Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Apolonia W
 
AAS W
 
   
8 0
Teuta W
 
Juban Danja W
 
   
1 9
US Biskra U21
 
JS Kabylie U21
 
   
1 1
JS Saoura U21
 
ASO Chlef U21
 
   
2 1
CS Constantine
 
RC Relizane
 
1 0
4 0
ES Sétif
 
NC Magra
 
0 2
0 2
Olympique Médéa
 
Tlemcen
 
1 0
1 0
RC Arbaâ
 
MC Oran
 
0 1
1 1
USM Alger
 
HB Chelghoum Laïd
 
1 1
1 1
Aïn M'lila
 
MO Constantine
 
0 0
0 1
Ben Aknoun
 
USM El Harrach
 
1 0
1 0
CA Bordj Bou Arreridj
 
JSM Béjaïa
 
1 0
1 1
CRB Ain Ouessara
 
GC Mascara
 
   
2 1
Hamra Annaba
 
US Chaouia
 
0 0
0 1
JSM Tiaret
 
USM Bel Abbès
 
   
4 0
Kouba
 
USMM Hadjout
 
   
4 1
Lakhdaria
 
JS Bordj Ménaïel
 
   
1 2
MC El Eulma
 
CA Batna
 
   
1 1
MC Saïda
 
WA Boufarik
 
0 0
2 2
MCB Oued Sly
 
El Bayadh
 
0 1
1 1
MO Béjaïa
 
Teleghma
 
2 1
2 2
RB Ouargla
 
Annaba
 
3 0
3 0
SC Aïn Defla
 
ASM Oran
 
   
1 3
Temouchent
 
SKAF Khémis Mélina
 
0 0
1 0
USM Khenchela
 
JSM Skikda
 
1 0
4 0
Independiente
 
Central Norte
 
1 1
1 1
Acassuso
 
Comunicaciones
 
1 1
1 1
Deportivo Merlo
 
Ituzaingó
 
0 0
0 1
Argentino Quilmes
 
Cañuelas
 
0 1
0 1
Colegiales
 
Los Andes
 
0 0
2 0
Defensores Unidos
 
San Miguel
 
1 1
2 1
Talleres Remedios
 
Fénix
 
1 0
2 0
UAI Urquiza
 
Dock Sud
 
2 1
3 2
Villa San Carlos
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
General Lamadrid
 
San Martín Burzaco
 
1 0
2 1
Deportivo Camioneros
 
Juventud Unida Univ.
 
0 0
0 0
Olimpo
 
Circulo Deportivo
 
2 2
3 2
Sarmiento Resistencia
 
Unión Sunchales
 
1 0
2 0
Brisbane Roar
 
Western United
 
1 1
2 3
Wellington Phoenix
 
Perth Glory
 
1 0
2 1
Central Coast Mariners
 
Adelaide United
 
0 0
3 0
Macarthur
 
Melbourne City
 
0 0
0 1
Pine Hills
 
Western Spirit
 
   
9 0
The Lakes
 
St George Willawong
 
   
0 2
Univ. Queensland
 
Acacia Ridge
 
   
1 2
Pine Hills Res.
 
Western Spirit Res.
 
   
13 1
The Lakes Res.
 
St. George Willawong Res
 
   
0 2
Univ. Queensland Res.
 
Acacia Ridge Res.
 
