Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Platinum
 
Sagrada Esperança
 
0 0
0 0
Tusker
 
Arta / SIHD
 
2 0
3 0
Zanaco
 
Akonangui
 
0 0
1 0
ZESCO United
 
Royal Leopards
 
   
2 1
Big Bullets
 
AmaZulu
 
0 2
1 3
Petro de Luanda
 
Fovu Club
 
0 0
0 0
Nouadhibou
 
Esae
 
0 0
2 0
AS Kigali
 
Olympique de Missiri
 
3 0
6 0
Biashara United
 
Dikhil
 
2 0
2 0
Buffles
 
FAR Rabat
 
0 0
0 0
Horseed
 
Azam
 
0 1
0 1
Young Buffaloes
 
Red Arrows
 
0 0
0 0
Orapa United
 
Mangasport
 
0 0
0 0
Diables Noirs
 
Bumamuru
 
1 0
1 0
AS Police
 
Ben Guerdane
 
1 0
1 0
Korabi Peshkopi
 
Butrinti Sarandë
 
   
2 1
Apolonia Fier
 
Shkumbini Peqin
 
0 1
2 1
Burreli
 
Tomori Berat
 
0 0
0 0
Erzeni Shijak
 
Bylis Ballsh
 
0 0
0 1
Lushnja
 
Tërbuni Pukë
 
0 0
0 0
Pogradeci
 
Besa Kavajë
 
0 0
0 0
Turbina Cërrik
 
Besëlidhja Lezhë
 
0 0
3 1
Vora
 
Maliqi
 
0 1
3 2
Gramshi
 
Luzi 2008
 
   
2 2
Labëria
 
Sopoti Librazhd
 
   
2 1
Skënderbeu Korçë
 
Partizani Tirana
 
0 0
1 1
Vllaznia Shkodër
 
Teuta Durrës
 
0 0
1 1
Atlètic Club II
 
FC Santa Coloma II
 
   
5 1
UE Santa Coloma II
 
UE Sant Julia II
 
   
0 2
Flandria
 
Sacachispas
 
   
1 1
Cañuelas
 
Acassuso
 
0 0
0 0
Comunicaciones
 
Fénix
 
0 0
1 0
Deportivo Armenio
 
Defensores Unidos
 
0 0
0 1
Deportivo Merlo
 
JJ Urquiza
 
0 1
0 1
San Miguel
 
Argentino Quilmes
 
0 1
1 1
UAI Urquiza
 
Colegiales
 
0 2
0 3
Atletico Mitre
 
Deportivo Maipú
 
2 0
3 1
Barracas Central
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
1 1
Estudiantes Caseros
 
Agropecuario
 
0 0
1 1
Villa Dálmine
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
1 0
Guillermo Brown
 
Deportivo Morón
 
0 0
0 1
Chacarita Juniors
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 0
0 0
Almirante Brown
 
Deportivo Riestra
 
0 0
1 0
Dock Sud
 
Deportivo Español
 
0 1
1 2
Atlético Tucumán Res.
 
Boca Juniors Res.
 
1 0
1 1
Godoy Cruz
 
Sarmiento
 
0 0
1 1
Vélez Sarsfield
 
Aldosivi
 
1 1
3 2
Racing Club
 
Talleres Córdoba
 
1 1
1 2
Atlético Tucumán
 
Boca Juniors
 
0 2
1 2
Olimpo
 
Deportivo Camioneros
 
1 0
1 0
Gimnasia Concepción
 
Sportivo Belgrano
 
1 1
1 2
Chaco For Ever
 
Defensores Belgrano VR
 
0 0
0 0
The Gap
 
Acacia Ridge
 
0 1
0 1
Western Spirit
 
Bayside United
 
0 0
0 2
Toowong
 
Brisbane Knights
 
2 1
2 1
Univ. Queensland
 
St George Willawong
 
1 2
1 2
The Gap Res.
 
Acacia Ridge Res.
 
