Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Ahly
 
Al Hilal Omdurman
 
0 0
1 0
Raja Casablanca
 
ES Sétif
 
0 0
1 0
TP Mazembe
 
Al Masry
 
0 0
2 0
Orlando Pirates
 
Al-Ittihad
 
0 0
0 0
Royal Leopards
 
JS Saoura
 
0 0
0 2
Cotonsport
 
Otôho d'Oyo
 
0 1
0 1
RSB Berkane
 
ASEC Mimosas
 
1 0
1 0
Simba
 
USGN
 
0 0
4 0
CS Sfaxien
 
Al Ahli Tripoli
 
0 0
0 0
Pyramids FC
 
Zanaco
 
0 0
1 0
Besa Kavajë
 
Tërbuni Pukë
 
0 0
2 0
Klosi
 
Murlani
 
   
1 5
Teuta Durrës
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
0 0
Penya Encarnada
 
Encamp
 
   
4 1
Jenlai
 
Extremenya
 
   
   
Atlètic Amèrica
 
Engordany II
 
   
6 0
Carroi
 
UE Santa Coloma
 
1 0
1 3
FC Santa Coloma
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
1 0
1 1
Sant Julià
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 0
0 0
Engordany
 
Ordino
 
0 0
0 0
Dock Sud
 
Villa San Carlos
 
1 0
3 1
Nueva Chicago
 
Brown de Adrogué
 
0 0
0 0
Alvarado
 
Guillermo Brown
 
0 0
1 0
Deportivo Morón
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
0 1
Ferro Carril Oeste
 
Agropecuario
 
1 1
2 2
Deportivo Madryn
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
1 1
Deportivo Maipú
 
Defensores de Belgrano
 
1 1
3 1
Almirante Brown
 
San Telmo
 
1 1
1 1
Temperley
 
Atlanta
 
0 2
0 2
Independiente Rivadavia
 
Tristán Suárez
 
0 1
2 1
El Porvenir
 
General Lamadrid
 
0 1
0 2
Leandro Nicéforo Alem
 
Berazategui
 
0 0
0 1
Liniers
 
Victoriano Arenas
 
1 0
3 1
San Martín Burzaco
 
Real Pilar
 
0 0
0 1
Midland
 
Luján
 
0 0
1 1
Barracas Central Res.
 
Independiente Res.
 
1 1
3 1
Boca Juniors
 
Arsenal de Sarandi
 
1 0
2 2
San Lorenzo
 
Atlético Tucumán
 
0 0
1 1
Newell's Old Boys
 
Platense
 
1 1
3 1
Circulo Deportivo
 
Independiente Chivilcoy
 
2 0
2 2
Def. de Pronunciamiento
 
Defensores Belgrano VR
 
0 0
1 1
Ferro Carril Oeste LP
 
Deportivo Camioneros
 
0 0
0 0
Gimnasia y Tiro
 
Sarmiento Resistencia
 
0 1
0 1
Sansinena
 
Villa Mitre
 
0 1
1 2
Huracán Las Heras
 
Cipolletti
 
0 0
0 0
San Martín Formosa
 
Central Norte
 
0 0
0 0
Argentino Monte Maíz
 
Sol de Mayo
 
0 0
0 0
Juventud Antoniana
 
CDJU Gualeguaychu
 
0 0
1 0
Juventud Unida Univ.
 
Estudiantes de San Luis
 
1 1
1 1
Crucero del Norte
 
Gimnasia Concepción
 
1 0
2 0
Unión Sunchales
 
Douglas Haig
 
0 1
1 2
Sportivo Las Parejas
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 0
Atlético Paraná
 
Sportivo Belgrano
 
0 1
0 1
Liniers Bahía Blanca
 
Olimpo
 
1 3
2 3
Urartu
 
Van
 
0 0
3 0
Alashkert II
 
Shirak
 
   
0 6
Pyunik II
 
BKMA II
 
   
2 1
Estrella
 
RCA
 
1 3
1 11
Brisbane Roar
 
Newcastle Jets
 
0 0
2 0
Macarthur
 
Perth Glory
 
1 2
4 2
St George Willawong
 
Univ. Queensland
 
   
3 0
St. George Willawong Res
 
Univ. Queensland Res.
 
