Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Merreikh
 
Al Ahly
 
0 1
1 3
AmaZulu
 
Raja Casablanca
 
0 1
0 2
ES Sétif
 
Horoya
 
0 1
3 2
JS Kabylie U21
 
JS Saoura U21
 
0 0
2 0
ASO Chlef U21
 
RC Arbaâ U21
 
0 0
0 0
NC Magra U21
 
Olympique Médéa U21
 
1 2
1 3
WA Tlemcen U21
 
Paradou AC U21
 
1 1
2 2
HB Chelghoum Laïd
 
US Biskra
 
2 1
3 1
MC Oran
 
NA Hussein Dey
 
0 0
0 0
RC Relizane
 
USM Alger
 
0 0
0 0
Fénix
 
Defensores Unidos
 
0 0
1 1
Comunicaciones
 
Colegiales
 
1 1
1 1
Brown de Adrogué
 
Estudiantes Río Cuarto
 
1 1
1 1
San Telmo
 
Deportivo Riestra
 
0 0
0 0
San Martín San Juan
 
Villa Dálmine
 
3 0
4 0
Atlético Rafaela
 
Temperley
 
1 0
1 0
Agropecuario
 
Deportivo Maipú
 
1 0
2 0
Tristán Suárez
 
Nueva Chicago
 
1 0
3 4
Aldosivi Res.
 
Patronato Res.
 
1 0
1 0
Barracas Central Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 1
0 2
Defensa y Justicia Res.
 
Arsenal Res.
 
1 0
3 1
River Plate Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 0
0 0
Talleres Córdoba Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
3 0
7 0
Rosario Central Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
1 1
2 1
Aldosivi
 
Patronato
 
2 1
3 1
Tigre
 
Platense
 
3 0
4 0
Syunik
 
Ararat-Armenia II
 
   
1 1
Newcastle Jets
 
Wellington Phoenix
 
0 0
4 0
The Gap
 
Pine Hills
 
   
1 4
The Gap Res.
 
Pine Hills Res.
 
   
0 6
Wollongong Wolves
 
Sydney II
 
0 2
2 2
Stockton Sharks
 
Merewether Advance
 
   
2 0
Hamilton Azzurr
 
Bolwarra Lorn
 
   
3 2
Olympia Warriors
 
South Hobart
 
0 2
0 5
Dandenong City
 
Eastern Lions
 
1 1
2 2
Melbourne Knights
 
Heidelberg United
 
0 2
0 4
South Melbourne
 
Hume City
 
4 0
5 0
Bentleigh Greens
 
St. Albans Saints
 
1 0
1 0
Bentleigh Greens U21
 
St. Albans Saints U21
 
1 0
1 0
Moreland Zebras
 
Pascoe Vale
 
0 0
0 0
Austria Lustenau
 
Rapid Wien II
 
0 1
1 1
Austria Wien II
 
St. Pölten
 
0 0
0 0
SV Horn II
 
Lafnitz
 
1 0
2 1
Vorwärts Steyr
 
Grazer AK
 
2 1
3 2
Amstetten
 
Wacker Innsbruck
 
1 0
1 0
Leithaprodersdorf
 
Parndorf
 
0 0
0 0
Wolfsberg
 
SAK Klagenfurt
 
   
1 1
Feldkirchen
 
Dellach im Gailtal
 
0 1
0 1
Ardagger
 
Schrems
 
   
1 2
Kilb
 
Retz
 
   
1 1
Krems
 
Mannersdorf
 
   
4 1
Ortmann
 
USC Rohrbach
 
   
2 1
Waidhofen/Thaya
 
Scheiblingkirchen
 
   
0 1
Zwettl
 
Langenrohr
 
   
0 3
SV Wallern
 
Mondsee
 
   
5 4
Union Edelweiß
 
Bad Ischl
 
   
2 4
Weißkirchen / Allhaming
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
3 0
Ilz
 
