Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

HB Chelghoum Laïd U21
 
RC Arbaâ U21
 
1 0
2 0
MC Oran U21
 
Olympique Médéa U21
 
1 0
2 0
WA Tlemcen U21
 
MC Alger U21
 
0 0
0 1
Fénix
 
UAI Urquiza
 
0 1
1 1
Brown de Adrogué
 
Deportivo Morón
 
0 0
1 0
Banfield Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
1 0
2 0
Barracas Central Res.
 
Aldosivi Res.
 
0 0
0 2
Central Córdoba SdE Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 1
0 3
Godoy Cruz Res.
 
Independiente Res.
 
0 1
0 2
Newell's Old Boys Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 1
2 3
San Lorenzo Res.
 
River Plate Res.
 
0 2
0 4
Central Cordoba SdE
 
Rosario Central
 
0 0
0 1
Unión Santa Fe
 
Platense
 
0 0
1 0
Melbourne Victory
 
Macarthur
 
2 0
3 1
West Torrens Birkalla
 
South Adelaide Panthers
 
0 3
2 3
Adelaide Comets
 
Sturt Lions
 
2 0
2 0
Dandenong City
 
Hume City
 
2 1
2 1
South Melbourne
 
Melbourne Knights
 
1 0
2 0
Bentleigh Greens
 
Heidelberg United
 
0 0
1 0
Oakleigh Cannons
 
Dandenong Thunder
 
2 1
2 1
Adelaide Raiders
 
Adelaide Hills Hawks
 
1 0
2 0
Brandon Park
 
Strathmore
 
   
1 2
Frankston Pines
 
Lara United
 
   
6 0
Westgate
 
Keilor Wolves
 
   
0 1
Whitehorse United
 
Hume United
 
   
2 1
Oakleigh Cannons U21
 
Dandenong Thunder U21
 
1 1
2 1
Bentleigh Greens U21
 
Heidelberg United U21
 
2 1
3 1
Melbourne Victory W
 
Canberra United W
 
0 0
0 0
Wellington Phoenix W
 
Perth Glory W
 
0 1
1 3
Newcastle Jets W
 
Brisbane Roar W
 
0 2
1 5
Floreat Athena
 
Inglewood United
 
   
3 0
Wacker Innsbruck
 
Vorwärts Steyr
 
0 1
1 2
Juniors OÖ
 
Grazer AK
 
0 3
0 4
Kapfenberger SV
 
Rapid Wien II
 
0 1
1 2
SV Horn II
 
St. Pölten
 
0 0
0 1
Klingenbach
 
Oberwart / Rotenturm
 
1 1
1 1
Leithaprodersdorf
 
Pinkafeld
 
1 3
1 6
SPG Kornspitz Pregarten
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
0 2
SV Wallern
 
