Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Wydad Casablanca
 
Mamelodi Sundowns
 
0 0
0 0
KF Tirana W
 
Skënderbeu W
 
   
10 1
Teuta W
 
Partizani Tirana W
 
   
0 7
Laçi W
 
Lushnja W
 
   
4 0
Kinostudio W
 
Kukësi W
 
   
5 0
Apolonia W
 
Vllaznia W
 
   
1 2
JS El Biar
 
CR Belouizdad
 
0 1
0 2
JS Kabylie
 
El Bayadh
 
2 0
3 1
Encamp
 
Pas de la Casa
 
0 1
0 2
Ranger's
 
La Massana
 
   
   
Sacachispas
 
Los Andes
 
0 0
0 0
Acassuso
 
Ituzaingó
 
1 0
1 0
Argentino Merlo
 
Deportivo Merlo
 
2 0
4 0
San Miguel
 
Argentino Quilmes
 
0 0
2 0
Villa San Carlos
 
Colegiales
 
0 1
1 2
Gimnasia Jujuy
 
Tristán Suárez
 
0 0
1 0
Deportivo Morón
 
Nueva Chicago
 
1 0
1 0
Deportivo Madryn
 
Deportivo Maipú
 
1 0
2 3
Defensores de Belgrano
 
Estudiantes Río Cuarto
 
1 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
San Telmo
 
1 1
2 1
Patronato
 
Temperley
 
1 1
3 1
Atlético Rafaela
 
Independiente Rivadavia
 
1 1
1 3
Villa Dálmine
 
Aldosivi
 
0 1
0 1
Almirante Brown
 
All Boys
 
2 0
3 0
Quilmes
 
Chacarita Juniors
 
0 1
1 1
Deportivo Paraguayo
 
Argentino Rosario
 
1 0
3 1
El Porvenir
 
Deportivo Muñiz
 
2 0
2 0
River Plate Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
1 0
3 0
Atlético Tucumán
 
Argentinos Juniors
 
1 1
1 2
Independiente
 
Tigre
 
1 1
2 1
Banfield
 
San Lorenzo
 
1 1
1 2
Instituto
 
Colón
 
0 0
1 0
Newell's Old Boys
 
Arsenal de Sarandi
 
1 0
2 0
San Martín Mendoza
 
Huracán Las Heras
 
1 0
1 0
El Linqueño
 
Unión Sunchales
 
0 1
0 1
Circulo Deportivo
 
Cipolletti
 
1 1
2 1
Def. de Pronunciamiento
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
1 0
Independiente Chivilcoy
 
Gimnasia Concepción
 
0 1
3 1
Olimpo
 
Germinal de Rawson
 
3 0
3 1
Sansinena
 
Deportivo Santamarina
 
2 0
2 0
Gimnasia y Tiro
 
Crucero del Norte
 
3 0
3 1
San Martín Formosa
 
Juventud Antoniana
 
1 0
1 0
Sportivo Las Parejas
 
Douglas Haig
 
0 0
0 0
Liniers Bahía Blanca
 
Villa Mitre
 
0 0
0 0
Juventud Unida Univ.
 
Atenas
 
2 0
3 1
Sarmiento Resistencia
 
Boca Unidos
 
0 0
0 0
Central Norte
 
Sol de América
 
0 0
0 0
Shirak
 
Urartu
 
1 1
1 2
Britannia
 
Dakota
 
1 0
1 0
Estrella
 
Nacional
 
0 1
0 4
Indonesia U22
 
Vietnam U22
 
1 1
3 2
Thailand U22
 
Myanmar U22
 
1 0
3 0
Adelaide United
 
Central Coast Mariners
 
1 2
1 2
Pine Hills
 
Centenary Stormers
 
   
1 0
Bayside United
 
Redcliffe PCYC
 
   
4 1
Mt Gravatt Hawks
 
Acacia Ridge
 
1 0
2 4
North Brisbane
 
Newmarket
 
   
2 2
North Pine
 
Western Spirit
 
   
3 1
Virginia United
 
Univ. Queensland
 
   
3 2
Pine Hills U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
1 1
North Pine U23
 
