Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Ahly
 
ES Tunis
 
1 0
1 0
Penya Encarnada
 
FC Santa Coloma
 
0 0
2 0
Sportivo Italiano
 
Puerto Nuevo
 
2 0
2 0
Atlético Tucumán Res.
 
Tigre Res.
 
1 0
1 0
Huracán Res.
 
Sarmiento Res.
 
1 0
2 2
Platense Res.
 
River Plate Res.
 
0 0
1 1
Unión Santa Fe Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
1 1
Arsenal de Sarandi
 
Independiente
 
1 0
2 1
Godoy Cruz
 
Gimnasia La Plata
 
1 0
2 0
Central Cordoba SdE
 
Unión Santa Fe
 
0 0
0 1
Estudiantes
 
Banfield
 
0 0
1 0
Rosario Central
 
Defensa y Justicia
 
1 1
2 1
Alashkert II
 
Lernayin Artsakh II
 
   
3 0
BKMA II
 
West Armenia
 
1 1
1 1
Gandzasar
 
Mika Yerevan
 
4 0
5 0
Shirak II
 
Pyunik II
 
1 0
1 0
Banants II
 
Ararat-Armenia II
 
0 0
2 2
Melbourne City
 
Sydney
 
1 0
4 0
Western Spirit
 
Mt Gravatt Hawks
 
1 3
1 4
Western Spirit U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
3 5
Eastern Suburbs Brisbane
 
Olympic
 
2 0
2 3
White City Woodville
 
NE MetroStars
 
0 1
0 4
Melbourne Knights
 
St. Albans Saints
 
2 0
4 1
Green Gully
 
Oakleigh Cannons
 
1 1
1 2
Peninsula Power W
 
Brisbane Olympic W
 
1 0
3 0
Capalaba
 
Brisbane Strikers
 
0 1
2 2
Eastern United
 
West Torrens Birkalla
 
0 0
2 1
Pascoe Vale
 
Preston Lions
 
0 0
0 1
Ried
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 1
Admira
 
First Vienna
 
0 1
0 1
Amstetten
 
Austria Wien II
 
0 1
2 2
Blau-Weiß Linz
 
SV Horn II
 
0 0
0 1
Dornbirn
 
Floridsdorfer AC
 
0 0
0 0
Liefering
 
Lafnitz
 
0 1
3 1
Bad Sauerbrunn
 
Andau
 
1 2
3 2
Oberwart / Rotenturm
 
St. Margarethen
 
   
2 1
Schattendorf
 
Parndorf
 
   
1 3
Spittal
 
St. Jakob Rosental
 
0 0
2 1
Grün Weiß Micheldorf
 
Wohnbau Dietach
 
   
0 1
Wels
 
Bad Ischl
 
   
1 3
Weißkirchen / Allhaming
 
Mondsee
 
1 0
2 1
Eugendorf
 
Bürmoos
 
   
0 2
Fürstenfeld
 
Gnas
 
0 0
0 0
Lafnitz II
 
Mettersdorf
 
0 3
1 4
Liezen
 
Koflach
 
   
0 3
SC Bruck an der Mur
 
Lebring
 
   
6 0
TuS Heiligenkreuz
 
Frauental
 
3 1
3 1
Voitsberg
 
Ilz
 
   
5 1
Wildon
 
Fehring
 
1 2
2 4
Gerasdorf Stammersdorf
 
Simmeringer SC
 
0 1
1 1
Schwechat
 
Donau
 
0 0
0 0
Deutschlandsberger SC
 
Leoben
 
0 1
2 1
Kalsdorf
 
LASK Juniors
 
0 1
0 4
SAK Klagenfurt
 
Allerheiligen
 
0 4
2 8
Union Vöcklamarkt
 
Bad Gleichenberg
 
0 0
2 0
Weiz
 
Hertha
 
0 0
1 2
Bruck/Leitha
 
TWL Elektra
 
   
   