Leoben
 
0 1
1 2
Liezen
 
Fürstenfeld
 
   
2 2
Mettersdorf
 
Wildon
 
   
2 2
Voitsberg
 
Frauental
 
   
1 0
Zirl
 
Silz / Mötz
 
   
0 4
Zams
 
Kirchbichl
 
   
1 2
Mannswörth
 
Stadlau
 
   
0 0
Ostbahn XI
 
Donau
 
3 1
3 4
Gleisdorf 09
 
Allerheiligen
 
0 0
1 1
Kalsdorf
 
Stadl-Paura
 
2 1
3 2
Wels
 
Deutschlandsberger SC
 
1 2
1 2
Bruck/Leitha
 
TWL Elektra
 
0 2
2 2
Draßburg
 
First Vienna
 
1 2
1 5
Wiener SC
 
Leobendorf
 
0 0
2 3
Wals-Grünau
 
Pinzgau Saalfelden
 
   
0 3
Fügen
 
Wattens II
 
0 1
1 2
Keşlə FK
 
Sumqayıt
 
1 0
1 1
Neftçi
 
Qabala
 
2 0
4 0
Bangladesh Police
 
Sheikh Russel
 
0 0
1 1
Mohammedan Dhaka
 
Muktijoddha SKC
 
2 0
2 1
Rahmatgonj MFS
 
Swadhinata KS
 
0 0
1 1
Minsk
 
Dinamo Minsk
 
0 0
0 1
Zorka-BDU W
 
Gomel W
 
   
9 0
Dnepr Mogilev W
 
Smorgon W
 
0 0
2 0
Royal Excel Mouscron
 
Deinze
 
0 0
1 2
Union Saint-Gilloise
 
KV Oostende
 
0 1
1 1
Genk W
 
St. Liege W
 
1 0
3 0
USB
 
Damissa
 
   
0 0
Township Rollers
 
Masitaoka
 
0 0
0 1
Corinthians W
 
Cruzeiro W
 
0 0
1 0
Serra
 
CTE Colatina
 
0 0
3 0
Goiás
 
Criciúma
 
0 0
1 0
Arda
 
Lokomotiv Plovdiv
 
3 1
5 1
Hebar 1918
 
Strumska slava
 
1 0
1 1
Dobrudzha 1919
 
CSKA 1948 Sofia II
 
0 0
0 0
Etar
 
Botev Plovdiv II
 
1 0
2 0
Lovech
 
Maritsa Plovdiv
 
2 1
3 1
Ludogorets II
 
Septemvri Sofia
 
1 0
2 1
Kiko
 
ASEC Koudougou
 
0 0
0 1
Atlético Nacional
 
Jaguares de Córdoba
 
1 0
3 1
Unión Magdalena
 
Cortuluá
 
0 1
0 2
Carmelita
 
Escorpiones Belén
 
3 1
3 2
San-Pedro
 
Stella
 
0 0
0 0
Hrvatski Dragovoljac
 
Istra 1961
 
0 0
0 0
Inter Zaprešić
 
Sesvete
 
1 0
2 0
Lokomotiva Zagreb U19
 
Šibenik U19
 
1 0
1 0
Hajduk Split U19
 
Sesvete U19
 
1 2
4 3
HNK Gorica U19
 
Dinamo Zagreb U19
 
0 0
0 0
Ethnikos Achna
 
Doxa
 
0 0
0 0
PAEEK
 
Olympiakos
 
0 1
0 1
Zbrojovka Brno
 
Lisen
 
0 2
1 3
Hlučín
 
Uherský Brod
 
2 0
3 0
Esbjerg
 
Lyngby
 
0 1
0 3
FC Helsingør
 
Jammerbugt
 
2 0
3 0
Fredericia
 
HB Køge
 
0 2
2 2
Fremad Amager
 
Hobro
 
1 0
1 1
Nykøbing
 
Horsens
 
0 2
1 4
Vendsyssel
 
Hvidovre
 
0 1
0 1
Cibao
 
Deportivo Pantoja
 
   
1 0
Imbabura
 
Manta
 
0 0
0 0
Smouha
 
Alaab Damanhour
 
2 1
3 1
Beni Suef
 
Aswan
 
   
1 4
El Minya
 
Dayrout
 
   
0 0
Belbeis
 
Bur Fouad
 
0 1
1 2
Itesalat
 
Wadi Degla
 
1 2
3 4
Petrojet
 
Porto Suez
 
4 0
6 1
Tersana
 
Suez
 
0 1
2 3
Egy Salloum
 
