Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Ghana U20
 
Nigeria U20
 
0 1
0 2
TP Mazembe
 
RSB Berkane
 
0 0
1 0
Al Ahli Tripoli
 
Orlando Pirates
 
0 2
0 2
Ada Velipojë
 
Gramozi Ersekë
 
   
2 1
Devolli
 
Labëria
 
   
0 0
Flamurtari
 
Luzi 2008
 
   
1 1
Oriku
 
Veleçiku Koplik
 
   
1 0
Laçi
 
Kastrioti Krujë
 
2 1
4 1
La Massana
 
Extremenya
 
   
3 3
FC Santa Coloma
 
Carroi
 
1 0
1 2
Ordino
 
Engordany
 
1 0
2 1
UE Santa Coloma
 
Sant Julià
 
0 0
0 0
Inter Club d'Escaldes
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
1 0
4 1
Cubango
 
Sagrada Esperança
 
0 0
0 1
Desportivo Huíla
 
Recreativo do Libolo
 
2 0
2 0
1º de Agosto
 
Progresso
 
1 0
5 0
Talleres Remedios
 
Defensores Unidos
 
2 0
2 1
Cañuelas
 
Fénix
 
1 0
2 0
Colegiales
 
UAI Urquiza
 
1 1
2 1
Deportivo Merlo
 
Villa San Carlos
 
0 1
1 2
JJ Urquiza
 
San Miguel
 
1 0
3 0
Brown de Adrogué
 
Atletico Mitre
 
0 1
0 3
Guillermo Brown
 
Independiente Rivadavia
 
1 0
3 2
Chaco For Ever
 
Estudiantes Río Cuarto
 
1 0
3 0
Gimnasia Mendoza
 
Deportivo Morón
 
1 0
1 0
Chacarita Juniors
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
1 1
Club Atlético Güemes
 
Flandria
 
0 0
0 0
Deportivo Muñiz
 
Mercedes
 
2 0
4 1
Lugano
 
Argentino Rosario
 
1 1
1 1
Argentinos Juniors
 
Unión Santa Fe
 
1 0
2 1
Defensa y Justicia
 
Patronato
 
0 0
1 0
Gimnasia La Plata
 
Newell's Old Boys
 
1 1
3 1
Talleres Córdoba
 
Sarmiento
 
0 0
1 0
Noravank
 
Urartu
 
1 0
2 0
La Fama
 
RCA
 
   
0 0
East Timor U23
 
Myanmar U23
 
0 2
2 3
Vietnam U23
 
Philippines U23
 
0 0
0 0
Macarthur
 
Western Sydney Wanderers
 
0 1
1 1
Adelaide United
 
Western United
 
1 1
2 1
Canberra FC
 
Belconnen United
 
1 0
2 0
Gungahlin
 
O'Connor Knights
 
1 1
2 3
Canberra Olympic W
 
Woden Weston W
 
   
5 0
Tuggeranong United W
 
Gungahlin United W
 
   
2 2
Wagga City Wanderers W
 
Canberra United Academy W
 
   
0 5
Sydney II
 
Rockdale City Suns
 
0 3
3 4
Broadmeadow Magic
 
Valentine
 
2 1
4 1
Weston Bears
 
Charlestown City Blues
 
1 1
2 3
Edgeworth Eagles
 
Hamilton Olympic
 
1 0
2 0
Brisbane City
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
0 1
2 1
SC Wanderers
 