Oedt
 
   
1 3
Union Edelweiß
 
Union St. Florian
 
2 0
3 0
Weißkirchen / Allhaming
 
Mondsee
 
   
0 0
Mannswörth
 
Schwechat
 
0 0
0 1
Ostbahn XI
 
Stadlau
 
0 1
1 1
Kalsdorf
 
Bad Gleichenberg
 
0 1
0 1
Wels
 
Union Vöcklamarkt
 
0 0
0 2
Bruck/Leitha
 
Mannsdorf
 
0 0
2 3
TWL Elektra
 
Leobendorf
 
1 0
1 0
Wiener SC
 
Wiener Neustadt
 
0 0
1 0
Deinze
 
Westerlo
 
0 1
1 2
Sint-Truiden
 
Mechelen
 
0 1
1 1
Excelsior Virton U21
 
Kortrijk U21
 
2 1
5 2
Charleroi
 
Gent W
 
0 2
0 5
Zrinjski
 
Radnik Bijeljina
 
4 0
4 1
Atlético Acreano
 
Vasco da Gama AC
 
0 1
2 1
Globo
 
Internacional
 
0 0
2 0
Tsarsko selo
 
CSKA 1948 Sofia
 
0 0
0 2
Spartak Varna
 
Maritsa Plovdiv
 
1 0
3 0
Palestino
 
Unión La Calera
 
0 0
0 0
Ñublense
 
La Serena
 
2 0
3 1
Deportes Quindío
 
Llaneros
 
2 0
3 0
Otôho d'Oyo
 
Leopards de Dolisie
 
   
1 1
Consultants Moravia
 
Aserrí
 
0 1
1 1
Juventud Escazuceña
 
Carmelita
 
1 0
2 1
AFAD
 
Bassam
 
0 0
0 1
Lokomotiva Zagreb
 
Osijek
 
0 0
0 0
Inter Zaprešić
 
Rudeš
 
1 0
1 0
Dinamo Zagreb U19
 
Šibenik U19
 
2 0
2 0
Doxa
 
Olympiakos
 
0 0
1 1
Omonia 29is Maiou
 
Ahironas
 
1 0
2 1
Zbrojovka Brno
 
Prostějov
 
2 0
4 1
Ústí nad Labem
 
Lisen
 
0 1
2 2
Pribram U19
 
Plzen U19
 
1 0
1 0
Hradec Kralove U19
 
Slovacko U19
 
1 0
3 0
Fremad Amager
 
Lyngby
 
0 0
0 3
Hobro
 
HB Køge
 
0 0
1 0
FC Helsingør
 
Horsens
 
1 0
1 0
Midtjylland
 
Viborg
 
3 1
3 1
København
 
Randers
 
1 0
3 0
ASAS
 
Arta / SIHD
 
   
1 2
Gendarmerie
 
Arhiba
 
   
3 0
EAD / PK 12
 
Hayabley
 
   
0 1
Al Mokawloon
 
Pyramids FC
 
0 1
0 2
Al Merreikh
 
Nasr
 
   
0 1
Belbeis
 
Banha
 
0 0
1 1
El Daklyeh
 
ZED FC
 
3 0
4 1
El Entag El Harby
 
Porto Suez
 
   
1 0
Itesalat
 
El Seka El Hadid
 
0 0
0 0
Olympic El Qanah
 
Wadi Degla
 
   
1 1
Suez
 
Petrojet
 
   
0 2
Tersana
 
Bur Fouad
 
1 2
3 3
Dekernes
 
El Zarqa
 
   
2 1
Pioneers
 
El Hamam
 
   
0 0
Huddersfield Town
 
Peterborough United
 
2 0
3 0
Sheffield United
 
Nottingham Forest
 
0 0
1 1
Mansfield Town
 
Exeter City
 
1 0
2 1
Maldon & Tiptree
 
Witham Town
 
0 1
0 1
Arsenal U23
 
Tottenham U23
 
2 1
2 1
Peterborough United U23
 
Charlton U23
 
3 1
6 2
Fulham U23
 
Newcastle Utd U23
 
1 0
2 0
Wigan U23
 
Wolves U23
 
0 0
0 1
Sutton United U18
 
Newport County U18
 
   
2 5
Southend United U18
 
Exeter City U18
 
   
5 1
Tartu Kalev
 
Tartu Welco
 
1 1
1 1
NuPS
 
BK-46
 
   
2 0
Kontu
 
Finnkurd
 
2 1
5 1
Kurvin Vauhti
 
ToTe
 
   
1 3
POHU / JäPa
 
SaPa
 
   
1 10
RyPK 84
 
SIF
 
   
1 5
MPS/Atletico Malmi
 
GrIFK U23
 
   
2 0
Angoulême
 
Les Herbiers
 
0 0
1 0
Lorient
 
Olympique Lyonnais
 
0 2
1 4
Annecy
 
Stade Briochin
 
1 1
2 4
Chambly
 
