Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Eritrea
 
Botswana
 
   
   
Al Masry
 
Cotonsport
 
1 0
2 0
Zanaco
 
CS Sfaxien
 
1 0
1 0
Al-Ittihad
 
Royal Leopards
 
1 0
3 2
ASEC Mimosas
 
Simba
 
2 0
3 0
Otôho d'Oyo
 
TP Mazembe
 
0 1
2 2
USGN
 
RSB Berkane
 
1 1
2 2
Al Ahli Tripoli
 
Pyramids FC
 
0 0
1 0
JS Saoura
 
Orlando Pirates
 
0 0
0 2
Apolonia Fier
 
Bylis Ballsh
 
2 0
3 0
Ada Velipojë
 
Gramshi
 
   
4 1
Albpetrol Patos
 
Naftëtari Kuçovë
 
   
0 2
Devolli
 
Memaliaj
 
   
6 0
Internacional Tirana
 
Oriku
 
   
1 4
Këlcyra
 
Flamurtari
 
   
0 1
Luftëtari
 
Labëria
 
   
0 2
Përmeti
 
Gramozi Ersekë
 
   
1 0
Shënkolli
 
Bulqiza
 
   
2 3
Tepelena
 
Sopoti Librazhd
 
   
2 1
Laçi
 
Teuta Durrës
 
0 0
0 1
Skënderbeu Korçë
 
Kukësi
 
0 1
1 1
FC Santa Coloma II
 
Engordany II
 
   
3 1
UE Sant Julia II
 
La Massana
 
   
2 1
Encamp
 
Jenlai
 
   
   
Atlètic Amèrica
 
Encamp
 
   
0 2
Inter Club d'Escaldes
 
FC Santa Coloma
 
0 1
1 2
Atlètic Club d'Escaldes
 
Carroi
 
0 0
2 1
UE Santa Coloma
 
Engordany
 
0 0
1 0
Ordino
 
Sant Julià
 
0 0
1 2
Desportivo Huíla
 
Cubango
 
   
2 0
Progresso
 
Sporting de Benguela
 
   
2 2
Ituzaingó
 
Talleres Remedios
 
1 0
1 0
JJ Urquiza
 
Argentino Quilmes
 
0 0
0 0
San Miguel
 
Villa San Carlos
 
1 0
2 1
El Porvenir
 
Argentino Merlo
 
1 1
1 2
Leandro Nicéforo Alem
 
Puerto Nuevo
 
1 1
1 1
Liniers
 
Atlas
 
0 0
2 1
Midland
 
Claypole
 
0 0
2 0
San Martín Burzaco
 
Berazategui
 
0 0
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 2
3 3
Rosario Central
 
Newell's Old Boys
 
0 0
0 1
Gimnasia La Plata
 
Estudiantes
 
0 1
1 1
River Plate
 
Boca Juniors
 
0 0
0 1
Van
 
Ararat-Armenia
 
0 1
2 1
Urartu
 
Pyunik
 
0 0
0 1
RCA
 
Nacional
 
2 1
2 2
Western Sydney Wanderers
 
Adelaide United
 
0 0
0 0
Acacia Ridge
 
Toowong
 
   
1 3
Univ. Queensland
 
Bayside United
 
   
1 3
St George Willawong
 
Centenary Stormers
 
   
1 1
Acacia Ridge Res.
 
Toowong Res.
 
   
1 6
Univ. Queensland Res.
 
Bayside United Res.
 