   
2 1
Canberra W
 
Canberra United Academy W
 
   
2 5
Wagga City Wanderers W
 
Canberra Olympic W
 
   
0 13
Blacktown City
 
Sydney United
 
1 1
1 2
Rockdale City Suns
 
Mt Druitt Town
 
1 0
2 2
Capalaba
 
Brisbane Roar II
 
0 3
0 5
Heidelberg United
 
St. Albans Saints
 
0 0
0 2
SWQ Thunder
 
Redlands United
 
1 0
2 2
Western Pride
 
Sunshine Coast
 
2 1
3 2
Rochedale Rovers
 
Caboolture
 
0 0
1 2
Heidelberg United U21
 
St. Albans Saints U21
 
1 1
1 4
Fremantle City W
 
Curtin University W
 
1 0
2 0
Austria Wien
 
Austria Klagenfurt
 
0 1
1 1
Wolfsberger AC
 
Sturm Graz
 
0 1
0 2
Salzburg
 
Rapid Vienna
 
1 0
2 1
Rapid Wien II
 
Liefering
 
0 1
2 2
Dornbirn
 
St. Pölten
 
1 1
3 4
Admira Villach
 
Dellach im Gailtal
 
0 1
1 6
ASK Klagenfurt
 
SAK Klagenfurt
 
0 1
0 1
Köttmannsdorf
 
Ferlach
 
1 0
1 0
Innsbrucker AC
 
Natters
 
0 1
0 2
Kirchbichl
 
Union Innsbruck
 
   
1 2
Rheindorf Altach II
 
Lochau
 
   
5 1
Andelsbuch
 
Hörbranz
 
   
3 0
Favoritner AC
 
Post
 
1 1
3 3
Vorwärts Brigittenau
 
Stadlau
 
1 0
1 1
Sturm Graz II
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
0 1
Mauerwerk
 
First Vienna
 
0 0
0 4
Dornbirner SV
 
Wolfurt
 
0 1
0 1
Rot-Weiß Rankweil
 
Hohenems
 
   
2 4
Qabala
 
Keşlə FK
 
0 1
1 1
Neftçi
 
Zira
 
0 0
1 1
Al Hala
 
Khalidiya
 
2 1
3 3
Abahani Chittagong
 
Muktijoddha SKC
 
1 1
2 1
Saif
 
Baridhara
 
   
3 0
Swadhinata KS
 
Sheikh Jamal
 
0 2
1 3
Abahani
 
Bashundhara Kings
 
1 0
2 2
Vitebsk
 
Minsk
 
1 0
1 1
Ynergetyk-BDU
 
Torpedo BelAZ
 
1 1
3 1
Gomel
 
Slavia
 
0 2
0 2
Shakhtyor
 
Dnepr Mogilev
 
1 0
4 0
Belshina Res.
 
BATE Res.
 
0 3
2 6
Dinamo Minsk Res.
 
Arsenal Res.
 
1 0
2 0
Dinamo Brest Res.
 
Isloch Res.
 
   
1 5
Slutsk Res.
 
Neman Grodno Res.
 
