Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Congo DR
 
Morocco
 
1 0
1 1
Cameroon
 
Algeria
 
0 1
0 1
Mali
 
Tunisia
 
0 1
0 1
Egypt
 
Senegal
 
1 0
1 0
Ghana
 
Nigeria
 
0 0
0 0
Estudiantes
 
Puerto Nuevo
 
0 0
2 1
Newcastle Jets
 
Sydney
 
2 0
2 0
The Gap
 
Toowong
 
   
2 6
The Gap Res.
 
Toowong Res.
 
   
1 7
Mt Druitt Town
 
Sutherland Sharks
 
1 2
2 3
Campbelltown City
 
West Torrens Birkalla
 
2 0
3 0
Dandenong Thunder
 
Dandenong City
 
1 2
2 2
Oakleigh Cannons
 
Port Melbourne
 
1 1
1 1
Edge Hill United
 
Marlin Coast Rangers
 
   
4 0
Redlands United
 
Mitchelton
 
1 0
4 0
Adelaide Raiders
 
Modbury Jets
 
0 0
0 2
Oakleigh Cannons U21
 
Port Melbourne U21
 
   
3 2
Pascoe Vale
 
Langwarrin
 
1 1
3 1
Oberwart / Rotenturm
 
Bad Sauerbrunn
 
0 0
4 0
Parndorf
 
Ritzing
 
2 0
4 0
SAK Klagenfurt
 
Admira Villach
 
2 0
5 0
St. Jakob Rosental
 
St. Andrä
 
1 0
3 0
Dellach im Gailtal
 
Wolfsberg
 
   
2 0
Lendorf
 
Köttmannsdorf
 
   
1 2
Langenrohr
 
Kilb
 
0 2
0 2
Schrems
 
Krems
 
0 2
0 3
USC Rohrbach
 
Ardagger
 
   
1 2
Donau Linz
 
St. Valentin
 
   
0 4
Mondsee
 
Union Edelweiß
 
   
1 1
Union Perg
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
3 0
Union St. Florian
 