Western Spirit U23
 
   
2 0
Bayside United U23
 
Redcliffe Dolphins U23
 
   
3 0
Mt Gravatt U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
3 0
North Brisbane U23
 
Newmarket U23
 
   
2 1
Virginia United U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
0 0
Woden Weston
 
O'Connor Knights
 
0 4
0 6
Canberra Olympic
 
Monaro Panthers
 
2 0
3 2
Belconnen United W
 
Canberra United Academy W
 
   
1 4
NWS Spirit
 
Western Sydney W. II
 
1 0
1 0
Sutherland Sharks
 
Sydney II
 
0 0
0 0
St George City FA
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 1
1 2
Manly United
 
Bulls Academy
 
0 2
3 2
New Lambton
 
Lake Macquarie
 
2 0
3 0
Hamilton Olympic
 
Lambton Jaffas
 
1 1
3 2
Maitland
 
Adamstown Rosebuds
 
2 0
5 0
Valentine
 
Broadmeadow Magic
 
0 3
2 5
Port Darwin
 
Mindil Aces
 
1 0
2 1
Casuarina
 
Darwin Olympic
 
0 0
2 1
Brisbane City
 
SC Wanderers
 
1 0
5 1
Peninsula Power
 
Moreton Bay United
 
1 1
2 1
Rochedale Rovers
 
Gold Coast United
 
2 0
4 0
Brisbane Roar II
 
Redlands United
 
1 0
1 0
Croydon Kings
 
Adelaide Olympic
 
0 1
0 1
Adelaide Comets
 
NE MetroStars
 
0 2
0 3
Campbelltown City
 
Sturt Lions
 
1 1
3 1
West Adelaide
 
Adelaide City
 
0 1
0 1
South Hobart
 
Launceston City
 
1 0
1 1
Devonport City
 
Glenorchy Knights
 
1 0
2 0
Riverside Olympic
 
Clarence Zebras
 
0 0
0 2
Moreland City
 
Oakleigh Cannons
 
0 2
0 3
Altona Magic
 
Port Melbourne
 
0 1
0 2
Hume City
 
Dandenong Thunder
 
0 0
0 2
Bayswater City
 
Armadale
 
0 0
2 1
Inglewood United
 
Perth RedStar
 
0 2
1 2
Olympic Kingsway
 
Perth Glory II
 
0 1
2 1
Perth
 
Balcatta
 
1 1
1 2
Sorrento
 
Floreat Athena
 
2 1
3 1
Stirling Lions
 
Cockburn City
 
0 0
0 0
Caboolture
 
Mitchelton
 
2 0
4 0
Albany Creek Excelsior
 
Capalaba
 
1 1
2 1
Brisbane Strikers
 
Western Pride
 
0 0
0 2
Beograd Res.
 
Modbury Jets Res.
 
   
2 3
Croydon Kings Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
1 5
Adelaide Comets Res.
 
MetroStars Res.
 
   
4 3
Campbelltown City Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
2 4
South Adelaide Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 3
West Adelaide Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
0 2
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide Cobras
 
1 2
2 3
Adelaide Raiders
 
Fulham United
 
1 1
4 2
Adelaide Victory
 
West Torrens Birkalla
 
3 0
5 0
Para Hills Knights
 
Vipers
 
   
5 2
Playford City Patriots
 
Cumberland United
 
3 1
3 2
Port Adelaide Lion
 
Eastern United
 
0 0
0 1
South Melbourne U21
 
North Geelong U21
 
2 0
3 0
Bentleigh Greens U21
 
Avondale Heights U21
 
0 0
0 3
Moreland City U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
0 1
0 4
Green Gully U21
 
