Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

ES Tunis
 
Al Ahly
 
0 1
0 3
Zaouia
 
NC Magra
 
0 0
0 1
ASO Chlef
 
Oued Akbou
 
1 0
1 0
JS Saoura
 
Paradou AC
 
1 0
2 0
Aïn M'lila
 
MC El Eulma
 
0 0
4 1
ASM Oran
 
SKAF Khémis Mélina
 
1 0
2 0
CA Batna
 
Annaba
 
1 1
2 1
CR Méchria
 
Tlemcen
 
0 0
0 1
E Sour El-Ghozlane
 
IB Khémis El Khechna
 
1 1
1 2
Hamra Annaba
 
JSM Skikda
 
1 0
1 0
JS Bordj Ménaïel
 
USM El Harrach
 
0 0
0 0
JSM Tiaret
 
MCB Oued Sly
 
1 0
3 0
MC Saïda
 
GC Mascara
 
0 1
2 2
MO Constantine
 
Teleghma
 
0 1
1 3
Mostaganem
 
Temouchent
 
2 0
3 1
NA Hussein Dey
 
Ben Aknoun
 
0 0
0 0
Olympique Médéa
 
RC Relizane
 
3 0
4 0
US Chaouia
 
AS Khroub
 
0 0
1 0
US Souf
 
RB Ouargla
 
0 0
3 1
WA Boufarik
 
Kouba
 
0 0
0 0
Excursionistas
 
General Lamadrid
 
1 1
5 1
Argentinos Juniors Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
2 0
3 0
Belgrano Córdoba Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 0
1 0
Colón Res.
 
Instituto Res.
 
1 0
1 1
Racing Club Res.
 
Platense Res.
 
0 0
0 0
Rosario Central Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 1
1 4
Tigre Res.
 
Independiente Res.
 
1 0
2 0
Huracán
 
Godoy Cruz
 
0 0
0 0
Sydney
 
Melbourne City
 
0 1
1 1
Wollongong Wolves
 
Mt Druitt Town
 
0 0
0 0
Darwin Hearts
 
Hellenic Athletic
 
0 5
0 9
South Adelaide Panthers
 
Adelaide United ||
 
0 0
0 1
White City Woodville
 
Modbury Jets
 
2 2
3 4
Bentleigh Greens
 
Avondale Heights
 
0 1
0 4
Melbourne Knights
 
Heidelberg United
 
2 0
5 0
Green Gully
 
St. Albans Saints
 
0 1
0 1
Werribee City
 
Pascoe Vale
 
3 0
5 1
Moreland Zebras
 
Langwarrin
 
3 0
3 2
Northcote City
 
Manningham United Blues
 
2 1
2 2
Murdoch Uni Melville W
 
Subiaco W
 
1 0
2 1
WSG Tirol
 
Ried
 
1 1
1 1
First Vienna
 
Sturm Graz II
 
0 0
1 0
Lafnitz
 
Amstetten
 
1 1
2 3
SV Horn II
 
Kapfenberger SV
 
0 0
0 0
Vorwärts Steyr
 
Austria Wien II
 
0 0
2 0
St. Pölten
 
Blau-Weiß Linz
 
0 1
0 2
Andau
 
Klingenbach
 
   
0 1
Deutschkreutz
 
Bad Sauerbrunn
 
   
3 0
Oberwart / Rotenturm
 
Markt Allhau
 
   
3 0
Parndorf
 
Pinkafeld
 
   
4 1
Rudersdorf
 
Ritzing
 
0 1
1 2
Völkermarkt
 
Feldkirchen
 
   
0 0
Wolfsberg
 
Lendorf
 
   
1 0
Klagenfurter AC 1909
 
Austria Klagenfurt II
 
0 0
0 2
Spittal
 
Gmünd
 
   
3 0
Ardagger
 
Spratzern
 
   
2 0
Haitzendorf (Aut)
 