   
5 1
APIA Leichhardt Tigers
 
Blacktown City
 
0 0
1 0
Marconi Stallions
 
Rockdale City Suns
 
0 1
2 2
Oxley Vale Attunga
 
Coffs Coast Tigers
 
   
3 0
Thornton Redbacks
 
Cardiff City
 
   
2 4
Belmont Swansea
 
Newcastle Suns
 
   
5 1
Capalaba
 
Gold Coast Knights
 
   
0 2
Gold Coast United
 
Brisbane City
 
0 1
2 1
Queensland Lions
 
Peninsula Power
 
1 0
4 3
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Comets
 
0 2
0 3
White City Woodville
 
Cumberland United
 
1 0
2 0
Adelaide Olympic
 
Sturt Lions
 
2 0
3 4
Adelaide United ||
 
Croydon Kings
 
2 2
3 4
Devonport City
 
Glenorchy Knights
 
0 1
0 1
Riverside Olympic
 
Kingborough Lions
 
0 3
0 4
Olympia Warriors
 
Clarence Zebras
 
0 0
0 3
Eastern Lions
 
Avondale Heights
 
0 1
2 4
Green Gully
 
South Melbourne
 
0 2
0 2
Hume City
 
Bentleigh Greens
 
0 2
3 4
Bayswater City
 
Perth RedStar
 
1 1
2 3
Floreat Athena
 
Balcatta
 
2 0
5 0
Inglewood United
 
Perth Glory II
 
0 2
1 2
Sorrento
 
Armadale
 
3 1
5 1
Stirling Lions
 
Perth
 
0 0
1 0
Across The Waves
 
Fraser Flames
 
   
6 0
Leichhardt Lions
 
Mareeba United
 
   
1 2
Southside Comets
 
Innisfail United
 
   
3 4
Stratford Dolphins
 
Atherton Eagles
 
   
5 1
SWQ Thunder
 
Magpies Crusaders
 
1 1
3 2
Rochedale Rovers
 
Southside Eagles
 
1 0
3 3
Brisbane Strikers
 
Western Pride
 
2 0
3 1
Beograd Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
1 6
Campbelltown City Res.
 
West Torrens Res.
 
   
0 4
MetroStars Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
0 1
South Adelaide Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 5
Adelaide Olympic Res.
 
Sturt Lions Res.
 
1 0
1 0
Adelaide United Res.
 
Croydon Kings Res.
 
   
3 1
Adelaide Victory
 
Adelaide Hills Hawks
 
1 1
1 1
Playford City Patriots
 
Fulham United
 
0 0
2 0
West Adelaide
 
Port Adelaide Lion
 
1 1
2 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 0
2 1
Eastern Lions U21
 
Avondale Heights U21
 
0 1
0 4
Green Gully U21
 
South Melbourne U21
 
0 1
1 1
Dandenong Thunder U21
 
Dandenong City U21
 
0 1
0 2
Hume City U21
 
Bentleigh Greens U21
 
2 0
4 1
Brunswick City
 
Manningham United Blues
 
1 0
1 1
Werribee City
 
Goulburn Valley Suns
 
1 2
3 2
North Geelong Warriors
 
Moreland Zebras
 
2 0
3 1
Fremantle City
 
UWA Nedlands
 
   
5 2
Murdoch Uni Melville
 
Rockingham City
 
2 1
3 2
Olympic Kingsway
 
Mandurah City
 
   
1 0
Dianella White Eagles
 
Subiaco
 
0 3
1 5
Forrestfield United
 
Joondalup United
 
   
2 0
Admira U18
 
Tirol U18
 
   
3 0
Wolfsberger AC U18
 
Austria Wien U18
 
   
2 2
Horitschon
 
Kohfidisch
 
0 1
2 1
Siegendorf
 
Klingenbach
 
   
4 0
St. Margarethen
 
Leithaprodersdorf
 
   
2 1
Pinkafeld
 
Güssing
 
   
6 3
Oberpetersdorf
 
Deutschkreutz
 
   
0 1
Kraig
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
4 2
Ferlach
 
Maria Saal
 
   
1 1
Völkermarkt
 
Bleiburg
 
   
4 0
Spratzern
 
Zwettl
 
   
2 1
Mannersdorf
 
Kottingbrunn
 
   
1 1
Retz
 
Waidhofen/Thaya
 
0 0
0 1
Bad Ischl
 
Oedt
 
   
0 4
Bad Schallerbach
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
2 2
Grün Weiß Micheldorf
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
1 1
St. Martin i.M.
 
