Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Onze Bravos
 
Sagrada Esperança
 
   
1 0
Petro de Luanda
 
Progresso
 
0 1
1 1
Alashkert
 
Noravank
 
2 0
3 0
BKMA
 
Ararat
 
1 1
3 2
Melbourne City
 
Sydney
 
1 0
4 0
Perth Glory
 
Melbourne Victory
 
0 0
0 1
South Maitland
 
Hamilton Azzurr
 
   
0 4
Mackay Lions
 
Magpies Crusaders
 
   
1 6
Magpies
 
Mackay Wanderers
 
   
5 2
Runaway Bay
 
Gold Coast Knights
 
0 1
0 4
Yeronga Eagles
 
Brisbane City
 
   
1 7
Gold Coast United
 
North Brisbane
 
1 1
3 2
Holland Park Hawks
 
SWQ Thunder
 
0 2
1 4
Mitchelton
 
Robina City
 
1 1
4 1
Nambour Yandina United
 
Sunshine Coast
 
   
0 3
North Pine
 
Univ. Queensland
 
0 0
2 0
Redcliffe PCYC
 
Capalaba
 
1 1
3 2
Ridge Hills United
 
Southside Eagles
 
   
0 4
Rochedale Rovers
 
North Star
 
1 0
2 1
Southport Warriors
 
Western Pride
 
0 1
1 4
The Lakes
 
Redlands United
 
0 3
2 3
Caboolture
 
Taringa Rovers
 
   
4 0
Beaumaris
 
Preston Lions
 
   
4 3
Bezau
 
Fussach
 
   
1 1
FK Qəbələ II
 
MOIK
 
0 0
0 1
Qaradağ Lökbatan
 
Zira II
 
0 0
1 0
Sabah II
 
Zaqatala
 
2 0
3 1
Bahrain SC
 
Al Tadamun Buri
 
0 0
3 0
Qalali
 
Al Shabbab Manama
 
0 0
0 1
Neman Grodno
 
BATE
 
0 1
2 1
Voorwaarts Zwevezele W
 
Wuustwezel W
 
   
0 4
Dessel Sport
 
Mandel United
 
2 2
2 2
Francs Borains
 
Thes Sport
 
0 0
0 1
Knokke
 
Dender
 
0 0
1 0
Liège
 
La Louvière Centre
 
5 0
10 0
Olympic Charleroi
 
Heist
 
0 0
1 0
Tienen
 
Sint-Eloois-Winkel
 
1 2
2 3
URSL Visé
 
Rupel Boom
 
3 1
4 2
Vosselaar
 
Geel
 
   
1 2
Robin Hood
 
X-Roads Warriors
 
   
0 2
Sarajevo
 
Igman Konjic
 
1 0
2 0
Velez
 
Tuzla City
 
3 0
4 0
Krupa na Vrbasu
 
Kozara Gradiska
 
   
3 0
Galvez
 
ADESG
 
1 1
1 1
CSA
 
CRB
 
0 1
0 1
Nova Iguaçu U20
 
Bangu U20
 
0 2
1 4
Iape
 
São José MA
 
0 0
2 0
Tuna Luso
 
Águia de Marabá
 
1 2
3 2
Paysandu
 
Remo
 
3 0
3 1
Botafogo PB
 
Atlético Cajazeirense
 
4 0
7 0
Sousa
 
Auto Esporte
 
2 0
4 0
São José EC
 
USAC
 
0 1
0 2
Marília
 
Capivariano
 
0 0
1 1
Noroeste
 
EC São Bernardo
 
0 0
0 0
Comercial
 
Votuporanguense
 
1 1
3 1
Sport Recife
 
Salgueiro
 
0 0
2 2
Parnahyba
 
Altos
 
2 0
3 0
América RN
 
ABC
 
0 0
0 0
Falcon
 
Sergipe
 
0 0
1 2
Chapadão
 
Operário MS
 
   
1 1
Naviraiense
 
Dourados Atlético
 
2 1
4 1
Ustrem Donchevo
 
Ludogorets III
 
   
1 1
Atletik Kuklen
 
Lokomotiv Plovdiv II
 
   
0 0
Beroe II
 
Sokol Markovo
 
   
5 2
Borislav 2009
 
Levski Karlovo
 
   
0 3
