Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Apolonia Fier
 
Besa Kavajë
 
0 1
0 1
Flamurtari
 
Luzi 2008
 
1 0
1 0
Korabi Peshkopi
 
Burreli
 
1 1
2 3
Lushnja
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
0 0
Vora
 
Bylis Ballsh
 
0 0
0 0
AF Elbasani
 
Tomori Berat
 
2 0
5 0
Albanët
 
Naftëtari Kuçovë
 
   
2 0
Adriatiku
 
Tërbuni Pukë
 
   
2 4
Sopoti Librazhd
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
2 0
Valbona
 
Murlani
 
1 1
5 1
Shënkolli
 
Besëlidhja Lezhë
 
   
   
Erzeni Shijak
 
Kukësi
 
1 0
3 3
Laçi
 
Tirana
 
0 0
1 0
Partizani Tirana
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
1 0
Teuta Durrës
 
Egnatia Rrogozhinë
 
1 0
1 0
Vllaznia Shkodër
 
Dinamo Tirana
 
0 0
1 0
USM Khenchela
 
CR Belouizdad
 
0 0
2 1
Aïn M'lila
 
Oued Akbou
 
1 0
1 0
AS Khroub
 
E Sour El-Ghozlane
 
2 0
3 0
Ghir Abadla
 
MCB Oued Sly
 
1 2
1 2
IB Khémis El Khechna
 
HB Chelghoum Laïd
 
0 0
1 0
JSM Tiaret
 
CR Méchria
 
0 0
1 0
Koléa
 
ASM Oran
 
1 0
1 0
MC El Eulma
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 2
0 2
Mostaganem
 
WA Boufarik
 
1 0
1 0
MSP Batna
 
Annaba
 
1 0
2 1
NA Hussein Dey
 
Kouba
 
1 1
1 2
RB Ouargla
 
Oued Magrane
 
2 0
2 0
SKAF Khémis Mélina
 
RC Arbaâ
 
1 0
3 1
Teleghma
 
MO Constantine
 
1 1
2 3
Temouchent
 
WA Mostaganem
 
1 1
1 1
USM El Harrach
 
CA Batna
 
1 0
1 1
Pas de la Casa
 
FC Santa Coloma
 
0 1
0 2
Recreativo do Libolo
 
CD Lunda-Sul
 
1 1
1 1
Sporting de Cabinda
 
Sagrada Esperança
 
1 0
2 2
Interclube
 
Petro de Luanda
 
0 0
0 1
Kabuscorp
 
São Salvador
 
1 0
3 0
Willikies
 
Empire
 
1 1
2 3
John Hughes
 
Parham
 
0 1
1 3
Juventud Unida Univ.
 
Independiente
 
0 0
0 2
Argentino Quilmes
 
Dock Sud
 
1 1
1 1
Cañuelas
 
Acassuso
 
0 1
0 1
Comunicaciones
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 0
Midland
 
UAI Urquiza
 
3 0
5 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Brown de Adrogué
 
0 1
2 1
Defensores Unidos
 
San Telmo
 
1 1
2 2
Atlanta
 
Chaco For Ever
 
0 0
1 0
Almirante Brown
 
Defensores de Belgrano
 
0 1
0 2
Deportivo Madryn
 
Atlético Rafaela
 
1 1
1 1
Estudiantes Caseros
 
Patronato
 
0 0
0 0
Gimnasia Mendoza
 
Deportivo Maipú
 
0 1
0 1
San Miguel
 
Club Atlético Güemes
 
0 0
1 0
Arsenal de Sarandi
 
Agropecuario
 
1 0
1 0
Atletico Mitre
 
Deportivo Morón
 
0 0
0 0
San Martín San Juan
 
Guillermo Brown
 
0 0
1 0
Aldosivi
 
Temperley
 
0 0
1 1
San Martín Tucumán
 
All Boys
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
Atlas
 
0 0
1 2
Argentino Rosario
 
Defensores de Cambaceres
 
0 0
2 1
El Porvenir
 
Juventud Unida G.
 