Grieskirchen
 
   
1 0
Fürstenfeld
 
SC Bruck an der Mur
 
2 0
3 0
Lafnitz II
 
Voitsberg
 
   
0 2
Leoben
 
Liezen
 
1 0
1 0
Rottenmann
 
Mettersdorf
 
   
6 2
Schwechat
 
Donaufeld
 
0 2
2 3
Deutschlandsberger SC
 
Gleisdorf 09
 
0 0
0 1
Hertha
 
Bad Gleichenberg
 
1 0
1 2
Spittal
 
Kalsdorf
 
0 0
3 1
Weiz
 
Gurten
 
0 0
0 1
Mannsdorf
 
Stripfing
 
2 0
3 3
Neusiedl
 
Mauerwerk
 
2 0
4 0
TWL Elektra
 
Wiener SC
 
0 2
0 3
Wiener Neustadt
 
Draßburg
 
2 1
4 2
Grödig
 
Pinzgau Saalfelden
 
1 0
1 1
Seekirchen
 
Anif
 
1 0
2 0
Wals-Grünau
 
Salzburger AK
 
0 0
0 2
Wörgl
 
Schwaz
 
0 0
0 1
Dnepr Mogilev W
 
ABFF U19 W
 
0 2
0 3
Moldavo W
 
Wuustwezel W
 
   
4 2
Florenville
 
Ethe Belmont
 
   
1 1
Libramont
 
Bastogne
 
   
3 1
RAC Saint-Mard
 
Sartoise
 
   
1 2
Meux II
 
Ciney
 
   
2 3
White Star Woluwé W
 
Zulte-Waregem W
 
0 0
0 1
Cruzeiro W
 
Palmeiras W
 
2 1
2 4
Campinense
 
Sport PB
 
1 0
5 0
Mirassol
 
Água Santa
 
0 1
0 1
Parnahyba
 
Altos
 
1 1
1 1
Ríver
 
4 de Julho
 
0 0
1 0
Junior FC
 
Deportivo Pasto
 
0 0
1 1
Leones FC
 
Atlético
 
1 1
1 1
AD Cofutpa
 
Juventud Escazuceña
 
0 1
2 2
Opava
 
Dukla Praha
 
2 0
2 0
Písek
 
Příbram II
 
0 0
0 1
Chomutov
 
Arsenal Česká Lípa
 
0 0
0 1
Hradec Králové
 
Slovácko
 
0 1
0 1
Køge
 
Brondby W
 
1 1
3 2
Banha
 
El Entag El Harby
 
0 1
0 4
Bur Fouad
 
El Daklyeh
 
0 2
1 2
El Seka El Hadid
 
Al Merreikh
 
0 0
0 1
Olympic El Qanah
 
Tersana
 
   
0 1
Wadi Degla
 
Belbeis
 
0 1
0 2
Chalatenango
 
Alianza
 
0 0
2 0
Municipal Limeño
 
Once Municipal
 
0 0
0 0
Southampton U23
 
Wolves U23
 
0 1
2 4
Stoke City U23
 
Norwich City U23
 
0 1
0 4
Norwich U18
 
Leicester U18
 
0 3
0 3
AFC Wimbledon U18
 
Exeter City U18
 
   
0 1
Poland U20
 
England U20
 
0 0
2 0
HyPS
 
RiPS
 
   
4 0
Ponnistus II
 
KoiPS
 
0 5
0 7
Kirkkonummi
 
Ponnistajat
 
0 2
0 3
Harjun Potku
 
Riverball
 
1 0
2 3
Rastaala
 
Valtti
 
0 4
1 5
FCS
 
JPS
 
   
0 1
Andrézieux
 
Angoulême
 
1 0
1 0
Les Herbiers
 
Béziers
 
   
0 0
Avranches
 
Orléans
 
0 0
1 2
Bastia-Borgo
 
Villefranche
 
1 0
1 3
Châteauroux
 
Boulogne
 
0 0
0 1
Cholet
 
Annecy
 
0 2
1 4
Créteil
 
Chambly
 
1 0
2 0
Le Mans
 
Red Star
 
0 0
1 1
Sète
 
Concarneau
 
0 0
1 1
Stade Briochin
 
Sedan
 
2 0
2 0
Armed Forces
 
GAMTEL
 
0 0
0 1
Waa Banjul Football
 
Steve Biko
 
0 1
2 3
Marimoo
 
Sporting Real FC
 
0 0
0 0
Shevardeni 1906
 
Zugdidi
 
0 0
1 0
WIT Georgia
 
Spaeri
 
1 1
1 1
Freiburg W
 
Turbine Potsdam W
 
0 0
0 0
Seligenporten
 
TSV Abtswind
 
0 1
1 3
1880 Wasserburg
 
Kirchanschöring
 
0 0
1 0
Buchbach
 
Eltersdorf
 
1 0
1 1
Unterhaching
 
Schalding-Heining
 
1 0
4 0
Viktoria Aschaffenburg
 
Eichstätt
 
0 0
0 0
Schalke 04 II
 
Fortuna Düsseldorf II
 
0 0
0 4
Sequence
 
Hafia
 
   
0 2
Víkingur Reykjavík
 
FH
 
1 0
1 2
ÍH
 
Njardvík
 
   
2 4
KH
 
Vídir
 
0 1
0 2
Árborg
 
Úlfarnir
 
   
2 3
Ýmir
 
Léttir
 
   
5 2
Smári
 
Horhur I.
 