   
2 1
St. George Willawong Res
 
Centenary Stormers II
 
   
4 0
Sydney United
 
Mt Druitt Town
 
1 1
2 2
Rockdale City Suns
 
APIA Leichhardt Tigers
 
1 0
2 1
Sydney Olympic
 
North Shore Mariners
 
1 0
2 0
Lambton Jaffas
 
Broadmeadow Magic
 
0 0
2 1
Newcastle Croatia
 
Warners Bay
 
   
0 1
Minmi Wanderers
 
Mayfield United Senior
 
   
1 1
Brisbane Roar II
 
Logan Lightning
 
1 0
2 2
Gold Coast United
 
Moreton Bay United
 
1 0
1 1
SC Wanderers
 
Peninsula Power
 
0 0
2 0
Ipswich Knights
 
Mitchelton
 
0 1
2 1
Redlands United
 
Rochedale Rovers
 
0 0
1 2
Melbourne City W
 
Melbourne Victory W
 
0 2
1 3
North Beach
 
South Perth United
 
   
1 2
Ballajura
 
Maddington White City
 
   
4 4
Busselton City
 
Joondalup City
 
   
2 3
Chipolopolo
 
Perth AFC
 
   
2 4
Hamersley Rovers
 
Kingsley
 
   
0 3
Forrestfield United
 
Dianella White Eagles
 
   
2 2
Hartberg
 
LASK Linz
 
0 0
0 0
Sturm Graz
 
Austria Klagenfurt
 
2 1
3 1
Wolfsberger AC
 
Salzburg
 
0 3
1 4
Rapid Vienna
 
Austria Wien
 
1 1
1 1
Floridsdorfer AC
 
Liefering
 
2 1
2 1
Admira Villach
 
St. Michael Bleiburg
 
   
1 1
ASK Klagenfurt
 
St. Jakob Rosental
 
0 1
0 2
Köttmannsdorf
 
Kraig
 
0 0
0 0
Prutz / Serfaus
 
Münster
 
   
2 0
Andelsbuch
 
Nenzing
 
   
1 0
Vorwärts Brigittenau
 
Schwechat
 
0 1
1 1
Sturm Graz II
 
Union Vöcklamarkt
 
1 0
2 0
SVG Reichenau
 
Wörgl
 
1 0
1 0
Hall
 
Kitzbühel
 
1 0
1 0
Telfs
 
Imst
 
0 0
0 2
Dornbirner SV
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 0
1 1
Röthis
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 0
0 0
Arsenal
 
Gomel
 
0 1
1 2
Belshina
 
Dnepr Mogilev
 
0 0
0 0
Slavia
 
BATE
 
0 1
0 3
Dinamo Brest Res.
 
Shakhtyor Res.
 
1 2
1 3
Isloch Res.
 
Slutsk Res.
 
1 2
4 2
Neman Grodno Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 0
1 0
Energetyk-BGU Res.
 
Vitebsk Res.
 
1 1
4 2
Minsk FK W
 
Dinamo Brest W
 
   
13 0
ABFF U19 W
 
Bobruichanka W
 
   
4 1
Francs Borains
 
Sint-Eloois-Winkel
 
0 1
1 2
Liège
 
Dessel Sport
 
0 0
0 0
Tienen
 
Rupel Boom
 
0 0
1 0
URSL Visé
 
Patro Eisden
 
0 0
0 0
RWDM
 
Excelsior Virton
 
1 0
3 0
Westerlo
 
Lierse Kempenzonen
 
2 0
2 0
Club Brugge
 
Genk
 
1 1
3 1
Kortrijk
 
Standard Liège
 
0 0
0 1
Gent
 
Anderlecht
 
0 0
1 0
Sint-Truiden
 
Beerschot-Wilrijk
 
2 1
3 2
Bevel FC
 
Bornem
 
   
3 0
Ranst
 
Rapid Leest
 
   
4 0
KV Tervuren-Duisburg
 
Stade Bierbeek
 
   
1 1
Grez-Doiceau
 
Football Club Schaerbeek
 
   
4 1
Bodegem Kapelle United
 
Wambeek
 
   
0 0
Borght-Humbeek
 
Liedekerke
 
   
2 0
Genappe
 
Union Lasne-Ohain
 
   
4 2
Kosova Schaerbeek
 
Saint-Josse
 
   
2 2
Léopold
 
Sporting Bruxelles
 
   
0 3
Melsbroek
 
Grimbergen
 
   
2 0
Nivellois
 
Ixelles
 
   
0 5
SC Aarschot
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
1 1
Sporting Kampenhout
 
