Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Simba
 
Orlando Pirates
 
0 0
1 0
Al Masry
 
RSB Berkane
 
1 1
2 1
Al-Ittihad
 
Al Ahli Tripoli
 
0 0
0 0
Pyramids FC
 
TP Mazembe
 
0 0
0 0
Albpetrol Patos
 
Devolli
 
   
1 2
Flamurtari
 
Luftëtari
 
   
4 1
Labëria
 
Përmeti
 
   
4 0
Memaliaj
 
Këlcyra
 
   
1 0
Naftëtari Kuçovë
 
Tepelena
 
   
3 2
Sopoti Librazhd
 
Gramozi Ersekë
 
   
3 0
Laçi
 
Dinamo Tirana
 
1 0
2 1
Partizani Tirana
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
0 0
Teuta Durrës
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
1 1
NC Magra
 
JS Saoura
 
0 0
0 0
RC Relizane
 
JS Kabylie
 
0 2
1 4
ASO Chlef
 
HB Chelghoum Laïd
 
0 0
1 0
MC Alger
 
NA Hussein Dey
 
2 0
2 0
MC Oran
 
USM Alger
 
1 0
2 1
CD Lunda-Sul
 
Desportivo Huíla
 
   
2 1
Cubango
 
Progresso
 
   
2 1
Recreativo da Caála
 
Wiliete
 
   
0 0
1º de Agosto
 
Onze Bravos
 
0 1
0 1
Dock Sud
 
Talleres Remedios
 
0 1
1 3
Ituzaingó
 
Argentino Quilmes
 
1 0
2 1
Deportivo Maipú
 
Chacarita Juniors
 
1 0
1 1
Gimnasia Jujuy
 
Gimnasia Mendoza
 
0 1
0 3
Almagro
 
Atlético Rafaela
 
3 1
3 1
Almirante Brown
 
All Boys
 
1 1
2 2
Atletico Mitre
 
Tristán Suárez
 
1 1
2 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Estudiantes Caseros
 
2 0
2 1
Central Córdoba
 
Berazategui
 
1 1
1 1
El Porvenir
 
San Martín Burzaco
 
0 1
1 1
Excursionistas
 
Luján
 
2 1
2 2
Leandro Nicéforo Alem
 
Real Pilar
 
0 0
1 0
Liniers
 
Deportivo Laferrere
 
0 1
0 1
Sportivo Italiano
 
General Lamadrid
 
1 0
1 2
Midland
 
Puerto Nuevo
 
0 0
0 0
Racing Club
 
Unión Santa Fe
 
1 0
1 0
Defensa y Justicia
 
Atlético Tucumán
 
0 1
1 1
Godoy Cruz
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
0 0
Argentinos Juniors
 
Talleres Córdoba
 
1 1
2 1
Boca Juniors
 
Lanús
 
1 1
1 1
Def. de Pronunciamiento
 
San Martín Formosa
 
0 1
0 1
Liniers Bahía Blanca
 
Sol de Mayo
 
0 1
1 2
Sansinena
 
Sportivo Desamparados
 
0 0
3 0
Boca Unidos
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
0 0
Juventud Unida Univ.
 
