Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Simba
 
Galaxy
 
1 0
1 3
Mamelodi Sundowns
 
Maniema Union
 
1 0
2 0
ES Tunis
 
Al-Ittihad
 
0 0
1 0
Horoya
 
Stade Malien Bamako
 
1 0
2 1
Al Hilal Omdurman
 
Rivers United
 
1 0
1 0
ES Sétif
 
Nouadhibou
 
1 0
2 0
CR Belouizdad
 
ASEC Mimosas
 
1 0
2 0
Wydad Casablanca
 
Accra Hearts of Oak
 
   
6 1
Gor Mahia
 
Al-Ahly Merowe
 
   
   
Motema Pembe
 
AS Kigali
 
   
2 1
Enyimba
 
Diambars
 
2 0
3 0
1º de Agosto
 
Red Arrows
 
0 0
0 0
Orlando Pirates
 
Diables Noirs
 
1 0
1 0
JS Kabylie
 
FAR Rabat
 
0 0
2 1
RSB Berkane
 
Ben Guerdane
 
1 0
4 0
Albpetrol Patos
 
Labëria
 
   
1 2
Devolli
 
Sopoti Librazhd
 
   
2 2
Luftëtari
 
Memaliaj
 
   
3 2
Naftëtari Kuçovë
 
Flamurtari
 
   
0 3
Përmeti
 
Këlcyra
 
   
2 1
Tepelena
 
Gramozi Ersekë
 
   
1 1
Kukësi
 
Vllaznia Shkodër
 
1 0
2 0
Skënderbeu Korçë
 
Dinamo Tirana
 
0 0
0 1
Penya Encarnada
 
FC Santa Coloma II
 
   
8 0
Ranger's
 
UE Sant Julia II
 
   
1 2
Jenlai
 
UE Santa Coloma II
 
   
   
Encamp
 
La Massana
 
   
2 2
Carroi
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 2
0 2
Engordany
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 2
0 2
Ordino
 
UE Santa Coloma
 
0 1
0 2
FC Santa Coloma
 
Sant Julià
 
0 2
1 3
Cubango
 
Recreativo da Caála
 
   
1 0
Sporting de Benguela
 
Kabuscorp
 
   
1 2
Defensores Unidos
 
Deportivo Merlo
 
1 1
2 1
Villa San Carlos
 
San Miguel
 
3 0
4 2
Agropecuario
 
Almirante Brown
 
1 1
3 1
Quilmes
 
Nueva Chicago
 
1 0
3 1
Gimnasia Jujuy
 
San Martín San Juan
 
0 0
1 0
Deportivo Maipú
 
San Martín Tucumán
 
0 0
0 2
Claypole
 
Central Córdoba
 
0 0
2 0
Dock Sud
 
Berazategui
 
1 2
1 2
Ituzaingó
 
Leandro Nicéforo Alem
 
1 0
1 0
Midland
 
Luján
 
0 2
0 2
Liniers
 
Puerto Nuevo
 
2 0
2 2
Godoy Cruz Res.
 
Banfield Res.
 
2 0
2 0
Colón
 
Estudiantes
 
1 1
2 1
Godoy Cruz
 
Banfield
 
1 0
2 1
Huracán
 
San Lorenzo
 
0 0
2 1
Vélez Sarsfield
 
Boca Juniors
 
1 0
2 0
Douglas Haig
 
Central Norte
 
0 0
0 0
Boca Unidos
 
Unión Sunchales
 
3 1
5 1
CDJU Gualeguaychu
 
Defensores Belgrano VR
 
0 0
1 1
Circulo Deportivo
 
Huracán Las Heras
 
0 1
0 2
Estudiantes de San Luis
 
Olimpo
 
0 1
0 1
Sarmiento Resistencia
 
Sportivo Belgrano
 
1 0
1 0
Gimnasia y Tiro
 
Def. de Pronunciamiento
 
0 0
1 0
Villa Mitre
 
Juventud Unida Univ.
 
