Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besëlidhja Lezhë
 
Luzi 2008
 
0 0
0 1
Burreli
 
Flamurtari
 
0 0
0 0
Dinamo Tirana
 
Besa Kavajë
 
1 0
1 0
Oriku
 
Turbina Cërrik
 
0 0
0 1
Skënderbeu Korçë
 
Korabi Peshkopi
 
1 0
2 0
Tomori Berat
 
Apolonia Fier
 
0 0
0 0
Tërbuni Pukë
 
Lushnja
 
   
0 3
Bulqiza
 
Sopoti Librazhd
 
0 1
1 2
Murlani
 
Gramshi
 
1 0
1 0
Shënkolli
 
Valbona
 
1 2
1 3
Veleçiku Koplik
 
Iliria Fushë-Krujë
 
3 0
2 0
Vora
 
Naftëtari Kuçovë
 
1 0
1 0
Kinostudio W
 
Teuta W
 
   
5 1
KF Tirana W
 
Partizani Tirana W
 
   
2 0
Apolonia W
 
Laçi W
 
   
6 0
Vllaznia W
 
Skënderbeu W
 
   
9 0
Bylis Ballsh
 
Teuta Durrës
 
1 1
2 2
Erzeni Shijak
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
0 0
Aïn M'lila
 
USM El Harrach
 
0 0
3 1
AS Khroub
 
JSM Skikda
 
1 0
4 0
ASM Oran
 
Temouchent
 
0 0
0 2
CA Batna
 
Teleghma
 
1 0
1 1
E Sour El-Ghozlane
 
RB Ouargla
 
1 3
2 3
Hamra Annaba
 
MC El Eulma
 
1 1
1 2
JS Bordj Ménaïel
 
MO Constantine
 
2 2
4 3
JSM Tiaret
 
Ben Aknoun
 
1 0
1 1
MC Saïda
 
MCB Oued Sly
 
2 1
2 1
Mostaganem
 
Tlemcen
 
1 0
2 0
NA Hussein Dey
 
CR Méchria
 
1 1
2 2
Olympique Médéa
 
Kouba
 
0 0
1 0
RC Relizane
 
GC Mascara
 
0 1
0 1
US Chaouia
 
IB Khémis El Khechna
 
0 0
1 0
US Souf
 
Annaba
 
0 0
2 0
WA Boufarik
 
SKAF Khémis Mélina
 
0 0
1 0
Atlètic Amèrica
 
Ranger's
 
2 0
3 0
Esperança d'Andorra
 
La Massana
 
2 2
1 0
Tryum
 
Pigotts Bullets
 
0 2
0 3
Aston Villa
 
SAP
 
   
3 4
Acassuso
 
Dock Sud
 
1 0
1 1
Argentino Merlo
 
UAI Urquiza
 
0 0
0 1
Sacachispas
 
Comunicaciones
 
1 1
1 2
San Miguel
 
Ituzaingó
 
3 0
3 2
Gimnasia Jujuy
 
Independiente Rivadavia
 
0 2
1 3
Patronato
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 1
1 1
Brown de Adrogué
 
Villa Dálmine
 
2 0
2 0
Deportivo Morón
 
Almirante Brown
 
1 0
2 2
Flandria
 
San Martín Tucumán
 
1 1
2 1
Victoriano Arenas
 
Excursionistas
 
1 1
1 1
Juventud Unida G.
 
Mercedes
 
0 0
2 1
Lugano
 
Deportivo Muñiz
 
0 0
0 0
Belgrano Córdoba Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
0 0
2 0
Rosario Central Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 0
2 2
Defensa y Justicia
 
Instituto
 
0 0
1 0
Boca Juniors
 
Estudiantes
 
0 0
0 1
Sansinena
 
Circulo Deportivo
 
1 0
2 0
Liniers Bahía Blanca
 
Olimpo
 
1 2
2 2
Sportivo Las Parejas
 
El Linqueño
 
0 0
0 1
Deportivo Santamarina
 
Germinal de Rawson
 
1 1
1 1
Lernayin Artsakh II
 
West Armenia
 
   
   
