Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Togo U17
 
Burkina Faso U17
 
   
0 2
Nigeria U17
 
Niger U17
 
   
1 0
Zamalek
 
RSB Berkane
 
1 0
1 0
Egnatia Rrogozhinë
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 0
Atlètic Club II
 
UE Santa Coloma II
 
   
   
Atlètic Club II
 
UE Santa Coloma II
 
   
0 2
Sant Julià
 
FC Santa Coloma II
 
   
   
Atlètic Club d'Escaldes
 
Atlètic Amèrica
 
6 0
8 0
Ordino
 
Carroi
 
1 0
1 1
Pas de la Casa
 
Esperança d'Andorra
 
0 1
2 2
Penya Encarnada
 
Inter Club d'Escaldes
 
1 2
1 3
UE Santa Coloma
 
FC Santa Coloma
 
0 0
0 0
Sagrada Esperança
 
Desportivo Huíla
 
3 0
3 0
São Salvador
 
Onze Bravos
 
   
   
Académica do Lobito
 
Interclube
 
0 0
0 0
Santa Rita
 
1º de Agosto
 
0 0
1 0
Deportivo Laferrere
 
Deportivo Merlo
 
0 0
1 0
Fénix
 
San Martín Burzaco
 
0 0
1 1
Midland
 
Acassuso
 
0 0
3 0
Estudiantes Caseros
 
Alvarado
 
2 0
4 0
Atlanta
 
Atlético Rafaela
 
1 0
2 0
Arsenal de Sarandi
 
Tristán Suárez
 
0 2
0 2
Guillermo Brown
 
Agropecuario
 
0 2
0 2
Aldosivi
 
Almagro
 
0 0
1 0
Chacarita Juniors
 
Racing Córdoba
 
1 1
2 2
Defensores Unidos
 
Deportivo Madryn
 
0 0
0 0
Gimnasia Mendoza
 
Deportivo Morón
 
1 0
2 1
Colón
 
Chaco For Ever
 
0 0
1 0
San Martín San Juan
 
All Boys
 
1 0
3 0
Estudiantes Río Cuarto
 
Defensores de Belgrano
 
0 1
1 1
Berazategui
 
Centro Español
 
2 2
2 3
El Porvenir
 
Central Ballester
 
0 0
0 0
General Lamadrid
 
Juventud Unida G.
 
1 0
2 0
JJ Urquiza
 
Atlas
 
0 1
0 1
Real Pilar
 
Argentino Rosario
 
0 1
0 1
Barracas Central
 
Sarmiento
 
1 1
1 1
Platense
 
Independiente
 
0 0
0 0
Banfield
 
Huracán
 
0 1
1 1
Talleres Córdoba
 
Atlético Tucumán
 
1 0
2 0
Central Cordoba SdE
 
Boca Juniors
 
2 0
2 4
Atenas
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 0
1 0
Circulo Deportivo
 
Germinal de Rawson
 
0 0
0 0
Deportivo Santamarina
 
Villa Mitre
 
0 0
0 0
Olimpo
 
Sansinena
 
1 0
2 0
Crucero del Norte
 
Juventud Antoniana
 
0 0
0 0
Def. de Pronunciamiento
 
Independiente Chivilcoy
 
0 0
0 0
El Linqueño
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
1 0
San Martín Mendoza
 
Deportivo Camioneros
 
0 0
0 0
Unión Sunchales
 
San Martín Formosa
 
0 0
0 0
9 de Julio Rafaela
 
Douglas Haig
 
2 0
4 0
Argentino Monte Maíz
 
Juventud Unida Univ.
 