0 0
0 0
OH Leuven II
 
RFC de Liege W
 
   
5 2
Francs Borains
 
Liège
 
   
1 0
Excelsior Virton
 
Royal Excel Mouscron
 
0 0
2 0
Deinze
 
RWDM
 
1 0
3 0
Standard Liège
 
Union Saint-Gilloise
 
1 1
1 3
Cercle Brugge
 
Gent
 
1 2
2 2
Anderlecht
 
Sporting Charleroi
 
1 0
4 0
Genk
 
AS Eupen
 
2 0
5 0
Ranst
 
K. Kontich
 
   
1 1
KV Tervuren-Duisburg
 
Wambeek
 
   
0 3
Veltem
 
Stade Bierbeek
 
   
0 0
Bodegem Kapelle United
 
Bertem-Leefdaal
 
   
3 1
BX Brussels
 
Léopold
 
   
1 4
Etterbeek
 
Nivellois
 
   
10 0
Football Club Schaerbeek
 
Genappe
 
   
1 4
Ixelles
 
Sportive Brainoise
 
   
2 1
Melsbroek
 
Liedekerke
 
   
2 0
NSeth Berchem
 
Kosova Schaerbeek
 
   
3 3
SC Aarschot
 
Grimbergen
 
   
4 1
Sporting Bruxelles
 
Grez-Doiceau
 
   
0 1
Stade Everois
 
Saint-Josse
 
   
5 3
Union Lasne-Ohain
 
Tubize II
 
   
4 1
Belœil
 
Le Roeulx
 
   
1 0
Molenbaix
 
Péruwelz
 
   
5 0
Montignies
 
Antoing
 
   
4 2
Morlanwelz
 
Hornu
 
   
0 3
Ransart
 
Solre-sur-Sambre
 
   
2 1
RAS Monceau
 
Snef-Tyber
 
   
2 0
Soignies Sports
 
Excelsior Biévène
 
   
2 0
Aubel
 
Beaufays
 
   
1 0
Etoile de Faimes
 
Rechain
 
   
3 4
La Calamine
 
UCE Liège
 
   
3 1
Mélen-Micheroux
 
Jehaytois
 
   
4 1
Pontisse Cite
 
JS Fizoise
 
   
2 3
Ster-Francorchamps
 
Sprimont-Comblain II
 
   
0 1
Weywertz
 
Elsautoise
 
   
1 2
Herk
 
Verbroedering Maasmechelen
 
   
2 2
Bregel Sport
 
Herkol
 
   
1 1
Schoonbeek-Beverst
 
Helson Helchteren
 
   
4 1
Torpedo Hasselt
 
Zonhoven United
 
   
4 2
Ethe Belmont
 
La Roche
 
   
0 0
Beauraing
 
Spy
 
   
1 1
Chevetogne
 
Grand-Leez
 
   
1 2
ES de la Molignée
 
Biesme
 
   
0 1
Fernelmont-Hemptinne
 
Meux II
 
   
0 1
Flavion-Morialmé
 
Condruzien
 
   
0 1
Loyers
 
Andennais
 
   
4 2
Dendermonde
 
Eendracht Zele
 
   
0 4
Jette
 
Warnant
 
   
1 3
RES Durbuy
 
Solières Sport
 
   
0 6
Stockay-Warfusée
 
Couvin-Mariembourg
 
   
1 1
Verlaine
 
Meux
 
   
0 2
Olympia Wijgmaal
 
Eendracht Aalst
 
   
0 4
Pepingen-Halle
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
1 2
Braine
 
