Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Albanët
 
Maliqi
 
   
2 3
Valbona
 
Pogradeci
 
   
0 1
ES Sétif
 
US Souf
 
   
   
USM Alger
 
El Bayadh
 
2 1
2 1
NC Magra U21
 
JS Saoura U21
 
1 1
2 2
Ranger's
 
La Massana
 
   
2 0
Excursionistas
 
Cañuelas
 
1 0
2 0
Temperley
 
Atletico Mitre
 
0 0
2 0
Claypole
 
El Porvenir
 
0 1
4 1
Argentinos Juniors Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 0
1 0
Boca Juniors Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 1
0 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Barracas Central Res.
 
1 1
1 1
Instituto Res.
 
Independiente Riva. Res.
 
0 0
0 0
Tigre Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
2 0
2 0
Sarmiento
 
Instituto
 
0 1
1 2
Deportivo Camioneros
 
Gutiérrez
 
0 0
0 0
BKMA II
 
Ararat-Armenia II
 
1 0
4 3
Lernayin Artsakh
 
Syunik
 
3 1
4 1
Alashkert
 
Shirak
 
2 1
2 3
Sydney
 
Central Coast Mariners
 
1 1
1 2
Centenary Stormers
 
Springfield United
 
1 2
1 4
Centenary Stormers U23
 
Springfield United U23
 
   
1 1
Manly United
 
Sydney United
 
1 0
1 1
Broadmeadow Magic
 
New Lambton
 
2 0
5 1
Casuarina
 
Mindil Aces
 
2 4
2 8
Port Darwin
 
Darwin Olympic
 
0 3
0 4
Adelaide City
 
NE MetroStars
 
1 1
2 2
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Olympic
 
0 1
1 2
Melbourne Knights
 
Green Gully
 
1 1
3 3
Dandenong City
 
Heidelberg United
 
0 2
1 3
Eastern Suburbs NPL
 
Brisbane City W
 
2 0
2 0
Eastern Suburbs Brisbane
 
St George Willawong
 
1 1
1 3
West Torrens Birkalla
 
Fulham United
 
0 0
1 0
Bentleigh Greens
 
Brunswick City
 
3 2
5 5
Preston Lions
 
Langwarrin
 
2 0
2 0
Admira
 
Leoben
 
0 0
2 0
Liefering
 
First Vienna
 
0 0
0 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Stripfing
 
0 2
0 2
St. Pölten
 
Ried
 
0 3
0 4
Bad Sauerbrunn
 
Leithaprodersdorf
 
1 1
3 4
Marz
 
Siegendorf
 
0 2
1 3
Schattendorf
 
St. Margarethen
 
   
1 2
Kottingbrunn
 
Korneuburg
 
   
0 0
Waidhofen/Thaya
 
Gloggnitz
 
   
0 0
Zwettl
 
Ortmann
 
1 1
2 2
Wiener Neustadt
 
Haitzendorf (Aut)
 
