Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

San Martín Tucumán
 
Belgrano
 
0 0
0 0
Argentino Rosario
 
Yupanqui
 
1 0
3 0
Deportivo Muñiz
 
Puerto Nuevo
 
0 1
0 1
BKMA
 
Ararat
 
0 1
0 2
Al Kuwait
 
Al Salt
 
2 0
2 0
Albany Creek Res.
 
St. George Willawong Res
 
   
7 0
Queensland Lions
 
Casuarina
 
1 0
6 0
Kapfenberger SV
 
Austria Wien
 
0 0
0 0
Schwaz
 
St. Pölten
 
0 2
2 3
Amstetten
 
Wacker Innsbruck
 
1 0
1 0
Blau-Weiß Linz
 
TWL Elektra
 
2 0
4 0
Gurten
 
Hartberg
 
0 0
0 1
Siegendorf
 
Wolfsberger AC
 
1 4
1 6
Treibach
 
Floridsdorfer AC
 
1 5
1 5
Weiz
 
Austria Lustenau
 
0 0
1 0
Vorwärts Steyr
 
Ried
 
0 1
1 3
Wolfsberger AC U18
 
Admira U18
 
   
1 2
Gleisdorf 09
 
Sturm Graz II
 
0 0
0 6
FK Qəbələ II
 
Neftchi II
 
   
3 1
MOIK
 
Səbail II
 
   
1 1
Shakhtyor Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
3 0
5 0
Union Saint-Gilloise
 
FC Lebbeke
 
1 0
7 0
GOMO
 
Paro Rinpung
 
2 1
2 1
Guabirá
 
San José
 
1 0
4 0
Real Potosí
 
Santa Cruz
 
1 0
3 0
Sloboda Tuzla
 
Posusje
 
1 0
1 1
Velez
 
Borac Banja Luka
 
0 1
0 2
Santos AP
 
Trem
 
   
0 0
Sapucaiense
 
Novo Hamburgo
 
0 0
0 1
Atibaia
 
Juventus
 
0 0
1 1
Botafogo SP II
 
Comercial
 
0 0
0 0
Rio Claro
 
Noroeste
 
1 0
1 1
Santos B
 
Primavera SP
 
1 1
2 1
São Bento
 
XV de Piracicaba
 
0 1
0 2
São Bernardo
 
EC São Bernardo
 
0 2
1 2
Taubaté
 
São Caetano
 
1 0
3 0
Votuporanguense
 
Velo Clube
 
1 0
3 0
Portuguesa W
 
RB Bragantino W
 
   
0 4
AERP W
 
São José W
 
0 3
0 5
Guarani
 
Remo
 
2 0
2 0
Avaí
 
Goiás
 
0 0
1 0
Brasil de Pelotas
 
CRB
 
0 0
0 1
Sampaio Corrêa
 
Brusque
 
2 0
2 2
Rodopa Smolyan
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 3
0 4
Levski Krumovgrad
 