Rapid Symphorinois
 
   
1 1
Jeunesse Tamines
 
Union Namur
 
   
0 2
Stockel
 
PAC Buzet
 
   
0 1
Aywaille
 
Mormont
 
   
0 1
Gouvy
 
Herstal
 
   
0 4
Jodoigne
 
Rochefort
 
   
1 2
Raeren-Eynatten
 
Onhaye
 
   
3 1
Wanze / Bas-Oha
 
Stade Disonais
 
   
0 5
Avanti
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
2 0
Eppegem
 
Tempo Overijse
 
   
1 2
Jong Lede
 
VW Hamme
 
   
2 0
Voorde Appelterre
 
Oostkamp
 
   
1 2
Altitude
 
San Pedro Pirates
 
   
4 2
Caesar Ridge
 
Hankook Verdes
 
   
0 7
Wagiya
 
Garden City
 
   
0 1
Adjidja
 
Panthères
 
   
0 0
ASPAC
 
Dragons
 
   
4 0
ASVO
 
Dadjè
 
   
2 2
Buffles
 
Coton Sport Ouidah
 
   
3 1
Espoir Savalou
 
Ayema
 
   
2 2
Hodio
 
Damissa
 
   
0 0
Tonnerre
 
Dynamo Unacob
 
   
1 0
Tukunnin
 
USB
 
   
1 1
UPI-ONM
 
Avrankou Omnisport
 
   
2 1
Somerset Trojans
 
Southampton Rangers
 
   
6 1
North Village Rams
 
PHC Zebras
 
   
2 2
Somerset Eagles
 
St. George's Colts
 
   
2 3
Guabirá
 
The Strongest
 
0 0
1 3
Bolívar
 
Royal Pari
 
0 0
6 0
GOSK Gabela
 
Tomislav
 
0 0
0 0
Krupa na Vrbasu
 
Drina Zvornik
 
   
5 0
Posusje
 
Zeljeznicar
 
0 0
3 2
Rio Branco
 
Humaitá
 
0 1
0 1
Sao Francisco
 
ADESG
 
0 0
0 0
ASA
 
Murici
 
1 0
2 0
Atlético Alagoinhas
 
Jacuipense
 
1 0
1 1
Corinthians W
 
São Paulo W
 
0 1
1 1
CRESSPOM W
 
ESMAC W
 
2 0
2 2
Kindermann-Avaí W
 
Santos W
 
0 3
0 5
Rio Branco ES
 
Real Noroeste
 
0 0
1 0
Desportiva ES
 
Nova Venécia
 
0 1
0 2
Fortaleza
 
Sport Recife
 
1 0
1 0
Athletic Club
 
Caldense
 
0 0
0 0
Democrata GV
 
Tombense
 
1 0
1 0
Remo
 
Paysandu
 
1 0
3 0
Sousa
 
Botafogo PB
 
1 1
2 1
Coritiba
 
Maringá
 
0 1
4 2
Palmeiras
 
São Paulo
 
2 0
4 0
Votuporanguense
 
São José EC
 
1 0
2 0
4 de Julho
 
Corí-Sabbá
 
0 0
2 0
Flamengo PI
 
Altos
 
0 4
0 6
Fluminense PI
 
Oeirense
 
1 0
2 1
Parnahyba
 
Ríver
 
0 0
2 1
América RN
 
Globo
 
1 0
4 1
Falcon
 
Confiança
 
0 0
1 1
Chapadão
 
Dourados Atlético
 
   
0 1
Operário MS
 
Aquidauanense
 
   
1 1
Naviraiense
 
Costa Rica - MS
 
0 0
0 0
Chernolomets
 
Dorostol
 
   
3 0
Ustrem Donchevo
 
Botev Novi Pazar
 
   
1 1
Etar VT II
 
Pavlikeni
 
   
1 1
CSKA 1948 Sofia
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 0
4 0
OFK Pirin
 
Levski Sofia
 
0 2
0 3
Ludogorets
 
Botev Plovdiv
 
2 0
3 0
ASFA-Yennenga
 
Royal
 
0 0
0 0
RC Bobo-Dioulasso
 
SONABEL
 
0 0
2 1
Etoile Filante
 
Vitesse
 
1 0
3 1
Svay Rieng
 
Naga World
 
   
1 1
Dynamo de Douala
 
Lausanne
 
   
0 2
Ngaoundéré
 
Aigle Royal
 
   
1 2
Stade de Bertoua
 
Gazelle
 
   
0 1
Unisport Bafang
 
Rangers
 
   
0 0
Deportes Iquique
 
Deportes Santa Cruz
 
1 0
2 2
Santiago Wanderers
 
Magallanes
 
0 1
0 2
Huachipato
 
Cobresal
 
0 0
1 0
Audax Italiano
 
Unión Española
 
0 0
0 1
San Marcos
 
San Antonio Unido