Brisbane Roar II
 
1 1
2 2
Gwelup Croatia SC
 
Stirling Lions
 
0 1
0 1
Caboolture
 
Brisbane Strikers
 
2 2
2 4
Avondale Heights U21
 
Heidelberg United U21
 
   
1 1
Perth W
 
Subiaco W
 
4 0
5 0
Austria Klagenfurt
 
Sturm Graz
 
0 0
1 2
Salzburg
 
Wolfsberger AC
 
3 0
4 0
Austria Wien
 
Rapid Vienna
 
0 1
1 1
Austria Lustenau
 
St. Pölten
 
3 0
3 0
Admira Villach
 
St. Andrä
 
   
0 4
St. Michael Bleiburg
 
Kraig
 
   
1 4
Ebbs
 
Natters
 
   
2 0
Silz / Mötz
 
Völs
 
   
1 1
Prutz / Serfaus
 
Zams
 
   
2 0
Nenzing
 
Höchst
 
   
1 1
Favoritner AC
 
Ostbahn XI
 
1 1
3 1
Vorwärts Brigittenau
 
Austria XIII
 
1 4
1 4
Admira II
 
Stripfing
 
0 2
0 3
Rot-Weiß Rankweil
 
Rotenberg
 
0 1
1 2
Sebail
 
Sabah
 
0 2
0 2
Qarabağ
 
Zira
 
0 0
0 0
Mohammedan Dhaka
 
Abahani Chittagong
 
1 2
3 3
Swadhinata KS
 
Baridhara
 
0 1
0 2
Molodechno-DYuSSh 4
 
Gomelzheldortrans
 
0 0
0 0
Volna
 
Slonim
 
1 0
4 0
Kobrin
 
Dinamo Malorita
 
   
2 4
FSK Dyatlovo
 
Svislach
 
   
1 0
Partizan Salihorsk
 
Kronon
 
   
3 0
Servolyuks
 
SOZh Krichev
 
   
5 1
Krasnopole
 
Kirovsk
 
   
9 0
Polotsk
 
Veles 2020
 
   
2 4
Postavy
 
Niva Tolochin
 
   
3 1
Minsk
 
Neman Grodno
 
2 0
3 2
BATE
 
Vitebsk
 
1 1
2 1
Ynergetyk-BDU
 
Shakhtyor
 
0 0
0 1
Gomel
 
Dinamo Minsk
 
0 0
0 1
Dnepr Mogilev Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 0
0 2
Belshina Res.
 
Slutsk Res.
 
0 0
3 1
Slavia Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
3 1
5 1
Arsenal Res.
 
Isloch Res.
 
