Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Hilal Omdurman
 
Mamelodi Sundowns
 
0 2
2 4
Petro de Luanda
 
Zamalek
 
0 0
0 0
Galaxy
 
ES Tunis
 
0 2
0 3
CR Belouizdad
 
Etoile du Sahel
 
2 0
2 0
Sagrada Esperança
 
Wydad Casablanca
 
1 0
1 2
Burreli
 
Korabi Peshkopi
 
0 0
0 0
Erzeni Shijak
 
Tomori Berat
 
1 1
2 1
Lushnja
 
Pogradeci
 
0 0
1 1
Maliqi
 
Besa Kavajë
 
1 1
3 2
Shkumbini Peqin
 
Besëlidhja Lezhë
 
2 1
2 5
Tërbuni Pukë
 
Butrinti Sarandë
 
1 0
1 0
Vora
 
Turbina Cërrik
 
0 0
0 2
Iliria Fushë-Krujë
 
Veleçiku Koplik
 
   
0 2
Murlani
 
Luzi 2008
 
   
0 1
Juban Danja W
 
Lushnja W
 
   
8 0
Skënderbeu W
 
Teuta W
 
   
1 4
Tirana AS W
 
Kinostudio W
 
   
0 4
Egnatia Rrogozhinë
 
Vllaznia Shkodër
 
1 0
3 0
Kastrioti Krujë
 
Partizani Tirana
 
0 0
1 0
Tirana
 
Dinamo Tirana
 
0 0
1 0
MC Alger U21
 
CS Constantine U21
 
0 1
2 2
ASO Chlef
 
RC Arbaâ
 
1 0
2 0
MC Alger
 
CS Constantine
 
0 0
0 0
NC Magra
 
Olympique Médéa
 
0 0
2 0
Tlemcen
 
Paradou AC
 
0 2
1 3
Annaba
 
MO Béjaïa
 
0 0
1 1
ASM Oran
 
El Bayadh
 
0 0
0 3
CA Bordj Bou Arreridj
 
Hamra Annaba
 
0 0
1 0
GC Mascara
 
MCB Oued Sly
 
0 0
1 0
JS Bordj Ménaïel
 
Aïn M'lila
 
   
3 0
JSM Béjaïa
 
RB Ouargla
 
0 0
4 1
JSM Skikda
 
MC El Eulma
 
   
0 1
MO Constantine
 
Lakhdaria
 
0 0
1 0
SKAF Khémis Mélina
 
Ben Aknoun
 
   
1 0
Teleghma
 
CA Batna
 
1 1
1 1
Temouchent
 
Kouba
 
1 0
2 1
US Chaouia
 
USM Khenchela
 
0 0
1 2
USM Bel Abbès
 
MC Saïda
 
   
1 1
USM El Harrach
 
SC Aïn Defla
 
1 0
2 0
USMM Hadjout
 
CRB Ain Ouessara
 
1 1
1 3
WA Boufarik
 
JSM Tiaret
 
   
1 0
Penya Encarnada
 
Atlètic Club II
 
   
12 0
UE Santa Coloma II
 
Extremenya
 
   
2 2
Onze Bravos
 
Interclube
 
   
0 0
Sporting de Cabinda
 
Académica do Lobito
 
   
1 1
Kabuscorp
 
Recreativo da Caála
 
0 0
0 0
Cañuelas
 
Acassuso
 
0 0
1 1
Deportivo Armenio
 
UAI Urquiza
 
2 0
3 0
Instituto
 
Quilmes
 
0 0
0 0
Defensores de Belgrano
 
Alvarado
 
1 1
2 1
Chacarita Juniors
 
Deportivo Madryn
 
0 0
0 2
Estudiantes Caseros
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
1 0
Guillermo Brown
 
Deportivo Morón
 
0 0
0 0
Gimnasia Mendoza
 
Club Atlético Güemes
 
1 0
1 1
San Martín Tucumán
 
Almagro
 
1 0
2 0
Chaco For Ever
 
Belgrano
 
2 0
3 1
Atletico Mitre
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
1 1
Deportivo Santamarina
 
