Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Albpetrol Patos
 
AF Elbasani
 
0 2
0 2
Butrinti Sarandë
 
Delvina
 
0 0
0 0
Labëria
 
Luftëtari
 
1 0
2 0
Memaliaj
 
Maliqi
 
0 1
1 2
Shkumbini Peqin
 
Pogradeci
 
0 0
0 0
Tepelena
 
Devolli
 
   
1 0
Kukësi W
 
Lushnja W
 
   
0 1
Kukësi
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 0
Laçi
 
Partizani Tirana
 
1 1
3 2
Tirana
 
Egnatia Rrogozhinë
 
1 1
2 1
Carroi
 
Encamp
 
3 0
4 0
Inter Club d'Escaldes
 
FC Santa Coloma
 
0 0
0 0
Sant Julià
 
Engordany
 
   
   
Penya Encarnada
 
UE Santa Coloma
 
1 0
4 1
Atlètic Club d'Escaldes
 
Ordino
 
1 0
1 1
Onze Bravos
 
CD Lunda-Sul
 
0 0
3 1
Wiliete
 
Recreativo do Libolo
 
1 1
3 1
1º de Agosto
 
Petro de Luanda
 
1 1
2 1
Académica do Lobito
 
Sporting de Benguela
 
0 0
3 1
Interclube
 
Desportivo Huíla
 
0 0
0 0
Isaac de Benguela
 
Santa Rita
 
   
2 0
Empire
 
Liberta
 
   
5 1
Old Road
 
Willikies
 
1 1
4 2
All Saints United
 
Hoppers
 
0 0
6 0
Colegiales
 
Deportivo Armenio
 
0 1
1 1
Villa San Carlos
 
Deportivo Merlo
 
1 0
1 0
Guillermo Brown
 
Almagro
 
1 0
1 1
Club Atlético Güemes
 
Defensores de Belgrano
 
0 0
0 0
Defensores Unidos
 
San Telmo
 
1 0
3 2
Estudiantes Caseros
 
Deportivo Madryn
 
0 1
0 3
Quilmes
 
Deportivo Maipú
 
0 2
0 2
Alvarado
 
Nueva Chicago
 
0 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
All Boys
 
0 0
0 0
San Martín San Juan
 
Temperley
 
1 0
3 1
Ferro Carril Oeste
 
Chaco For Ever
 
1 0
2 1
Atlas
 
General Lamadrid
 
0 1
1 1
Deportivo Español
 
Luján
 
1 0
1 0
Puerto Nuevo
 
Central Córdoba
 
1 0
1 1
Yupanqui
 
JJ Urquiza
 
0 1
0 3
Midland
 
Liniers
 
1 0
2 2
Central Ballester
 
Centro Español
 
1 1
1 1
Sportivo Barracas
 
Deportivo Paraguayo
 
0 0
1 0
Arsenal Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 0
0 1
Central Córdoba SdE Res.
 
Banfield Res.
 
1 1
1 1
Colón Res.
 
Platense Res.
 
0 0
1 0
Instituto Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 1
Lanús Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
1 0
3 1
River Plate Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 0
0 1
Gimnasia La Plata
 
Belgrano
 
0 1
0 2
Huracán
 
Argentinos Juniors
 
0 0
0 0
Unión Santa Fe
 
Tigre
 
0 0
0 0
Vélez Sarsfield
 
Barracas Central
 
0 0
0 0
Independiente
 
Racing Club
 
1 1
1 1
Newell's Old Boys
 
River Plate
 
0 0
0 1
Gimnasia Concepción
 
Defensores Belgrano VR
 
2 0
3 1
Huracán Las Heras
 
Argentino Monte Maíz
 
0 1
0 1
Independiente Chivilcoy
 
Def. de Pronunciamiento
 
2 0
4 0
Juventud Unida Univ.
 