St. Albans Saints U21
 
1 1
2 1
Hume City U21
 
Dandenong Thunder U21
 
4 0
6 0
Altona Magic U21
 
Port Melbourne U21
 
0 3
1 4
Eastern Lions
 
Dandenong City
 
1 0
1 0
Kingston City
 
Melbourne City II
 
0 0
0 2
Brunswick City
 
Preston Lions
 
0 0
1 0
Perth W
 
Balcatta W
 
0 1
1 2
Forrestfield United
 
UWA Nedlands
 
0 0
2 1
Gwelup Croatia SC
 
Subiaco
 
0 3
2 4
Joondalup United
 
Mandurah City
 
0 3
0 5
Rockingham City
 
Gosnells City
 
   
2 1
Western Knights
 
Fremantle City
 
1 2
1 5
Dianella White Eagles
 
Murdoch Uni Melville
 
1 1
2 1
Rheindorf Altach
 
Hartberg
 
0 1
0 1
Wolfsberger AC
 
Austria Lustenau
 
2 2
2 2
Dornbirn
 
Admira
 
1 1
1 2
Rapid Wien II
 
Liefering
 
0 0
0 0
Ried U18
 
Vorarlberg U18
 
1 1
3 1
Austria Wien U18
 
Rapid Wien U18
 
0 1
0 2
Austria Klagenfurt U18
 
Admira U18
 
0 3
0 4
LASK Juniors OÖ U18
 
Tirol U18
 
0 2
2 2
Sturm Graz U18
 
St. Pölten U18
 
1 1
3 3
Red Bull Akademie U18
 
Burgenland U18
 
2 2
2 2
Güssing
 
Horitschon
 
1 2
1 3
St. Margarethen
 
Leithaprodersdorf
 
0 1
4 1
Kohfidisch
 
Schattendorf
 
1 2
1 3
Ferlach
 
St. Jakob Rosental
 
   
3 1
Maria Saal
 
ASK Klagenfurt
 
0 1
0 3
Bleiburg
 
Landskron
 
   
2 1
Gloggnitz
 
Langenrohr
 
   
0 4
Mondsee
 
Stadl-Paura
 
   
   
Oedt
 
Grün Weiß Micheldorf
 
1 0
1 0
St. Valentin
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
1 0
Bad Ischl
 
Ostermiething
 
   
1 3
St. Martin i.M.
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
0 3
Wohnbau Dietach
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
3 0
Adnet
 
Straßwalchen
 
   
1 2
Bürmoos
 
SV Schwarzach
 
   
4 1
Neumarkt
 
Bramberg
 
   
2 2
Judenburg
 
Wildon
 
0 0
1 1
Mayrhofen
 
Wacker Innsbruck
 
   
2 1
Innsbrucker AC
 
Kematen
 
0 0
5 0
Münster
 
Kirchbichl
 
   
5 1
Volders
 
Union Innsbruck
 
   
3 2
Natters
 
Völs
 
1 1
4 1
Prutz / Serfaus
 
St. Johann in Tirol
 
   
1 2
Alberschwende
 
Hittisau
 
   
7 0
Lochau
 
Hörbranz
 
   
2 1
Lustenau
 
Hard
 
   
5 1
Andelsbuch
 
Bizau
 
   
3 0
Ludesch
 
Höchst
 
   
0 8
Bezau
 
Brederis / Meiningen
 
   
6 0
Union Mauer
 
Favoritner AC
 
   
4 1
Simmeringer SC
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
1 1
Austria XIII
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
4 2
Donau
 
FC 1980 Wien
 
   
7 0
Post
 
Schwechat
 
   
1 6
Stadlau
 
Wienerberg
 
   
1 1
Donaufeld
 
Siegendorf
 
0 0
1 2
Stripfing
 
Mannsdorf
 
3 1
3 1
Wals-Grünau
 
Austria Salzburg
 
0 1
0 2
Silz / Mötz
 
Telfs
 
2 0
2 1
Lauterach
 
Wolfurt
 
0 4
1 5
Röthis
 
Rot-Weiß Rankweil
 
1 0
3 0
Admira Dornbirn
 
Rotenberg
 
1 0
2 1
Göfis
 
FC Egg
 
1 1
2 1
Bischofshofen
 
SVG Reichenau
 
2 0
3 0
Hohenems
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
1 1
1 1
Kufstein
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 1
1 2
Zira II
 
