abahani Chittagong
 
Swadhinata KS
 
0 0
3 2
Vitebsk
 
Gomel
 
0 0
1 1
Torpedo BelAZ
 
BATE
 
0 0
0 0
Dynamo Unacob
 
Damissa
 
   
1 1
Blooming
 
Independiente Petrolero
 
1 0
4 0
Bolívar
 
Real Tomayapo
 
1 0
1 0
Santos AP
 
Macapá
 
1 0
2 0
Audax Rio U20
 
Vasco U20
 
0 1
0 2
Portuguesa RJ U20
 
Botafogo U20
 
0 0
1 2
Resende U20
 
Fluminense U20
 
0 1
0 2
Botafogo
 
Ceilândia
 
1 0
3 0
Santos
 
Coritiba
 
0 0
3 0
Catanduva
 
Fernandópolis
 
   
6 1
XV de Jaú
 
São Carlos
 
3 0
5 0
Guarani U20
 
Portuguesa U20
 
1 1
2 1
Ponte Preta
 
Novorizontino
 
0 0
0 1
Hebar II
 
Kyustendil
 
   
3 0
CSKA 1948 Sofia
 
Arda
 
5 1
5 1
Beroe
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 0
1 0
Levski Lom
 
Yantra 1919
 
   
0 3
Strumska slava
 
Neftohimik
 
   
   