Veltem
 
   
1 0
Sportive Brainoise
 
NSeth Berchem
 
   
2 3
Stade Everois
 
BX Brussels
 
   
0 1
Tubize II
 
Etterbeek
 
   
4 3
Belœil
 
Snef-Tyber
 
   
5 1
Le Roeulx
 
Solre-sur-Sambre
 
   
2 3
Montignies
 
Hornu
 
   
1 2
Morlanwelz
 
Houdeng
 
   
0 1
Ransart
 
Antoing
 
   
1 0
RAS Monceau
 
Excelsior Biévène
 
   
7 0
Soignies Sports
 
Péruwelz
 
   
2 3
Aubel
 
Etoile de Faimes
 
   
2 2
Elsautoise
 
JS Fizoise
 
   
4 1
FC Du Geer
 
Beaufays
 
   
1 1
Malmundaria
 
La Calamine
 
   
3 1
Pontisse Cite
 
Mélen-Micheroux
 
   
0 5
Sprimont-Comblain II
 
Rechain
 
   
3 0
Ster-Francorchamps
 
UCE Liège
 
   
0 5
Weywertz
 
Jehaytois
 
   
4 1
Herk
 
Zonhoven United
 
   
1 4
Bregel Sport
 
Alken
 
   
2 2
Helson Helchteren
 
Herderen-Millen
 
   
3 0
Schoonbeek-Beverst
 
Herkol
 
   
5 2
Torpedo Hasselt
 
Groen Star Beek
 
   
2 1
Ethe Belmont
 
Libramont
 
   
2 2
Vaux-Noville
 
Meix-Devant-Virton
 
   
1 0
Beauraing
 
Nismes
 
   
3 0
Chevetogne
 
Spy
 
   
0 3
ES de la Molignée
 
Grand-Leez
 
   
0 2
Fernelmont-Hemptinne
 
Biesme
 
   
4 2
Flavion-Morialmé
 
US Dinantaise
 
   
1 0
Loyers
 
Condruzien
 
   
1 1
Malonne
 
Meux II
 
   
0 3
Dendermonde
 
Drongen
 
   
0 1
Elene-Grotenberge
 
Munkzwalm
 
   
3 3
SK Denderhoutem
 
Eendracht Zele
 
   
0 1
St-Joris Sleidinge
 
Latem
 
   
2 4
Lauwe
 
Sparta Heestert
 
   
3 0
Wielsbeke
 
Diksmuide
 
   
5 1
Blankenberge
 
Oostnieuwkerke
 
   
4 1
Club Brugge U21
 
Cercle Brugge U21
 
0 0
1 0
Couvin-Mariembourg
 
Hamoir
 
   
1 0
Ganshoren
 
RES Durbuy
 
   
2 0
Solières Sport
 
Waremme
 
   
0 1
Stockay-Warfusée
 
Jette
 
   
0 3
Warnant
 
Verlaine
 
   
2 1
Gullegem
 
Sparta Petegem
 
   
0 1
Merelbeke
 
Gent-Zeehaven
 
   
1 0
RFC Wetteren
 
Oudenaarde
 
   
2 0
Toekomst Menen
 
Olsa Brakel
 
   
1 7
Berchem Sport
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
1 1
Bocholt
 
Olympia Wijgmaal
 
   
1 1
Cappellen
 
Eendracht Aalst
 
   
2 0
Pepingen-Halle
 
Diegem Sport
 
   
0 2
Binche
 
Jeunesse Tamines
 
   
1 1
Entité Manageoise
 
Aische
 
   
2 2
Gosselies Sports
 
Braine
 
   
1 0
Ostiches
 
Stockel
 
   
1 2
Habay-la-Neuve
 
Oppagne-Wéris
 
   
1 1
Herstal
 
Marloie Sport
 
   
6 0
Mormont
 
Huy
 
   
0 0
Raeren-Eynatten
 
Sprimont-Comblain
 
   
0 1
Stade Disonais
 
Richelle United
 
   
1 1
Wanze / Bas-Oha
 
Gouvy
 
   
1 3
Eppegem
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
5 0
Erpe-Mere United
 