1 0
6 1
Western Spirit Res.
 
Bayside United Res.
 
   
0 8
Toowong Res.
 
Brisbane Knights Res.
 
   
7 1
Univ. Queensland Res.
 
St. George Willawong Res
 
0 0
3 1
Uni Azzurri
 
Casuarina
 
1 0
2 0
Magpies Crusaders
 
Queensland Lions
 
2 2
2 4
Adelaide Comets
 
Adelaide Olympic
 
0 1
3 2
Campbelltown City
 
Adelaide Blue Eagles
 
3 0
4 0
Croydon Kings
 
Adelaide City
 
0 0
1 1
Cumberland United
 
Adelaide United ||
 
3 0
4 0
NE MetroStars
 
Adelaide Raiders
 
0 0
0 1
South Adelaide Panthers
 
Sturt Lions
 
1 2
5 2
Perth
 
Floreat Athena
 
5 1
6 3
Western Pride W
 
The Gap W
 
2 0
4 0
Mitchelton W
 
Peninsula Power W
 
3 1
7 1
Brisbane Olympic W
 
Virginia United W
 
1 0
2 1
Souths United W
 
Capalaba W
 
0 1
0 4
Rochedale Rovers
 
Brisbane City
 
0 0
0 1
Adelaide Comets Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
6 2
MetroStars Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
   
2 0
Campbelltown City Res.
 
Blue Eagles Res.
 
   
0 5
Cumberland United Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
5 4
South Adelaide Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
1 5
Adelaide Hills Hawks
 
Modbury Jets
 
0 0
0 1
Adelaide Victory
 
White City Woodville
 
0 0
0 0
Fulham United
 
Western Strikers
 
1 0
2 0
Playford City Patriots
 
West Adelaide
 
0 0
2 1
West Torrens Birkalla
 
Para Hills Knights
 
0 0
1 0
Murdoch Uni Melville W
 
Perth W
 
2 0
2 0
Dornbirn
 
Floridsdorfer AC
 
0 0
0 2
Vorwärts Steyr
 
Austria Lustenau
 
1 0
1 2
Vorarlberg U18
 
Austria Wien U18
 
   
1 5
St. Pölten U18
 
Tirol U18
 
   
3 0
Red Bull Akademie U18
 
Austria Klagenfurt U18
 
   
7 0
Ried U18
 
Burgenland U18
 
   
1 3
LASK Juniors OÖ U18
 
Rapid Wien U18
 
   
0 2
Güssing
 
Markt Allhau
 
0 1
0 1
Klingenbach
 
Leithaprodersdorf
 
   
3 1
Kohfidisch
 
St. Margarethen
 
   
2 1
Oberpetersdorf
 
Pinkafeld
 
   
1 2
Gmünd
 
Völkermarkt
 
   
3 0
Admira Villach
 
Bleiburg
 
   
3 1
Spratzern
 
St. Pölten II
 
   
0 5
Pöttinger Grieskirchen
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
1 5
SPG Kornspitz Pregarten
 
St. Valentin
 
   
3 4
Golling
 
Straßwalchen
 
   
5 1
Bramberg
 
Thalgau
 
   
3 2
Frauental
 
Lafnitz II
 
   
1 0
Hitthaller St. Michael
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
0 4
Leoben
 
Wildon
 
   
5 0
Kematen
 
Kundl
 
0 1
2 1
Mils
 
Völs
 
   
4 1
Münster
 
Kirchbichl
 
   
2 1
Union Innsbruck
 
St. Johann in Tirol
 
   
2 2
Andelsbuch
 
Bezau
 
   
4 1
Hörbranz
 
Lochau
 
   
0 1
Lustenau
 
Höchst
 
   
3 3
Göfis
 
Alberschwende
 
   
1 2
Ludesch
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
3 2
Meiningen
 
Schruns
 
   
1 3
Bizau
 
Fussach
 
   
3 1
Wienerberg
 
Donaufeld
 
   
1 4
Post
 
Favoritner AC
 
   
3 0
Stadlau
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
1 1
Austria XIII
 