1 0
1 0
Ituzaingó
 
Lugano
 
2 0
2 0
Yupanqui
 
Victoriano Arenas
 
0 0
0 0
Central Norte
 
Sarmiento Resistencia
 
1 0
1 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Argentino Monte Maíz
 
0 0
0 0
Deportivo Rincón
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
1 0
Unión Sunchales
 
Crucero del Norte
 
0 0
0 2
Boca Unidos
 
Juventud Antoniana
 
0 0
1 0
Andranik
 
Lernayin Artsakh
 
0 0
0 2
Ararat II
 
Gandzasar
 
0 1
1 4
Ararat-Armenia II
 
Onor
 
1 0
2 1
Shirak II
 
Nikarm
 
0 0
1 0
Noah
 
Alashkert
 
1 0
2 1
Estrella
 
RCA
 
0 1
0 6
Nacional
 
River Plate
 
3 1
2 1
Sydney
 
Macarthur
 
1 0
4 0
Melbourne City W
 
Sydney W
 
0 0
0 1
Western Spirit
 
Univ. Queensland
 
0 0
0 4
North Brisbane
 
Newmarket
 
1 1
2 2
Redcliffe PCYC
 
North Pine
 
2 0
4 2
Western Spirit U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
0 4
North Brisbane U23
 
Newmarket U23
 
   
0 4
Redcliffe Dolphins U23
 
North Pine U23
 
   
3 2
Canberra Olympic
 
Tuggeranong United
 
1 0
1 2
Monaro Panthers
 
Cooma Tigers
 
1 1
3 1
Sutherland Sharks
 
Rockdale City Suns
 
0 1
0 3
St. George Saints
 
Sydney Olympic
 
0 1
2 1
Blacktown City
 
NWS Spirit
 
2 1
3 1
Marconi Stallions
 
Hills Brumbies
 
1 0
4 0
St George City FA
 
Manly United
 
1 1
3 1
Cooks Hill United
 
Edgeworth Eagles
 
0 2
0 2
Hamilton Olympic
 
Adamstown Rosebuds
 
   
   
Valentine
 
Broadmeadow Magic
 
1 2
2 4
Darwin Hearts
 
Darwin Olympic
 
0 3
1 5
Port Darwin
 
Hellenic Athletic
 
1 2
1 3
Modbury Jets
 
White City Woodville
 
0 0
2 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Olympic
 
0 0
0 0
Adelaide United ||
 
Adelaide Comets
 
1 0
1 1
NE MetroStars
 
South Adelaide Panthers
 
1 0
2 0
Croydon Kings
 
Adelaide City
 
1 0
1 0
South Hobart
 
Riverside Olympic
 
0 1
5 1
Clarence Zebras
 
Glenorchy Knights
 
0 2
1 2
Kingborough Lions
 
Devonport City
 
0 0
0 0
Launceston United
 
Launceston City
 
0 3
0 6
Green Gully
 
St. Albans Saints
 
2 0
4 0
South Melbourne
 
Avondale Heights
 
0 1
1 3
Heidelberg United
 
Manningham United Blues
 
3 0
5 0
Port Melbourne
 
Dandenong City
 
1 0
3 1
Floreat Athena
 
Balcatta
 
1 0
2 1
Fremantle City
 
Perth Glory II
 
1 1
2 1
Inglewood United
 
Armadale
 
1 3
1 4
Olympic Kingsway
 
Perth
 
1 0
5 0
Stirling Lions
 
Perth RedStar
 
0 0
0 1
Western Knights
 
Bayswater City
 
0 0
1 1
Gold Coast United
 
Caloundra
 
4 0
5 0
Peninsula Power W
 
Souths United W
 
0 0
0 2
Gold Coast United W
 
Lions W
 
2 1
2 3
Brisbane City W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
1 0
4 0
Campbelltown City Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
1 1
5 2
Modbury Jets Res.
 
Beograd Res.
 
0 0
1 0
Para Hills Knights Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
0 1
1 3
Adelaide United Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
4 0
MetroStars Res.
 