Ararat-Armenia
 
BKMA
 
2 1
2 1
RCA
 
Britannia
 
   
1 0
Nacional
 
Dakota
 
   
2 1
Central Coast Mariners
 
Melbourne City
 
0 0
1 1
Western Sydney Wanderers
 
Melbourne Victory
 
1 0
2 1
Melbourne City W
 
Melbourne Victory W
 
1 0
3 3
Acacia Ridge
 
Centenary Stormers
 
0 0
1 1
Acacia Ridge U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
5 6
Canberra Olympic
 
O'Connor Knights
 
1 0
2 0
Cooma Tigers
 
Woden Weston
 
2 0
7 1
Tuggeranong United
 
Canberra FC
 
1 1
1 6
Monaro Panthers
 
Gungahlin
 
1 2
3 2
NWS Spirit
 
Sydney II
 
1 0
1 0
Sutherland Sharks
 
Manly United
 
0 0
1 0
Marconi Stallions
 
Rockdale City Suns
 
3 0
3 1
Mt Druitt Town
 
St George City FA
 
0 1
0 3
Central Coast II
 
Sydney Olympic
 
2 1
2 2
Adamstown Rosebuds
 
Lambton Jaffas
 
0 0
0 3
Clarence Zebras
 
Launceston United
 
2 1
6 1
Riverside Olympic
 
Devonport City
 
0 1
1 5
Launceston City
 
Kingborough Lions
 
3 1
4 3
Avondale Heights
 
Heidelberg United
 
5 1
8 2
Moreland City
 
Melbourne Knights
 
1 1
1 4
North Geelong Warriors
 
Dandenong Thunder
 
1 2
1 2
South Melbourne
 
Bentleigh Greens
 
1 0
1 0
Armadale
 
Perth RedStar
 
1 3
1 6
Balcatta
 
Bayswater City
 
0 1
0 2
Inglewood United
 
Perth Glory II
 
3 2
4 3
Olympic Kingsway
 
Cockburn City
 
0 1
1 3
Perth
 
Floreat Athena
 
1 0
2 1
Sorrento
 
Stirling Lions
 
1 1
1 2
Avondale Heights U21
 
Heidelberg United U21
 
1 0
1 1
South Melbourne U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 1
1 2
North Geelong U21
 
Dandenong Thunder U21
 
2 0
3 0
Moreland City U21
 
Melbourne Knights U21
 
0 1
1 5
Green Gully U21
 
Hume City U21
 
1 0
1 3
Langwarrin
 
Western United II
 
1 0
1 0
Northcote City
 
Pascoe Vale
 
1 0
2 1
Perth W
 
Murdoch Uni Melville W
 
2 0
6 0
Fremantle City
 
Joondalup United
 
0 0
3 1
Gosnells City
 
Forrestfield United
 
   
2 0
Murdoch Uni Melville
 
Gwelup Croatia SC
 
1 1
1 1
UWA Nedlands
 
Mandurah City
 
0 2
3 2
Dianella White Eagles
 
Western Knights
 
0 2
0 5
Rockingham City
 
Subiaco
 
0 0
1 3
Austria Lustenau
 
Wolfsberger AC
 
1 0
1 3
Hartberg
 
Rheindorf Altach
 
0 2
2 2
Austria Wien II
 
Dornbirn
 
2 2
2 3
Vorarlberg U18
 
Wolfsberger AC U18
 
2 0
5 0
St. Pölten U18
 
Tirol U18
 
0 0
1 1
Austria Klagenfurt U18
 
Burgenland U18
 
1 2
1 2
LASK Juniors OÖ U18
 
Austria Wien U18
 
4 0
5 0
Ried U18
 
Rapid Wien U18
 
0 2
0 3
St. Margarethen
 
Kohfidisch
 
   
0 3
Ferlach
 
Lendorf
 
   
2 2
Stadl-Paura
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
   
Wohnbau Dietach
 
St. Martin i.M.
 