Krems
 
Scheiblingkirchen
 
2 0
3 0
Mannsdorf
 
Traiskirchen
 
2 2
5 3
Wiener SC
 
Neusiedl
 
0 0
1 1
Mauerwerk
 
Stripfing
 
0 2
1 4
Salzburger AK
 
UFC Hallein
 
1 0
1 0
Schwaz
 
Silz / Mötz
 
2 0
4 0
Kundl
 
Hall
 
1 1
1 1
Göfis
 
Röthis
 
2 0
3 0
Kapaz II
 
Qarabağ II
 
1 0
2 1
Abahani
 
Sheikh Russel
 
2 0
3 1
Bashundhara Kings
 
Abahani Chittagong
 
1 0
2 0
Sheikh Jamal
 
Mohammedan Dhaka
 
0 0
0 1
Brittons Hill
 
Silver Sands
 
1 0
2 1
Slavia
 
Slutsk
 
1 0
1 0
Belshina Res.
 
Neman Grodno Res.
 
0 1
0 2
KAA Gent II
 
Olympic Charleroi
 
4 2
4 2
Royal Antwerp II
 
Tienen
 
1 0
3 0
BFF Academy U19
 
Samtse
 
6 0
11 1
Santa Cruz
 
Nacional Potosí
 
1 0
2 0
Santos AP
 
Santana
 
0 0
0 0
Uberlândia
 
Tupi
 
2 0
2 0
Futgol U20
 
Boston City U20
 
2 1
4 2
Athletic Club U20
 
Três Corações U20
 
1 0
2 0
Barcelona EC
 
Mauá
 
0 0
1 0
Tupã
 
VOCEM
 
0 0
0 3
Comercial de Tietê U20
 
XV de Piracicaba U20
 
0 0
1 0
Ferroviária U20
 
Monte Azul U20
 
2 0
3 0
União São João U20
 
São Carlos U20
 
1 2
1 2
Mirassol
 
Vitória
 
1 0
2 0
Tombense
 
Londrina
 
0 0
0 2
Indera
 
IKLS
 
2 0
2 0
Rimba Star
 
Setia Perdana
 
4 0
2 0
Slavia Sofia
 
Arda
 
0 0
0 0
Botev Plovdiv
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 1
0 2
Maritsa Plovdiv
 
Belasitsa
 
0 0
1 0
Yantra 1919
 
Vitosha Bistritsa
 
1 1
2 1
ASFB
 
ASEC Koudougou
 
1 0
2 2
USFA
 
RC Bobo-Dioulasso
 
1 0
1 1
Eding Sport
 
Young Sport Academy
 
0 0
0 2
Forge
 
Vancouver FC
 
0 0
0 0
Colo-Colo
 
Curicó Unido
 
0 1
0 1
Palestino
 
O'Higgins
 
0 0
0 1
Audax Italiano
 
Huachipato
 
1 0
1 0
Shanxi Longchengren
 
Qingdao Red Lions
 
0 0
   
Tianjin Jinchengren
 
Dalian Zhixing
 
0 0
   
Xi'an Ronghai
 
Hainan Star
 
0 1
1 1
Wuhan Three Towns
 
Chengdu Rongcheng
 
1 1
3 3
Cangzhou
 
Changchun Yatai
 
0 1
2 4
Nantong Zhiyun
 
Shenzhen
 
1 0
1 1
Qingdao Hainiu
 
Hangzhou
 
2 0
2 2
Shanghai Shenhua
 
Beijing Guoan
 
1 0
1 1
Deportes Quindío
 
Llaneros
 
1 1
2 2
AC Rangers
 
Blessing
 
   
   