1 1
2 1
Ciudad de Bolívar
 
Sportivo Peñarol
 
2 1
3 1
Independiente Chivilcoy
 
Deportivo Madryn
 
0 0
1 0
Sportivo Desamparados
 
Sansinena
 
1 0
1 0
Cipolletti
 
Sol de Mayo
 
1 0
1 1
Gimnasia Concepción
 
Chaco For Ever
 
0 3
1 3
Ararat-Armenia
 
Alashkert
 
1 1
2 1
United
 
RCA
 
0 3
0 5
Britannia
 
Nacional
 
0 1
2 2
Queensland Lions
 
Brisbane Roar
 
0 1
0 4
Brisbane Roar II
 
Logan Lightning
 
0 1
2 2
Brisbane Strikers
 
Olympic
 
0 1
0 2
Capalaba
 
Redlands United
 
0 0
1 0
Gold Coast Knights
 
Gold Coast United
 
0 1
0 4
SC Wanderers
 
Peninsula Power
 
0 1
1 1
Hartberg
 
Rapid Vienna
 
0 1
1 1
LASK Linz
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 1
Salzburg
 
Sturm Graz
 
2 0
4 1
Kapfenberger SV
 
St. Pölten
 
1 0
2 0
Köttmannsdorf
 
Bleiburg
 
0 1
2 3
St. Michael Bleiburg
 
SAK Klagenfurt
 
0 0
1 0
Volders
 
Mils
 
0 0
0 2
Innsbrucker AC
 
Völs
 
   
0 2
Rheindorf Altach II
 
Nenzing
 
   
4 0
Favoritner AC
 
Union Mauer
 
1 3
1 4
Vorwärts Brigittenau
 
Ostbahn XI
 
1 2
1 4
Bischofshofen
 
Salzburger AK
 
0 0
3 1
Wals-Grünau
 
Kuchl
 
0 0
0 3
Rot-Weiß Rankweil
 
Austria Lustenau II
 
0 0
5 0
Keşlə FK
 
Qabala
 
1 2
1 3
Belshina
 
Arsenal
 
0 2
0 3
Naftan
 
Krumkachy
 
0 0
0 0
Dnepr Mogilev
 
Slonim
 
0 0
1 0
BC Maxline
 
BGU Minsk
 
   
5 2
Dinamo Malorita
 
FC Ostrovets
 
   
3 2
Minsk
 
Slavia
 
0 2
0 6
Torpedo BelAZ
 
Ruh Brest
 
0 2
3 3
Liège
 
Heist
 
2 0
2 0
Sint-Eloois-Winkel
 
Tienen
 
1 1
3 1
Westerlo
 
Excelsior Virton
 
1 0
2 0
Waasland-Beveren
 
Lommel United
 
1 0
2 1
Antwerp
 
Club Brugge
 
1 1
1 1
Anderlecht
 
Beerschot-Wilrijk
 
1 0
4 2
Genk
 
Gent
 
0 1
0 3
OH Leuven
 
Sint-Truiden
 
0 0
4 1
Berg en Dal
 
Bornem
 
   
2 0
Eendracht Zoersel
 
Bevel FC
 
   
0 3
Rapid Leest
 
Kalmthout
 
   
0 2
Retie
 
Wezel
 
   
0 4
Vosselaar
 
Antonia
 
   
5 1
Grez-Doiceau
 
Ixelles
 
   
5 1
Bertem-Leefdaal
 
Huldenberg
 
   
2 3
BX Brussels
 
Football Club Schaerbeek
 
   
2 2
Genappe
 
NSeth Berchem
 
   
1 5
Grimbergen
 
Borght-Humbeek
 
   
0 1
Hoegaarden-Outgaarden
 
Melsbroek
 
   