   
2 0
Altenmarkt
 
Thalgau
 
   
0 2
Eugendorf
 
Straßwalchen
 
   
2 3
Siezenheim
 
Bergheim
 
   
3 1
SV Schwarzach
 
Puch
 
   
0 1
Bürmoos
 
Bramberg
 
   
4 1
Münster
 
Wacker Innsbruck
 
   
3 5
Mils
 
St. Johann in Tirol
 
   
4 3
Natters
 
Oberperfuss
 
   
3 2
Union Innsbruck
 
Mayrhofen
 
   
1 8
Bezau
 
Alberschwende
 
   
2 1
Koblach
 
Hörbranz
 
   
0 1
Lochau
 
Fussach
 
   
3 0
Lustenau
 
Austria Lustenau II
 
   
2 1
Ludesch
 
Brederis / Meiningen
 
   
4 1
Stadlau
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
0 1
0 2
Wienerberg
 
Dinamo Helfort
 
1 0
2 3
Simmeringer SC
 
ASV 13
 
   
3 1
Austria XIII
 
Union Mauer
 
   
2 3
Post
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
4 2
Scheiblingkirchen
 
Bruck/Leitha
 
0 0
3 0
Stripfing
 
TWL Elektra
 
2 0
6 0
Anif
 
Golling
 
0 2
0 2
Austria Salzburg
 
Seekirchen
 
2 0
4 2
Wattens II
 
Kitzbühel
 
1 0
4 0
Silz / Mötz
 
Fügen
 
2 2
4 3
Dornbirner SV
 
FC Egg
 
2 1
3 3
Göfis
 
Wolfurt
 
0 0
0 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 0
1 0
Hohenems
 
Bischofshofen
 
2 0
4 1
Kapaz
 
Turan
 
1 0
1 0
Al Budaiya
 
Al-Hidd
 
0 0
0 1
Manama Club
 
Al Shabbab
 
0 0
0 0
Bashundhara Kings
 
Fortis
 
2 0
4 1
Mohammedan Dhaka
 
Bangladesh Police
 
0 1
1 1
Dnepr Mogilev
 
Volna
 
1 0
3 0
Arsenal
 
Orsha
 
2 3
4 3
Baranovichi
 
Shakhtyor Petrikov
 
1 0
2 0
Niva
 
Vitebsk
 
0 1
1 2
Lyakhavitski Volat
 
Nadezhda
 
   
1 5
Port SK
 
Euroexport
 
   
0 5
DYUSSH Stolin
 
Pripyat
 
   
0 5
Kobrin
 
Tsentr Futbola
 
   
0 8
Agro-Pelishche
 
Kommunalnik Beloozersk
 
   
4 0
Drogichin
 
Ivatsevichi
 
   
0 10
Krechet
 
Pruzhany
 
   
4 1
DYuSSh-3 Pinsk
 
Ivanovo
 
   
2 1
Slutsk
 
Dinamo Brest
 
1 0
2 0
Shakhtyor
 
Gomel
 
1 0
1 1
BATE
 
Dinamo Minsk
 
0 0
1 3
Neman Grodno
 
Ynergetyk-BDU
 
0 0
2 0
Naftan Res.
 
Minsk Res.
 
0 0
1 2
Slavia Res.
 
Smorgon Res.
 
0 0
3 0
Isloch Res.
 
Belshina Res.
 
3 1
6 1
Smorgon W
 
Bobruichanka W
 
2 1
3 3
DYuSSh Pinskogo W
 
Minsk FK W
 
0 6
0 15
Dnepr Mogilev W
 
Dinamo-BGU W
 
0 2
0 5
Moldavo W
 
Famkes Merkem W
 
   
2 0
Wuustwezel W
 
Anderlecht II W
 
   
1 1
Chastre W
 
Westerlo W
 
0 2
0 5
Renaissance Mons 44 W
 
Kontich W
 
   
0 1
RFC de Liege W
 
Eva's Tienen W
 
   
3 0
Standard Liège II W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
5 2
Zulte-Waregem II W
 