Sportivo Peñarol
 
0 0
1 0
Villa Mitre
 
Sol de Mayo
 
0 0
1 0
Atenas
 
Estudiantes de San Luis
 
2 2
3 3
Crucero del Norte
 
9 de Julio Rafaela
 
0 1
2 1
San Martín Mendoza
 
Ciudad de Bolívar
 
1 1
1 1
Gimnasia y Tiro
 
Central Norte
 
0 1
1 1
San Martín Formosa
 
Sarmiento Resistencia
 
0 0
1 0
Douglas Haig
 
Sportivo Belgrano
 
1 0
2 1
Juventud Antoniana
 
Sol de América
 
0 0
0 0
Pyunik II
 
Mika Yerevan
 
0 0
0 1
Ararat
 
Urartu
 
0 0
0 0
Shirak
 
Lernayin Artsakh
 
1 0
1 0
River Plate
 
Estrella
 
   
0 3
Wellington Phoenix
 
Brisbane Roar
 
1 1
2 2
Sydney
 
Perth Glory
 
1 1
4 1
Adelaide United
 
Western United
 
0 1
0 1
Sydney W
 
Western United W
 
0 1
0 1
Mt Gravatt Hawks
 
Virginia United
 
2 1
3 2
Mt Gravatt U23
 
Virginia United U23
 
   
3 2
Belconnen United W
 
Canberra Olympic W
 
1 0
1 0
Canberra United Academy W
 
Canberra W
 
   
0 3
Gungahlin United W
 
Woden Weston W
 
1 0
1 0
Blacktown City
 
APIA Leichhardt Tigers
 
2 1
2 4
Western Sydney W. II
 
Bulls Academy
 
0 0
0 1
Wollongong Wolves
 
Sydney United
 
0 0
0 0
Charlestown City Blues
 
Weston Bears
 
0 1
1 2
Edgeworth Eagles
 
Cooks Hill United
 
3 0
3 2
Sunshine Coast
 
Surfers Paradise Apollo
 
0 1
0 2
Melbourne City II
 
Manningham United Blues
 
1 2
1 4
Balcatta W
 
Fremantle City W
 
0 0
1 1
Subiaco W
 
West NTC W
 
   
3 5
Austria Klagenfurt
 
Sturm Graz
 
0 0
0 2
Salzburg
 
LASK Linz
 
0 0
0 0
Rapid Vienna
 
Austria Wien
 
2 2
3 3
First Vienna
 
Floridsdorfer AC
 
0 1
0 3
Sturm Graz II
 
SV Horn II
 
1 1
2 2
Deutschkreutz
 
Pinkafeld
 
   
1 4
Markt Allhau
 
Klingenbach
 
   
0 0
Rudersdorf
 
Schattendorf
 
1 1
1 1
Austria Klagenfurt II
 
Gmünd
 
   
2 0
Köttmannsdorf
 
Landskron
 
1 0
1 0
Fürstenfeld
 
TuS Heiligenkreuz
 
0 0
1 1
Innsbrucker AC
 
SV Innsbruck
 
3 0
5 0
Kirchbichl
 
Kematen
 
   
1 1
Ebbs
 
Völs
 
   
1 4
Prutz / Serfaus
 
Volders
 
   
2 2
Andelsbuch
 
Hard
 
   
0 0
Nenzing
 
Höchst
 
1 1
2 1
Slovan HAC
 
Mannswörth
 
2 0
5 1
Wolfsberger AC II
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
1 1
Wiener Neustadt
 
Wiener Viktoria
 
1 0
3 2
Wiener SC
 
Mannsdorf
 
1 0
3 1
Telfs
 
Imst
 
0 3
2 4
Rheindorf Altach II
 
Admira Dornbirn
 
0 2
0 5
SVG Reichenau
 
Kufstein
 
0 0
0 3
Keşlə FK
 
Sumqayıt
 
0 0
0 0
Sabah
 
Qarabağ
 
0 0
2 1
Al Hala
 
Sitra
 
1 2
2 3
Al Khalidiyah
 
Al Riffa
 
1 0
3 2
Empire Club
 
Deacons
 
   
4 4
Silver Sands
 
Wotton
 
0 1
2 1
Slutsk Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
1 0
2 1
OH Leuven II
 