SV Wallern
 
   
4 3
Eugendorf
 
Adnet
 
   
0 1
Golling
 
Siezenheim
 
   
3 2
Neumarkt
 
Bergheim
 
   
3 1
Thalgau
 
Bürmoos
 
   
3 1
UFC Hallein
 
Hallwang
 
   
2 0
Frauental
 
Lebring
 
   
1 3
Hitthaller St. Michael
 
Ilz
 
   
0 3
Wildon
 
Gnas
 
1 0
2 1
TuS Heiligenkreuz
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
2 1
Innsbrucker AC
 
Kirchbichl
 
   
1 0
Natters
 
Zams
 
   
3 1
Alberschwende
 
Rheindorf Altach II
 
   
0 3
Hard
 
Bezau
 
   
0 0
Höchst
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
3 5
Lochau
 
Schruns
 
   
2 2
Lustenau
 
Andelsbuch
 
   
0 1
Göfis
 
Meiningen
 
   
1 2
Hörbranz
 
Ludesch
 
   
1 2
Gerasdorf Stammersdorf
 
Dinamo Helfort
 
0 0
1 0
Stadlau
 
Favoritner AC
 
0 0
0 0
Wienerberg
 
Vorwärts Brigittenau
 
1 1
1 1
Austria XIII
 
ASV 13
 
   
5 2
Wolfsberger AC II
 
Wels
 
3 1
4 3
St. Anna
 
Ried II
 
0 0
1 1
Kitzbühel
 
SVG Reichenau
 
0 0
1 1
Wacker Innsbruck II
 
Fügen
 
1 2
2 3
Wattens II
 
Hall
 
0 2
1 3
Imst
 
Kufstein
 
3 0
6 1
SV Innsbruck
 
Telfs
 
0 0
0 1
FC Egg
 
Lauterach
 
0 1
0 3
Rotenberg
 
Hohenems
 
1 0
1 0
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Dornbirner SV
 
0 0
0 0
Smorgon W
 
Dinamo Brest W
 
5 0
6 0
Gomel W
 
Vitebsk W
 
0 4
0 7
Voorwaarts Zwevezele W
 
RFC de Liege W
 
   
4 0
Genk II W
 
OH Leuven II
 
   
1 8
Gent II W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
8 1
Mechelen W
 