   
2 2
Bad Schallerbach
 
Union Edelweiß
 
1 1
3 4
Oedt
 
St. Valentin
 
   
3 0
Vortuna Bad Leonfelden
 
Ostermiething
 
   
3 2
Fürstenfeld
 
Frauental
 
3 2
4 5
Kalsdorf
 
Lafnitz II
 
   
2 1
Koflach
 
FSC Hochegger Dächer
 
   
3 3
SC Bruck an der Mur
 
Wildon
 
   
2 4
Schladming
 
Ilz
 
   
0 1
Tillmitsch
 
Fehring
 
0 2
1 2
TuS Heiligenkreuz
 
Gnas
 
   
4 1
Kundl
 
Wörgl
 
   
3 0
St. Johann in Tirol
 
Fügen
 
   
1 1
Göfis
 
Andelsbuch
 
   
1 1
Red Star Penzing
 
Mannswörth
 
0 1
0 2
Schwechat
 
ASV 13
 
1 0
4 2
Gleisdorf 09
 
Gurten
 
0 1
0 2
LASK Juniors
 
Weiz
 
0 1
2 2
Voitsberg
 
Allerheiligen
 
1 1
3 2
Vorwärts Steyr
 
Deutschlandsberger SC
 
0 2
2 2
Mannsdorf
 
Favoritner AC
 
2 1
3 1
Ardagger
 
Donaufeld
 
0 1
0 2
Austria Wien II
 
Draßburg
 
0 1
0 1
Rapid Wien II
 
Mauerwerk
 
1 0
4 0
Traiskirchen
 
Krems
 
2 1
2 2
Wiener SC
 
TWL Elektra
 
2 1
2 1
Schwaz
 
Silz / Mötz
 
1 0
3 2
Neftçi
 
Kapaz
 
2 1
5 1
Abahani
 
Bangladesh Police
 
1 0
1 1
Rahmatgonj MFS
 
Sheikh Russel
 
0 0
1 1
Empire Club
 
UWI Blackbirds
 
   
   
Shakhtyor Petrikov
 
Dinamo Minsk II
 
1 1
1 2
Molodechno-DYuSSh 4
 
Orsha
 
0 0
2 0
Ynergetyk-BDU
 
Torpedo BelAZ II
 
0 1
0 2
Vitebsk
 
Smorgon
 
0 0
0 1
Dnepr Mogilev
 
Minsk
 
0 1
1 1
Olympic Charleroi
 
Sint-Eloois-Winkel
 
2 1
4 1
Standard Liège
 
Westerlo
 
   
   
