Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Niger U20
 
Ivory Coast U20
 
0 0
0 1
Togo U20
 
Benin U20
 
0 0
0 1
Petro de Luanda
 
Wydad Casablanca
 
0 2
1 3
Al Ahly
 
ES Sétif
 
1 0
4 0
Apolonia Fier
 
Vora
 
2 1
6 1
Besa Kavajë
 
Bylis Ballsh
 
1 2
3 2
Butrinti Sarandë
 
Turbina Cërrik
 
0 0
1 0
Erzeni Shijak
 
Besëlidhja Lezhë
 
1 0
1 0
Maliqi
 
Burreli
 
0 0
3 0
Shkumbini Peqin
 
Lushnja
 
0 1
0 3
Tërbuni Pukë
 
Korabi Peshkopi
 
1 0
2 0
Tomori Berat
 
Pogradeci
 
0 0
1 1
Teuta W
 
Apolonia W
 
   
0 13
Lushnja W
 
Kinostudio W
 
   
0 7
Skënderbeu W
 
Tirana AS W
 
   
1 0
Partizani Tirana
 
Tirana
 
1 1
1 2
US Biskra U21
 
MC Alger U21
 
0 0
0 0
ASO Chlef
 
MC Oran
 
1 0
1 1
HB Chelghoum Laïd
 
NC Magra
 
1 0
2 0
NA Hussein Dey
 
Olympique Médéa
 
0 0
0 1
JS Saoura
 
CS Constantine
 
0 0
2 0
US Biskra
 
MC Alger
 
0 0
0 0
ASM Oran
 
Ben Aknoun
 
1 0
2 0
CA Batna
 
USM Khenchela
 
1 1
1 2
El Bayadh
 
CRB Ain Ouessara
 
1 0
2 0
GC Mascara
 
SKAF Khémis Mélina
 
0 0
0 0
Hamra Annaba
 
Lakhdaria
 
   
1 0
JS Bordj Ménaïel
 
MC El Eulma
 
1 1
2 1
JSM Skikda
 
JSM Béjaïa
 
0 1
0 2
Kouba
 
MC Saïda
 
   
1 1
MO Béjaïa
 
Aïn M'lila
 
2 0
3 1
MO Constantine
 
Annaba
 
3 1
4 1
SC Aïn Defla
 
JSM Tiaret
 
1 3
1 5
Teleghma
 
RB Ouargla
 
1 1
3 2
US Chaouia
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
1 0
2 2
USM Bel Abbès
 
USM El Harrach
 
   
0 2
USMM Hadjout
 
Temouchent
 
0 0
0 1
WA Boufarik
 
MCB Oued Sly
 
   
2 1
Penya Encarnada
 
Atlètic Amèrica
 
   
2 0
CD Lunda-Sul
 
Wiliete
 
   
2 2
Sporting de Cabinda
 
Recreativo da Caála
 
   
2 1
Kabuscorp
 
Onze Bravos
 
   
2 2
Comunicaciones
 
Ituzaingó
 
0 1
2 1
Acassuso
 
Dock Sud
 
0 0
1 1
Atlanta
 
Almagro
 
1 1
1 1
Defensores de Belgrano
 
Sacachispas
 
1 0
1 1
Deportivo Riestra
 
Gimnasia Jujuy
 
0 2
0 4
San Martín San Juan
 
Alvarado
 
0 0
0 0
Estudiantes Caseros
 
Nueva Chicago
 
0 0
1 0
Atlético Rafaela
 
Quilmes
 
0 0
1 2
Tristán Suárez
 
Agropecuario
 
0 0
0 1
Belgrano
 
Almirante Brown
 
0 0
1 0
Juventud Unida G.
 