USC Rohrbach
 
   
3 1
Kilb
 
St. Pölten II
 
   
1 1
Ortmann
 
Kottingbrunn
 
   
0 2
Schrems
 
Zwettl
 
   
0 4
Waidhofen/Thaya
 
Mannersdorf
 
   
0 0
SV Wallern
 
Wels
 
   
5 1
Union Edelweiß
 
Union Perg
 
0 0
0 0
Bergheim
 
Hallwang
 
   
3 2
Altenmarkt
 
Puch
 
   
2 3
ASV Salzburg
 
Eugendorf
 
   
1 2
Fehring
 
SC Bruck an der Mur
 
1 0
3 0
Frauental
 
Ilz
 
   
0 6
Gnas
 
Voitsberg
 
1 0
1 1
Koflach
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
2 2
Lebring
 
Lafnitz II
 
   
3 2
Mettersdorf
 
Fürstenfeld
 
1 0
2 0
TuS Heiligenkreuz
 
Liezen
 
   
4 0
Oberperfuss
 
SV Innsbruck
 
   
2 2
Mannswörth
 
ASV 13
 
   
1 1
Allerheiligen
 
Ried II
 
1 0
2 1
Bad Gleichenberg
 
Deutschlandsberger SC
 
0 1
0 1
Gleisdorf 09
 
Weiz
 
1 0
1 2
Gurten
 
SAK Klagenfurt
 
2 0
3 0
Hertha
 
Union Vöcklamarkt
 
1 1
3 3
LASK Juniors
 
Wolfsberger AC II
 
1 1
3 1
Leoben
 
St. Anna
 
1 0
3 0
Treibach
 
Kalsdorf
 
1 0
3 0
Draßburg
 
TWL Elektra
 
0 1
2 1
Leobendorf
 
Bruck/Leitha
 
   
3 0
Neusiedl
 
Krems
 
0 0
0 2
Scheiblingkirchen
 
Mauerwerk
 
1 0
2 2
Wiener Neustadt
 
Wiener SC
 
0 1
0 3
Grödig
 
UFC Hallein
 
0 0
1 0
Salzburger AK
 
Golling
 
1 1
1 2
Seekirchen
 
Kuchl
 
1 0
1 0
Hall
 
Wattens II
 
1 1
1 2
Kundl
 
Kitzbühel
 
0 2
0 3
Schwaz
 
Imst
 
1 1
1 1
Zira
 
Kapaz
 
0 1
1 1
Abahani Chittagong
 
Abahani
 
3 1
3 2
Bangladesh Police
 
Bashundhara Kings
 
1 0
2 1
Sheikh Russel
 
Sheikh Jamal
 
0 0
0 0
UWI Blackbirds
 
Wotton
 
2 0
3 4
Port SK
 
Agro-Pelishche
 
   
   
Slutsk
 
Isloch
 
0 0
1 1
Shakhtyor Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
0 2
1 4
Gomel Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
0 3
Vitebsk W
 
Dinamo Brest W
 
2 0
4 0
ABFF U19 W
 
Gomel W
 
3 0
9 0
Minsk FK W
 
Bobruichanka W
 
4 0
13 0
Deinze
 
Dender
 
2 0
3 2
Excelsior Virton
 
KRC Genk II
 
1 0
3 1
Lommel United
 
Standard Liège II
 
5 1
6 1
Beerschot VA II
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
2 2
3 2
Samtse
 