Genk II W
 
2 2
3 3
RWDM
 
Waasland-Beveren
 
0 0
1 1
Excelsior Virton
 
Dender
 
0 0
0 1
Sint-Eloois-Winkel
 
Hoogstraten
 
0 1
0 1
Tienen
 
Sporting Charleroi II
 
0 0
1 4
URSL Visé
 
Rupel Boom
 
1 0
4 0
Genk
 
Anderlecht
 
2 1
5 2
Mechelen
 
Gent
 
1 1
1 1
Antwerp
 
Kortrijk
 
0 0
1 0
Union Saint-Gilloise
 
RFC Seraing
 
2 0
2 1
Berg en Dal
 
's Gravenwezel-Schilde
 
   
1 0
Loenhout
 
Berlaar-Heikant
 
   
0 2
Ranst
 
K. Kontich
 
   
0 0
Ternesse
 
Mariekerke
 
   
4 0
Vosselaar
 
Herselt
 
   
4 0
Bodegem Kapelle United
 
Linden
 
   
1 1
BX Brussels
 
Perwez
 
   
2 0
Eendracht Mazenzele
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
2 2
Elewijt
 
Herent
 
   
0 4
Fenixx BeigHum
 
Stade Bierbeek
 
   
2 0
Genappe
 
Sporting Bruxelles
 
   
2 0
Grez-Doiceau
 
Etterbeek
 
   
6 2
Grimbergen
 
Veltem
 
   
2 0
Ixelles
 
Saint-Josse
 
   
3 2
Kosova Schaerbeek
 
AFC Evere
 
   
1 2
Liedekerke
 
Melsbroek
 
   
3 2
NSeth Berchem
 
Tubize II
 
   
3 2
Stockel
 
Saint-Michel
 
   
1 2
Union Lasne-Ohain
 
Stade Everois
 
   
2 2
Wambeek-Ternat
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
3 0
Albert Quevy-Mons II
 