Centro Español
 
0 1
1 2
Sportivo Barracas
 
Yupanqui
 
0 0
2 2
Barracas Central
 
Godoy Cruz
 
2 1
3 1
Aldosivi
 
Arsenal de Sarandi
 
1 0
1 2
Independiente
 
Huracán
 
1 0
3 0
Tigre
 
Boca Juniors
 
0 1
0 2
Rosario Central
 
Estudiantes
 
2 0
3 1
Sportivo Belgrano
 
CDJU Gualeguaychu
 
0 0
2 0
Central Norte
 
Sportivo Las Parejas
 
2 1
3 1
Estudiantes de San Luis
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
1 0
Sportivo Desamparados
 
Cipolletti
 
1 1
1 1
Douglas Haig
 
Juventud Antoniana
 
1 0
1 0
Sol de Mayo
 
Sportivo Peñarol
 
0 0
1 0
Def. de Pronunciamiento
 
Gimnasia y Tiro
 
0 1
0 1
Deportivo Camioneros
 
Villa Mitre
 
0 0
0 0
Independiente Chivilcoy
 
Huracán Las Heras
 
0 0
0 1
Olimpo
 
Sansinena
 
2 0
3 0
Circulo Deportivo
 
Juventud Unida Univ.
 
1 0
1 0
San Martín Formosa
 
Atlético Paraná
 
0 1
1 1
Argentino Monte Maíz
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 1
0 1
Banants II
 
Alashkert II
 
   
5 1
Dakota
 
Britannia
 
   
4 1
Singapore U23
 
Laos U23
 
0 1
2 2
Thailand U23
 
Malaysia U23
 
1 0
1 2
Central Coast Mariners
 
Newcastle Jets
 
1 0
2 0
Sydney
 
Melbourne Victory
 
1 3
1 4
Pine Hills
 
Acacia Ridge
 
1 1
3 1
The Lakes
 
Univ. Queensland
 
2 1
5 2
Western Spirit
 
Newmarket
 
2 4
2 4
The Gap
 
Bayside United
 
1 1
2 4
Toowong
 
St George Willawong
 
0 3
2 3
Pine Hills U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
1 3
The Lakes U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
4 2
Western Spirit U23
 