Ostbahn XI
 
   
3 3
Stadl-Paura
 
Union Vöcklamarkt
 
0 0
1 2
Gurten
 
Wels
 
2 0
4 0
Leobendorf
 
Neusiedl
 
1 0
2 3
Wiener Viktoria
 
Stripfing
 
0 0
1 0
Austria Salzburg
 
Bischofshofen
 
2 0
6 0
Kuchl
 
Seekirchen
 
2 1
2 2
Wacker Innsbruck II
 
Kufstein
 
2 1
4 3
Imst
 
Telfs
 
0 2
0 4
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Hohenems
 
   
   
Wolfurt
 
Admira Dornbirn
 
0 0
0 2
Admira
 
Hartberg
 
1 0
1 1
Austria Wien
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 0
Ried
 
Wolfsberger AC
 
0 2
3 3
Qabala
 
Sebail
 
0 0
5 0
Zira
 
Sabah
 
0 0
1 1
Bahrain SC
 
Al Ittifaq Maqaba
 
0 2
0 2
Busaiteen
 
Isa Town
 
0 0
0 0
Malkiya
 
Al Ittihad
 
0 0
2 0
Dnepr Mogilev
 
Lida
 
2 2
4 2
Krumkachy
 
Gomelzheldortrans
 
0 2
0 2
Slonim
 
Orsha
 
2 0
2 4
Falko
 
Energosbyt-BSATU
 
   
5 2
FC Ostrovets
 
FK Cementnik
 
   
3 0
Senno
 
Gazovik
 
   
2 0
Smena Vawkavysk
 
Schuchin
 
   
3 3
Nadezhda
 
Kobrin
 
   
3 0
Viktoriya Maryina Horka
 
Kolos Cherven
 
   
1 0
BC Maxline
 
Zhlobin
 
   
8 1
Bumprom
 
Montazhnik
 
   
1 0
Krasnopole
 
Spartak
 
   
6 2
Lepel
 
Niva Tolochin
 
   
4 0
Berezino
 
Spartak Slutsk
 
   
1 3
Kletsk
 
SMI Autotrans
 
   
4 11
Molodechno-DYuSSh 4
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 0
Vertykal
 
Mozyr NPZ
 
   
4 1
Ivatsevichi
 
Niva
 
   
3 2
Kostyukovichy
 
Gorki
 
   
0 4
Oshmyany
 
HCS-Olympia
 
   
2 4
Starye Dorogi
 
FK Viliya
 
   
3 0
Belshina II
 
Dnepr Mogilev II
 
   
1 0
Slutsk
 
Gomel
 
0 1
1 4
Dinamo Brest
 
Slavia
 
0 2
0 3
BATE
 
Shakhtyor
 
0 0
1 0
Dinamo Minsk Res.
 
Isloch Res.
 
0 0
2 0
Vitebsk Res.
 
Minsk Res.
 
1 2
2 3
Neman Grodno Res.
 
Smorgon Res.
 
3 1
4 1
Gent II W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
3 2
Moldavo W
 