Flandria
 
1 0
1 1
Central Córdoba
 
Luján
 
1 0
3 1
Sportivo Italiano
 
Deportivo Laferrere
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
General Lamadrid
 
2 1
2 1
Barracas Central
 
Sarmiento
 
0 0
2 1
Lanús
 
Banfield
 
0 0
0 1
San Lorenzo
 
Huracán
 
0 0
0 0
Colón
 
Unión Santa Fe
 
0 0
0 0
Independiente
 
Racing Club
 
0 1
1 2
Noravank
 
Noah
 
2 1
3 1
Ararat
 
Alashkert
 
0 0
0 1
Central Coast Mariners
 
Macarthur
 
1 1
4 2
Melbourne City
 
Melbourne Victory
 
1 1
1 1
Sydney
 
Western United
 
1 0
3 0
Perth Glory
 
Brisbane Roar
 
0 1
1 4
Newmarket
 
Mt Gravatt Hawks
 
   
2 2
Western Spirit
 
The Lakes
 
   
0 2
Newmarket Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
   
3 0
Western Spirit Res.
 
The Lakes Res.
 
   
2 4
Sutherland Sharks
 
Manly United
 
1 0
2 0
Cooks Hill United
 
Weston Bears
 
0 2
0 5
Adamstown Rosebuds
 
Valentine
 
1 3
1 4
Hamilton Olympic
 
Charlestown City Blues
 
1 1
1 3
Edgeworth Eagles
 
Maitland
 
0 0
0 2
Kurri Kurri
 
Lake Macquarie Junior
 
   
1 2
Cardiff City
 
Morisset United
 
   
3 0
Newcastle University
 
Kahibah Rams
 
   
1 0
Barnsley United
 
Westlakes Wildcats
 
   
1 2
Nelson Bay
 
North United Wolves
 
   
4 1
Swansea
 
Kotara South
 
   
4 3
Eastern Suburbs Brisbane
 
Capalaba
 
1 0
3 2
Olympic
 
Brisbane City
 
1 0
1 0
Queensland Lions
 
Gold Coast Knights
 
2 1
3 6
Kingborough Lions
 
Devonport City
 
0 2
0 4
Glenorchy Knights
 
Riverside Olympic
 
2 0
5 0
Launceston City
 
Clarence Zebras
 
2 1
4 3
Avondale Heights
 
Green Gully
 
1 0
1 0
Port Melbourne
 
Dandenong Thunder
 
1 0
1 0
Altona Magic
 
Oakleigh Cannons
 
0 3
0 3
Armadale
 
Stirling Lions
 
1 1
1 2
Balcatta
 
Inglewood United
 
0 1
0 3
Perth RedStar
 
Gwelup Croatia SC
 
1 0
2 1
Caboolture
 
Southside Eagles
 
0 0
2 1
SWQ Thunder
 
Western Pride
 
2 1
3 2
Magpies Crusaders
 
Sunshine Coast
 
2 1
3 1
Avondale Heights U21
 
Green Gully U21
 
   
3 0
South Melbourne U21
 
Hume City U21
 
1 2
2 3
Dandenong City U21
 
Eastern Lions U21
 
1 2
2 5
Melbourne Knights U21
 
Heidelberg United U21
 
1 1
2 3
Altona Magic U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
1 0
2 0
Port Melbourne U21
 