South Adelaide Res.
 
0 0
2 1
Croydon Kings Res.
 
Adelaide City Res.
 
0 0
5 0
Adelaide Blue Eagles
 
Western Strikers
 
1 0
3 1
Adelaide Victory
 
Vipers
 
0 0
0 1
Cumberland United
 
Adelaide Cobras
 
1 1
1 1
Fulham United
 
West Adelaide
 
0 0
1 0
Playford City Patriots
 
West Torrens Birkalla
 
1 1
2 1
Sturt Lions
 
Salisbury United
 
1 0
2 1
Dandenong Thunder U23
 
Melbourne Knights U23
 
1 1
1 4
South Melbourne U23
 
Avondale U23
 
2 0
3 1
Heidelberg United U23
 
Manningham United U23
 
1 1
1 2
Green Gully U23
 
St. Albans Saints U23
 
0 0
5 2
Port Melbourne U23
 
Dandenong City U23
 
1 0
2 0
Langwarrin
 
Northcote City
 
0 0
1 0
Sunshine Georgies
 
North Geelong Warriors
 
0 2
0 3
Werribee City
 
Bentleigh Greens
 
0 2
0 5
Cockburn City
 
Gosnells City
 
1 0
1 0
Gwelup Croatia SC
 
Dianella White Eagles
 
0 2
1 2
Mandurah City
 
Joondalup United
 
0 0
2 1
Murdoch Uni Melville
 
Subiaco
 
1 2
2 2
Sorrento
 
Rockingham City
 
4 1
9 2
UWA Nedlands
 
Kingsley
 
0 0
2 1
Blau-Weiß Linz
 
WSG Tirol
 
2 1
3 2
Rheindorf Altach
 
Wolfsberger AC
 
0 1
0 1
SV Horn II
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 0
1 0
Rapid Wien U18
 
Burgenland U18
 
0 1
3 1
Vorarlberg U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
0 2
3 2
Sturm Graz U18
 
Tirol U18
 
2 0
2 0
Admira U18
 
Austria Wien U18
 
2 1
4 1
Red Bull Akademie U18
 
St. Pölten U18
 
3 0
3 0
Halbturn
 
Kohfidisch
 
0 0
1 1
Ritzing
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
St. Margarethen
 
Rudersdorf
 
   
3 1
Edelserpentin
 
Schattendorf
 
0 0
2 1
Bleiburg
 
Donau Klagenfurt
 
2 0
2 2
Ferlach
 
Völkermarkt
 
   
2 0
Kilb
 
Wiener Neustadt
 
   
0 4
Ortmann
 
St. Peter
 
   
3 1
Retz
 
Kottingbrunn
 
   
4 0
Korneuburg
 
Waidhofen/Thaya
 
3 0
4 0
Bad Ischl
 
Bad Schallerbach
 
   
3 2
St. Martin i.M.
 
Vortuna Bad Leonfelden
 
   
3 1
St. Valentin
 
WSPG Wels II
 
   
5 0
Union Edelweiß
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
1 2
4 2
Anif
 
