Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

ES Tunis
 
Etoile du Sahel
 
0 0
0 0
Galaxy
 
CR Belouizdad
 
0 0
1 2
Sagrada Esperança
 
Petro de Luanda
 
0 1
0 1
Al Ahly
 
Mamelodi Sundowns
 
0 0
0 1
Wydad Casablanca
 
Zamalek
 
2 1
3 1
Besëlidhja Lezhë
 
Lushnja
 
0 0
2 2
Bylis Ballsh
 
Burreli
 
1 0
1 0
Tomori Berat
 
Shkumbini Peqin
 
3 1
5 2
Turbina Cërrik
 
Korabi Peshkopi
 
0 0
1 0
Ada Velipojë
 
Internacional Tirana
 
   
3 0
Bulqiza
 
Klosi
 
   
2 0
Gramshi
 
Murlani
 
   
3 1
Luzi 2008
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
2 0
Oriku
 
Elbasani
 
   
6 0
Veleçiku Koplik
 
Shënkolli
 
   
4 0
Apolonia W
 
Skënderbeu W
 
   
20 0
Lushnja W
 
KF Tirana W
 
   
0 7
Egnatia Rrogozhinë
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
2 1
Kukësi
 
Teuta Durrës
 
0 0
1 1
Tirana
 
Laçi
 
4 0
4 1
Aïn M'lila
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
0 1
4 3
ASM Oran
 
WA Boufarik
 
1 1
2 2
CA Batna
 
MO Constantine
 
   
2 0
CRB Ain Ouessara
 
Ben Aknoun
 
   
0 1
El Bayadh
 
USM Bel Abbès
 
   
3 2
Hamra Annaba
 
JSM Skikda
 
1 1
2 1
JSM Tiaret
 
Temouchent
 
   
1 2
Kouba
 
GC Mascara
 
1 0
2 0
Lakhdaria
 
Annaba
 
   
1 3
MC El Eulma
 
JSM Béjaïa
 
1 0
1 0
MC Saïda
 
USM El Harrach
 
0 2
0 2
MCB Oued Sly
 
SKAF Khémis Mélina
 
0 0
0 1
MO Béjaïa
 
US Chaouia
 
0 1
0 1
SC Aïn Defla
 
USMM Hadjout
 
   
1 1
Teleghma
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 1
1 1
USM Khenchela
 
RB Ouargla
 
0 0
1 0
Extremenya
 
La Massana
 
0 3
0 5
Sporting de Cabinda
 
Kabuscorp
 
   
1 0
Colegiales
 
Argentino Quilmes
 
1 1
2 3
Defensores Unidos
 
Comunicaciones
 
1 1
2 1
Deportivo Armenio
 
San Miguel
 
0 1
1 1
Deportivo Merlo
 
JJ Urquiza
 
0 0
1 0
UAI Urquiza
 
Ituzaingó
 
0 0
0 1
Villa San Carlos
 
Los Andes
 
4 1
4 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Tristán Suárez
 
0 1
1 1
All Boys
 
Chaco For Ever
 
1 2
2 2
Deportivo Madryn
 
San Martín Tucumán
 
0 1
1 2
Gimnasia Jujuy
 
Guillermo Brown
 
2 0
3 1
Nueva Chicago
 
Sacachispas
 
1 1
1 1
Atlas
 
Central Córdoba
 
0 0
2 0
Luján
 
El Porvenir
 
1 0
2 1
Deportivo Laferrere
 
San Martín Burzaco
 
1 0
2 0
Aldosivi Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
0 1
Argentinos Juniors Res.
 
San Lorenzo Res.
 