Dandenong Thunder U21
 
1 1
1 2
Brunswick City
 
Kingston City
 
1 2
4 4
Goulburn Valley Suns
 
Manningham United Blues
 
0 0
0 0
Moreland City
 
Bulleen Lions
 
0 1
1 1
Northcote City
 
North Geelong Warriors
 
0 0
2 0
Langwarrin
 
Werribee City
 
0 0
0 1
Balga
 
Riverside Christian
 
   
8 3
Mandurah City
 
Yanchep United
 
   
13 0
Murdoch Uni Melville
 
Kwinana United
 
   
3 0
Olympic Kingsway
 
Gosnells City
 
   
0 1
Quinns
 
Canning City
 
   
4 1
Shamrock Rovers Perth
 
Wanneroo City
 
   
2 0
South West Phoenix
 
Margaret River
 
   
4 2
Swan United
 
Albany Caledonia
 
   
7 0
Western Knights
 
Fremantle City
 
0 0
1 0
Morley Windmills
 
Joondalup United
 
   
2 2
Rockingham City
 
Subiaco
 
   
5 1
Curtin University
 
Greyhounds
 
   
3 1
Ried
 
Rheindorf Altach
 
1 0
1 2
Wattens
 
Admira
 
0 0
0 0
Blau-Weiß Linz
 
Juniors OÖ
 
1 0
2 0
Kapfenberger SV
 
Dornbirn
 
1 0
2 0
Vorarlberg U18
 
Admira U18
 
   
2 0
Wolfsberger AC U18
 
Tirol U18
 
   
0 4
Ried U18
 
Rapid Wien U18
 
   
4 2
Bad Sauerbrunn
 
Oberpetersdorf
 
   
1 2
Güssing
 
Horitschon
 
1 0
1 1
Ritzing
 
Siegendorf
 
   
0 3
Klingenbach
 
Pinkafeld
 
   
1 0
Kohfidisch
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
2 2
Klagenfurter AC 1909
 
Gmünd
 
   
1 1
Maria Saal
 
Lendorf
 
   
2 0
Bleiburg
 
Ferlach
 
   
2 1
St. Andrä
 
Völkermarkt
 
   
2 1
Friedburg / Pöndorf
 
St. Martin i.M.
 
   
1 3
Oedt
 
Union St. Florian
 
   
3 2
St. Valentin
 
Bad Schallerbach
 
   
3 1
Bergheim
 
Bramberg
 
0 5
1 6
Bürmoos
 
UFC Hallein
 
   
2 2
Adnet
 
Neumarkt
 
   
3 1
Puch
 
Golling
 
   
0 3
Siezenheim
 
Thalgau
 
   
3 1
Straßwalchen
 
Hallwang
 
   
2 1
Völs
 
Natters
 
   
1 0
Union Innsbruck
 
Innsbrucker AC
 
   
0 3
Kematen
 
St. Johann in Tirol
 
   
0 0
Kundl
 
Volders
 
   
1 0
Mils
 
Ebbs
 
   
1 1
Bezau
 
Höchst
 
   
1 4
Blau-Weiß Feldkirch
 
Lochau
 
   
1 1
Fussach
 
Hard
 
   
1 1
Ludesch
 
Lustenau
 
   
1 2
Meiningen
 
Hörbranz
 
   
1 0
Rheindorf Altach II
 
Göfis
 
   
4 0
Schruns
 
Alberschwende
 
   
1 2
Austria XIII
 
Slovan HAC
 
   
3 0
Donaufeld
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
2 0
Favoritner AC
 
Wienerberg
 
   
4 2
Union Mauer
 
Post
 
   
0 0
Gurten
 
Spittal
 
1 0
1 0
St. Anna
 
Wolfsberger AC II
 
0 0
3 0
Stripfing
 
Wiener Neustadt
 
1 0
2 0
Salzburger AK
 
Kuchl
 
1 0
1 1
Grödig
 
Seekirchen
 
0 2
1 3
Schwaz
 
SV Innsbruck
 
1 0
2 0
Kufstein
 
Wacker Innsbruck II
 
2 2
4 2
Austria Lustenau II
 
FC Egg
 
0 0
1 2
Admira Dornbirn
 
Rotenberg
 
0 0
0 0
Lauterach
 
Wolfurt
 
1 0
5 0
Sabah
 
Sebail
 
0 0
1 0
Zira
 
Qarabağ
 
0 1
0 3
Ynergetyk-BDU
 
Vitebsk
 
0 0
3 1
Neman Grodno
 
Torpedo BelAZ
 
1 0
2 0
Dinamo Brest
 
Shakhtyor
 
0 0
1 1
Isloch
 
Slutsk
 
0 1
1 2
Minsk Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
0 0
Vitebsk W
 
Dinamo-BGU W
 
   
0 8
RFC de Liege W
 
Genk II W
 
   
2 1
Wuustwezel W
 
Gent II W
 
   
0 4
Kontich W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
5 0
Famkes Merkem W
 