Anzegem
 
   
2 3
Jong Lede
 
Tempo Overijse
 
   
1 2
Voorde Appelterre
 
Torhout
 
   
3 1
Avanti
 
Oostkamp
 
   
1 3
Berlaar-Heikant
 
Zwarte Leeuw
 
   
0 2
Hankook Verdes
 
Garden City
 
   
2 1
San Pedro Pirates
 
Wagiya
 
   
1 1
Altitude
 
Caesar Ridge
 
   
1 1
ASOS
 
Sitatunga
 
   
0 1
Béké Bembèrèkè
 
Adjidja
 
   
1 0
Coton Sport Ouidah
 
Cavaliers
 
   
2 1
Dynamo Abomey
 
JSP
 
   
2 1
Energie
 
Tonnerre
 
   
0 2
Loto Popo
 
ASVO
 
   
1 2
Police Benin
 
UPI-ONM
 
   
2 0
Réal Sport
 
Tukunnin
 
   
2 1
Dandy Town Hornets
 
Robin Hood
 
   
4 1
Devonshire Colts
 
Somerset Eagles
 
   
1 2
North Village Rams
 
Somerset Trojans
 
   
1 2
St. George's Colts
 
PHC Zebras
 
   
0 3
GOSK Gabela
 
Orasje
 
   
2 0
Krupa na Vrbasu
 
Budućnost Pilica
 
3 0
5 0
Omarska
 
Podrinje Janja
 
   
3 2
Sarajevo
 
Posusje
 
3 0
6 0
Tuzla City
 
Rudar Prijedor
 
1 0
1 0
Borac Banja Luka
 
Leotar
 
1 0
2 0
Zeljeznicar
 
Velez
 
0 0
1 0
Prisons XI
 
Gaborone United
 
   
0 7
Notwane
 
BR Highlanders
 
0 1
0 1
Plácido de Castro
 
Nauas
 
0 0
0 0
Atlético Acreano
 
Rio Branco
 
0 1
0 1
Manaus
 
Manauara
 
0 1
1 1
Princesa Solimões
 
Operario AM
 
0 0
1 1
Kindermann-Avaí W
 
ESMAC W
 
2 0
5 2
Real Brasília W
 
RB Bragantino W
 
0 1
3 2
São José W
 
CRESSPOM W
 
0 2
2 2
Gama
 
Brasiliense
 
0 3
0 4
Rio Branco-VN
 
Vitória ES
 
0 1
2 3
Real Noroeste
 
Nova Venécia
 
0 1
0 1
Rio Branco ES
 
Vilavelhense
 
1 0
2 1
Resende
 
Portuguesa RJ
 
0 0
1 0
Flamengo
 
Vasco da Gama
 
0 0
1 0
Hercílio Luz
 
Figueirense
 
0 0
0 0
Concórdia Atlético Clube
 
Chapecoense
 
0 0
1 1
Brasil de Pelotas
 
Ypiranga Erechim
 
1 0
1 0
Iporá
 
Goiás
 
0 1
0 2
Pinheiro
 
Moto Club MA
 
0 1
1 1
Tapajós
 
Paysandu
 
1 3
3 4
Bragantino PA
 
Tuna Luso
 
1 1
1 1
Athletico PR
 
Londrina
 
1 0
2 1
Maringá
 
Cascavel
 
3 0
5 0
Bragantino
 
Palmeiras
 
1 0
1 1
Novorizontino
 
Corinthians
 
0 0
0 1
Capivariano
 
Sertãozinho
 
1 0
1 0
Matonense
 
Marília
 
0 0
0 2
Íbis
 
Sete de Setembro PE