Newmarket U23
 
   
2 2
The Gap U23
 
Bayside United U23
 
   
4 0
Toowong U23
 
St George Willawong U23
 
   
1 3
Canberra Olympic
 
Cooma Tigers
 
3 2
4 2
Monaro Panthers
 
Woden Weston
 
0 0
1 0
Belconnen United W
 
Canberra W
 
   
1 3
South Hobart
 
Riverside Olympic
 
6 0
11 0
Northern Rangers
 
Olympia Warriors
 
0 0
0 3
Glenorchy Knights
 
Devonport City
 
1 1
2 4
North Shore Mariners
 
Sutherland Sharks
 
0 1
1 2
Sydney Olympic
 
Mt Druitt Town
 
3 0
4 0
Marconi Stallions
 
APIA Leichhardt Tigers
 
1 0
4 1
Adamstown Rosebuds
 
Lake Macquarie
 
1 1
1 2
Cooks Hill United
 
Lambton Jaffas
 
0 1
0 1
Verdi
 
MPH Vikings
 
   
4 4
Port Darwin
 
Darwin Hearts
 
1 3
3 3
Uni Azzurri
 
Darwin Olympic
 
0 3
0 5
Gold Coast Knights
 
Gold Coast United
 
1 0
1 0
Peninsula Power
 
Moreton Bay United
 
0 1
0 2
Capalaba
 
Logan Lightning
 
0 1
2 2
Queensland Lions
 
Olympic
 
2 1
3 1
Eastern Lions
 
Green Gully
 
0 1
0 4
Avondale Heights
 
Heidelberg United
 
0 2
1 3
Dandenong City
 
South Melbourne
 
0 0
0 1
Port Melbourne
 
Bentleigh Greens
 
2 0
3 1
Altona Magic
 
Melbourne Knights
 
1 0
1 0
Dandenong Thunder
 
Hume City
 
3 1
3 3
Bayswater City
 
Floreat Athena
 
3 1
6 1
Cockburn City
 
Armadale
 
   
2 2
Redlands United
 
Magpies Crusaders
 
3 0
7 0
Southside Eagles
 
Sunshine Coast
 
0 0
1 1
Western Pride
 
Rochedale Rovers
 
   
1 2
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide University
 
1 0
2 0
Eastern Lions U21
 
Green Gully U21
 
0 0
1 0
Dandenong City U21
 
South Melbourne U21
 
0 2
2 9
Altona Magic U21
 
Melbourne Knights U21
 
0 1
2 1
Dandenong Thunder U21
 
Hume City U21
 
2 0
2 1
Port Melbourne U21
 
Bentleigh Greens U21
 
4 1
5 1
Moreland City
 
Manningham United Blues
 
1 0
1 1
Moreland Zebras
 
Goulburn Valley Suns
 
2 1
3 2
North Geelong Warriors
 
Pascoe Vale
 
1 0
2 0
Perth RedStar W
 
Murdoch Uni Melville W
 
3 0
3 0
Fremantle City
 
Forrestfield United
 
0 0
1 0
Joondalup United
 
Rockingham City
 
0 2
1 2
Quinns
 
UWA Nedlands
 
1 0
2 0
Subiaco
 
Mandurah City
 
1 1
2 5
Western Knights
 
Olympic Kingsway
 
1 0
2 0
Dianella White Eagles
 
Murdoch Uni Melville
 
0 0
2 0
Admira
 
WSG Tirol
 
0 0
1 1
LASK Linz
 
Hartberg
 
2 2
3 3
Rheindorf Altach
 
Ried
 
0 1
1 1
Grazer AK
 
Dornbirn
 
1 0
2 0
St. Pölten U18
 
Vorarlberg U18
 
   
1 3
Admira U18
 
Austria Wien U18
 
   
1 6
Sturm Graz U18
 
Red Bull Akademie U18
 
   
0 2
LASK Juniors OÖ U18
 
Burgenland U18
 
   
3 1
Tirol U18
 
Austria Klagenfurt U18
 
   
3 0
Wolfsberger AC U18
 
Ried U18
 
   
0 1
Ritzing
 
Güssing
 
   
5 0
St. Margarethen
 
Deutschkreutz
 
   
1 2
Pinkafeld
 
Horitschon
 
   
4 2
Gmünd
 
ASK Klagenfurt
 
   
2 1
Dellach im Gailtal
 
Köttmannsdorf
 
   
4 1
Spratzern
 
Langenrohr
 
2 1
2 2
Krems
 
Zwettl
 
3 0
5 0
St. Valentin
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
2 1
Grieskirchen
 
Union Edelweiß
 
   
3 1
SPG Kornspitz Pregarten
 
SV Wallern
 
   
2 0
Altenmarkt
 
Hallwang
 
   
3 1
Eugendorf
 
UFC Hallein
 
   
2 1
Bramberg
 
Golling
 
   
1 4
Rottenmann
 
Liezen
 
   
2 2
Fürstenfeld
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
0 1
Lafnitz II
 
Frauental
 
   
3 1
Mils
 
Kundl
 
   
1 2
Münster
 
Innsbrucker AC
 
   
0 2
St. Johann in Tirol
 
Volders
 
   
1 1
Union Innsbruck
 
Kematen
 
1 1
3 2
Andelsbuch
 
Fussach
 
   
0 1
Hörbranz
 
Alberschwende
 
   
0 4
Lustenau
 
Lochau
 
   
2 2
Bizau
 
Hard
 
   
4 2
Ludesch
 
Bezau
 
   
2 4
Meiningen
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
2 1
Dinamo Helfort
 
Donau
 
0 0
0 1
Gurten
 
Gleisdorf 09
 
1 0
6 0
Stadl-Paura
 
Allerheiligen
 
0 1
0 2
Wiener Viktoria
 
Draßburg
 
1 0
2 0
Leobendorf
 
First Vienna
 
0 2
1 3
Anif
 
Bischofshofen
 
0 0
0 1
Pinzgau Saalfelden
 
Wals-Grünau
 
0 0
4 0
Austria Lustenau II
 
Röthis
 
1 1
1 1
Dornbirner SV
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 2
0 3
FC Egg
 