Eva's Tienen W
 
   
0 1
Renaissance Mons 44 W
 
Mechelen W
 
   
1 2
Moldavo W
 
OH Leuven II
 
   
4 3
Thes Sport
 
Knokke
 
   
0 0
Dender
 
Olympic Charleroi
 
   
3 1
Heist
 
La Louvière Centre
 
   
3 1
Waasland-Beveren
 
Lommel United
 
1 0
1 1
AS Eupen
 
Mechelen
 
1 1
1 1
RFC Seraing
 
OH Leuven
 
0 0
1 1
Sporting Charleroi
 
Cercle Brugge
 
4 0
5 0
Antwerp
 
Zulte-Waregem
 
0 0
1 0
Wezel
 
Eendracht Zoersel
 
   
5 0
Antonia
 
Retie
 
   
2 0
Oppuurs
 
Vosselaar
 
   
2 1
Ternesse
 
Vorselaar
 
   
5 1
Geel
 
Berg en Dal
 
   
3 1
Kalmthout
 
K. Kontich
 
   
3 3
Houtem-Oplinter
 
Huldenberg
 
   
1 1
Linden
 
Bertem-Leefdaal
 
   
2 3
Achel
 
Zepperen-Brustem
 
   
3 0
KFC Eksel
 
Verbroedering Maasmechelen
 
   
2 2
Aubange
 
Bastogne
 
   
3 2
Jeunesse Freylangeoise
 
La Roche
 
   
1 0
Longlier
 
RAC Saint-Mard
 
   
4 0
Sartoise
 
Lorraine Arlon
 
   
2 2
Ciney
 
Andennais
 
   
3 1
Berlare
 
Grembergen
 
   
1 1
Eendracht Aalter
 
Ardennen
 
   
2 2
Excelsior Mariakerke
 
Lokeren Doorslaar
 
   
3 0
Eendracht Wervik
 
RC Lauwe
 
   
1 2
Sassport Boezinge
 
SC Zonnebeke
 
   
1 0
Roeselare Daisel
 
Meulebeke
 
   
3 0
Rumbeke
 
Racing Waregem
 
   
2 4
La Louvière
 
Tubize
 
0 0
1 3
Meux
 
Acren
 
   
6 1
Rebecq
 
US Givry
 
   
4 1
Harelbeke
 
Ronse
 
   
5 0
Dikkelvenne
 
Zelzate
 
   
1 1
Ninove
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
1 1
Lokeren-Temse
 
Westhoek
 
   
2 1
Londerzeel
 
KSC City Pirates
 
   
0 2
Hoogstraten
 
Heur Tongeren
 
   
2 1
Lyra-Lierse Berlaar
 
Hades
 
1 0
1 2
Sporting Hasselt
 
Houtvenne
 
   
2 1
Aywaille W
 
Irlande-Auderghem W
 
   
1 2
Zulte-Waregem II W
 
Club Brugge II W
 
   
2 3
Chastre II W
 
VVC Brasschaat W
 
   
3 3
Bredene W
 
Egem Pittem W
 
   
1 0
Havinnes W
 
Sottegem W
 
   
0 0
Heist W
 
Vosselaar W
 
   
0 9
White Star Woluwe II W
 
Sibret W
 
   
0 0
Olsa Brakel W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
1 3
Olympic Charleroi W
 
Loyers W
 
   
2 7
Alken W
 
Mechelen II W
 
   
6 2
Svelta Melsele W
 
Bosdam Beveren W
 
   
2 3
Standard Liège III W
 
Westerlo W
 
<