0 0
3 0
Breidablik W
 
Afturelding W
 
1 0
3 0
Rajasthan FC
 
Kenkre
 
0 0
0 0
Minerva Punjab
 
Real Kashmir
 
0 1
0 2
Mohammedan
 
Gokulam
 
1 0
1 1
Borneo
 
Madura United
 
0 0
0 1
PSM
 
Persiraja Banda Aceh
 
1 0
1 0
Persib
 
Persik Kediri
 
0 0
0 0
Bali United
 
Persebaya Surabaya
 
0 0
0 3
Maccabi Tzur Shalom
 
Hapoel Kfar Kana
 
1 0
3 0
Robi Shapira
 
MS Tira
 
   
1 3
Maccabi Ironi Tamra
 
Hapoel Iksal
 
1 0
2 1
Hapoel Bnei Zalafa
 
Ironi Tiberias
 
2 1
2 1
Tzeirei Kafr Kanna
 
Hapoel Kaukab
 
   
2 4
Hapoel Bnei Pardes
 
Hapoel Bu'eine
 
1 1
4 3
Ironi Nesher
 
Hapoel Herzliya
 
2 0
2 2
Ironi Baka El Garbiya
 
Hapoel Migdal Haemek
 
0 1
1 1
Tzeirey Taibe
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
1 0
3 0
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Bnei Eilat
 
0 1
2 1
Hapoel Azor
 
Maccabi Shaarayim
 
2 0
2 0
Hapoel Marmorek
 
Holon Yermiyahu
 
2 0
3 0
Maccabi Yavne
 
Ironi Kuseife
 
0 0
0 0
Shimshon Kafr Qasim
 
Maccabi Ashdod
 
1 0
3 0
Hapoel Bikat Hayarden
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 0
0 0
Ahi Akko
 
Beitar Nahariya
 
   
1 3
Ahva Kafr Manda
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
1 1
Tzeirey Tamra
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
4 0
Hapoel Ironi Arraba
 
Maccabi Ironi Yafia
 
   
0 2
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
   
0 3
Beitar Haifa Jacob
 
Ihud Bnei Baka
 
   
3 3
Maccabi Ahi Iksal
 
Maccabi Isfiya
 
   
8 1
Hapoel Daliyat Al Karmel
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
3 0
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
1 2
Hapoel Bnei Musmus
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
2 1
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Tzeirei Umm al-Fahm
 
   
3 0
MS Kfar Kama
 
MS Tirat HaCarmel
 
   
7 3
Pardes Hanna-Karkur
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
3 2
Beitar Ramat Gan
 
Hapoel Ramat Yisrael
 
2 0
2 0
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Beitar Petah Tikva
 
2 2
2 2
Hapoel Qalansawe
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
   
4 0
Shimshon Bnei Taibe
 
Hapoel Hod Hasharon
 
0 0
0 0
Sporting Tel Aviv
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
1 0
3 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
0 0
0 1
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
0 1
Hakoah Ramat Gan
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
0 0
0 0
Tzeirey Tira
 
Hapoel Pardesya Noam
 
   
3 0
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
   
3 0
Hapoel Lod
 
Ironi Modi'in
 
0 0
1 1
Maccabi Ironi Netivot
 
Hapoel Yeruham
 
   
2 1
MS Jerusalem
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
0 0
0 0
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Gedera
 
4 0
5 1
Hapoel Segev Shalom
 
Ironi Or Yehuda
 
3 0
4 0
Shikun HaMizrah
 
Ramla
 
   
4 0
Arad
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
3 1
Hapoel Merhavim
 
Maccabi Be'er Sheva
 
   
3 0
Hapoel Afula
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
0 1
0 2
Hapoel Petah Tikva
 
Bnei Yehuda
 
2 0
4 0
Hapoel Rishon LeZion
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
0 1
0 1
Maccabi Bnei Raina
 