1 3
Léopold
 
Etterbeek
 
   
2 1
Liedekerke
 
Houtem-Oplinter
 
   
5 1
Nivellois
 
Sportive Brainoise
 
   
3 1
SC Aarschot
 
Sporting Kampenhout
 
   
2 4
Sporting Bruxelles
 
Saint-Josse
 
   
2 0
Stade Everois
 
Union Lasne-Ohain
 
   
1 1
Tubize II
 
Kosova Schaerbeek
 
   
2 1
Wambeek
 
Linden
 
   
0 2
Belœil
 
Solre-sur-Sambre
 
   
3 0
Molenbaix
 
Houdeng
 
   
1 0
Montignies
 
Excelsior Biévène
 
   
1 1
Morlanwelz
 
Péruwelz
 
   
0 2
Ransart
 
Snef-Tyber
 
   
0 1
RAS Monceau
 
Antoing
 
   
2 0
Soignies Sports
 
Hornu
 
   
0 1
Etoile de Faimes
 
Weywertz
 
   
1 0
Jehaytois
 
Sprimont-Comblain II
 
   
2 1
JS Fizoise
 
Beaufays
 
   
3 1
La Calamine
 
Ster-Francorchamps
 
   
0 0
Mélen-Micheroux
 
Aubel
 
   
1 2
Pontisse Cite
 
Malmundaria
 
   
2 4
Rechain
 
FC Du Geer
 
   
2 0
UCE Liège
 
Elsautoise
 
   
1 0
Torpedo Hasselt
 
Achel
 
   
1 4
Verbroedering Maasmechelen
 
Helson Helchteren
 
   
1 3
Zepperen-Brustem
 
Juve Hasselt
 
   
0 2
Zonhoven United
 
KFC Eksel
 
   
1 3
Ethe Belmont
 
Florenville
 
   
4 1
Andennais
 
Loyers
 
   
2 3
Condruzien
 
Flavion-Morialmé
 
   
1 1
Malonne
 
Ciney
 
   
0 4
Spy
 
Beauraing
 
   
5 1
US Dinantaise
 
Nismes
 
   
1 2
Ardennen
 
St-Joris Sleidinge
 
   
2 0
Dendermonde
 
Excelsior Mariakerke
 
   
1 6
Drongen
 
SK Denderhoutem
 
   
1 3
Eendracht Zele
 
Elene-Grotenberge
 
   
1 2
Lokeren Doorslaar
 
HO Kalken
 
   
1 2
Munkzwalm
 
Berlare
 
   
2 0
Lauwe
 
Sassport Boezinge
 
   
0 2
Oostnieuwkerke
 
Eendracht Wervik
 
   
0 3
Racing Waregem
 
Blankenberge
 
   
2 2
SC Zonnebeke
 
Wielsbeke
 
   
1 1
Acren
 
Meux
 
1 2
2 3
Ganshoren
 
Hamoir
 
1 1
1 2
Rebecq
 
Warnant
 
0 0
0 0
Waremme
 
Stockay-Warfusée
 
1 0
2 0
Gullegem
 
Merelbeke
 
0 1
2 1
Olsa Brakel
 
RFC Wetteren
 
0 0
2 1
Sparta Petegem
 
Lokeren-Temse
 
0 0
2 0
Westhoek
 
Harelbeke
 
0 2
2 3
Diegem Sport
 
Hades
 
0 2
2 2
Eendracht Aalst
 
Hoogstraten
 
0 2
0 2
Olympia Wijgmaal
 
Cappellen
 
0 0
2 1
Spouwen-Mopertingen
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
0 1
0 2
Braine
 