Cholet
 
1 1
2 2
Red Star
 
Bastia-Borgo
 
1 2
5 2
Sedan
 
Châteauroux
 
0 0
0 2
Brikama United
 
GAMTEL
 
0 1
1 1
Gagra
 
Saburtalo
 
1 0
1 0
Torpedo Kutaisi
 
Dila
 
1 0
1 0
Dinamo Batumi
 
Dinamo Tbilisi
 
2 0
3 0
Darmstadt 98
 
Heidenheim
 
0 1
3 2
Holstein Kiel
 
Paderborn
 
1 1
3 4
1860 München
 
Verl
 
2 0
2 0
DSC Arminia Bielefeld
 
FC Augsburg
 
0 0
0 1
Bayer Leverkusen W
 
Werder Bremen W
 
0 1
1 1
Astoria Walldorf U19
 
Stuttgart U19
 
1 0
3 0
Bruchsal
 
CfR Pforzheim
 
0 0
0 0
ATSV Erlangen
 
Vatan Spor
 
   
4 0
SC Feucht
 
Ammerthal
 
2 0
5 1
Hertha Zehlendorf
 
SV Blau-WeiY 90 Berlin
 
2 0
5 0
Wattenscheid 09
 
TuS Haltern
 
1 0
1 0
Eltersdorf
 
Bayreuth
 
0 0
0 3
Auerbach
 
Tasmania Berlin
 
3 0
9 1
BFC Dynamo
 
Hertha BSC II
 
1 0
1 0
Carl Zeiss Jena
 
Babelsberg
 
0 0
1 0
Mainz 05 II
 
Elversberg
 
0 2
0 2
Magpies
 
St Josephs FC
 
0 0
1 0
Satellite
 
Flamme Olympique
 
   
1 1
Sequence
 
CO Coyah
 
   
1 2
Honduras Progreso
 
Victoria
 
1 0
2 1
Gyirmót
 
MTK
 
1 0
1 1
Víkingur Reykjavík
 
Grótta
 
1 0
3 0
Vængir Jupiters
 
Thróttur Reykjavík
 
0 0
2 1
Valur W
 
Fylkir W
 
   
6 0
IA Akranes W
 
Hamar W
 
   
3 0
Sudeva
 
Arrows
 
0 0
0 1
Real Kashmir
 
Kenkre
 
0 1
1 1
Minerva Punjab
 
Churchill Brothers
 
1 2
2 2
Jamshedpur
 
Odisha FC
 
2 1
5 1
Maccabi Tzur Shalom
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
0 0
3 1
Hapoel Bnei Zalafa
 
Hapoel Kfar Kana
 
2 1
2 1
Tzeirei Kafr Kanna
 
Hapoel Herzliya
 
2 0
5 0
Ironi Tiberias
 
Hapoel Kaukab
 
0 1
2 1
Ironi Baka El Garbiya
 
Ironi Nesher
 
2 0
4 0
Hapoel Bu'eine
 
Hapoel Iksal
 
1 0
4 0
Maccabi Ironi Tamra
 
MS Tira
 
0 1
0 1
Tzeirey Taibe
 
Robi Shapira
 
2 0
5 0
Agudat Sport Nordia
 
Maccabi Shaarayim
 
0 0
2 1
Hapoel Bikat Hayarden
 
Shimshon Tel Aviv
 
0 1
1 2
Maccabi Herzliya
 
Holon Yermiyahu
 
0 0
0 0
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 1
2 1
Hapoel Azor
 
Hapoel Ashkelon
 
1 2
2 3
Ironi Kuseife
 
Bnei Eilat
 
0 0
0 1
Tzeirey Tamra
 
Hapoel Ironi Safed
 
   
2 1
Ahva Kafr Manda
 
Ihud Bnei Shfaram
 
   
1 3
Hapoel Deir Hanna
 
Beitar Nahariya
 
   
1 1
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
Maccabi Bnei Jadida
 
0 0
0 2
Ironi Bnei Kabul
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
1 0
Hapoel Ironi Arraba
 
Ahi Akko
 
   
1 0
Tzeirei Sakhnin
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
0 0
MS Tirat HaCarmel
 
Maccabi Isfiya
 
   
6 0
Hapoel Bnei Musmus
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
0 5
Ahi Bir al-Maksur
 
Hapoel Beit Shean
 
   
0 5
Maccabi Ahi Iksal
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
0 1
Beitar Haifa Jacob
 