BSK Banja Luka
 
Slavija
 
0 0
1 2
Sarajevo
 
Zvijezda '09 Brgule
 
0 1
2 1
Democrata SL
 
Tupi
 
3 0
4 0
Aguai U20
 
Brasilis FC U20
 
0 0
0 1
Aster Brasil SP U20
 
Água Santa U20
 
0 0
1 0
Bandeirante U20
 
Botafogo SP U20
 
0 1
1 1
Comercial U20
 
Francana U20
 
0 0
2 2
Cosmopolitano U20
 
Inter Limeira U20
 
0 0
1 2
Elosport U20
 
Ituano U20
 
1 4
2 6
Fernandópolis U20
 
Mirassol U20
 
0 0
0 2
Grêmio Osasco U20
 
Oeste U20
 
1 0
2 2
Independente SP U20
 
XV de Piracicaba U20
 
0 2
0 3
Itapirense U20
 
Guaçuano U20
 
0 0
2 1
Joseense U20
 
Taubaté U20
 
1 2
5 4
Juventus U20
 
São Caetano U20
 
0 0
0 1
Marília U20
 
Novorizontino U20
 
2 1
3 4
Mauaense U20
 
Jabaquara U20
 
0 0
1 1
Metropolitano FC U20
 
Guarani U20
 
0 3
0 3
Nacional SP U20
 
Flamengo SP U20
 
1 0
1 0
Olímpia U20
 
José Bonifácio U20
 
0 0
2 3
Pinda Ferroviária U20
 
Sao Jose EC U20
 
0 1
0 2
Porto Ferreira U20
 
Ponte Preta U20
 
0 2
0 2
Portuguesa Santista U20
 
Mauá U20
 
1 0
2 3
Portuguesa U20
 
Ibrachina U20
 
0 3
1 4
Presidente Prudente U20
 
VOCEM U20
 
0 0
2 1
São Bento U20
 
Comercial de Tietê U20
 
0 0
2 1
São Carlos U20
 
XV de Jaú U20
 
0 1
0 4
Sertãozinho U20
 
Inter de Bebedouro U20
 
0 1
0 2
Sfera U20
 
Desportivo Brasil U20
 
1 0
2 1
SKA Brasil U20
 
Capivariano U20
 
0 1
2 1
Tanabi SP U20
 
Rio Preto U20
 
1 1
2 1
Taquaritinga U20
 
Rio Claro SP U20
 
0 0
0 3
Tupã U20
 
Grêmio Prudente U20
 
0 0
1 2
União Mogi U20
 
União Suzano U20
 
0 0
0 1
União São João U20
 
Rio Branco EC U20
 
0 0
1 0
Velo Clube U20
 
Ferroviária U20
 
0 0
1 0
Vital Ibiúna U20
 
Osasco Audax U20
 
0 1
1 2
GAS
 
Atlético Roraima
 
1 0
6 0
Real
 
Rio Negro RR
 
1 1
2 1
Novorizontino
 
Ceará
 
0 1
0 3
FK Sliven
 
Zagorets
 
   
1 0
CSKA 1948 Sofia
 
Slavia Sofia
 
0 1
0 2
Levski Krumovgrad
 
Lokomotiv Plovdiv
 
3 0
4 1
AS Laval
 
Fabrose
 
   
2 1
York9
 
Valour
 
0 1
3 1
Unión San Felipe
 
Santiago Morning
 
1 0
2 2
Concón National
 
General Velásquez
 
1 1
2 1
Qingdao Hainiu
 
Nantong Zhiyun
 
0 0
2 2
Chengdu Rongcheng
 
Henan Songshan Longmen
 
3 2
4 2
Shanghai Port
 
Changchun Yatai
 
3 1
5 2
Tigres
 
Jaguares de Córdoba
 
3 1
5 3
Vegas
 
Inter Club
 
1 1
1 2
Jeunesse Unie de Kintélé
 
Étoile du Congo
 
0 0
1 1
Blessing
 
Panda B5
 
   
   