1 0
2 0
Defensa y Justicia Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 0
2 1
Rosario Central Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
3 0
5 1
Platense
 
Banfield
 
0 1
0 1
Colón
 
Barracas Central
 
1 1
2 1
Rosario Central
 
Godoy Cruz
 
0 0
1 2
Aldosivi
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
0 0
Urartu
 
Junior Sevan
 
   
   
Pyunik
 
BKMA
 
0 0
1 0
Newcastle Jets
 
Macarthur
 
1 1
2 2
Adelaide United
 
Central Coast Mariners
 
0 1
2 1
Sydney
 
Melbourne City
 
0 1
1 2
Camden Haven Redbacks
 
Coffs City United
 
   
1 6
Coutts Crossing Cougars
 
Oxley Vale Attunga
 
   
1 2
Wingham Warriors
 
Bellingen
 
   
0 3
Moore Creek
 
South United
 
   
5 0
West Torrens Birkalla
 
Sturt Lions
 
1 0
3 0
South Adelaide Panthers
 
Adelaide United ||
 
2 0
6 0
Eastern Lions
 
Oakleigh Cannons
 
0 2
2 3
Hume City
 
Port Melbourne
 
2 1
3 3
Burdekin
 
Townsville Warriors
 
   
2 2
Brothers Townsville
 
MA Olympic
 
   
2 3
Magpies Crusaders
 
Brisbane Strikers
 
   
3 6
Adelaide Olympic Res.
 
Beograd Res.
 
   
2 1
Croydon Kings Res.
 
Adelaide City Res.
 
0 0
1 1
West Torrens Res.
 
Sturt Lions Res.
 
1 2
2 2
Campbelltown City Res.
 
MetroStars Res.
 
0 0
1 2
South Adelaide Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 4
Adelaide Victory
 
Eastern United
 
0 0
1 1
Port Adelaide Lion
 
Adelaide University
 
   
1 0
West Adelaide
 
Adelaide Raiders
 
3 1
4 2
Adelaide Hills Hawks
 
Para Hills Knights
 
0 1
0 1
Eastern Lions U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
   
0 3
Green Gully U21
 
Altona Magic U21
 
0 1
2 3
Melbourne Knights U21
 
Avondale Heights U21
 
0 0
0 3
Hume City U21
 
Port Melbourne U21
 
0 0
3 2
Adelaide United W
 
Melbourne Victory W
 
2 0
3 0
Bayswater City
 
Gwelup Croatia SC
 
2 1
5 1
Inglewood United
 
Balcatta
 
2 1
3 1
Armadale
 
Cockburn City
 
2 0
6 1
ECU Joondalup
 
Stirling Lions
 
   
2 4
Rheindorf Altach
 
Admira
 
0 1
0 2
Dornbirn
 
Juniors OÖ
 
1 2
2 2
Lafnitz
 
Wacker Innsbruck
 
2 0
2 2
Austria Wien U18
 
St. Pölten U18
 
   
2 2
Rapid Wien U18
 
Vorarlberg U18
 
   
2 1
Tirol U18
 
Burgenland U18
 
   
3 1
Admira U18
 
Sturm Graz U18
 
   
4 2
LASK Juniors OÖ U18
 
Red Bull Akademie U18
 
   
0 4
Grieskirchen
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 4
St. Valentin
 
Mondsee
 
   
0 1
SV Wallern
 
Union Edelweiß
 
   
1 1
Union Perg
 
Bad Schallerbach
 
   
3 0
SPG Kornspitz Pregarten
 
St. Martin i.M.
 
   
0 3
Austria XIII
 
Stadlau
 
0 1
0 2
Union Mauer
 
Schwechat
 
   
2 1
Gleisdorf 09
 
Spittal
 
0 0
0 0
Ried II
 
Kalsdorf
 
   
2 2
St. Anna
 
Union Vöcklamarkt
 
0 0
1 3
Al-Hidd
 
Al Riffa
 
0 1
2 2
Muharraq
 
Al-Najma
 
0 0
1 0
Voorwaarts Zwevezele W
 
Chastre W
 
   
5 0
Genk II W
 
Standard Liège II W
 
   
1 1
Eva's Tienen W
 
OH Leuven II
 
   
0 9
Famkes Merkem W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
8 0
Gent II W
 