Wolfurt
 
3 1
4 2
Admira Dornbirn
 
TSV St. Johann
 
0 4
1 6
Hohenems
 
Telfs
 
0 3
2 3
Austria Salzburg
 
Schwaz
 
0 2
0 3
Bangladesh Police
 
Sheikh Jamal
 
0 0
1 0
Muktijoddha SKC
 
Bashundhara Kings
 
1 0
2 3
Rahmatgonj MFS
 
Abahani
 
0 2
1 2
Sheikh Russel
 
Saif
 
0 0
0 1
Orsha
 
Naftan
 
1 0
1 0
Smorgon
 
Lida
 
1 0
2 0
FC Ostrovets
 
Baranovichi
 
1 0
2 0
Granit
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 6
DYUSSH Stolin
 
Ivanovo
 
   
3 3
Ivatsevichi
 
Drogichin
 
   
6 0
Krechet
 
Euroexport
 
   
0 2
Luninets
 
Pripyat
 
   
1 3
Vertykal
 
Iput DYuSSh
 
   
5 1
Bumprom
 
Leskhoz
 
   
3 1
Dnepr Rogachev
 
Zhlobin
 
   
0 8
DYuSSh-2 Rechitsa
 
Svetlogorsk
 
   
0 1
Mozyr NPZ
 
Vetka DYuSSh
 
   
6 0
Fakel Novogrudok
 
Neman Belkard
 
   
3 5
Smena Vawkavysk
 
Slonim City
 
   
3 2
Chayka Zelva
 
Schuchin
 
   
2 3
Bobovnya
 
Kletsk
 
   
9 1
Kolos Cherven
 
Krupki
 
   
8 4
Livadija
 
Zhodino Yuzhnoe
 
   
1 3
Uzda
 
Spartak Slutsk
 
   
0 2
Viktoriya Maryina Horka
 
Falko
 
   
2 0
Starye Dorogi
 
Respect
 
   
2 0
Energosbyt-BSATU
 
BGU Minsk
 
   
2 1
Berezino
 
FK Viliya
 
   
0 0
Tarpeda
 
Serebryanka
 
   
2 0
Zarya Krugloe
 
Gorki
 
   
1 4
Spartak
 
Niva Chausy
 
   
1 1
Miory
 
Lepel
 
   
1 0
Senno
 
Gazovik
 
   
2 6
DYuSSh Orsha
 
Gorodok lions
 
   
1 2
Arsenal
 
Isloch
 
0 2
1 3
Dnepr Mogilev
 
Torpedo BelAZ
 
0 1
0 1
Belshina
 
Slutsk
 
0 2
0 2
Slavia
 
Dinamo Brest
 
2 0
3 1
Dinamo Brest W
 
ABFF U19 W
 
   
0 5
Vitebsk W
 
Smorgon W
 
   
6 1
Gomel W
 
Bobruichanka W
 
   
0 3
Anderlecht II W
 
Wuustwezel W
 
   
5 1
Chastre W
 
RFC de Liege W
 
   
1 3
Gent II W
 
Mechelen W
 
3 0
5 0
Kontich W
 
OH Leuven II
 
   
5 0
Moldavo W
 
Eva's Tienen W
 
   
3 1
Standard Liège II W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
4 1
Voorwaarts Zwevezele W
 
Famkes Merkem W
 
   
3 2
Gent
 
Mechelen
 
0 0
1 0
Aywaille W
 
Standard Liège III W
 
   
1 2
Bosdam Beveren W
 
Bredene W
 
   
3 3
Chastre II W
 
Alken W
 
   
0 7
Eendracht Mazenzele W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
3 0
Heist W
 
White Star Woluwe II W
 
   
5 2
Irlande-Auderghem W
 
Olympic Charleroi W
 
   
   
Mechelen II W
 
Loyers W
 
   
5 0
Olsa Brakel W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
1 9
Renaissance Mons 44 II W
 
Havinnes W
 
   
4 1
Sibret W
 
Westerlo W
 
   
0 3
Sottegem W
 
Eendracht Aalst II W