Alajuelense
 
Deportivo Saprissa
 
0 0
3 0
Lys Sassandra
 
Denguélé
 
1 2
2 2
SOA
 
ES Bafing
 
0 0
0 0
Slaven Koprivnica
 
Hajduk Split
 
0 1
0 1
Šibenik
 
Osijek
 
0 1
1 4
Hrvatski vitez
 
GOSK Dubrovnik
 
0 0
3 0
Akritas
 
Anorthosis
 
0 1
3 1
Olympiakos
 
Doxa
 
0 0
1 2
Opava
 
Prostějov
 
1 0
1 1
Vysočina Jihlava
 
Příbram
 
1 1
1 2
Písek
 
Baník Sokolov
 
0 0
0 1
Velké Meziříčí
 
Zlín II
 
2 0
3 1
Viktoria Otrokovice
 
Slovácko II
 
1 0
2 0
Znojmo
 
Frýdek-Místek
 
0 0
0 0
Hillerød
 
HB Køge
 
1 0
1 0
Nykøbing
 
Hobro
 
0 1
1 2
Horsens
 
Silkeborg
 
0 0
0 1
Silkeborg U19
 
Brøndby U19
 
   
5 0
Port
 
Hayabley
 
1 1
2 1
Guelleh / GR
 
Gendarmerie
 
   
2 1
Universidad O&M
 
San Cristobal
 
1 1
3 1
LDU Quito
 
Técnico Universitario
 
1 0
2 1
Guayaquil
 
Manta
 
0 1
2 1
El Minya
 
El Madina El Monowara
 
1 0
3 0
Fayoum
 
Kima Aswan
 
0 1
0 1
Eastern Company SC
 
Al Mostaqbal
 
0 0
2 0
El Seka El Hadid
 
Tersana
 
0 0
0 0
Itesalat
 
Porto Suez
 
1 0
1 0
Kahraba Ismailia
 
ZED FC
 
0 2
0 2
Nasr
 
Ilameen
 
3 1
4 2
Petrojet
 
El Obour Sporting
 
1 2
2 3
Suez
 
El Entag El Harby
 
0 0
2 0
Isidro Metapán
 
Once Municipal
 
1 0
1 0
Barnsley
 
Bolton Wanderers
 
1 0
1 0
Pärnu
 
Tallinna Kalev II
 
0 0
0 1
Nõmme Kalju II
 
Tulevik
 
4 1
7 2
Tervis
 
Vändra
 
   
2 4
Raplamaa
 
Saku Sporting
 
0 3
3 3
Harju Jalgpallikool
 
Flora
 
0 1
0 1
EB / Streymur II
 
Víkingur II
 
0 0
0 2
HB II
 
B68 II
 
1 0
6 0
Hoyvik
 
Skála
 
0 1
0 3
Sporting Kristina
 
P-Iirot
 
1 2
1 2
PPJ / Ruoholahti
 
VJS
 
0 2
0 3
HaPK
 
KJP
 
0 0
1 0
KoPa
 
Jäntevä Kotka
 
   
1 0
JPS
 
PK-37
 
   
4 0
Union Plaani
 
Kultsu
 
   
2 3
Jura Sud Foot
 
Aubagne
 
0 0
1 2
Olympique Lyonnais
 
Monaco
 
1 1
3 1
Grenoble Foot 38
 
Rodez
 
1 1
1 1
Bastia-Borgo
 
Martigues
 
1 0
3 0
Châteauroux
 
Red Star
 
0 0
0 1
Cholet
 
Gobelins
 
1 0
1 0
Concarneau
 
Bourg-en-Bresse
 
2 2
3 2
Dunkerque
 
Orléans
 
1 1
3 1
Nancy
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
0 1
1 2
Stade Briochin
 
Sedan
 
2 0
2 1
Versailles
 
Avranches
 
0 1
0 3
Villefranche
 
Le Mans
 
1 0
1 0
Armed Forces
 
Falcons
 
1 0
1 0
Fortune
 
Real de Banjul
 
0 0
1 1
Steve Biko
 
Greater Tomorrow
 
0 2
1 3
Wallidan
 
Team Rhino
 
0 0
3 0
Kolkheti Khobi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
1 0
2 1
Merani Martvili
 