Famkes Merkem W
 
   
6 0
Standard Liège II W
 
Kontich W
 
   
1 2
Anderlecht II W
 
Chastre W
 
   
8 2
Dessel Sport
 
Thes Sport
 
0 0
1 0
Heist
 
Francs Borains
 
0 0
1 0
La Louvière Centre
 
Tienen
 
0 0
0 1
Olympic Charleroi
 
Mandel United
 
0 0
2 1
K. Kontich
 
Antonia
 
   
3 0
Eendracht Zoersel
 
Kalmthout
 
   
1 1
Houtem-Oplinter
 
Sporting Kampenhout
 
   
0 2
Huldenberg
 
Linden
 
   
0 2
Stade Bierbeek
 
SC Aarschot
 
   
1 0
Houdeng
 
Molenbaix
 
   
0 1
Antoing
 
RAS Monceau
 
   
2 2
Snef-Tyber
 
Ransart
 
   
3 2
La Calamine
 
Aubel
 
   
0 1
Herkol
 
KFC Eksel
 
   
1 4
Alken
 
Herk
 
   
1 1
Groen Star Beek
 
Zepperen-Brustem
 
   
4 3
Grand-Leez
 
Flavion-Morialmé
 
   
2 0
Berlare
 
Excelsior Mariakerke
 
   
2 2
Latem
 
Elene-Grotenberge
 
   
2 6
Eendracht Wervik
 
Sassport Boezinge
 
   
2 0
Meulebeke
 
Rumbeke
 
   
2 2
Diksmuide
 
Lauwe
 
   
0 3
Westhoek
 
Toekomst Menen
 
   
4 1
Ninove
 
Merelbeke
 
   
2 1
Ronse
 
RFC Wetteren
 
   
0 0
Oudenaarde
 
Lokeren-Temse
 
   
0 0
Hades
 
Pepingen-Halle
 
   
1 1
Spouwen-Mopertingen
 
Hoogstraten
 
   
3 2
Heur Tongeren
 
Londerzeel
 
   
2 1
Houtvenne
 
Olympia Wijgmaal
 
   
1 0
KSC City Pirates
 
Cappellen
 
1 0
2 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Bocholt
 
   
0 2
Club Brugge II W
 
Havinnes W
 
   
10 1
Egem Pittem W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
2 1
Sibret W
 
Standard Liège III W
 
   
0 0
Vosselaar W
 
Alken W
 
   
3 1
Aywaille W
 
Chastre II W
 
   
4 2
Svelta Melsele W
 
Olsa Brakel W
 
   
3 2
Bosdam Beveren W
 
Renaissance Mons 44 II W
 
   
5 1
Eendracht Aalst II W
 
Bredene W
 
   
5 1
Eendracht Mazenzele W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
2 2
Irlande-Auderghem W
 
Heist W
 
   
3 0
Loyers W
 
VVC Brasschaat W
 
   
3 0
Mechelen II W
 
White Star Woluwe II W
 
   
3 1
Sottegem W
 
Gent III W
 
   
1 10
Westerlo W
 
Olympic Charleroi W
 
   
5 0
Eendracht Aalst W
 
Gent W
 
0 0
0 2
Rochefort
 
Huy
 
   
0 1
VW Hamme
 
Sint-Niklaas
 
   
1 0
Oostkamp
 
Torhout
 
   
2 2
FC Lebbeke
 
Voorde Appelterre
 
   
3 1
Tempo Overijse
 
Erpe-Mere United
 
   
0 1
De Kempen
 
Beringen
 
   
2 2
Diest
 
Berlaar-Heikant
 
   
5 0
Weerstand Koersel
 
Racing Mechelen
 
   
2 3
Witgoor Sport
 
Nijlen
 
   
3 0
Zwarte Leeuw
 
Esperanza Pelt
 
   
3 1
Lille
 
Sint-Lenaarts
 
   
1 1
Wellen
 
Betekom
 
   
2 2
AS Cotonou
 
Ayema
 
   
1 1
ASOS
 
Requins
 
   
0 1
ASPAC
 
Police Benin
 
   
0 0
Hodio
 
Energie
 
   
1 0
Panthères
 
Dynamo Abomey
 
   
1 1
Réal Sport
 
Soleil
 
   
0 0
UPI-ONM
 
USSK
 
   
1 2
Somerset Eagles
 
North Village Rams
 
   
0 9
Igman Konjic
 
Buducnost Banovici
 
   
1 1
Jedinstvo Bihac
 
GOSK Gabela
 
   
2 1
Orasje
 
Bratstvo Gracanica
 
1 0
1 0
Radnik Hadžići
 
Gorazde
 
0 0
0 0
Rudar Kakanj
 
Vis Kosova
 
   
2 0
Tomislav
 
Travnik
 
   
0 1
Borac Kozarska Dubica
 
Zvijezda '09 Brgule
 
   
0 2
Budućnost Pilica
 
Tekstilac Derventa
 
0 0
0 1
Kozara Gradiska
 
Drina Zvornik
 
   
0 0
Ljubic Prnjavor
 
Sutjeska Foca
 
   
4 1
Modrica
 
Sloboda Novi Grad
 
   
0 3
Podrinje Janja
 
Sloga Doboj
 
   
0 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Omarska
 
   
0 1
Nacional AM
 
Manaus
 
0 2
2 2
Bahia de Feira
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
0 1
RB Bragantino W
 
CRESSPOM W
 
0 1
0 1
CTE Colatina
 
Rio Branco-VN
 
0 1
1 1
Estrela do Norte
 
Real Noroeste