Gigant Saedinenie
 
Rozova dolina
 
   
1 2
Levski Krumovgrad
 
Asenovets
 
   
6 1
Nesebar
 
Yambol 1915
 
   
3 0
Rodopa Smolyan
 
Karnobat
 
   
3 0
Sayana Haskovo
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
   
0 0
Zagorets
 
Dimitrovgrad
 
   
4 0
Bansko
 
Balkan Botevgrad
 
   
2 2
Granit Vladaya
 
Slivnishki geroy
 
   
1 1
Pirin Razlog
 
Rilski Sportist
 
   
1 1
FK Minyor Pernik
 
Neftohimik
 
   
   
Dobrudzha 1919
 
Lovech
 
1 0
1 0
Hebar 1918
 
Spartak Varna
 
1 0
2 1
Levski Lom
 
Maritsa Plovdiv
 
   
0 3
Ludogorets II
 
CSKA 1948 Sofia II
 
1 2
3 3
Marek
 
Botev Plovdiv II
 
1 0
1 0
Septemvri Simitli
 
Septemvri Sofia
 
1 2
1 2
Sozopol
 
Sportist Svoge
 
2 0
2 2
Yantra 1919
 
Strumska slava
 
1 0
2 1
Etar
 
Montana
 
0 1
0 2
Yafoot
 
PWD
 
0 2
1 3
Fovu Club
 
Renaissance
 
1 0
1 0
Avion Academy
 
Dragon de Yaounde
 
0 0
0 0
Real San Andres
 
Unión Magdalena
 
0 4
1 5
Tigres
 
Patriotas Boyacá
 
1 0
1 0
Jaguares de Córdoba
 
Alianza Petrolera
 
1 1
2 1
Atlético
 
Bogotá
 
2 0
3 1
Barranquilla
 
Llaneros
 
0 2
1 2
Santos de Guápiles
 
San Carlos
 
0 0
1 1
Alajuelense
 
Sporting San José
 
1 1
1 1
Vodice
 
Jadran LP
 
2 0
3 2
Olympiada Lympion
 
Nea Salamis
 
0 0
1 0
Enosis
 
Ethnikos Achna
 
0 1
0 4
Anorthosis
 
APOEL
 
1 0
1 0
Dukla Praha
 
Vysočina Jihlava
 
1 2
1 2
Příbram
 
Ústí nad Labem
 
1 0
2 0
Varnsdorf
 
Zbrojovka Brno
 
0 2
0 2
Viktoria Žižkov
 
Vlašim
 
1 1
1 2
Vratimov
 
Blansko
 
1 0
4 0
Guayaquil
 
Puerto Quito
 
0 0
1 0
Al Ahly
 
Al Ittihad
 
1 0
1 0
Pyramids FC
 
Zamalek
 
2 2
2 3
Middlesbrough
 
Fulham
 
0 0
0 1
Nottingham Forest
 
Coventry City
 
1 0
2 0
West Bromwich Albion
 
AFC Bournemouth
 
2 0
2 0
Mole Valley SCR
 
Tooting & Mitcham United
 
   
0 2
Tiverton Town
 
Farnborough
 
0 0
2 0
Truro City
 
Taunton Town
 
0 0
1 0
Burnley
 
Everton
 
1 2
3 2
Colchester U23
 
Crewe U23
 
1 2
1 4
Chichester City W
 
Portsmouth W
 
   
0 1
Crawley Wasps W
 
Hounslow W
 
   
4 1
Tammeka II
 
Tabasalu
 
1 2
1 2
Viimsi II
 
FCI Tallinn
 
   
0 0
Saue
 
Flora U19
 
   
1 0
Fasil Ketema
 
Wolkite Ketema
 
1 2
1 2
Bahardar
 
Hadiya Hosaena
 
0 1
0 1
Chelsea
 
Real Madrid
 
1 2
1 3
Villarreal
 
FC Bayern München
 
1 0
1 0
TPV
 
EIF
 
0 2
0 6
Brikama United
 
Hawks
 
0 0
2 0
Waa Banjul Football
 
Marimoo
 
0 1
0 2
Telavi
 
Samgurali
 
0 0
0 0
Dinamo Tbilisi
 
Dila
 
2 0
2 1
Torpedo Kutaisi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
2 0
4 2
Gareji
 