Independiente Chivilcoy
 
2 0
2 0
Circulo Deportivo
 
Argentino Monte Maíz
 
2 0
3 0
Gimnasia y Tiro
 
Defensores Belgrano VR
 
0 0
2 0
Huracán Las Heras
 
Deportivo Camioneros
 
0 1
2 1
Sportivo Peñarol
 
Estudiantes de San Luis
 
0 0
1 0
Unión Sunchales
 
Central Norte
 
0 0
0 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Olimpo
 
0 0
0 1
Juventud Antoniana
 
Racing Córdoba
 
0 2
0 4
Sportivo Las Parejas
 
Sarmiento Resistencia
 
0 0
0 1
Atlético Paraná
 
Douglas Haig
 
1 0
1 0
Wellington Phoenix
 
Central Coast Mariners
 
0 1
0 4
Blacktown City
 
Sydney II
 
4 0
4 2
Rockdale City Suns
 
Wollongong Wolves
 
1 1
2 1
Olympic
 
Gold Coast United
 
1 0
2 0
Southside Eagles
 
Redlands United
 
0 0
0 1
Sunshine Coast
 
Brisbane Strikers
 
1 1
2 2
Austria Wien
 
Salzburg
 
0 0
1 2
Sturm Graz
 
Rapid Vienna
 
1 0
2 1
Wolfsberger AC
 
Austria Klagenfurt
 
1 2
1 2
ASK Klagenfurt
 
Feldkirchen
 
1 0
2 0
Admira Villach
 
Wolfsberg
 
   
2 2
Köttmannsdorf
 
St. Jakob Rosental
 
1 0
2 1
Spittal
 
Stadl-Paura
 
1 0
1 1
Mauerwerk
 
Mannsdorf
 
0 0
0 0
Shakhtyor Petrikov
 
Osipovichy
 
1 1
4 2
DYuSSh-3 Pinsk
 
Pripyat
 
   
5 3
Kobrin
 
Drogichin
 
   
2 3
Traktor Minsk
 
Urozhaynaya
 
   
5 0
Uni Minsk
 
BGU Minsk
 
   
4 2
Vitebsk
 
Slavia
 
0 0
0 3
Gomel
 
Dnepr Mogilev
 
1 0
3 1
Dinamo Brest
 
Ynergetyk-BDU
 
0 0
1 2
Dinamo Minsk Res.
 
Belshina Res.
 
0 1
0 1
Torpedo Zhodino Res.
 
Arsenal Res.
 
1 2
1 2
Shakhtyor Res.
 
BATE Res.
 
0 0
0 0
Isloch Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 0
2 0
Bobruichanka W
 
Minsk FK W
 
   
0 13
ABFF U19 W
 
Zorka-BDU W
 
   
1 3
Mandel United
 
Heist
 
   
1 2
Rupel Boom
 
Francs Borains
 
0 0
0 0
Lierse Kempenzonen
 
Excelsior Virton
 
0 1
1 1
Waasland-Beveren
 
Royal Excel Mouscron
 
0 0
2 0
Ranst
 
Wezel
 
   
1 3
Rapid Leest
 
Berg en Dal
 
   
0 5
Retie
 
Eendracht Zoersel
 
   
3 1
Vosselaar
 
Bornem
 
   
4 0
Grimbergen
 
Liedekerke
 
   
1 0
KV Tervuren-Duisburg
 
Borght-Humbeek
 
   
2 3
Melsbroek
 
Bodegem Kapelle United
 
   
2 0
SC Aarschot
 
Linden
 
   
2 1
Veltem
 
Houtem-Oplinter
 
   
2 0
Wambeek
 
Sporting Kampenhout
 
   
1 4
Houdeng
 
Hornu
 
   
0 0
Molenbaix
 
Excelsior Biévène
 
   
3 0
Montignies
 
Solre-sur-Sambre
 
   
4 0
Morlanwelz
 
Antoing
 
   
2 2
RAS Monceau
 
Le Roeulx
 
   
2 0
Soignies Sports
 
Snef-Tyber
 
   
1 1
Torpedo Hasselt
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
4 2
Ardennen
 
Excelsior Mariakerke
 
   
2 1
Dendermonde
 
St-Joris Sleidinge
 
   
0 5
Eendracht Zele
 
Munkzwalm
 
   
1 3
HO Kalken
 
Elene-Grotenberge
 
   
0 1
Lokeren Doorslaar
 
Berlare
 
   
0 0
SK Denderhoutem
 
Eendracht Aalter
 
   
0 0
Wielsbeke
 
Blankenberge
 
   
1 3
Cappellen
 
Berchem Sport
 
0 0
2 1
Eendracht Aalst
 
Diegem Sport
 
3 0
4 0
KSC City Pirates
 
Spouwen-Mopertingen
 
1 1
4 2
Londerzeel
 
Hoogstraten
 
1 2
1 3
Olympia Wijgmaal
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
0 0
1 0
OH Leuven W
 