South Druk United
 
0 1
0 5
Universitario de Vinto
 
Atlético Palmaflor
 
0 1
0 1
Laktasi
 
Sutjeska Foca
 
3 0
4 1
Sloga Doboj
 
Zrinjski
 
1 2
1 3
Velez
 
Igman Konjic
 
3 1
3 3
Sarajevo
 
Zeljeznicar
 
1 0
2 2
Santos AP
 
Independente AP
 
0 0
1 2
Athletico Paranaense W
 
Bahia W
 
0 0
2 1
Audax Rio U20
 
Volta Redonda U20
 
0 0
0 0
Minas Boca U20
 
Athletic Club U20
 
0 0
1 0
União Mogi
 
Guarulhos
 
0 0
1 1
Catanduva
 
Francana
 
0 1
0 1
Comercial de Tietê U20
 
Guarani U20
 
0 1
1 3
Portuguesa Santista U20
 
São Bernardo U20
 
1 3
2 4
Taubaté U20
 
Manthiqueira U20
 
2 0
6 0
União São João U20
 
Inter Limeira U20
 
0 2
0 4
Vila Nova
 
Criciúma
 
0 0
0 0
Kasuka
 
Indera
 
   
6 1
Ludogorets III
 
Chernomorets Balchik
 
1 1
0 2
Vihren
 
Balkan Botevgrad
 
1 0
4 1
OFK Pirin
 
Hebar 1918
 
0 0
2 1
Beroe
 
Septemvri Sofia
 
1 0
2 0
Sportist Svoge
 
Maritsa Plovdiv
 
2 0
2 0
Fusion
 
Khalsa
 
   
0 3
Everton
 
Palestino
 
0 1
2 2
Santa Fe
 
Atlético Nacional
 
0 1
0 2
Envigado
 
Rionegro Águilas
 
1 2
1 2
Jaguares de Córdoba
 
Deportivo Cali
 
1 0
1 1
Orsomarso
 
Barranquilla
 
1 1
1 3
Herediano
 
Deportivo Saprissa
 
0 2
1 2
SOL
 
ES Bafing
 
0 0
1 1
Abengourou
 
Racing d'Abidjan
 
0 1
1 3
Slaven Koprivnica
 
Lokomotiva Zagreb
 
0 0
0 0
Dugopolje
 
Jarun
 
0 0
1 0
Hrvatski Dragovoljac
 
Croatia Zmijavci
 
2 1
2 2
Enosis
 
Olympiakos
 
1 0
3 0
Karmiotissa
 
Nea Salamis
 
1 1
1 1
Příbram
 
Opava
 
1 0
2 0
Viktoria Otrokovice
 
Velké Meziříčí
 
1 0
3 1
Hlučín
 
Slovan Rosice
 
0 0
0 0
Hranice
 
Znojmo
 
0 1
0 3
Rokycany
 
Petřín Plzeň
 
2 0
4 1
Žďár nad Sázavou
 
Havlickuv Brod
 
1 1
3 1
Valašské Meziříčí
 
Slavoj Olympia Bruntál
 
2 0
4 0
FC Fastav Zlin U19
 
Ostrava U19
 
1 1
1 2
Hradec Kralove U19
 
FK Pardubice U19
 
0 2
0 4
Karvina U19
 
Sigma Olomouc U19
 
0 2
2 4
Pribram U19
 
Ceske Budejovice U19
 
1 1
2 3
Sparta Praha U19
 
Jihlava U19
 
4 0
5 0
Dukla Prague U19
 
Slovacko U19
 
1 1
3 1
Brno U19
 
Plzen U19
 
0 1
1 1
Slavia Prague U19
 
Mlada Boleslav U19
 
2 1
2 1
FC Helsingør
 
Hvidovre
 
0 0
0 1
Nykøbing
 
Hillerød
 
0 1
5 2
OB
 
AaB
 
1 0
1 1
Dikhil
 
Guelleh / GR
 
   
2 3
Q5 / Nourie Transit
 
SDC Group / H. Balbala
 
1 0
1 0
Manta
 
Chacaritas
 
1 0
1 0
Dayrout
 
Fayoum
 
1 0
2 0
El Minya
 
El Gounah
 