Norchi Dinamo
 
1 1
1 1
Merani Martvili
 
Shevardeni 1906
 
2 0
4 0
Spaeri
 
Samtredia
 
0 0
0 1
Hallescher FC
 
Freiburg II
 
0 0
1 0
FC Augsburg
 
FSV Mainz 05
 
1 0
2 1
Lörrach-Brombach
 
Neckarsulmer SU
 
   
0 2
Ansbach
 
Vatan Spor
 
   
1 0
Bayern Hof
 
Eintracht Bamberg
 
0 0
0 1
Neumarkt Germany
 
Großbardorf
 
0 0
0 0
Sand
 
SC Feucht
 
   
1 2
Vilzing
 
Cham
 
   
2 3
Pullach
 
Gundelfingen
 
1 1
1 2
Hankofen-Hailing
 
Dachau
 
   
0 0
Hastedt
 
Borgfeld
 
2 1
5 2
An der Fahner Höhe
 
Arnstadt
 
1 1
2 1
Blau-Weiß Zorbau
 
Plauen
 
   
0 7
Oberlausitz Neugersdorf
 
Budissa Bautzen
 
   
6 2
Wacker Nordhausen
 
Einheit Wernigerode
 
   
2 2
Bischofswerdaer FV
 
Krieschow
 
   
1 1
Martinroda
 
Rot-Weiß Erfurt
 
   
0 5
Pipinsried
 
1860 Rosenheim
 
1 1
2 2
Auerbach
 
Chemie Leipzig
 
1 0
1 3
Carl Zeiss Jena
 
Luckenwalde
 
1 0
2 0
Eilenburg
 
Chemnitzer FC
 
1 1
1 2
Energie Cottbus
 
Germania Halberstadt
 
1 0
3 1
Lokomotive Leipzig
 
ZFC Meuselwitz
 
0 0
2 0
Tennis Borussia
 
Hertha BSC II
 
0 0
0 4
Elversberg
 
Aalen
 
1 1
3 1
Hessen Kassel
 
Mainz 05 II
 
1 1
2 1
Hoffenheim II
 
Schott Mainz
 
1 2
1 2
Stuttgart II
 
Sonnenhof Großaspach
 
0 1
0 1
Sportfreunde Lotte
 
Uerdingen
 
0 0
0 1
Europa FC
 
Lincoln Red Imps
 
0 0
0 2
Anagennisi Giannitsa
 
Iraklis Ampelokipon
 
   
3 2
Lefkimmi
 
Makedonikos Neapolis
 
1 0
1 0
M. Alexandros Trikala
 
Edessaikos
 
   
2 0
Pontion Karagiannion
 
Poseidon Nea Michaniona
 
   
0 0
Thyella Sarakinoi
 
Kozani
 
   
0 2
Almopos
 
Trikala
 
2 0
3 0
Anagennisi Karditsas
 
Iraklis 1908
 
0 1
0 3
Apollon Pontou FC
 
Veria
 
0 0
0 0
Kavala
 
Larissa
 
0 1
0 1
Niki Volos
 
PAOK II
 
1 0
2 1
Pierikos
 
Panserraikos
 
1 1
1 1
Thesprotos
 
Apollon Larissa
 
1 1
1 1
Xanthi
 
Olympiakos Piraeus II
 
1 0
2 1
Karaiskakis
 
OF Ierapetra
 
0 1
2 3
AEK Athens II
 
Irodotos
 
0 0
3 1
Asteras Vlachioti
 
Kissamikos
 
0 0
0 0
Episkopi
 
Rodos
 
2 2
4 2
Kalamata
 
Egaleo
 
2 0
3 0
Panathinaikos II
 