Ostiches
 
   
3 4
Schaerbeek-Evere
 
Stockel
 
   
5 2
SG-Tertre-Hautrage
 
Binche
 
   
3 0
Aywaille
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
4 3
Jodoigne
 
Stade Disonais
 
   
0 0
Mormont
 
Herstal
 
   
1 3
Raeren-Eynatten
 
Huy
 
   
1 2
Avanti
 
Voorde Appelterre
 
   
2 1
Lochristi
 
VW Hamme
 
   
2 2
Rhodienne-De Hoek
 
Jong Lede
 
   
0 2
Diest
 
Lille
 
   
0 0
Eendracht Termien
 
Berlaar-Heikant
 
   
6 2
San Pedro Pirates
 
Garden City
 
   
2 0
Hankook Verdes
 
Caesar Ridge
 
   
13 1
Independiente Petrolero
 
Real Tomayapo
 
0 0
1 0
Atlético Palmaflor
 
Always Ready
 
0 0
0 1
Santa Cruz
 
Bolívar
 
0 1
0 3
Deportivo Shalon
 
Torre Fuerte
 
0 1
2 1
CA Bermejo
 
Universitario de Vinto
 
0 0
0 3
Vaca Díez
 
EM Huanuni
 
   
2 0
TOSK Tesanj
 
Rudar Kakanj
 
0 0
1 0
Sloboda Novi Grad
 
Zvijezda '09 Brgule
 
1 0
1 0
Posusje
 
Zeljeznicar
 
1 0
2 0
Radnik Bijeljina
 
Siroki Brijeg
 
0 2
1 2
Tuzla City
 
Borac Banja Luka
 
0 1
1 1
Palmeiras U20
 
Internacional U20
 
2 1
3 3
7 de Abril
 
Serra Macaense
 
0 0
0 4
Rio São Paulo
 
Goytacaz
 
0 0
0 0
EC São Bernardo
 
São Bernardo
 
0 0
0 0
Noroeste
 
Botafogo SP II
 
0 1
1 2
Avaí
 
Juventus SC
 
0 1
0 2
Caçador
 
Figueirense
 
0 0
1 2
Avenida
 
Veranópolis
 
0 0
0 0
Brasil Farroupilha
 
Guarany de Bagé
 
   
1 0
São Paulo RS
 
União RS
 
0 1
0 2
Cruzeiro U20
 
América Mineiro U20
 
1 1
1 1
Matonense
 
VOCEM
 
1 0
1 0
Atlético Mineiro
 
Cuiabá
 
2 1
2 1
Internacional
 
Corinthians
 
1 0
2 2
Bragantino
 
São Paulo
 
0 0
1 0
Bahia
 
Chapecoense
 
2 0
3 0
Náutico
 
Vasco da Gama
 
1 2
2 2
Remo
 
Ponte Preta
 
0 1
0 1
Brusque
 
Vila Nova
 
1 2
2 3
Novorizontino
 
Tombense
 
0 0
0 1
Ypiranga Erechim
 
Manaus
 
0 0
1 1
Aparecidense
 
ABC
 
1 1
4 2
Chernolomets
 
Dunav 2010
 
   
1 2
Septemvri Tervel
 
Ustrem Donchevo
 
   
1 0
Svetkavitsa Targovishte
 
Spartak Varna II
 
   
1 1
Beroe
 
CSKA Sofia
 
0 0
0 0
Etar
 
Septemvri Sofia
 
2 1
4 1
RC Bobo-Dioulasso
 
Vitesse
 
0 0
1 0
RCK
 
USFA
 
0 0
0 0
SONABEL
 
Etoile Filante
 
0 0
0 0
Aigle Noir
 
Kayanza United
 
   
1 1
Athlético Olympic
 
Olympic Star
 
   
2 2
Musongati
 
Rukinzo
 
0 0
0 0
Vorkuta
 
SC Scarborough
 
   
0 0
Darby
 
1812 Barrie
 
   
6 1
Master's Futbol Academy
 
Woodbridge Strikers
 
   
1 2
Oakville
 
FC London
 
   
2 0
Windsor TFC
 
ProStars
 
   
0 2
Atlético Ottawa
 
York9
 
1 0
1 1
Deportes Temuco
 
Fernández Vial
 
0 0
2 1
Unión San Felipe
 
Copiapó
 
0 2
2 3
Melipilla
 
Universidad Chile
 
1 0
3 0
Colo-Colo
 
Universidad Católica
 
0 1
2 1
Huachipato
 
Audax Italiano
 
0 0
0 0
Deportes Valdivia
 
Lautaro de Buin
 
0 1
0 1
Concepcion
 
Recoleta
 
0 1
0 1
General Velásquez
 
Colina
 
2 1
3 2
Iberia
 
Independiente