Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

JJ Urquiza
 
Flandria
 
1 1
2 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Nueva Chicago
 
0 1
1 1
Aldosivi Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 0
3 0
Banfield Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 0
1 0
Central Córdoba SdE Res.
 
River Plate Res.
 
1 0
1 2
Estudiantes La Plata Res
 
Platense Res.
 
1 0
1 1
Newell's Old Boys Res.
 
Huracán Res.
 
1 0
2 0
San Lorenzo Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 2
0 2
Sarmiento Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 2
0 4
Talleres Córdoba Res.
 
Rosario Central Res.
 
2 1
3 1
Unión Santa Fe Res.
 
Patronato Res.
 
1 1
1 1
Boca Juniors Res.
 
Colón Res.
 
2 1
3 1
Sarmiento
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
0 1
Sportivo Desamparados
 
Cipolletti
 
0 0
2 0
Shirak
 
Banants II
 
3 1
4 1
St. Pölten
 
Amstetten
 
1 0
4 0
Austria Lustenau
 
Juniors OÖ
 
3 0
5 0
Blau-Weiß Linz
 
SV Horn II
 
2 0
3 1
Kapfenberger SV
 
Vorwärts Steyr
 
1 1
1 3
Liefering
 
Dornbirn
 
0 1
4 2
Leithaprodersdorf
 
Güssing
 
1 0
1 1
Markt Allhau
 
Kohfidisch
 
   
2 2
Parndorf
 
Deutschkreutz
 
0 0
4 0
St. Margarethen
 
Bad Sauerbrunn
 
   
2 2
Lendorf
 
SAK Klagenfurt
 
   
1 0
Völkermarkt
 
St. Jakob Rosental
 
   
2 2
St. Andrä
 
Gmünd
 
   
2 0
Kilb
 
USC Rohrbach
 
   
2 0
Kottingbrunn
 
Ardagger
 
0 0
0 0
Scheiblingkirchen
 
Spratzern
 
   
4 0
Waidhofen/Thaya
 
Schrems
 
   
1 1
Mondsee
 
St. Martin i.M.
 
   
1 3
Union Edelweiß
 
Donau Linz
 
   
3 1
Weißkirchen / Allhaming
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
1 0
Fürstenfeld
 
Lafnitz II
 
   
3 2
Gnas
 
Lebring
 
0 0
2 2
Mettersdorf
 
Ilz
 
   
3 2
SC Bruck an der Mur
 
Liezen
 
   
2 1
TuS Heiligenkreuz
 
Frauental
 
   
1 2
Union RB Weinland Gamlit
 
Voitsberg
 
   
0 1
Kundl
 
Union Innsbruck
 
0 2
2 2
Zams
 
Mils
 
0 1
0 5
Gerasdorf Stammersdorf
 
Schwechat
 
0 1
0 2
Mannswörth
 
Slovan HAC
 
   
2 0
Allerheiligen
 
Stadl-Paura
 
0 0
2 0
Deutschlandsberger SC
 
Hertha
 
2 2
2 2
Gleisdorf 09
 
Gurten
 
0 0
0 4
Union Vöcklamarkt
 
Spittal
 
0 0
0 2
Weiz
 
Ried II
 
0 0
4 2
Wels
 
Kalsdorf
 
2 0
3 1
First Vienna
 
Leobendorf
 
1 4
1 4
Neusiedl
 
TWL Elektra
 
1 0
2 0
Draßburg
 
Wiener Viktoria
 
0 0
0 2
Traiskirchen
 
Wiener SC
 
0 1
0 2
Wiener Neustadt
 
Mannsdorf
 
1 1
1 2
Al-Najma
 
Busaiteen
 
0 0
3 0
Al Riffa
 
Al Hala
 
0 1
2 1
Gomel
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 0
FK Ruh Brest Res.
 
BATE Res.
 
1 1
2 4
Isloch Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
1 0
3 3
Gomel W
 
Minsk FK W
 
   
0 12
Lierse Kempenzonen
 
Waasland-Beveren
 
0 0
2 1
Club Brugge
 
OH Leuven
 
0 1
1 1
Grand-Leez
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
2 0
Meulebeke
 