Kontich W
 
   
4 2
Mechelen W
 
RFC de Liege W
 
   
6 0
Moldavo W
 
Anderlecht II W
 
   
3 3
Dender
 
URSL Visé
 
2 0
3 0
Heist
 
Liège
 
   
2 1
La Louvière Centre
 
Francs Borains
 
2 1
3 1
Mandel United
 
Sint-Eloois-Winkel
 
0 0
0 0
Excelsior Virton
 
Deinze
 
0 1
0 2
Union Saint-Gilloise
 
AS Eupen
 
0 0
0 0
KV Oostende
 
Sint-Truiden
 
0 0
0 0
Mechelen
 
Cercle Brugge
 
2 2
2 2
OH Leuven
 
Anderlecht
 
0 0
0 0
Geel
 
Ranst
 
   
2 1
Wezel
 
Antonia
 
   
4 1
K. Kontich
 
Retie
 
   
4 0
Houtem-Oplinter
 
SC Aarschot
 
   
2 0
Huldenberg
 
Veltem
 
   
1 2
Linden
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
4 2
Ixelles
 
Union Lasne-Ohain
 
   
1 1
Achel
 
Bregel Sport
 
   
6 0
Herkol
 
Groen Star Beek
 
   
4 2
Alken
 
Zonhoven United
 
   
0 2
Aubange
 
Ethe Belmont
 
   
0 5
Jeunesse Freylangeoise
 
Libramont
 
   
3 0
Longlier
 
La Roche
 
   
2 0
Berlare
 
Dendermonde
 
   
2 0
Latem
 
Drongen
 
   
4 1
RC Lauwe
 
SC Zonnebeke
 
   
1 0
Sassport Boezinge
 
Roeselare Daisel
 
   
0 0
Meulebeke
 
Racing Waregem
 
   
1 3
RES Durbuy
 
Verlaine
 
   
0 2
Oudenaarde
 
Westhoek
 
0 0
0 0
Dikkelvenne
 
Toekomst Menen
 
   
4 0
Harelbeke
 
Lokeren-Temse
 
   
1 2
Ninove
 
Gullegem
 
   
5 1
Ronse
 
Olsa Brakel
 
   
0 3
Spouwen-Mopertingen
 
Eendracht Aalst
 
1 1
1 1
Bocholt
 
Hoogstraten
 
0 0
0 0
Berchem Sport
 
Londerzeel
 
   
1 1
Heur Tongeren
 
KSC City Pirates
 
   
0 1
Heist W
 
Sibret W
 
   
4 2
Chastre II W
 
Olympic Charleroi W
 
   
0 1
Aywaille W
 
Mechelen II W
 
   
0 4
Gent III W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
6 1
Havinnes W
 
Egem Pittem W
 
   
0 0
Zulte-Waregem II W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
5 1
White Star Woluwe II W
 
Loyers W
 
   
3 0
Olsa Brakel W
 
Bredene W
 
   
1 4
Alken W
 
Westerlo W
 
   
0 6
Svelta Melsele W
 
Club Brugge II W
 
   
2 2
Bosdam Beveren W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
2 2
Renaissance Mons 44 II W
 
Sottegem W
 
   
3 4
Standard Liège III W
 
VVC Brasschaat W
 
   
3 0
Irlande-Auderghem W
 
Vosselaar W
 
   
1 4
St. Liege W
 
Genk W
 
1 0
1 1
Albert Quévy-Mons
 
Aische
 
   
2 2
PAC Buzet
 
Binche
 
   
0 2
Onhaye
 
Oppagne-Wéris
 
   
3 3
Rochefort
 
Raeren-Eynatten
 
   
0 1
Anzegem
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
2 2
Sint-Niklaas
 