0 1
1 1
Al Mostaqbal
 
El Obour Sporting
 
0 1
1 2
Nasr
 
Petrojet
 
0 0
0 0
Olympic El Qanah
 
Suez
 
0 0
2 1
Porto Suez
 
Kahraba Ismailia
 
0 0
1 0
Tersana
 
Wadi Degla
 
2 0
3 1
ZED FC
 
Eastern Company SC
 
0 0
0 0
El Hamam
 
Itehad Nabaroh
 
   
1 0
El Olympi
 
Dekernes
 
0 0
0 0
Peterborough United
 
Sheffield Wednesday
 
2 0
4 0
Vändra
 
Raplamaa
 
1 1
2 2
Nõmme United II
 
JK Tabasalu II
 
   
0 0
Tartu Welco II
 
Helios
 
2 1
4 1
Nõmme Kalju
 
Harju Jalgpallikool
 
1 0
1 1
Honka Akatemia
 
HJS Akatemia
 
1 0
2 0
I-Kissat
 
SexyPöxyt
 
1 0
3 2
Jazz
 
EPS
 
1 0
3 1
Reipas
 
Atlantis II
 
0 0
0 0
HJK W
 
HPS W
 
1 0
1 0
PK-35 Vantaa W
 
TPS W
 
1 0
2 2
IPS Edustus
 
KJP
 
   
0 7
FC Komeetat
 
JPS
 
   
3 2
Jyväskylä Blackbird
 
NiemU
 
3 1
4 1
KäPa
 
SalPa
 
2 1
2 3
Furiani-Agliani
 
Bobigny
 
0 0
2 1
Yzeure
 
Bergerac
 
0 1
2 2
Lens
 
Reims
 
1 1
2 1
Avranches
 
Bastia-Borgo
 
2 0
3 1
Bourg-en-Bresse
 
Dunkerque
 
0 1
1 1
Gobelins
 
Versailles
 
1 0
1 0
Le Puy F.43 Auvergne
 
Concarneau
 
1 1
2 1
Red Star
 
Cholet
 
0 1
1 2
Sedan
 
Châteauroux
 
2 0
3 2
Villefranche
 
Stade Briochin
 
2 0
5 1
Lucciana
 
FB Île Rousse
 
   
2 3
Orleans II
 
Montargis
 
0 0
2 0
Missile
 
FC 105
 
   
   
Mounana
 
Mangasport
 
   
   
Pélican
 
Lozo
 
   
   
Vautour Club
 
Bouenguidi
 
   
   
Brikama United
 
Marimoo
 
0 0
2 0
Hawks
 
Team Rhino
 
3 2
3 3
Samger
 
Greater Tomorrow
 
1 0
1 0
35-e Skola
 
Iveria
 
   
3 0
Gardabani
 
Zestafoni
 
   
3 1
Magdeburg
 
Nürnberg
 
1 0
2 2
Sandhausen
 
Hansa Rostock
 
0 2
1 2
Ingolstadt
 
MSV Duisburg
 
1 0
2 0
FC Köln
 
Hertha BSC
 
3 2
5 2
Bayern Munich W
 
Hoffenheim W
 
1 0
1 0
FC Holzhausen
 
Göppinger SV
 
1 1
4 2
CfR Pforzheim
 
Hollenbach
 
0 0
1 0
Eltersdorf
 
DJK Bamberg
 
0 0
0 0
Kornburg
 
ATSV Erlangen
 
1 0
1 0
Weiden
 
SC Feucht
 
2 0
3 3
Kottern
 
Ismaning
 
1 0
2 3
Memmingen
 
Hallbergmoos-Goldach
 
0 0
1 0
Bonner SC
 
FC BW Friesdorf
 
0 0
2 0
SSVg Velbert
 
Kleve
 
4 1
5 2
Union Nettetal
 
SF Hamborn
 
0 0
2 1
TVD Velbert
 
MSV Düsseldorf
 
2 0
3 2
Union Fürstenwalde
 
MSV 1919 Neuruppin
 
0 1
1 1
Mecklenburg Schwerin
 
Dynamo Schwerin
 
1 0
3 0
Pampow
 
Rostocker FC
 
1 1
2 3
Union Sandersdorf
 
Westerhausen
 
1 0
1 0
Bayern München II
 
Hankofen-Hailing