Pioneers
 
1 0
3 0
Arsenal W
 
Coventry United W
 
   
4 0
Newport County
 
Hartlepool United
 
1 2
2 3
Wolverhampton Wanderers
 
Leeds United
 
2 0
2 3
Manchester United U23
 
Everton U23
 
0 0
3 0
Tottenham U23
 
Leicester City U23
 
3 0
3 1
West Ham United U23
 
Brighton U23
 
1 0
3 2
Wolves U23
 
Aston Villa U23
 
2 0
3 0
Middlesbrough U23
 
Fulham U23
 
0 0
0 0
Everton U18
 
Middlesbrough U18
 
0 0
1 1
Stoke City U18
 
Newcastle Utd U18
 
0 1
2 2
Colchester U23
 
Cardiff U23
 
0 1
2 1
Barnsley U23
 
Peterborough United U23
 
1 0
3 1
Sheffield Utd U23
 
Wigan U23
 
1 1
2 1
Bradford City U18
 
Mansfield Town U18
 
   
10 0
Accrington Stanley U18
 
Port Vale U18
 
   
3 2
B36 II
 
HB II
 
0 1
1 3
C' Chartres
 
St-Pryvé St-Hilaire
 
0 0
2 1
Dijon W
 
Lyon W
 
0 2
0 3
Paris SG W
 
Soyaux W
 
1 0
2 0
Saint-Étienne
 
Troyes
 
0 1
1 1
Annecy
 
Bastia-Borgo
 
1 1
3 1
Boulogne
 
Créteil
 
0 0
0 0
Chambly
 
Le Mans
 
1 1
2 2
Laval
 
Sète
 
1 0
1 0
Orléans
 
Cholet
 
0 0
0 0
Red Star
 
Avranches
 
1 0
2 1
Sedan
 
Bourg-en-Bresse
 
0 0
0 2
Villefranche
 
Stade Briochin
 
1 1
1 3
Samger
 
Team Rhino
 
0 0
1 0
Sporting Real FC
 
Steve Biko
 
0 0
1 1
Wallidan
 
Hawks
 
0 1
0 4
Lokomotivi Tbilisi
 
Dinamo Batumi
 
0 1
0 2
Erzgebirge Aue
 
Karlsruher SC
 
0 0
0 3
St. Pauli
 
Heidenheim
 
0 0
1 0
Würzburger Kickers
 
Viktoria Köln
 
0 1
0 1
VfL Bochum 1848
 
Borussia Mönchengladbach
 
   
0 2
Bayern Munich W
 
Eintracht Frankfurt W
 
1 2
4 2
Gebenbach
 
Neumarkt Germany
 
   
2 1
SC Feucht
 
Vatan Spor
 
3 0
3 0
Jahn Regensburg II
 
Donaustauf
 
   
2 0
Hilden
 
Teutonia St.Tönis
 
1 0
3 1
Jahn Dinslaken-Hiesfeld
 
Sterkrade-Nord
 
0 2
4 3
Eltersdorf
 
Viktoria Aschaffenburg
 
0 0
0 1
Memmingen
 
Bayreuth
 
0 1
0 3
Carl Zeiss Jena
 
Hertha BSC II
 
0 1
0 1
Tennis Borussia
 
Babelsberg
 
0 0
0 0
Union Fürstenwalde
 
Tasmania Berlin
 
1 0
2 1
Aalen
 
Stuttgart II
 
0 1
1 2
Astoria Walldorf
 
TuS RW Koblenz
 
1 1
2 1
Mainz 05 II
 
Ulm
 
0 1
0 3
Karela United
 
Medeama
 
1 0
1 1
Milo
 
Flamme Olympique
 
   
0 0
Sequence
 
Loubha Télimélé
 
   
8 1
Wakirya
 
CI Kamsar
 
   
0 2
Ferencváros
 
Mezőkövesd-Zsóry
 
1 0
1 0
KB
 
Álafoss
 
1 0
3 1
Léttir
 
Smári
 
1 2
2 3
Keflavík W
 
Valur W
 
   
0 1
Fjölnir W
 
Fjardab Höttur Leiknir W
 
   
2 0
Wales U17 W
 
Latvia U17 W
 
   
   