Qarabağ II
 
0 2
0 2
Qabala
 
Turan
 
0 0
1 2
Sebail
 
Qarabağ
 
0 0
0 3
Muktijoddha SKC
 
AFC Uttara
 
0 1
1 1
Rahmatgonj MFS
 
Fortis
 
1 0
1 1
Tsentr Futbola
 
Euroexport
 
   
2 2
FC Ostrovets
 
Osipovichy
 
0 1
2 4
Baranovichi
 
Volna
 
1 1
3 1
Molodechno-DYuSSh 4
 
Shakhtyor Petrikov
 
0 1
2 1
Lida
 
Niva
 
0 0
0 1
Kommunalnik Beloozersk
 
Pruzhany
 
   
2 1
Ynergetyk-BDU
 
Minsk
 
0 0
1 0
Gomel
 
Dinamo Minsk
 
0 2
0 4
Shakhtyor
 
Dinamo Brest
 
1 0
2 0
Slutsk Res.
 
Isloch Res.
 
0 0
1 2
Beerschot-Wilrijk
 
Lierse Kempenzonen
 
1 2
1 2
RWDM
 
RSC Anderlecht II
 
1 0
1 0
Waasland-Beveren
 
Club Brugge II
 
0 1
4 1
Dessel Sport
 
Rupel Boom
 
2 1
4 1
Francs Borains
 
Mandel United
 
2 0
3 1
Heist
 
Sporting Charleroi II
 
1 2
1 3
Knokke
 
Hoogstraten
 
3 4
5 4
La Louvière
 
Liège
 
0 1
0 3
Olympic Charleroi
 
Oud-Heverlee Leuven II
 
0 2
1 3
Sint-Eloois-Winkel
 
KAA Gent II
 
2 1
2 2
Thes Sport
 
Patro Eisden
 
1 0
1 1
Tienen
 
Ninove
 
2 0
4 1
URSL Visé
 
Royal Antwerp II
 
1 0
2 3
Cercle Brugge
 
Gent
 
0 1
0 4
Standard Liège
 
Westerlo
 
1 0
2 2
Diksmuide
 
Achel
 
   
1 3
Acren
 
Ganshoren
 
1 1
2 3
Famkes Merkem II W
 
Renaissance Mons 44 II W
 
   
   
Olsa Brakel W
 
BX Brussels W
 
   
   
Sint-Truiden W
 
Noorse W
 
   
   
Irlande-Auderghem W
 
Egem Pittem W
 
   
   
Mechelen II W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
1 1
OH Leuven W
 
Genk W
 
3 1
4 1
RSC Anderlecht W
 
Gent W
 
2 0
5 0
St. Liege W
 
Club Brugge W
 
3 0
6 0
Mechelen W
 
Charleroi
 
2 0
2 0
Eendracht Aalst W
 
White Star Woluwé W
 
0 1
2 1
ASVO
 
Bani Gansè
 
   
1 0
Buffles
 
Coton Sport Ouidah
 
   
0 1
Cavaliers
 
Requins
 
   
2 1
Dadjè
 
Ayema
 
   
1 0
JSO
 
UPI-ONM
 
   
1 0
JSP
 
Adjidja
 
   
1 0
Loto Popo
 
Dragons
 
   
1 0
Police Benin
 
Avrankou Omnisport
 
   
2 1
Sitatunga
 
Djeffa
 
   
0 1
USSK
 
Eternel
 
   
1 1
Nacional Potosí
 
Real Tomayapo
 
1 0
3 1
Vaca Díez
 
Royal Pari
 
1 0
1 1
Wilstermann
 
Santa Cruz
 
1 0
1 0
Bratstvo Gracanica
 
Radnicki Lukavac