Gorica
 
Rudeš
 
0 1
2 1
Sesvete
 
Šibenik
 
0 2
0 4
Hrvatski vitez
 
Vodice
 
1 0
2 0
Hajduk Split U19
 
Sesvete U19
 
1 0
4 0
Doxa
 
Ethnikos Achna
 
2 1
6 3
AEL
 
Karmiotissa
 
2 1
4 3
Jiskra Domažlice
 
Táborsko II
 
1 0
2 1
Králův Dvůr
 
Dukla Praha II
 
0 0
1 1
Sokol Hostoun
 
Bohemians 1905 II
 
0 1
1 2
Frydlant
 
TJ Tatran Bohunice
 
0 1
2 3
Hodonín-Šardice
 
Hlučín
 
2 0
3 1
Slaný
 
Chomutov
 
0 0
2 1
B 93
 
HB Køge
 
3 0
7 1
Hillerød
 
FC Helsingør
 
1 1
3 2
Horsens
 
Næstved
 
0 0
1 0
OB
 
Lyngby
 
1 2
1 2
AGF U19
 
Randers Freja U19
 
1 0
1 2
ASAS
 
Port
 
1 0
1 0
Guelleh / GR
 
Arta / SIHD
 
1 1
1 4
Hayabley
 
SDC Group / H. Balbala
 
0 0
1 1
Gualaceo
 
Chacaritas
 
0 0
1 0
Ceramica Cleopatra
 
El Geish
 
2 1
2 1
El Gounah
 
Pharco
 
1 2
1 2
Future FC
 
National Bank of Egypt
 
1 1
1 1
FAS
 
Águila
 
2 1
3 1
Manchester City U18
 
Leeds United U18
 
0 0
4 0
Doncaster Rovers
 
Crewe Alexandra
 
0 2
0 2
Stoke City U18
 
Sunderland U18
 
1 1
4 2
Burnley U21
 
Coventry City U21
 
1 1
2 3
Cardiff City U21
 
Hull City U21
 
3 2
3 4
Swansea City U21
 
Birmingham City U21
 
1 0
1 0
Colchester United U21
 
Sheffield United U21
 
2 1
2 3
Paide III
 
Flora U19
 
1 1
3 4
Kedus Giorgis
 
Ethiopian Medhin
 
0 0
0 1
Wolkite Ketema
 
Ethiopia Nigd Bank
 
0 1
1 2
LAUTP
 
MP II
 
0 1
0 1
FC Komeetat
 
KeuPa
 
0 0
1 0
Huima / Urho
 
Jyväskylä Blackbird
 
   
0 5
LPK
 
ViPa
 
1 0
1 1
PeKa
 
LaPa
 
4 0
11 0
ToU
 
Yllätys
 
   
1 3
Zulimanit
 
PK-37
 
2 2
3 3
AFC Keltik
 
Kings
 
1 4
1 4
KuPS
 
VPS
 
0 0
2 1
Brest
 
Reims
 
1 1
1 1
Nice
 
Le Havre
 
1 0
1 0
Ajaccio
 
Grenoble Foot 38
 
0 1
1 2
Amiens SC
 
Auxerre
 
0 0
0 0
Annecy
 
Angers SCO
 
1 1
1 2
Concarneau
 
Bordeaux
 
1 1
4 2
Dunkerque
 
Caen
 
0 1
2 2
Laval
 
Troyes
 
1 0
1 2
Paris
 
Guingamp
 
1 0
2 1
Pau
 
Bastia
 
1 0
1 2
Saint-Étienne
 
Rodez
 
1 0
1 1
Valenciennes
 
Quevilly Rouen
 
2 0
2 1
Cholet
 
Avranches
 
0 0
0 2
Dijon
 
Martigues
 
2 1
3 2
Épinal
 
Villefranche
 
0 2
1 2
Marignane Gignac CB
 
Rouen
 
1 0
2 0
Nancy
 
Châteauroux
 
0 3
1 3
Nîmes
 
Sochaux
 
2 0
4 2
Niort
 
Le Mans
 
0 0
2 0
Orléans
 
Red Star
 
1 0
2 1
Versailles
 
Chasselay MDA
 
0 0
0 1
Marimoo
 
Fortune
 
0 0
0 0
Samger
 
Wallidan
 
0 1
0 2
Team Rhino
 
Falcons
 
1 1
1 2
Waa Banjul Football
 
Brikama United
 
1 0
1 0
Gagra
 
Samtredia
 
1 0
2 1
Dila
 
Torpedo Kutaisi
 
0 1
1 1
Kolkheti Poti
 
Samgurali
 
0 2
3 3
Dinamo Tbilisi
 
Saburtalo
 
1 0
1 0
Magdeburg
 
SpVgg Greuther Fürth
 
0 0
0 0
Paderborn
 
Hamburger SV
 
1 0
1 0
Rot-Weiss Essen
 
1860 München
 
0 1
0 1
FC Augsburg
 
VfB Stuttgart
 
0 0
0 1
RB Leipzig W
 
Hoffenheim W
 
1 0
3 0
Eichstätt
 
Neumarkt Germany
 
1 0
3 0
Eltersdorf
 
SC Feucht
 
3 0
4 0
Ingolstadt II
 
Donaustauf
 
   
   
Kornburg
 
Cham
 
1 0
1 1
Neudrossenfeld
 
Fortuna Regensburg
 
1 1
1 4
Kirchheimer SC
 
Garching
 
0 1
1 1
Wandsbeker TSV Concordia
 
Türkiye
 
0 1
1 3
Süderelbe
 
ETSV Hamburg
 
0 0
3 0
Bonner SC
 
Borussia Freialdenhoven
 
0 0
2 2
Union Nettetal
 
Hilden
 
1 3
1 5
Alemannia Waldalgesheim
 
Baumholder
 
0 0
2 0
Bayreuth
 
Nürnberg II
 
0 0
0 0
Memmingen
 
Wacker Burghausen
 
0 2
0 3
VfB Oldenburg
 
St. Pauli II
 
1 0
2 0
SV Lippstadt 08
 
SC Paderborn 07 U23
 
0 0
0 0
Rot-Weiß Oberhausen
 
FC Wegberg-Beeck
 
4 1
5 2
SSVg Velbert
 
SC Wiedenbrück
 
1 1
3 1
Mainz U19
 
Hoffenheim U19
 
1 2
2 3
St Josephs FC
 
Lincoln Red Imps
 
1 0
1 1
Makedonikos Neapolis