Tsarsko selo
 
   
1 0
Rozova dolina
 
Beroe
 
0 3
0 6
Yambol 1915
 
Arda
 
0 1
0 3
Montana
 
CSKA 1948 Sofia
 
0 0
1 0
Etar
 
Botev Plovdiv
 
0 0
0 0
Sichuan
 
Heilongjiang Lava Spring
 
0 0
1 0
BIT
 
Chengdu Qianbao
 
0 2
0 2
Guizhou Zhicheng
 
Nantong Zhiyun
 
0 1
0 2
Meizhou Hakka
 
Nanjing City
 
2 1
4 2
Alianza Petrolera
 
Patriotas Boyacá
 
1 0
3 0
Orsomarso
 
Boyacá Chicó
 
1 1
2 1
Dauphins Noirs
 
Vita Club
 
   
1 2
Pitomaca
 
Rijeka
 
0 2
0 7
Dugopolje
 
Lokomotiva Zagreb
 
0 1
1 1
Mladost Ždralovi
 
Inter Zaprešić
 
3 0
3 1
Vuteks-Sloga
 
Istra 1961
 
0 0
0 3
Primorac Biograd
 
Hajduk Split
 
1 1
1 2
Vlašim
 
Sigma Olomouc
 
0 1
1 2
Opava
 
Mladá Boleslav
 
0 2
2 4
Viktoria Plzeň
 
Příbram
 
1 1
2 1
Vysočina Jihlava
 
Pardubice
 
1 0
2 0
Brabrand
 
Kolding IF
 
0 1
0 1
FC Helsingør
 
OB
 
0 3
0 3
AB
 
Fredericia
 
0 2
0 2
Lyngby
 
AaB
 
0 2
0 4
Al Ahly
 
El Geish
 
0 0
0 0
Brentford
 
Oldham Athletic
 
5 0
7 0
Burnley
 
Rochdale
 
0 0
4 1
Fulham
 
Leeds United
 
0 0
0 0
Manchester City
 
Wycombe Wanderers
 
3 1
6 1
Norwich City
 
Liverpool
 
0 1
0 3
Preston North End
 
Cheltenham Town
 
2 0
4 1
Queens Park Rangers
 
Everton
 
2 1
2 2
Sheffield United
 
Southampton
 
1 1
2 2
Watford
 
Stoke City
 
0 1
1 3
Wigan Athletic
 
Sunderland
 
0 1
0 2
Rotherham United Res.
 
Huddersfield Town Res.
 
   
1 2
Lincoln City Res.
 
Grimsby Town Res.
 
   
   
Bradford City
 
Manchester United U21
 
0 0
0 3
Cambridge United
 
Tottenham U21
 
0 0
1 0
Doncaster Rovers
 
Manchester City U21
 
1 1
2 1
Hadley
 
Enfield Town
 
0 1
1 2
Jersey Bulls
 
Mole Valley SCR
 
   
3 2
Chester
 
Darlington
 
   
1 0
Chippenham Town
 
Poole Town
 
1 0
1 0
Corinthian-Casuals
 
Leatherhead
 
1 0
3 0
Farnborough
 
Metropolitan Police FC
 
0 0
0 1
Hemel Hempstead Town
 
Ware
 
0 0
0 1
Hereford
 
Lymington Town
 
1 0
4 0
Horsham
 
Kingstonian
 
1 0
1 0
Kettering Town
 
Spalding United
 
0 0
2 0
Leiston
 
Kings Langley
 
1 1
3 1
Needham Market
 
East Thurrock United
 
0 2
2 3
Southport
 
Chorley
 
1 0
1 0
Spennymoor Town
 
Fylde
 
1 0
1 0
St Albans City
 
Concord Rangers
 
1 0
2 0
Stowmarket Town
 
AFC Sudbury
 
   
0 1
United of Manchester
 
Blyth Spartans
 
0 1
0 2
Crewe Alexandra
 
Morecambe
 
0 2
1 3
Gillingham
 
Charlton Athletic
 
0 1
1 1
Portsmouth
 
Plymouth Argyle
 
1 0
2 2
Crawley Town
 
Harrogate Town
 
2 1
2 2
Glebe
 
Phoenix Sports
 
   
   