WIT Georgia
 
1 0
1 0
Sioni
 
Norchi Dinamo
 
0 0
0 0
Spaeri
 
Gareji
 
0 1
2 3
Dinamo Tbilisi II
 
Kolkheti Poti
 
0 0
3 0
Darmstadt 98
 
Magdeburg
 
1 0
1 0
Holstein Kiel
 
St. Pauli
 
1 1
3 4
1860 München
 
Waldhof Mannheim
 
3 0
3 1
SC Freiburg
 
VfL Wolfsburg
 
0 0
2 0
Hoffenheim W
 
Werder Bremen W
 
2 0
4 0
Ismaning
 
Landsberg
 
0 0
2 1
Erlbach
 
Schwaben Augsburg
 
1 0
1 1
Hallbergmoos-Goldach
 
Gundelfingen
 
0 2
1 4
Alemannia Waldalgesheim
 
Arminia Ludwigshafen
 
1 0
1 0
Pfeddersheim
 
Dudenhofen
 
0 0
2 2
Werder Bremen II
 
Holstein Kiel II
 
0 0
0 0
Atlas Delmenhorst
 
Bremer SV
 
0 0
1 3
BW Lohne
 
Hannover 96 II
 
0 0
0 1
Schwarz-Weiß Rehden
 
Hamburger SV II
 
0 0
0 0
Kickers Offenbach
 
Bahlinger SC
 
0 1
2 1
Unterhaching U19
 
Dresden U19
 
0 0
1 2
Nsoatreman
 
Real Tamale United
 
0 0
1 0
Veria
 
Larissa
 
0 2
1 3
Almopos
 
PAOK II
 
0 0
0 0
Iraklis 1908
 
Iraklis Larissa
 
2 1
4 1
Makedonikos Neapolis
 
Apollon Pontou FC
 
1 0
1 2
Panathinaikos II
 
Anagennisi Karditsas
 
1 1
2 2
Thesprotos
 
Niki Volos
 
0 0
0 1
Apollon Smirnis
 
PAO Rouf
 
1 0
1 0
Episkopi
 
Proodeftiki
 
0 1
0 3
Ilioupoli
 
Egaleo
 
2 1
2 3
Kalamata
 
Kallithea
 
0 0
0 1
Kissamikos
 
OF Ierapetra
 
0 1
1 1
Antigua GFC
 
Comunicaciones
 
0 0
0 0
ASM Sangarédi
 
Horoya
 
   
1 0
CO Coyah
 
Hafia
 
   
3 1
Kaloum Star
 
Satellite
 
   
2 1
Paksi SE
 
Puskás
 
0 0
0 2
Várda SE
 
Vasas
 
1 1
2 1
Reynir
 
ÍH
 
1 0
4 2
Árbær
 
Augnablik
 
1 0
1 1
Álftanes
 
Hamar
 
   
1 2
Árborg
 
KH
 
   
2 0
KÁ Hafnarfjördur
 
ÍBU
 
0 2
4 2
Skallagrímur
 
KFK Kópavogur
 
   
0 2
Vængir Jupiters
 
Tindastóll
 
0 0
3 1
Saku Sporting II W
 
Levadia W
 
   
2 1
Al Diwaniya
 
Naft Al-Basra
 
0 2
0 4
Al Zawra'a
 
Erbil
 
2 1
3 1
Zakho
 
Al Hudod
 
0 1
2 2
Sassuolo
 
Monza
 
1 0
1 2
Cittadella
 
Como
 
0 0
0 0
Cosenza
 
Cagliari
 
0 1
0 1
Genoa
 
Bari 1908
 
2 1
4 3
Modena
 
Südtirol
 
2 0
2 1
Palermo
 
Brescia
 
2 0
2 2
Parma
 
Venezia
 
1 1
2 1
Perugia
 
Benevento
 
0 1
3 2
Pisa
 
SPAL
 
0 1
1 2
Reggina
 
Ascoli
 
0 0
1 0<