1 0
1 0
Boca Unidos
 
Sarmiento de La Banda
 
0 0
0 1
Cipolletti
 
Kimberley Mar del Plata
 
0 0
0 0
Estudiantes de San Luis
 
Huracán Las Heras
 
1 0
1 1
Gutiérrez
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
1 0
Sol de América
 
Sarmiento Resistencia
 
1 0
1 0
Sportivo Las Parejas
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
0 0
West Armenia
 
BKMA
 
0 1
3 2
Britannia
 
Nacional
 
0 0
0 0
Virginia United
 
Acacia Ridge
 
2 2
5 2
Virginia United U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
4 2
Canberra FC
 
Monaro Panthers
 
0 0
0 0
Tuggeranong United
 
Yoogali
 
3 0
6 0
Canberra Olympic W
 
Woden Weston W
 
0 0
2 0
ANUW W
 
Belconnen United W
 
0 5
0 8
Devonport City
 
Glenorchy Knights
 
1 2
2 2
Hamilton Olympic
 
Cooks Hill United
 
1 1
1 1
New Lambton
 
Charlestown City Blues
 
0 0
0 1
Weston Bears
 
Edgeworth Eagles
 
0 1
0 2
SC Wanderers
 
Brisbane Roar II
 
2 0
3 0
Moreton City Excelsior
 
Rochedale Rovers
 
0 0
2 0
Heidelberg United
 
Altona Magic
 
0 1
1 1
Peninsula Power W
 
Lions W
 
0 2
0 3
Souths United W
 
Brisbane Olympic W
 
1 1
1 2
St George Willawong
 
Brisbane Strikers
 
1 1
3 2
Logan Lightning
 
Mitchelton
 
1 0
4 0
Dandenong City U23
 
Avondale U23
 
1 0
2 0
Melbourne Knights U23
 
South Melbourne U23
 
0 5
0 6
Heidelberg United U23
 
Altona Magic U23
 
3 2
4 5
Melbourne Victory II
 
Northcote City
 
1 2
1 2
UWA Nedlands W
 
Balcatta W
 
0 2
1 7
Murdoch Uni Melville W
 
Fremantle City W
 
1 2
1 2
Rapid Vienna
 
Hartberg
 
0 1
0 3
Salzburg
 
LASK Linz
 
3 1
7 1
Sturm Graz
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
2 0
Rheindorf Altach II
 
Schwaz
 
0 2
0 2
Qabala
 
Araz
 
0 0
2 0
Al Hala
 
Al Ahli
 
0 0
0 3
Al Shabbab
 
Busaiteen
 
1 1
3 2
Al-Hidd
 
Al-Najma
 
1 1
2 1
East Riffa
 
Al Khalidiyah
 
0 0
3 0
Muharraq
 
Sitra
 
0 1
1 1
Paradise
 
UWI Blackbirds
 
0 0
1 3
Gomelzheldortrans
 
Ynergetyk-BDU
 
0 1
1 1
Torpedo BelAZ II
 
Volna
 
1 0
1 1
Bumprom
 
MKK-Dnepr
 
0 0
0 1
Dinamo Minsk
 
Shakhtyor
 
1 1
3 2
Zorka-BDU W
 
Gomel W
 
3 0
7 0
Bobruichanka W
 
Dnepr Mogilev W
 
1 1
3 1
Lommel United
 
Kortrijk
 
0 1
0 1
Cercle Brugge
 
Union Saint-Gilloise
 
1 1
1 2
Anderlecht
 
Club Brugge
 
0 1
0 1
Ardennen
 
Rumbeke
 
   
0 2
De Kempen
 
Weerstand Koersel
 
   
1 0
Condruzien
 
Genappe
 
   
1 1
Mechelen II
 
Rupel Boom
 
   
   
Rochefort
 
Tubize
 
0 3
0 5
Hankook Verdes
 
Port Layola
 
   
0 1
Damissa
 
Espoir Savalou
 
   
1 2
Dynamo Abomey
 
Bani Gansè
 
   
2 2
Loto Popo
 
Cavaliers
 
0 0
   
Tukunnin
 
Dadjè
 
   
0 1
RTC
 
BFF Academy U19
 
0 1
0 1
Oriente Petrolero
 
Universitario de Vinto
 
0 0
2 1
Guabirá
 
Aurora
 
0 1
1 1
Bolívar
 
Real Tomayapo
 
1 0
4 1
Wilstermann
 
The Strongest
 
0 0
0 0
TOSK Tesanj
 
Bratstvo Gracanica
 
2 1
2 1
BSK Banja Luka
 
Kozara Gradiska
 
0 3
3 3
Matebele
 
VTM
 
0 0
0 0
Security Systems
 
Sua Flamingoes
 
1 2
3 3
Township Rollers
 
Galaxy
 
0 0
1 0
Ferroviária W
 
América Mineiro W
 
1 0
2 0
Internacional RS W
 
RB Bragantino W
 
   
   