Dover Athletic
 
Solihull Moors
 
0 0
0 0
North Leigh
 
Berkhamsted
 
0 0
0 1
St Neots Town
 
Barton Rovers
 
2 2
6 2
Liverpool U18
 
Derby U18
 
1 1
1 3
Bristol City U23
 
Peterborough United U23
 
0 2
1 4
Cardiff U23
 
Sheffield Utd U23
 
1 0
2 0
Queens Park Rangers U23
 
Coventry U23
 
0 1
0 3
Millwall U23
 
Barnsley U23
 
2 0
4 0
Alfreton Town
 
Leamington
 
0 0
1 0
Tartu Kalev
 
Nõmme United
 
2 0
4 2
FCI Tallinn
 
Flora II
 
1 1
2 3
Honka Akatemia
 
PIF
 
0 0
0 0
Kapina
 
NJS II
 
   
0 1
Ajaccio
 
Niort
 
0 0
0 0
Amiens SC
 
Pau
 
1 1
2 2
Auxerre
 
Rodez
 
1 0
1 0
Caen
 
Dijon
 
0 1
0 1
Dunkerque
 
Toulouse
 
0 1
0 2
Grenoble Foot 38
 
Nancy
 
1 1
4 1
Guingamp
 
Sochaux
 
1 0
1 2
Le Havre
 
Quevilly Rouen
 
1 0
1 0
Paris
 
Nîmes
 
0 0
2 0
Valenciennes
 
Bastia
 
1 1
2 1
Aragvi Dusheti
 
Varketili
 
   
2 3
Gori
 
Kolkheti Poti
 
   
1 1
Kolkheti Khobi
 
Didube 2014
 
   
2 0
Spaeri
 
Meshakhte
 
   
1 0
Ramlingen/Ehlershausen
 
HSC BW Schwalbe Tündern
 
1 0
3 0
Fylkir / Ellidi U19
 
Fram / Úlfarnir U19
 
1 0
1 0
Grotta / Kria U19
 
Fjölnir / Vængir U19 II
 
   
0 6
ÍA U19 W
 
Fylkir U19 W
 
   
10 0
Railway
 
United
 
0 0
0 1
Al Quwa Al Jawiya
 
Al-Qasim
 
1 0
1 0
Baghdad
 
Al Kahrabaa
 
0 0
0 2
Naft Al-Wasat
 
Samaraa
 
1 0
1 0
Al Minaa Basra
 
Erbil
 
0 0
0 0
Al Zawra'a
 
Al Sinaah
 
1 0
1 0
Bologna
 
Genoa
 
0 0
2 2
Atalanta
 
Sassuolo
 
2 1
2 1
Fiorentina
 
Inter
 
1 0
1 3
Alessandria
 
Ascoli
 
0 2
1 3
Benevento
 
Cittadella
 
1 1
4 1
Cosenza
 
Como
 
1 0
2 0
Crotone
 
Lecce
 
0 2
0 3
Pisa
 
Monza
 
1 0
2 1
Pordenone
 
Reggina
 
1 0
1 1
SPAL
 
Vicenza
 
1 1
3 2
Al Tora
 
Mansheyat
 
1 0
4 0
Moghayer Al Sarhan
 
Amman
 
0 0
2 0
Kyzyl-Zhar II
 
Taraz Karatau
 
1 1
2 1
Ekibastuz
 
Igilik
 
3 0
4 0
Baykonur
 
Okzhetpes
 
0 2
0 4
Bulat
 
Akademiya Ontustik
 
   
3 0
Maqtaaral
 
Kyran
 
1 0
1 1
Sport Academy Kairat
 
Aksu
 
0 1
0 1
Suwon Bluewings
 
Gangwon
 
2 1
3 2
Gwangju
 
Jeonbuk Motors
 
0 0
1 2
Pohang Steelers
 
Ulsan
 
0 1
1 2
Johor Darul Ta'zim II
 
Selangor United
 
0 1
1 1
Kelantan
 
PKNS
 
2 1
2 1
Kelantan United
 
PBDKT T-Team
 
1 0
1 0
Kuching FA
 
PKNP
 
0 0
2 0
Negeri Sembilan
 
PDRM
 
2 0
4 2
Raya2
 
Mineros de Zacatecas
 
0 1
0 1
Juárez U20
 
Atlético San Luis U20
 
   
1 2
Sfîntul Gheorghe
 
Petrocub
 
0 0
0 1
Ulaanbaatar City
 
UB Mazaalaynuud
 