Club Brugge W
 
3 0
5 0
Anzegem
 
Voorde Appelterre
 
   
3 1
Eppegem
 
Erpe-Mere United
 
   
2 0
Rhodienne-De Hoek
 
Tempo Overijse
 
   
0 4
Beringen
 
Racing Mechelen
 
   
2 2
Esperanza Pelt
 
Berlaar-Heikant
 
   
7 0
Turnhout
 
Betekom
 
   
3 1
ASPAC
 
Avrankou Omnisport
 
   
2 0
Béké Bembèrèkè
 
Coton Sport Ouidah
 
   
1 1
Buffles
 
AS Cotonou
 
   
1 0
Dynamique Djougou
 
Energie
 
   
0 1
Espoir Savalou
 
ASVO
 
   
0 2
Eternel
 
Panthères
 
   
1 1
Hodio
 
Dynamo Unacob
 
   
2 1
JAC
 
Police Benin
 
   
3 0
Requins
 
Dragons
 
   
0 3
Atlético Palmaflor
 
Nacional Potosí
 
1 0
1 0
Guabirá
 
Aurora
 
2 1
3 2
Oriente Petrolero
 
The Strongest
 
1 1
1 1
Krupa na Vrbasu
 
Sloboda Novi Grad
 
1 0
1 0
Corinthians W
 
Real Brasília W
 
0 0
3 0
São Paulo W
 
Kindermann-Avaí W
 
1 0
1 0
Portuguesa RJ U20
 
Volta Redonda U20
 
0 2
1 2
Gaucho
 
Brasil Farroupilha
 
2 0
2 0
Esportivo
 
Glória
 
0 0
1 3
Inter Santa Maria
 
Pelotas
 
   
1 1
Santa Cruz RS
 
São Gabriel
 
0 0
1 0
Apucarana
 
PSTC
 
1 0
2 0
Laranja Mecânica
 
Prudentópolis
 
2 0
2 1
Verê
 
Andraus Brasil
 
0 0
0 1
Portuguesa
 
São Bento
 
1 0
2 0
Votuporanguense
 
USAC
 
0 0
1 0
Cuiabá
 
Fluminense
 
0 0
0 1
Santos
 
Coritiba
 
2 1
2 1
Flamengo
 
São Paulo
 
1 1
3 1
Athletico PR
 
Atlético Mineiro
 
0 0
0 1
Bragantino
 
Atlético GO
 
3 0
4 0
Internacional
 
Fortaleza
 
1 1
2 1
Ceará
 
Botafogo
 
1 1
1 3
Vitória
 
Floresta
 
0 1
0 1
Botafogo SP
 
Botafogo PB
 
2 0
2 1
Aparecidense
 
Mirassol
 
0 1
0 1
Campinense
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
2 0
Paysandu
 