Betim
 
Nacional AC MG
 
0 0
1 1
Varginha EC
 
URT
 
1 0
1 1
Coimbra U20
 
Athletic Club U20
 
0 0
0 2
Atletico-MG U20
 
XV de Novembro U20
 
4 0
5 0
Betim U20
 
Cruzeiro U20
 
0 0
0 0
Ipatinga U20
 
Três Corações U20
 
   
0 1
Apucarana
 
Grêmio Maringá
 
0 0
2 0
AA Iguaçu
 
Patriotas
 
1 0
2 0
Nacional PR
 
Foz do Iguaçu
 
1 2
2 2
ECUS
 
Atlético Mogi
 
1 0
2 0
Olímpia
 
Fernandópolis
 
0 0
2 1
Sao Paulo U20
 
Oeste U20
 
0 0
2 0
Sport Recife
 
Avaí
 
1 0
1 2
Santos
 
Brusque
 
3 0
4 0
Mirassol
 
Ituano
 
0 0
2 0
Operário PR
 
Ceará
 
0 0
0 0
Londrina
 
São Bernardo
 
1 0
2 0
Remo
 
Tombense
 
0 0
0 0
Ferroviário
 
ABC
 
1 0
1 0
Ypiranga Erechim
 
Caxias
 
   
   