1 0
4 2
Khoromkhon
 
Khangarid
 
1 1
3 1
SP Falcons
 
Athletic 220
 
2 0
2 1
Erchim
 
Ulaanbaatar
 
0 0
0 0
Inter Moengotapoe
 
Olimpia
 
0 3
0 6
Fortuna Sittard
 
Ajax
 
0 3
0 5
RKC Waalwijk
 
Willem II
 
0 0
1 2
Achilles Veen
 
DTS Ede
 
1 2
2 2
Ajax Amateurs
 
VVSB
 
0 0
4 1
ASWH
 
HV & CV Quick
 
1 0
1 0
Barendrecht
 
Scheveningen
 
1 0
3 0
DVS '33
 
Noordwijk
 
2 0
2 2
GOES
 
DOVO
 
0 0
1 2
GVVV
 
VVOG
 
1 1
1 1
HHC
 
Capelle
 
0 0
0 2
HSV Hoek
 
SteDoCo
 
2 1
2 3
IJsselmeervogels
 
Sportlust '46
 
1 0
1 1
Katwijk
 
Harkemase Boys
 
2 2
2 3
Lisse
 
AFC
 
1 1
1 1
ODIN '59
 
De Treffers
 
1 1
1 2
Quick Boys
 
Rijnsburgse Boys
 
0 0
0 2
Sparta Nijkerk
 
Sliedrecht
 
0 0
2 0
Åkra
 
Madla
 
1 1
4 2
Karai Chivé
 
River Plate
 
   
2 4
Sportivo Ameliano
 
Independiente FBC
 
1 1
2 1
Olimpia
 
Nacional Asunción
 
1 2
1 2
Cienciano
 
UTC Cajamarca
 
1 1
2 2
Ayacucho
 
Alianza Atlético
 
0 1
0 1
Santos
 
Santa Rosa PNP
 
0 1
0 1
Deportivo Llacuabamba
 
Unión Comercio
 
0 2
0 2
Wólczanka W. Pełkińska
 
Czarni Połaniec
 
0 1
1 1
Ruch Zdzieszowice
 
Zagłębie Sosnowiec
 
0 3
0 6
Polonia Środa
 
Jastrzębie
 
0 1
0 2
Jagiellonia Białystok
 
Lechia Gdańsk
 
0 2
1 3
Kalisz
 
Pogoń Szczecin
 
2 1
2 1
Śląsk Wrocław II
 
Zagłębie Lubin
 
0 2
0 3
Sporting Covilhã
 
Vitória SC
 
0 2
0 2
Leixões U23
 
Sporting Braga U23
 
0 1
0 1
Varzim
 
Estrela Amadora
 
2 0
3 1
Al Shamal
 
Qatar SC
 
2 0
2 1
Al Arabi
 
Al Sailiya
 
0 0
1 0
Umm Salal
 
Al Ahli
 
1 0
1 1
Dundalk
 
Finn Harps
 
1 1
1 1
Odorheiu Secuiesc
 
Pucioasa
 
1 1
1 1
Şomuz Fălticeni
 
Voluntari
 
1 1
1 4
FCM Baia Mare
 
CSM Iaşi
 
1 1
3 1
Petrolul 52
 
U Craiova 1948
 
0 0
0 1
Mioveni
 
Rapid Bucuresti
 
0 0
0 0
Chertanovo
 
Yenisey II
 
0 1
1 3
Peresvet Podolsk
 
Kolomna
 
2 0
5 0
Najran
 
Al Sahel
 
0 0
0 0
Al Orubah
 
Al Jeel
 
2 0
2 2
Al Wahda
 
Al Jabalain
 
1 1
1 3
Hajer
 
Al-Kawkab
 
0 1
1 1
Radnik Surdulica
 
Bačka Topola
 
   
   
Vojvodina
 
Kolubara
 
1 0
2 1
Tampines Rovers
 
Home United
 
0 1
1 6
Námestovo
 
Pohronie
 
0 0
0 3
Šamorín
 
Sereď
 
0 0
0 0
Rača
 
Trenčín
 
0 2
0 3
Cape Town Spurs
 
Hungry Lions
 
0 0
1 1
TTM
 
Black Leopards
 
   
1 1
University of Pretoria
 
Cape Town All Stars
 
1 0
3 2
Uthongathi
 
Platinum City Rovers
 
0 0
0 1
Getafe
 
Atlético Madrid
 
1 0
1 2
Athletic Club
 
Rayo Vallecano
 
1 1