FC Atlético Cearense
 
2 0
5 0
Aimoré
 
Marcílio Dias
 
1 1
3 2
Castanhal
 
Moto Club MA
 
2 0
3 0
Ceilândia
 
Costa Rica - MS
 
0 0
1 0
Nova Iguaçu
 
Cianorte
 
0 2
1 3
Nova Venécia
 
Bahia de Feira
 
0 0
0 0
Perolas Negras
 
Santo André
 
1 0
1 2
São Paulo Crystal
 
Afogados
 
1 0
1 0
Iporá
 
Operário Ltda
 
0 0
0 1
Juventude MA
 
Fluminense PI
 
1 2
2 4
4 de Julho
 
Pacajus
 
1 1
1 1
Acao Cuiaba
 
Grêmio Anápolis
 
1 1
1 3
América RN
 
Sousa
 
1 0
2 1
Anápolis
 
Brasiliense
 
0 1
0 2
ASA
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
1 0
Caldense
 
Inter de Limeira
 
0 0
0 0
Cascavel
 
Prospera Criciuma
 
1 0
1 0
Icasa
 
Globo
 
0 0
1 0
Jacuipense
 
Sergipe
 
1 1
1 1
Juazeirense
 
CSE
 
1 1
1 1
Juventus SC
 
São Luiz
 
1 0
1 1
Lagarto
 
Santa Cruz
 
0 0
0 0
Oeste
 
Paraná
 
0 0
0 0
Retrô
 
Crato
 
0 0
2 0
São Bernardo
 
Portuguesa RJ
 
0 0
0 0
São Raimundo AM
 
São Raimundo RR
 
0 0
2 1
Tocantinópolis
 
Tuna Luso
 
0 0
3 1
Ferroviária
 
URT
 
2 0
8 0
Pouso Alegre
 
Real Noroeste
 
1 0
2 1
Humaitá
 
Amazonas
 
0 0
0 1
Operário MS
 
Dourados Atlético
 
0 0
1 0
Naviraiense
 
Aquidauanense
 
   
2 0
Chernolomets
 
Volov Shumen
 
   
3 1
Ustrem Donchevo
 
Chernomorets Balchik
 
   
1 4
Sayana Haskovo
 
Levski Karlovo
 
   
2 0
CSKA Sofia
 
Levski Sofia
 
0 0
0 0
Ludogorets
 
Slavia Sofia
 
3 0
4 1
Botev Plovdiv II
 
Montana
 
0 0
1 1
Bujumbura City
 
Athlético Olympic
 
   
2 1
Bumamuru
 
Royal de Muramvya
 
0 1
2 1
Le Messager Ngozi
 
Aigle Noir
 
   
1 0
Les Crocos
 
Top Junior
 
   
0 1
Olympic Star
 
Musongati
 
   
1 0
Pacific
 
Valour
 
2 1
3 2
Deportes Iquique
 
Cobreloa
 
2 0
2 0
Curicó Unido
 
Antofagasta
 
1 0
2 0
Huachipato
 
Universidad Católica
 
0 0
1 0
Colo-Colo
 
Cobresal
 
2 1
2 1
San Marcos
 
Lautaro de Buin
 
1 0
3 0
Deportes Valdivia
 
Trasandino
 
0 0
0 0
Real San Joaquín
 
San Antonio Unido
 
1 1
2 2
General Velásquez
 
Independiente
 
3 1
3 2
Iberia
 
Concepcion
 
0 1
1 1
Fu Jen University
 
Ming Chuan University
 
0 0
4 2
Taipower
 
AC Taipei
 
3 0
4 1
Taichung Futuro
 
Tatung
 
1 0
1 1
Junior FC
 
Atlético Bucaramanga
 
1 0
2 0
Rionegro Águilas
 
Atlético Nacional
 
0 0
1 0
Deportivo Pereira
 
Millonarios
 
0 0
1 0
América de Cali
 
Deportivo Cali
 
0 0
1 1
Atlético Huila
 
Boca Juniors de Cali
 
2 0
2 0
CARA Brazzaville
 
Nico-Nicoye
 
   
0 0
V.Club Mokanda
 
JS Talangaï
 
   
0 0
Patronage Sainte-Anne
 
Otôho d'Oyo
 
   
0 2
CS Uruguay de Coronado
 
Puntarenas
 
0 2
1 3
Juventud Escazuceña
 
Santa Ana
 
0 1
0 4
Guadalupe
 
Sporting San José
 
0 1
4 2
Cartaginés
 
Deportivo Saprissa
 
0 0
3 1
Herediano
 
Santos de Guápiles
 
1 0
3 0
Omonia Nicosia
 
Ethnikos Achna
 
0 0
1 0
Aris
 
APOEL
 
0 1
1 2
ASIL Lysi
 
Ahironas
 
0 0
0 1
Ayia Napa
 
Xylotympou
 
1 0
2 2
Enosis
 
Anagennisi Deryneia
 
1 1
2 1
Ermis
 
Alki Oroklini
 
2 0
4 0
Karmiotissa
 
Othellos
 
1 0
1 0
Nea Salamis
 
Omonia Aradippou
 
0 0
2 0
Olympiada Lympion
 
Akritas
 
1 0
1 1
Onisilos
 
Omonia 29is Maiou
 
1 0
2 1
Viktoria Žižkov
 
Třinec
 
1 1
2 2
Sparta Praha II
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
1 0
Táborsko
 
Vysočina Jihlava