Brasiliense
 
Mixto
 
0 0
1 1
Cametá
 
Moto Club MA
 
2 0
4 1
Costa Rica - MS
 
Pouso Alegre
 
0 0
1 0
Retrô
 
Itabaiana
 
0 1
1 2
Tocantinópolis
 
Altos
 
0 1
3 1
Treze
 
Iguatu
 
1 0
3 0
Concórdia Atlético Clube
 
Barra FC
 
0 0
1 0
CRAC
 
Anápolis
 
0 1
1 2
Fluminense PI
 
Ríver
 
1 0
2 0
América RN
 
Potiguar Mossoró
 
0 0
2 0
Dorostol
 
Svetkavitsa Targovishte
 
0 0
4 1
Kubrat
 
Cherno more II
 
0 0
0 2
Septemvri Tervel
 
Spartak Varna II
 
0 0
2 0
Ustrem Donchevo
 
Ludogorets III
 
0 0
0 2
Levski Karlovo
 
Nesebar
 
0 0
1 3
Spartak Plovdiv
 
Karnobat
 
0 0
10 1
Yambol 1915
 
Atletik Kuklen
 
0 0
0 1
Sozopol
 
Botev Plovdiv II
 
0 0
   
CSKA 1948 Sofia III
 
Vihren
 
0 0
4 2
Cherno More
 
Ludogorets
 
1 0
4 0
USFA
 
ASFA-Yennenga
 
0 1
0 1
Scrosoppi
 
Woodbridge Strikers
 
   
1 1
Vaughan Azzurri
 
Hamilton United
 
   
1 0
St-Hubert
 
Celtix du Haut-Richelieu
 
   
2 1
Blainville
 
Mont-Royal Outremont
 
   
1 1
San Luis
 
Deportes Santa Cruz
 
1 1
1 2
Antofagasta
 
Magallanes
 
1 0
2 1
Santiago Wanderers
 
Curicó Unido
 
2 0
2 2
Ñublense
 
O'Higgins
 
2 0
2 2
Colo-Colo
 
Palestino
 
1 0
2 0
Provincial Ovalle
 
Real San Joaquín
 
1 0
4 0
General Velásquez
 
Concepcion
 
1 0
2 1
Lautaro de Buin
 
Concón National
 
0 0
1 0
Qingdao Elite United
 
Suzhou Dongwu
 
1 1
1 2
BIT
 
Guangxi Baoyun
 
0 1
0 1
Shangyu Pterosaur
 
Shenyang Urban
 
0 2
2 2
Guangxi Hengchen
 
Dalian Zhixing
 
0 1
2 1
Hangzhou Wuyue Qiantang
 
Chongqing Tongliang Long
 
1 0
1 2
Taipei Vikings
 
Tatung
 
0 0
2 3
Taipower
 
Taichung Futuro
 
0 1
0 2
Ming Chuan University
 
AC Taipei
 
1 2
1 2
Tainan City
 
Fu Jen University
 
2 1
4 2
Once Caldas
 
Santa Fe
 
0 0
0 0
Junior FC
 
Deportivo Pereira
 
1 3
2 3
Inter Club
 
Cheminots
 
1 1
2 2
Kondzo
 
Leopards de Dolisie
 
0 3
1 3
Vita Club
 
Maniema Union
 
   
0 1
ADR Jicaral
 
Santa Ana
 
1 1
2 1
Herediano
 
Alajuelense
 
0 0
1 0
Deportivo Saprissa
 
San Carlos
 
3 0
4 0
SOL
 
Denguélé
 
0 0
2 0
Stade d'Abidjan
 
AFAD
 
0 0
0 0
Hajduk Split
 
Gorica
 
1 1
2 1
Osijek
 
Rijeka
 
1 0
2 0
Šibenik
 
Vukovar
 
0 1
2 1
Croatia Zmijavci
 
Dugopolje
 
0 1
0 2
Zelina
 
Gaj
 
2 1
2 3
Bistra
 
Udarnik Kurilovec
 
0 0
1 0
Sava Strmec
 
Mladost Petrinja
 
0 0
0 0
Bedem Ivankovo
 
Čepin
 
   
1 1
Granicar Zupanja
 
Tomislav
 
   
2 3
Vuteks-Sloga
 
Kutjevo
 
   
4 2
Koprivnica
 
Polet
 
   
0 0
Neretva Metković
 
Zagora
 
1 1
0 0
Slaven Koprivnica U19
 
Kustošija U19
 
1 1
3 2
Cibalia U19
 
Lokomotiva Zagreb U19
 
0 2
0 4
Chrudim
 
Sigma Olomouc B
 
1 1
1 3
Prostějov
 
Opava
 
1 0
3 1
Sparta Praha B
 
Vlašim
 
1 0
2 2
Táborsko
 
Dukla Praha
 
0 0
0 0
Varnsdorf
 
Příbram
 
0 0
1 0
Vyškov
 
Líšeň
 
0 0
0 0
Vysočina Jihlava
 
Viktoria Žižkov
 
0 0
1 2
Zbrojovka Brno
 
Hanácká
 
3 0
4 3
Bohemians 1905 II
 
Admira Praha
 
0 1
2 3
Chlumec nad Cidlinou
 
Slovan Liberec II
 
0 5
1 6
Dukla Praha II
 
Loko Vltavín
 
0 2
0 3
Viktoria Plzen II
 
Prestice
 
0 1
2 3
Sokol Brozany
 
Hradec Kralove II
 
0 1
1 1
Sokol Zápy
 
Pardubice II
 
4 0
6 0
Zlín II
 
Uničov
 
1 0
2 2
Příbram II
 
Slavoj Český Krumlov
 
0 2
1 5
Jindrichuv Hradec
 
Petřín Plzeň
 
0 3
0 7
Chrudim II
 
Velke Hamry
 
1 1
1 3
Čáslav
 
Pěnčín-Turnov
 
0 0
1 0
Trutnov
 
Benatky nad Jizerou
 
0 2
1 6
Břeclav
 
Dálnice Speřice
 
0 1
0 1
Humpolec
 
Zbrojovka Brno II
 
0 0
0 2
Pelhřimov
 
Sokol Lanžhot
 
0 3
1 3
Slavoj Polná
 
Líšeň II
 
0 0
0 0
Velka Bites
 
Stara Rise
 
3 0
5 0
Strani
 
Viktorie Přerov
 
3 0
4 1
Tatran Všechovice
 
Slavičín
 
0 2
2 3