Gilly
 
   
2 2
Hornu
 
Courcelles
 
   
4 3
Montignies
 
Ransart
 
   
2 4
Péruwelz
 
Le Roeulx
 
   
2 2
Soignies Sports
 
Flenu
 
   
1 2
Solre-sur-Sambre
 
Belœil
 
   
1 2
Aubel
 
Ougrée
 
   
1 1
Elsautoise
 
FC Du Geer
 
   
4 1
Etoile de Faimes
 
Malmundaria
 
   
2 3
Hannut
 
Mélen-Micheroux
 
   
4 2
Hombourg
 
UCE Liège
 
   
2 0
Sprimont-Comblain II
 
Beaufays
 
   
0 4
Ster-Francorchamps
 
JS Fizoise
 
   
1 1
Torpedo Hasselt
 
Bregel Sport
 
   
3 0
Zepperen-Brustem
 
Zonhoven United
 
   
2 1
Gouvy
 
Vaux-Noville
 
   
1 1
Beauraing
 
Evelette-Jallet
 
   
0 1
Biesme
 
Nismes
 
   
5 0
Loyers
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
2 0
Meux II
 
Flavion-Morialmé
 
   
3 2
Spy
 
Andennais
 
   
3 1
St-Hadelin-Haversin
 
Grand-Leez
 
   
0 5
Eendracht Zele
 
Berlare
 
   
3 1
Grembergen
 
Haasdonk
 
   
1 1
Sint-Denijs Sport
 
Heikant Zele
 
   
2 0
SK Denderhoutem
 
Munkzwalm
 
   
2 2
Deerlijk Sport
 
Moen
 
   
3 2
Sparta Heestert
 
Racing Waregem
 
   
2 5
Blankenberge
 
Varsenare
 
   
3 0
Acren
 
La Louvière Centre
 
0 0
1 0
Ganshoren
 
Warnant
 
0 1
0 1
Jette
 
Stockay-Warfusée
 
1 1
2 3
Rus Binche
 
Union Saint-Gilloise II
 
   
1 0
Seraing II
 
Hamoir
 
1 1
1 2
Stade Disonais
 
Solières Sport
 
1 1
4 1
Eendracht Aalst
 
Cercle Brugge II
 
0 1
1 2
Merelbeke
 
Gullegem
 
0 1
3 1
Olsa Brakel
 
Harelbeke
 
3 0
6 0
Sparta Petegem
 
Torhout
 
1 0
2 1
Westhoek
 
Zulte Waregem II
 
0 0
1 0
Zelzate
 
Gent-Zeehaven
 
0 0
0 1
Cappellen
 
Turnhout
 
0 0
1 0
Diegem Sport
 
KSC City Pirates
 
1 0
1 1
Spouwen-Mopertingen
 
Tongeren
 
2 0
4 0
BX Brussels W
 
Molenbeek W
 
   
1 3
Braine
 
Ostiches
 
   
0 3
Couvin-Mariembourg
 
Tournai
 
   
0 5
Entité Manageoise
 
Rapid Symphorinois
 
   
0 2
Jeunesse Tamines
 
Jodoigne
 
   
1 2
RAS Monceau
 
Gosselies Sports
 
   
3 0
SG-Tertre-Hautrage
 
Aische
 
   
1 2
Albert Quévy-Mons
 
Schaerbeek-Evere
 
   
3 1
Habay-la-Neuve
 
Aywaille
 
   
0 2
Meix-Devant-Virton
 
Rochefort
 
   
1 3
Anzegem
 
Eppegem
 
   
   
Voorde Appelterre
 
Eendracht Wervik
 
   
3 3
VW Hamme
 
Jong Lede
 
   
2 2
Wolvertem Merchtem
 
Rumbeke
 
   
3 0
Olympia Wijgmaal
 
Witgoor Sport
 
   
1 2
Sporting Kampenhout
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
1 1
Belmopan Bandits
 
Altitude
 
   
0 6
Benque
 
Wagiya
 
   
5 1
Hankook Verdes
 
Progresso
 
   
2 0
Port Layola
 
San Pedro Pirates
 
   
2 2
Ayema
 
Cavaliers
 
0 0
1 0
Damissa
 
ASVO
 
   
2 0
Dragons
 
Buffles
 
   
2 2
Loto Popo
 
Coton Sport Ouidah
 
   
1 2
Tukunnin
 
JAK
 
   
1 1
Wilstermann
 
Independiente Petrolero
 
0 1
0 1
Libertad
 
Real Tomayapo
 
0 0
1 1
Nacional Potosí
 
Universitario de Vinto
 
1 0
2 1
Aurora
 
Santa Cruz
 
0 0
1 1
GOSK Gabela
 
Radnicki Lukavac
 
1 0
1 1
TOSK Tesanj
 
Stupčanica Olovo
 
0 1
2 1
BDF XI
 
Prisons XI
 
0 0
1 0
Holy Ghost
 
Eleven Angels
 
2 0
0 0
Independencia
 
Atlético Acreano
 
1 1
1 3
Galvez
 
Humaitá
 
0 0
1 1
Ceará W
 
Cruzeiro W
 
0 2
0 7
Santos W
 
Kindermann-Avaí W
 
1 0
4 0
Bahia W
 
Real Brasília W
 
1 0
2 1
Flamengo RJ U20
 
Madureira U20
 
1 0
3 1
Fluminense U20
 
Bangu U20
 
0 0
0 2
Botafogo U20
 
Volta Redonda U20
 
1 0
2 0
Guarany de Sobral
 
Floresta
 
0 2
0 3
Icasa
 
Horizonte
 
0 2
1 2
Gaucho
 
União RS
 
0 1
0 1
Guarany de Bagé
 
São Gabriel
 
1 0
1 0
Brasil Farroupilha
 
Monsoon
 
   
0 1
Glória
 
Passo Fundo
 
   
0 0