0 1
1 3
Dessel Sport
 
Dender
 
1 1
1 3
Liège
 
Knokke
 
2 0
2 1
Union Saint-Gilloise
 
Club Brugge
 
0 0
0 2
Antwerp
 
Anderlecht
 
0 1
0 4
Antoing
 
Molenbaix
 
   
1 0
Belœil
 
RAS Monceau
 
   
1 1
Excelsior Biévène
 
Houdeng
 
   
1 1
Hornu
 
Péruwelz
 
   
0 1
Le Roeulx
 
Montignies
 
   
1 2
Snef-Tyber
 
Morlanwelz
 
   
1 4
Solre-sur-Sambre
 
Soignies Sports
 
   
3 3
Aubel
 
Rechain
 
   
2 2
Etoile de Faimes
 
Jehaytois
 
   
8 0
Malmundaria
 
JS Fizoise
 
   
1 1
Mélen-Micheroux
 
La Calamine
 
   
1 2
Pontisse Cite
 
UCE Liège
 
   
1 5
Sprimont-Comblain II
 
Elsautoise
 
   
3 2
Ster-Francorchamps
 
FC Du Geer
 
   
0 6
Weywertz
 
Beaufays
 
   
0 2
ASPAC
 
JAC
 
   
2 1
Avrankou Omnisport
 
Requins
 
   
1 1
Béké Bembèrèkè
 
Espoir Savalou
 
   
0 3
Dadjè
 
Panthères
 
   
1 1
Djeffa
 
Coton Sport Ouidah
 
   
1 2
Dynamo Unacob
 
Soleil
 
   
2 1
Eternel
 
Ayema
 
   
0 1
Hodio
 
Dynamique Djougou
 
   
1 1
UPI-ONM
 
Police Benin
 
   
2 2
Always Ready
 
Santa Cruz
 
0 0
5 0
Bolívar
 
The Strongest
 
1 0
1 0
Wilstermann
 
Aurora
 
0 0
0 0
Blooming
 
Oriente Petrolero
 
1 2
1 2
Mladost Doboj Kakanj
 
Bratstvo Gracanica
 
   
2 1
TOSK Tesanj
 
Vis Kosova
 
1 0
1 1
Guarany de Sobral
 
Guarani de Juazeiro
 
   
3 0
Gaucho
 
Passo Fundo
 
   
0 1
Santa Cruz RS
 
Avenida
 
0 0
0 0
Veranópolis
 
Cruzeiro RS
 
0 1
3 1
Brasil Farroupilha
 
Glória
 
0 2
0 4
Inter Santa Maria
 
Guarani RS
 
   
2 1
São Gabriel
 
Pelotas
 
   
1 3
AA Iguaçu
 
PSTC
 
   
1 0
Andraus Brasil
 
Laranja Mecânica
 
0 0
1 0
Apucarana
 
Toledo Brazil
 
   
1 1
Verê
 
Foz do Iguaçu
 
0 1
0 1
Aruko Sports
 
Prudentópolis
 
   
2 1
Assisense
 
VOCEM
 
0 0
0 1
Fernandópolis
 
Penapolense
 
   
1 1
Inter de Bebedouro
 
Catanduva
 
0 0
0 0
Taquaritinga
 
Batatais
 
1 0
2 1
Uniao Sao Joao
 
Amparo
 
0 2
0 3
Santacruzense
 
Grêmio Prudente
 
1 3
1 4
ECUS
 
Colorado Caieiras
 
1 2
2 2
Itararé
 
Osvaldo Cruz
 
1 1
1 1
Mauaense
 
Mauá
 
   
1 2
São Carlos
 
Francana
 
   
0 0
Guaçuano U20
 
Mogi Mirim U20
 
   
3 0
Mauaense U20
 
Água Santa U20
 
0 0
0 0
Palmeiras U20
 
Sao Jose EC U20
 
2 0
5 1
União Suzano U20
 
Santo André U20
 
1 0
2 0
Grêmio Osasco U20
 
Osasco Audax U20
 
0 4
0 4
Itapirense U20
 
Ponte Preta U20
 
0 0
1 1
Jabaquara U20
 
Portuguesa Santista U20
 
   
5 0
Joseense U20
 
Flamengo SP U20
 
0 1
0 5
Santos U20
 
Mauá U20
 
4 0
9 1
Sport Club Brasil U20
 
Nacional SP U20
 
   
0 1
União Mogi U20
 
Taubaté U20
 
0 1
0 2
Flamengo
 
Botafogo
 
0 0
0 1
Atlético GO
 
Goiás
 
0 1
0 1
Palmeiras
 
Fluminense
 
0 0
1 1
Bragantino
 
Corinthians
 
0 0
0 1
Santos
 
Cuiabá
 
2 1
4 1
Fortaleza
 
São Paulo
 
0 0
1 1
Juventude
 
Internacional
 
0 0
1 1
Cruzeiro
 
Grêmio
 
1 0
1 0
Guarani
 
Ponte Preta
 
0 0
0 0
Ypiranga Erechim
 
Floresta
 
2 0
2 0
FC Atlético Cearense
 
Figueirense
 
1 0
1 1
ABC
 
Volta Redonda
 
0 0
1 0
Paysandu
 
Botafogo SP
 
1 1
4 1
Jacuipense
 
Juazeirense
 
1 1
1 2
Nova Venécia
 
Ferroviária
 
1 1
2 1
Prospera Criciuma
 
Marcílio Dias
 
0 0
0 1
4 de Julho
 
Castanhal
 
0 1
0 3
Afogados
 
Globo
 
1 0
1 1
Anápolis
 
Iporá
 
0 0
1 0
Bahia de Feira
 
URT
 
0 1
0 1
Cianorte
 
Santo André
 
0 0
1 1
Costa Rica - MS
 
Grêmio Anápolis
 
1 1
1 1
Paraná
 
Portuguesa RJ
 
2 0
2 0
Santa Cruz
 
Atlético Alagoinhas
 
2 2
3 2
São Raimundo AM
 
Trem
 
1 1
3 1
Icasa
 
São Paulo Crystal
 
1 0
1 0
Humaitá
 
Náutico RR
 
0 1
1 1
Dunav 2010
 
Chernolomets
 
   
1 0
Ustrem Donchevo
 
Septemvri Tervel
 
   
2 2
Botev Vratsa
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
1 1
1 1
Tsarsko selo
 