Flambeau de l'Est
 
Kayanza United
 
   
1 4
Olympic Star
 
Aigle Noir
 
   
1 0
Rukinzo
 
Dynamik
 
   
1 3
Cobreloa
 
Santiago Wanderers
 
1 1
1 1
San Luis
 
Fernández Vial
 
0 0
0 0
Universidad Católica
 
Unión La Calera
 
0 0
3 0
Trasandino
 
San Marcos
 
0 0
0 1
Fortaleza CEIF
 
Deportivo Cali
 
0 1
1 1
Inter Club
 
V.Club Mokanda
 
   
2 1
Otôho d'Oyo
 
CARA Brazzaville
 
   
0 0
JS Talangaï
 
Étoile du Congo
 
   
0 2
Nico-Nicoye
 
Nouvelle Génération
 
   
2 0
Alajuelense
 
San Carlos
 
0 0
1 0
Hrvatski Dragovoljac
 
Gorica
 
0 1
0 2
Jarun
 
Rudeš
 
0 1
1 1
Sesvete
 
Varaždin
 
1 2
2 3
Inter Zaprešić
 
Bijelo Brdo
 
2 0
4 2
Maksimir Zagreb
 
Karlovac 1919
 
1 0
1 0
Zagora
 
Split
 
2 0
2 2
Králův Dvůr
 
Slavia Praha II
 
1 2
2 2
Povltava FA
 
Písek
 
1 0
1 1
Viktoria Otrokovice
 
Vratimov
 
0 1
5 1
Hlučín
 
Velké Meziříčí
 
3 0
7 0
Žďár nad Sázavou
 
Start Brno
 
1 1
1 2
Mladá Boleslav
 
Sigma Olomouc
 
1 1
2 2
Greve
 
Brønshøj
 
0 1
1 1
Avarta
 
Ishøj
 
0 1
0 3
Herstedøster
 
B 1903
 
1 0
1 0
AB Tårnby
 
LSF
 
1 1
3 3
Skovshoved
 
GVI
 
1 1
1 1
B 1913
 
Aarhus Fremad II
 
1 1
1 1
OKS
 
Sydvest
 
   
2 2
Fremad Amager
 
HB Køge
 
0 0
1 0
Fredericia
 
Nykøbing
 
3 0
5 1
Horsens
 
FC Helsingør
 
1 2
3 3
Lyngby U19
 
Nordsjaelland U19
 
0 2
1 4
Fortuna Hjorring W
 
FC Thy - ThistedQ
 
2 0
3 1
Independiente Juniors
 
Puerto Quito
 
0 0
1 0
El Minya
 
Ilameen
 
0 0
0 0
Al Merreikh
 
Suez
 
4 0
4 1
Belbeis
 
Tersana
 
0 2
1 3
El Daklyeh
 
Olympic El Qanah
 
2 0
3 0
El Entag El Harby
 
Wadi Degla
 
0 0
1 0
Nasr
 
El Seka El Hadid
 
2 0
2 1
Porto Suez
 
Bur Fouad
 
1 1
3 1
Abu Qir Semad
 
Alaab Damanhour
 
1 0
1 1
El Mansura
 
Baladiyyat Al Mehalla
 
0 0
0 1
El Raja
 
El Hamam
 
0 2
0 7
Haras El Hodood
 
El Zarqa
 
3 0
5 0
Kafr El Sheikh
 
El Olympi
 
   
2 2
Sed Elmahla
 
Dekernes
 
0 2
0 3
Sporting Alexandria
 
Pioneers
 
0 0
0 0
Luton Town
 
Huddersfield Town
 
1 1
1 1
West Bromwich Albion U23
 
Wolves U23
 
1 1
1 1
Tammeka II W
 
Saku Sporting II W
 
   
3 0
Võru FC Helios
 
Tartu Welco II
 
   
1 2
Tallinn Piraaja
 
Paide III
 
   
0 4
Tammeka
 
Vaprus
 
1 0
3 1
Sidama Bunna
 
Mekelakeya
 
1 3
3 5
Awassa Kenema
 
Addis Ababa Ketema
 
1 1
2 2
Fasil Ketema
 
Bahardar
 
0 0
1 0
TB
 
HB II
 
1 0
1 0
PPJ U20
 
KäPa U20
 
1 0
4 0
MPS/Atletico Malmi
 
VJS
 
1 2
1 7
IPS Edustus
 
STPS
 
2 4
2 5
KeuPa
 
PK-37
 
   
0 2
SaPa Pieksämäki
 
JPS
 
   
0 3
Kings
 
LehPa
 
1 1
3 1
Oulu
 
Honka
 
0 0
2 1
VPS
 
SJK
 
0 0
0 1
JäPS
 
EIF
 
1 0
1 0
Rouen
 
Blois
 
1 0
1 0
Annecy
 
Sedan
 
0 0
2 0
Avranches
 
Créteil
 
1 1
2 1
Bastia-Borgo
 
Sète
 
1 0
1 2
Chambly
 
Boulogne
 
1 0
1 0
Cholet
 
Châteauroux
 
0 0
0 1
Orléans
 
Laval
 
1 1
3 2
Red Star
 
Concarneau
 
4 0
5 1
Stade Briochin
 
Le Mans
 
1 1
2 2
Villefranche
 
Bourg-en-Bresse
 
3 0
4 1
Banjul
 
Hawks
 
   
0 1
Brikama United
 
Sporting Real FC
 
1 0
1 1
Falcons
 
GAMTEL
 
   
1 1
Sioni
 
Samgurali
 
0 1
0 2
Lokomotivi Tbilisi
 
Torpedo Kutaisi
 
0 2
0 3
Telavi
 
Gagra
 
0 0
1 0
Blumenthaler SV
 
BTS Neustadt
 
0 1
1 3
Brinkumer SV
 
SFL Bremerhaven
 
4 0
6 0
Geestemünde
 
Aumund-Vegesack
 
1 0
4 2
Habenhauser FV
 
Bremer SV
 
0 3
1 5
Hastedt
 
Komet Arsten
 
0 2
0 5
Hemelingen
 
Borgfeld
 
1 1
6 2
Leher TS
 
Union Bremen
 
0 1
0 3
Schwachhausen
 
Vatan Sport
 
2 0
4 3
Werder Bremen III
 
OSC Bremerhaven
 
1 1
2 2
Union Sandersdorf
 
Wacker Nordhausen
 
1 0
3 0
1860 Rosenheim
 
Buchbach
 
0 0
2 1
Bayern München II
 
Wacker Burghausen
 
0 1
0 4
Mainz 05 II
 
Balingen
 
2 1
3 2
Schalke 04 II
 
Wiedenbrück
 
1 1
5 1
Antigua GFC
 
Guastatoya
 
1 0
1 0
Motagua
 
Olimpia
 
1 1
1 1
Viktória Szombathely W
 
Soroksár W
 
   
3 2
Mezőkövesd-Zsóry
 
Újpest
 
1 0
2 3
Ægir
 
Víkingur Ólafsvík
 
0 0
0 0
Augnablik
 
KFG
 
0 1
0 2
KH
 
Ellidi
 
0 0
0 1
Hamar
 
GG
 
   
0 2
Smári
 
KFR
 
0 2
1 4
Spyrnir
 
Máni
 
   
3 0
Ýmir
 
Álafoss
 
   
11 0
Fjölnir
 
Thór
 
2 0
4 1
Kórdrengir
 
Fylkir
 
1 0
1 1
Selfoss
 
Grótta
 
2 1
2 1
Keflavík W
 
Afturelding W
 
1 2
1 2
KR W
 
Breidablik W
 
0 2
0 4
Stjarnan W
 
Valur W
 
0 1
0 2
Víkingur R. U19 II
 
Selfoss / SL U19
 
   
1 2
Keflavík/Reynir/Víð U19
 
Breið / Augn / Sm II U19
 
   
4 1
Breið / Aug / Sm U19 III
 
Vestri / Hörður U19
 
   
5 2
Minerva Punjab
 
NEROCA
 
2 1
3 3
Al Kahrabaa
 
Al Quwa Al Jawiya
 
2 2
2 3
Newroz SC
 
Baghdad
 
0 0
2 0
Al Talaba
 
Al Sinaah
 
2 0
3 1
Ascoli
 
Benevento
 
0 1
0 1
Urawa Reds
 
Sanfrecce Hiroshima
 
0 0
0 0
Al Hussein
 
Al Sareeh
 
0 0
2 0
Al Faysali
 
Al Jazeera
 
0 0
1 0
Astana II
 
Kaisar
 
1 1
1 1
Modern Coast Rangers
 
Kisumu All Stars
 
   
0 1
Daejeon Korail
 
Siheung Citizen
 
0 0
0 2
Changwon City
 
Ulsan Citize
 
0 0
1 0
Riga FC II
 
Progress / AFA Olaine
 
2 0
5 0
Atmosfera
 
Šilas
 
0 1
1 2
Babrungas
 
Nevėžis
 
1 1
1 1
Neptūną Klaipėda
 
Garliava
 
0 0
2 0
Cruz Azul
 
Tigres UANL
 
0 1
0 1
Guadalajara
 
Atlas