Puch
 
   
1 4
Bürmoos
 
Eugendorf
 
   
4 0
Straßwalchen
 
Golling
 
   
2 2
Volders
 
Fügen
 
   
1 0
Austria Lustenau II
 
Höchst
 
   
1 0
Admira Dornbirn
 
Lauterach
 
   
1 4
Lustenau
 
Hard
 
   
3 0
Alberschwende
 
Göfis
 
   
4 2
Hörbranz
 
Rotenberg
 
   
0 4
Union Mauer
 
Slovan HAC
 
   
3 0
ASV 13
 
Wienerberg
 
   
2 4
Austria XIII
 
FC 1980 Wien
 
   
3 0
Dinamo Helfort
 
Donau
 
0 1
1 1
St. Anna
 
Gleisdorf 09
 
0 1
1 1
Donaufeld
 
Austria Wien II
 
4 0
4 2
Mauerwerk
 
Leobendorf
 
1 0
2 1
SVG Reichenau
 
Wals-Grünau
 
0 1
0 1
Austria Salzburg
 
Hohenems
 
1 2
1 2
Dornbirner SV
 
Bischofshofen
 
0 2
0 5
Imst
 
Röthis
 
1 1
2 2
TSV St. Johann
 
Rot-Weiß Rankweil
 
2 1
4 2
Kapaz
 
Sumqayıt
 
0 0
1 1
Qarabağ
 
Neftçi
 
2 0
5 0
Al Ahli
 
Al-Hidd
 
1 2
3 3
Busaiteen
 
Al-Najma
 
0 1
2 3
Manama Club
 
Muharraq
 
0 0
0 3
Bangladesh Police
 
Rahmatgonj MFS
 
0 0
2 0
Fortis
 
Sheikh Russel
 
1 1
1 2
Bashundhara Kings
 
Abahani
 
2 0
2 1
Slonim
 
MKK-Dnepr
 
0 2
1 4
Ynergetyk-BDU
 
BATE II
 
0 2
0 2
Belshina
 
Torpedo BelAZ II
 
1 0
2 1
Bumprom
 
Volna
 
0 1
1 2
ABFF U17
 
Niva
 
1 1
1 2
Naftan
 
Gomel
 
0 2
0 2
Slutsk
 
Slavia
 
0 0
1 0
Arsenal
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 2
Vitebsk W
 
Bobruichanka W
 
1 0
5 0
Moldavo W
 
Standard Liège II W
 
0 0
3 1
Anderlecht II W
 
Gent II W
 
2 2
4 3
Chastre W
 
Zulte-Waregem II W
 
0 0
0 2
Eendracht Aalst W
 
Club Brugge II W
 
0 0
5 1
Genk II W
 
Alken W
 
0 0
0 4
OH Leuven II
 
Famkes Merkem W
 
1 1
1 3
Renaissance Mons 44 W
 
RFC de Liege W
 
0 0
3 2
Westerlo W
 
Tienen W
 
0 0
4 0
Dessel Sport
 
Olympic Charleroi
 
0 3
1 4
Cappellen
 
Excelsior Virton
 
2 1
3 3
Hoogstraten
 
Heist
 
0 1
2 3
La Louvière
 
Knokke
 
0 1
0 3
Lokeren-Temse
 
URSL Visé
 
2 0
4 1
Oud-Heverlee Leuven II
 
Royal Antwerp II
 
0 1
3 2
Sint-Eloois-Winkel
 
Tienen
 
0 0
0 2
Union Namur
 
KAA Gent II
 
0 0
0 1
RWDM
 
Sporting Charleroi
 
0 3
1 3
Mechelen
 
Gent
 
2 3
2 4
Cercle Brugge
 
Genk
 
3 1
4 1
Sassport Boezinge
 
De Kempen
 
   
1 2
Loyers
 
Spy
 
   
4 0
Oppagne-Wéris
 
Messancy
 
   
4 1
La Calamine
 
Rochefort
 
0 0
2 1
Tournai
 
Jette
 
3 0
6 0
VVC Brasschaat W
 
Vosselaar W
 
   
   
Gent W
 
Club Brugge W
 
0 0
0 2
OH Leuven W
 
RSC Anderlecht W
 
0 0
0 1
Mechelen W
 
Zulte-Waregem W
 
0 1
0 2
St. Liege W
 
Genk W
 
3 0
4 2
Berg en Dal
 
Avanti
 
   
4 1
Esperanza Pelt
 
Zepperen-Brustem
 
   
2 1
Adjidja
 
Avrankou Omnisport
 
0 0
   
ASVO
 
Aïnonvi
 
0 0
   
Dadjè
 
Requins
 
0 0
   
Dynamique Djougou
 
Tonnerre
 
   
1 3
Espoir Savalou
 
ASPAC
 
   
0 1
JAK
 
Etoile Filante
 
   
1 1
JSO
 
Police Benin
 
   
1 0
UPI-ONM
 
Djeffa
 
   
1 0