OFK Pirin
 
2 0
3 0
FK Minyor Pernik
 
Lovech
 
0 0
4 0
Hebar 1918
 
Ludogorets II
 
1 1
2 1
Montana
 
Strumska slava
 
0 0
0 0
Yantra 1919
 
Dobrudzha 1919
 
0 0
0 1
ASK
 
ASFB
 
1 0
1 1
Douanes
 
ASEC Koudougou
 
0 0
0 0
Etoile Filante
 
ASFA-Yennenga
 
1 0
1 0
Police
 
SONABEL
 
0 0
1 1
RC Bobo-Dioulasso
 
Majestic
 
1 2
2 2
RCK
 
Kiko
 
   
1 0
USFA
 
Salitas
 
   
0 1
Vitesse
 
Royal
 
0 0
1 0
Aigle Noir
 
Flambeau de l'Est
 
   
1 1
Dynamik
 
Bumamuru
 
   
2 1
Le Messager Ngozi
 
Bujumbura City
 
   
1 0
Musongati
 
Top Junior
 
   
2 0
Vital'O
 
Athlético Olympic
 
   
0 2
Darby
 
BVB IA Waterloo
 
   
3 0
Electric City
 
Windsor TFC
 
   
3 0
North Toronto Nitros
 
Sigma
 
   
2 0
Burlington
 
Vaughan Azzurri
 
   
0 2
Oakville
 
Pickering FC
 
   
2 1
Hamilton United
 
Woodbridge Strikers
 
   
0 3
Mid Isle Highlanders
 
Port Moody Rangers
 
   
3 3
Koinonia
 
Khalsa
 
   
1 1
Longueuil
 
Royal-Sélect de Beauport
 
   
0 0
Deportes Santa Cruz
 
Recoleta
 
1 0
1 0
Fernández Vial
 
Melipilla
 
0 0
1 1
Magallanes
 
Unión San Felipe
 
0 0
1 0
Palestino
 
Antofagasta
 
1 0
1 0
Ñublense
 
Universidad Católica
 
3 0
4 0
San Marcos
 
Rodelindo Román
 
0 0
2 1
Real San Joaquín
 
Independiente
 
2 0
2 1
General Velásquez
 
Concepcion
 
0 0
1 1
Iberia
 
Lautaro de Buin
 
0 0
1 0
AC Taipei
 
Fu Jen University
 
0 2
1 2
Taichung Futuro
 
Ming Chuan University
 
1 0
4 0
Jaguares de Córdoba
 
Independiente Medellín
 
   
3 0
Cortuluá
 
Junior FC
 
1 0
1 0
Envigado
 
Rionegro Águilas
 
1 0
1 0
Millonarios
 
Deportes Tolima
 
0 0
0 0
CARA Brazzaville
 
Diables Noirs
 
   
1 1
V.Club Mokanda
 
Nouvelle Génération
 
   
2 0
Kondzo
 
Étoile du Congo
 
   
2 2
Santa Ana
 
Puntarenas
 
0 3
0 5
Municipal Liberia
 
Carmelita
 
0 2
0 2
Guadalupe
 
Pérez Zeledón
 
1 1
2 2
Deportivo Saprissa
 
ADR Jicaral
 
2 0
3 1
Sporting San José
 
Grecia
 
1 1
3 2
Alajuelense
 
Herediano
 
1 1
2 1
AFAD
 
SOL
 
1 0
1 1
Abengourou
 
ASEC Mimosas
 
0 0
1 1
Rijeka
 
Hajduk Split
 
0 3
0 3