Kallithea
 
0 0
0 0
Kifisia
 
Levadiakos
 
0 1
1 4
Ergotelis
 
Zakynthos
 
0 0
1 0
Ionikos U19
 
Olympiakos Piraeus U19
 
1 1
1 2
Solidarite Scolaire
 
Club Amical
 
   
1 0
US Sainte-Rose
 
Cerfa
 
   
1 2
Municipal
 
Solola
 
2 0
4 0
Coatepecano IB
 
Puerto San Jose
 
0 0
3 0
Agua Blanca
 
Deportivo Sanarate
 
1 0
2 1
Aurora
 
Chimaltenango
 
0 0
0 0
Juventud Pinulteca
 
Comunicaciones II
 
   
2 0
Plataneros
 
Siquinalá
 
1 0
1 0
San Pedro
 
Amatitlan
 
2 0
4 0
Kitchee
 
Tai Chung
 
   
   
Dorogi
 
Diósgyőr
 
0 0
0 1
Győri ETO
 
Szolnoki MÁV
 
1 0
4 1
III. Kerületi TUE
 
Vasas
 
0 0
0 3
Szentlőrinc SE
 
Budaörs
 
1 1
1 1
Békéscsaba
 
Siófok
 
2 1
4 1
Budafoki MTE
 
Pécsi MFC
 
2 0
2 0
Szeged 2011
 
Csákvári TK
 
1 0
1 0
Szombathelyi Haladás
 
Soroksár SC
 
0 0
0 1
Tiszakecske
 
Ajka
 
2 1
4 1
Nyíregyháza Spartacus
 
Kecskemeti TE
 
1 1
2 2
Ceglédi
 
Honvéd II
 
0 1
0 3
Tatabánya
 
Nagykanizsai ULE
 
0 0
1 0
Minerva Punjab
 
Arrows
 
0 0
3 1
Mohammedan
 
Rajasthan FC
 
2 0
2 1
Real Kashmir
 
Churchill Brothers
 
0 0
0 1
Zakho
 
Al Diwaniya
 
1 1
1 2
Naft Al-Basra
 
Al Talaba
 
0 0
0 0
Hapoel Ashkelon
 
Hapoel Bnei Lod
 
0 0
2 3
Südtirol
 
Calcio Padova
 
0 0
0 1
Brescia U19
 
Udinese U19
 
   
0 2
Atalanta U19
 
Empoli U19
 
0 0
3 0
Fiorentina U19
 
Roma U19
 
3 1
5 2
Parma
 
Como
 
1 0
4 3
Cittadella
 
Perugia
 
0 0
0 0
Monza
 
Ascoli
 
2 0
2 0
Pisa
 
Brescia
 
0 0
0 0
Vicenza
 
Crotone
 
1 1
1 1
Fiorenzuola
 
Juventus U23
 
0 0
1 0
Taranto
 
Monopoli
 
2 0
2 0
Derthona
 
Casale
 
0 0
0 0
Ghivizzano Borgo Mozzano
 
Lentigione
 
1 1
1 2
Montegiorgio
 
Nereto
 
0 0
1 0
Porto D' Ascoli
 
Aurora Alto Casertano
 
1 0
3 1
Muravera
 
Cassino
 
0 0
2 1
Arzachena
 
Sassari Torres
 
0 0
0 0
Bisceglie
 
Virtus Matino
 
1 1
1 2
Casarano
 
Nardò
 
0 1
1 2
Rotonda
 
Team Altamura
 
0 3
1 4
Cavese
 
Trapani 1905
 
2 0
3 0
San Luca
 
Portici
 
0 0
0 0
Kyoto Sanga
 
Gamba Osaka
 
1 0
1 1
Avispa Fukuoka
 
Kashima Antlers
 
0 0