Svelta Melsele
 
   
1 6
FC Lebbeke
 
Avanti
 
   
1 1
Tempo Overijse
 
Wolvertem Merchtem
 
   
1 0
Diest
 
Eendracht Termien
 
   
0 0
Sint-Lenaarts
 
Berlaar-Heikant
 
   
2 1
Weerstand Koersel
 
Witgoor Sport
 
   
1 5
Zwarte Leeuw
 
De Kempen
 
   
1 1
Betekom
 
Beringen
 
   
1 0
Lille
 
Turnhout
 
   
2 2
Racing Mechelen
 
Esperanza Pelt
 
   
2 1
Wellen
 
Nijlen
 
   
2 2
Blooming
 
Universitario de Vinto
 
3 0
5 0
Atlético Palmaflor
 
Oriente Petrolero
 
2 0
2 1
Santa Cruz
 
The Strongest
 
0 1
1 2
Real Tomayapo
 
Royal Pari
 
1 0
1 0
Leotar
 
Sarajevo
 
0 2
0 2
Sloboda Tuzla
 
Tuzla City
 
1 0
1 1
Gaborone United
 
Mogoditshane Fighters
 
   
1 0
Gilport Lions
 
Extension Gunners
 
0 0
0 1
Masitaoka
 
BR Highlanders
 
   
0 0
Prisons XI
 
Police XI
 
   
1 0
Security Systems
 
Orapa United
 
   
3 2
Notwane
 
Township Rollers
 
0 1
1 2
ASA
 
CSA
 
0 2
2 2
Peñarol
 
Amazonas
 
   
1 0
Cliper
 
Princesa Solimões
 
0 3
0 7
Manauara
 
Operario AM
 
0 1
2 1
Nacional AM
 
Fast Clube
 
1 0
1 2
Vitória
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
0 0
Rio Branco-VN
 
Real Noroeste
 
0 1
1 1
Fluminense
 
Vasco da Gama
 
2 0
2 0
Figueirense
 
Avaí
 
2 1
4 1
Hercílio Luz
 
Chapecoense
 
1 0
3 0
Iguatu
 
Ceará
 
0 0
1 0
Juventude
 
Caxias
 
0 0
0 0
São Luiz
 
EC São José
 
0 1
0 3
Aparecidense
 
Goiatuba EC
 
0 0
2 0
Vila Nova
 
CRAC
 
1 0
1 1
Dom Bosco
 
Academia
 
0 1
1 1
Pouso Alegre
 
Atlético Mineiro
 
0 1
2 3
Paraná
 
União PR
 
0 1
1 3
Rio Branco PR
 
Londrina
 
2 0
2 1
Maringá
 
Cascavel
 
1 0
1 0
Mirassol
 
Ponte Preta
 
0 0
1 1
Guarani
 
Santo André
 
2 0
2 3
Ituano
 
Ferroviária
 
2 0
3 1
Monte Azul
 
Portuguesa Santista
 
0 0
0 0
EC Lemense
 
Rio Claro
 
0 0
0 0
São Caetano
 
Osasco Audax
 
0 0
0 1
Velo Clube
 
Portuguesa
 
0 1
0 1
CA Linense
 
Primavera SP
 
1 0
1 1
XV de Piracicaba
 
RB Brasil
 
2 0
3 0
Taubaté
 
Juventus
 
0 0
0 0
Desportivo Brasil
 
Barretos
 
0 0
0 0
EC São Bernardo
 
Marília
 
1 0
1 1
Nacional SP
 
Capivariano
 
0 0
0 0
USAC
 
Votuporanguense
 
0 0
2 1
Noroeste
 
Matonense
 
   
0 1
São José EC
 
Comercial
 
0 0
0 0
Bandeirante SP
 
Olímpia
 
1 0
3 0
Sertãozinho
 
Rio Preto
 
0 1
1 1
Santa Cruz
 
Retrô
 
0 3
0 4
Flamengo PI
 
Oeirense