Tzeirei Umm al-Fahm
 
   
2 1
MS Kfar Kama
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
0 0
Hapoel Ramot Menashe
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
0 1
Ihud Bnei Baka
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
2 3
Hapoel Daliyat Al Karmel
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
1 0
Hapoel Pardesya Noam
 
Beitar Ramat Gan
 
1 0
2 3
Tzeirey Tira
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
   
0 2
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Beitar Petah Tikva
 
   
2 4
Hakoah Ramat Gan
 
Hapoel Ramat Yisrael
 
1 0
1 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
0 0
2 0
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Qalansawe
 
0 0
0 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
1 0
1 0
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
1 1
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Shikun HaMizrah
 
0 0
1 0
Hapoel Merhavim
 
Arad
 
   
0 0
Hapoel Segev Shalom
 
Ramla
 
1 1
7 1
Ironi Modi'in
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
1 0
1 1
Ironi Or Yehuda
 
Hapoel Gedera
 
0 2
1 5
Moadon Tzeirey Rahat
 
Maccabi Be'er Sheva
 
   
2 2
Hapoel Acre
 
Hapoel Rishon LeZion
 
1 0
1 1
Hapoel Ra'anana
 
Hapoel Afula
 
0 0
1 2
Hapoel Umm al-Fahm
 
Hapoel Kfar Saba
 
0 0
1 1
Kafr Qasim
 
Hapoel Ramat Gan
 
0 0
1 1
Sektzia Nes Tziona
 
Agudat Sport Ashdod
 
1 0
1 1
Torino U19
 
Genoa U19
 
0 0
0 0
Inter
 
Salernitana
 
2 0
5 0
Wazito
 
Kariobangi Sharks
 
1 2
2 2
Cheongju
 
Busan Transportation
 
0 0
0 2
Al Fahaheel
 
Al Shabab
 
2 2
2 2
Al Qadsia
 
Al Kuwait
 
0 1
0 3
Al-Akhdar
 
Al Hilal
 
   
0 0
Darnes
 
Shabaab Al Jabal
 
   
1 0
Al-Nasr
 
Al Ta'awon
 
   
3 2
Žalgiris
 
Jonava
 
3 0
6 0
Etzella Ettelbrück
 
RM Hamm Benfica
 
2 0
4 0
Sabah
 
Negeri Sembilan
 
0 0
0 1
Selangor United
 
Kedah
 
0 1
0 1
Johor Darul Ta'zim
 
Pulau Pinang
 
0 0
1 0
Kuala Lumpur
 
Selangor
 
2 2
3 3
Club Valencia
 
TC Sports Club
 
1 0
1 0
Green Streets
 
Super United Sports
 
0 1
0 1
Zejtun Corinthians
 
Mqabba
 
0 0
1 0
Swieqi
 
Mgarr
 
0 1
1 1
Morelia
 
Dorados
 
0 0
2 0
Cimarrones de Sonora
 
Tampico Madero
 
0 0
1 0
Inter Playa del Carmen
 
Montañeses
 
1 0
4 1
Mineros de Fresnillo
 
Coras de Nayarit
 
   
5 3
Lobos Huerta
 
Calor de San Pedro
 
0 1
0 2
Necaxa U20
 
Mexiquense U20
 
   
1 2
Juárez U20
 
León U20
 
0 1
0 1
Rapide Oued Zem
 
Olympic Safi
 
0 0
1 0
Youssoufia Berrechid
 
Maghreb Fès
 
0 0
0 0
Puerto Rico U20 W
 
St. Kitts and Nevis U20 W
 
6 0
7 0
United States U20 W
 
Suriname U20 W
 
3 0
14 0
Canada U20 W
 
Cayman Islands W U20 W
 
5 0
13 0
El Salvador U20 W
 
Dominican Republic U20 W
 
3 1
5 2
De Graafschap
 
Jong AZ
 
0 0
0 0
Excelsior
 
FC Den Bosch
 
1 0
4 0
Helmond Sport
 
FC Eindhoven
 
0 1
1 2