Gent II W
 
0 0
0 2
Standard Liège II
 
KRC Genk II
 
0 0
0 0
RSC Anderlecht II
 
Lierse Kempenzonen
 
0 2
2 2
Dessel Sport
 
Liège
 
0 1
1 4
Francs Borains
 
Oud-Heverlee Leuven II
 
1 1
2 1
KAA Gent II
 
Ninove
 
1 0
3 1
Heist
 
Patro Eisden
 
0 0
1 1
La Louvière
 
Knokke
 
2 0
2 0
Olympic Charleroi
 
Mandel United
 
0 0
2 0
AS Eupen
 
Zulte-Waregem
 
0 4
1 5
Cercle Brugge
 
Sint-Truiden
 
2 0
3 1
KV Oostende
 
OH Leuven
 
0 2
0 4
Westerlo
 
Club Brugge
 
0 0
0 0
De Kempen
 
KBSK Retie
 
   
2 1
Eendracht Zoersel
 
Antonia
 
   
1 0
Vorselaar
 
Sporting Tisselt
 
   
1 0
Bertem-Leefdaal
 
Huldenberg
 
   
2 5
Molenbaix
 
Luingnois
 
   
2 2
Antoing
 
PAC Buzet
 
   
4 1
FC Eupen
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
6 6
Hechtel
 
Groen Star Beek
 
   
3 4
Herkol
 
KFC Eksel
 
   
4 1
Park Houthalen
 
Achel
 
   
0 1
Helson Helchteren
 
Weerstand Koersel
 
   
0 0
Juve Hasselt
 
Herk
 
   
1 1
Meeuwen
 
Alken
 
   
1 1
Bastogne
 
RESC Houffaloise
 
   
0 1
Jeunesse Freylangeoise
 
Chaumont
 
   
4 0
Messancy
 
La Roche
 
   
2 2
Oppagne-Wéris
 
Ethe Belmont
 
   
1 0
Sartoise
 
Lorraine Arlon
 
   
1 3
RUS Assenois
 
Longlier
 
   
3 3
Chevetogne
 
Arquet
 
   
0 5
Condruzien
 
US Dinantaise
 
   
1 2
Ardennen
 
Svelta Melsele
 
   
4 1
DT Borsbeke
 
Sint-Niklaas
 
   
1 0
Excelsior Mariakerke
 
Kleit Maldegem
 
   
   
Sottegem
 
Beveren
 
   
1 3
Oostnieuwkerke
 
Veurne
 
   
3 0
RC Lauwe
 
Sassport Boezinge
 
   
0 4
Diksmuide
 
Meulebeke
 
   
5 0
Excelsior Zedelgem
 
Lauwe
 
   
0 5
Wevelgem City
 
Jabbeke
 
   
4 2
Tubize
 
Verlaine
 
   
3 0
Union Namur
 
Meux
 
   
1 1
Waremme
 
Rebecq
 
   
0 2
Erpe-Mere United
 
Dikkelvenne
 
   
1 3
Oostkamp
 
RFC Wetteren
 
   
3 1
Oudenaarde
 
Lokeren-Temse
 
   
0 0
Hades
 
Londerzeel
 
   
2 1
Beerschot VA II
 
Bocholt
 
   
0 4
Berchem Sport
 
Mechelen II
 
   
0 3
Lille
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
0 2
Racing Mechelen
 
FC Lebbeke
 
   
3 1
Sporting Hasselt
 
Pepingen-Halle
 
   
1 0
Egem Pittem W
 
Sottegem W
 
   
5 4
Manhay W
 
Mechelen II W
 
   
0 9
Sibret W
 
Alken W
 
   
1 2
Sint-Truiden W
 
Charleroi II W
 
   
1 0
VVC Brasschaat W
 
Havinnes W
 
   
8 0
White Star Woluwe II W
 
Loyers W
 
   
9 3
Bredene W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
0 2
Bosdam Beveren W
 
Svelta Melsele W