Genk II W
 
   
4 1
Wuustwezel W
 
Chastre W
 
   
6 2
Eva's Tienen W
 
Anderlecht II W
 
   
0 3
Famkes Merkem W
 
RFC de Liege W
 
   
1 0
Mechelen W
 
Standard Liège II W
 
   
2 0
Renaissance Mons 44 W
 
OH Leuven II
 
   
2 4
Dessel Sport
 
Sint-Eloois-Winkel
 
2 0
3 1
Dender
 
Knokke
 
0 0
0 0
Mandel United
 
URSL Visé
 
1 1
1 2
Patro Eisden
 
Thes Sport
 
   
0 0
Tienen
 
Olympic Charleroi
 
0 2
2 2
Royal Excel Mouscron
 
Excelsior Virton
 
1 1
1 1
KV Oostende
 
Beerschot-Wilrijk
 
2 0
3 1
Mechelen
 
OH Leuven
 
2 0
2 0
Union Saint-Gilloise
 
Zulte-Waregem
 
0 0
2 1
Sporting Charleroi
 
Club Brugge
 
0 0
0 1
Wezel
 
Ranst
 
   
3 1
Ternesse
 
K. Kontich
 
   
4 0
Eendracht Zoersel
 
Retie
 
   
3 3
Geel
 
Oppuurs
 
   
5 0
Kalmthout
 
Antonia
 
   
0 2
Houtem-Oplinter
 
Veltem
 
   
1 0
Huldenberg
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
4 1
Linden
 
SC Aarschot
 
   
1 0
Ixelles
 
Football Club Schaerbeek
 
   
1 2
Antoing
 
Snef-Tyber
 
   
7 1
KFC Eksel
 
Juve Hasselt
 
   
2 2
Helson Helchteren
 
Zepperen-Brustem
 
   
2 2
Bastogne
 
Sartoise
 
   
1 0
Jeunesse Freylangeoise
 
Ethe Belmont
 
   
0 0
La Roche
 
Meix-Devant-Virton
 
   
0 1
Flavion-Morialmé
 
Chevetogne
 
   
0 2
Berlare
 
Lokeren Doorslaar
 
   
3 0
Eendracht Aalter
 
SK Denderhoutem
 
   
0 0
Excelsior Mariakerke
 
Ardennen
 
   
1 1
Eendracht Wervik
 
SC Zonnebeke
 
   
2 1
RC Lauwe
 
Sparta Heestert
 
   
1 1
Sassport Boezinge
 
Meulebeke
 
   
1 3
RES Durbuy
 
Acren
 
0 1
0 2
Couvin-Mariembourg
 
Meux
 
0 1
0 2
Ganshoren
 
Rebecq
 
0 0
1 1
Waremme
 
Verlaine
 
1 0
1 2
Jette
 
US Givry
 
   
1 0
Harelbeke
 
Toekomst Menen
 
   
4 2
Ninove
 
Gent-Zeehaven
 
   
2 0
Ronse
 
Westhoek
 
   
4 3
RFC Wetteren
 
Lokeren-Temse
 
   
0 1
Berchem Sport
 
Cappellen
 
   
2 1
Bocholt
 
Heur Tongeren
 
   
0 2
Hades
 
Houtvenne
 
1 0
1 11
Hoogstraten
 
Londerzeel
 
   
1 2
Lyra-Lierse Berlaar
 
Olympia Wijgmaal
 
1 0
3 1
PAC Buzet
 
Union Namur
 
   
0 1
Rapid Symphorinois
 
Entité Manageoise
 
   
0 1
Schaerbeek-Evere
 
Jeunesse Tamines
 
   
1 1
Stockel
 
Tournai
 
   
0 0
Aywaille
 
Marloie Sport
 
   
1 4
Onhaye
 
Mormont
 
   
1 1
Sint-Niklaas
 
Avanti
 
   
2 3
FC Lebbeke
 
Torhout
 
   
2 1
Tempo Overijse
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
3 1
Berlaar-Heikant
 
Esperanza Pelt
 
   
3 1
Diest
 
De Kempen
 
   
2 0
Sint-Lenaarts
 
Zwarte Leeuw
 
   
3 0
Weerstand Koersel
 
Eendracht Termien
 
   
1 3
Betekom
 
Turnhout
 
   
2 2
Lille
 
Nijlen
 
   
3 3
Wellen
 
Witgoor Sport
 
   
2 1
Transport United
 
Thimphu City
 
1 1
2 2
Santa Cruz
 
Royal Pari
 
1 1
2 1
Aurora
 
Blooming
 
1 0
2 0
Nacional Potosí
 
Always Ready
 
0 2
0 2
ABB
 
Deportivo FATIC
 
   
1 4
Club Universitario
 
Fancesa