Turkey U17 W
 
Latvia U17 W
 
4 0
5 1
Mes Rafsanjan
 
Zob Ahan
 
0 0
0 1
Naft Masjed Soleyman
 
Havadar
 
0 0
0 0
Padideh Khorasan
 
Nassaji Mazandaran
 
0 0
1 1
Paykan
 
Sanat Naft
 
0 0
0 0
Hapoel Iksal
 
Hapoel Bnei Pardes
 
0 1
1 2
Hapoel Kfar Kana
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
0 2
2 2
Ironi Tiberias
 
Tzeirey Taibe
 
0 0
1 0
MS Tira
 
Ironi Baka El Garbiya
 
0 0
2 1
Hapoel Migdal Haemek
 
Maccabi Tzur Shalom
 
1 0
1 0
Hapoel Kaukab
 
Maccabi Ironi Tamra
 
0 0
2 2
Bnei Eilat
 
Hapoel Azor
 
0 2
1 3
Hapoel Kfar Shalem
 
MS Dimona
 
2 0
3 0
Hapoel Ashkelon
 
Hapoel Marmorek
 
0 1
0 3
Ironi Kuseife
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
0 0
0 0
Maccabi Shaarayim
 
Maccabi Herzliya
 
1 0
1 0
Holon Yermiyahu
 
Shimshon Kafr Qasim
 
0 0
0 2
Maccabi Ashdod
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 0
2 0
Maccabi Ironi Yafia
 
Ahi Akko
 
   
3 5
Ironi Bnei Kabul
 
Hapoel Ironi Safed
 
   
0 4
Tzeirey Tamra
 
Ahva Kafr Manda
 
   
1 1
Hapoel Ironi Karmiel
 
Ihud Bnei Shfaram
 
   
0 0
Maccabi Isfiya
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
0 5
MS Tirat HaCarmel
 
Pardes Hanna-Karkur
 
0 1
3 1
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
5 1
Beitar Haifa Jacob
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
1 1
Hapoel Daliyat Al Karmel
 
Hapoel Ramot Menashe
 
   
2 1
Ihud Bnei Baka
 
Tzeirei Umm al-Fahm
 
   
4 3
Maccabi Ahi Iksal
 
MS Kfar Kama
 
   
3 0
Hapoel Mahane Yehuda
 
Hapoel Qalansawe
 
0 0
0 0
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
1 0
3 0
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Hapoel Hod Hasharon
 
   
3 7
Hapoel Kiryat Ono
 
Ironi Beit Dagan
 
0 2
0 4
Beitar Petah Tikva
 
Shimshon Bnei Taibe
 
   
2 1
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Hapoel Merhavim
 
   
0 3
Ironi Modi'in
 
Hapoel Yeruham
 
   
4 2
Ironi Or Yehuda
 
Ramla
 
1 0
3 0
Maccabi Kiryat Malachi
 
Maccabi Ironi Netivot
 
   
2 0
Hapoel Gedera
 
Shikun HaMizrah
 
   
0 2
Hapoel Segev Shalom
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
1 1
Hapoel Acre
 
Bnei Yehuda
 
0 0
1 1
Hapoel Petah Tikva
 
Maccabi Bnei Raina
 
0 0
1 0
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Kfar Saba
 
2 0
4 0
Sektzia Nes Tziona
 
Hapoel Ra'anana
 
1 0
3 2
Hapoel Ramat Gan
 
Hapoel Rishon LeZion
 
0 0
1 1
Hapoel Umm al-Fahm
 
Hapoel Afula
 
0 2
1 3
Maccabi Ahi Nazareth
 
Agudat Sport Ashdod
 
0 1
1 2
Sassuolo
 
Spezia
 
1 1
4 1
Genoa
 
Torino
 
1 0
1 0