Agudat Sport Ashdod
 
0 0
0 0
Virtus Entella
 
Pistoiese
 
0 1
3 1
Daejeon Korail
 
Cheongju
 
0 0
0 0
Changwon City
 
Mokpo City
 
1 0
3 0
Al-Ittihad
 
Al Shat
 
   
2 0
Babrungas
 
FA Šiauliai II
 
1 1
2 3
Terengganu City II
 
Perak
 
1 0
3 0
UiTM
 
Kelantan
 
0 2
0 3
Juárez U20
 
Necaxa U20
 
   
3 2
FC Dordrecht
 
ADO Den Haag
 
1 1
3 1
FC Eindhoven
 
De Graafschap
 
0 2
1 2
Feyenoord W
 
Excelsior Rotterdam W
 
0 0
2 0
PEC Zwolle W
 
VV Alkmaar W
 
1 0
2 1
SC Heerenveen W
 
ADO Den Haag W
 
0 3
0 4
North Wellington
 
Waterside Karori
 
2 1
2 2
Larne
 
Ballymena United
 
1 1
1 3
Costa del Este II
 
Centenario
 
   
1 0
UDELAS
 
Atlético Chiriquí II
 
   
2 3
Alianza II
 
Sporting SM II
 
   
0 2
Árabe Unido II
 
San Martín
 
   
1 2
Unión Coclé
 
Independiente II
 
   
3 3
Herrera II
 
San Francisco II
 
   
1 2
Plaza Amador II
 
Champions Academy
 
   
2 3
Universidad San Martín
 
Deportivo Binacional
 
0 0
0 1
ŁKS Łódź
 
Miedź Legnica
 
0 1
0 1
Bełchatów
 
Olimpia Elbląg
 
   
0 3
Wikielec
 
Kutno
 
1 3
1 4
Stolem Gniewino
 
Elana Toruń
 
   
3 0
Polonia Bytom
 
Carina Gubin
 
1 1
2 1
Warta Gorzow
 
Miedź Legnica II
 
   
2 2
Belenenses U23
 
Vitória Guimarães U23
 
3 0
5 1
Bray Wanderers
 
Wexford Youths
 
0 0
0 0
Cork City
 
Athlone Town
 
3 1
4 1
Longford Town
 
Galway United
 
1 1
2 1
Treaty United
 
Waterford United
 
1 0
2 1
Paşcani
 
SJ Vaslui
 
0 1
0 2
CFR Cluj II
 
FCM Baia Mare
 
0 0
0 2
Dinamo Bucureşti II
 
Tunari
 
   
0 3
Rapid Bucuresti II
 
Flacăra Moreni
 
2 0
2 2
Sepsi II
 
Plopeni
 
0 0
0 1
Cetate Deva
 
Viitorul Şimian
 
0 0
4 0
Pandurii Târgu Jiu
 
Şcolar Reşiţa
 
0 0
0 0
Ariesul Turda
 
Viitorul Cluj
 
0 1
1 2
Avântul Reghin
 
Unirea Alba Iulia
 
0 2
0 2
Krasnodar W
 
Rostov W
 
1 0
1 0
Yenisey W
 
Lokomotiv Moscow W
 
0 1
0 1
Zvezda 2005 W
 
Chertanovo W
 
0 1
0 3
Rubin Kazan W
 
Ryazan VDV W
 
0 0
1 1
Zenit W
 
CSKA Moscow W
 
0 0
2 0
Studentski Grad
 
BSK Borča
 
   
1 0
Stepojevac Vaga
 
Brodarac
 
   
2 1
FK Košice
 
Námestovo
 
4 2
6 2
Nafta
 
Bilje
 
2 1
4 1
Real Zaragoza
 
Amorebieta
 
0 0
1 1
Mallorca II
 
Son Veri
 
   
12 0
Buzanada
 
Vera
 
2 0
2 0
Castellon II
 
Acero
 
0 0
0 0
Al Hilal Port Sudan
 
Hilal El-Fasher
 
   
1 2
Al Shorta
 
Kober
 
   
2 1
Al-Ahly Merowe
 
Al Ahli Khartoum
 
   
3 0
Hay Al Wadi
 
Tuti
 
   
0 3
Al Ahly Shendi
 
Hay Al Arab