Oostnieuwkerke
 
   
2 1
Mechelen U21
 
Genk U21
 
0 4
0 5
Genk W
 
Charleroi
 
3 0
4 0
Argentinos Juniors
 
Ciudad Nueva Santa Cruz
 
0 1
1 1
Academia Santa Cruz
 
Torre Fuerte
 
0 2
0 2
Zeljeznicar Banja Luka
 
Ljubic Prnjavor
 
   
3 0
Trem
 
Santos AP
 
1 0
2 2
Atletico-PR U20
 
Gremio U20
 
2 1
4 2
Portuguesa
 
Taubaté
 
1 0
1 1
São Caetano
 
Atibaia
 
0 1
1 1
Goiás
 
Vila Nova
 
0 1
1 2
Remo
 
Náutico
 
0 0
1 0
Beroe
 
Arda
 
1 0
1 1
Top Junior
 
Dynamik
 
   
0 1
Vital'O
 
Aigle Noir
 
0 1
1 2
Renaissance
 
OFTA
 
   
1 0
St. Catharines Hrvat
 
Atletico Sporting
 
   
0 3
Woodbridge Strikers
 
1812 Barrie
 
   
3 1
Coquimbo Unido
 
Deportes Santa Cruz
 
0 0
0 0
Huachipato
 
Palestino
 
1 1
1 1
Nanjing City
 
Suzhou Dongwu
 
1 0
2 1
Jiangxi Liansheng
 
Hangzhou
 
0 0
1 1
Deportivo Cali
 
Deportivo Pereira
 
2 0
2 1
Real San Andres
 
Atlético
 
0 1
0 2
Dauphins Noirs
 
Renaissance
 
   
0 0
Etoile de Kivu
 
Vita Club
 
   
1 1
Puntarenas
 
Carmelita
 
2 0
2 0
Aserrí
 
Consultants Moravia
 
   
1 1
Slavonija Pozega
 
Vukovar
 
0 1
0 2
Varaždin U19
 
Šibenik U19
 
1 0
3 0
Doxa
 
Ethnikos Achna
 
0 0
0 0
Anagennisi Deryneia
 
Karmiotissa
 
0 2
0 2
Viktoria Žižkov
 
Dukla Praha
 
1 0
1 1
Ústí nad Labem
 
Zbrojovka Brno
 
1 3
1 6
Příbram II
 
Viktoria Plzen II
 
0 0
1 0
Mlada Boleslav II
 
Teplice II
 
1 1
1 2
Banik Ostrava II
 
Vratimov
 
2 0
3 1
Karvina U19
 
Meteor Praha U19
 
2 0
3 0
FC Helsingør
 
Hobro
 
2 1
2 2
HB Køge
 
Fredericia
 
1 0
3 0
Cibao
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
0 2
Cumbaya
 
Independiente Juniors
 
2 0
2 1
Smouha
 
Pyramids FC
 
0 1
1 3
Coventry City
 
Peterborough United
 
0 0
3 0
West Bromwich Albion
 
Queens Park Rangers
 
0 1
2 1
Barrow
 
Newport County
 
0 1
2 1
Aveley
 
Barking
 
2 0
4 0
Brighton U23
 
Leicester City U23
 
1 0
2 1
Chelsea U23
 
Liverpool U23
 
1 1
4 3
Everton U23
 
Manchester United U23
 
0 1
0 1
Leeds U23
 
Blackburn Rovers U23
 
2 2
4 4
West Ham United U23
 
Crystal Palace U23
 
1 0
1 0
Fulham U23
 
Newcastle Utd U23
 
0 1
3 1
Middlesbrough U23
 
Nottingham U23
 
0 1
0 1
Swansea City U23
 
Peterborough United U23
 
1 0
1 1
JK Jarve II
 
FCI Tallinn
 
   
0 1
Raasiku Joker
 
Flora U19
 
   
1 4
Trans II
 
FC Elva II
 
   
1 1
HB II
 
NSÍ II
 
4 0
6 2
NJS II
 
TuPS
 
1 3
3 3
NuPS
 
Espoon Tikka
 
1 1
2 3
SexyPöxyt
 
EBK
 
0 0
1 1
Futura
 
PKKU II
 
0 0
2 2
Tervakosken Pato
 
PP-70
 
   
2 3
FC Komeetat
 
Kings
 
   
2 1
Kapina
 
Kuusysi
 
0 2
1 2
P-Iirot
 
ÅIFK
 
0 1
2 3
HPS
 
Finnkurd
 
2 0
3 1
Ponnistajat
 
RiPS
 
2 0
3 0
TKT
 
Haka Juniorit
 
0 1
1 3
Espoo II
 
Viikingit
 
1 1
1 4
HIFK 2
 
SAPA III
 
0 1
1 2
Lyon W
 
Guingamp W
 
1 0
4 0
Dijon
 
Valenciennes
 
0 1
0 1
Nancy
 
Amiens SC
 
0 1
1 1
Nîmes
 
Le Havre
 
0 0
0 1
Niort
 
Paris
 
2 0
4 1
Pau
 
Dunkerque
 
0 2
1 2
Quevilly Rouen
 
Guingamp
 
2 2
2 2
Rodez
 
Grenoble Foot 38
 
0 1
1 1
Sochaux
 
Auxerre
 
0 0
0 0
Avranches
 
Boulogne
 
1 0
1 0
Bastia-Borgo
 
Red Star
 
1 1
2 2
Cholet
 
Chambly
 
1 0
2 0
Créteil
 
Laval
 
0 1
0 1
Le Mans
 
Concarneau
 
1 0
1 1
Sète
 
Bourg-en-Bresse
 
1 2
2 5
Stade Briochin
 
Annecy
 
1 1
1 2
Villefranche
 
Orléans
 
1 0
1 0
Lucciana
 
Furiani-Agliani
 
   
1 4
Telavi
 
Dila
 
0 1
0 2
Torpedo Kutaisi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
0 1
0 1
Dinamo Batumi
 
Samgurali
 
1 0
3 0
Dinamo Tbilisi
 
Samtredia
 
1 1
5 1
Merani Tbilisi II
 
Saburtalo II
 
   
0 1
Bakhmaro
 
Tbilisi City
 
   
2 1
Heidenheim
 
Darmstadt 98
 
1 0
2 1
Jahn Regensburg
 
Erzgebirge Aue
 
2 0
3 2
Hallescher FC
 
Magdeburg
 
1 1
3 2
SpVgg Greuther Fürth
 
FC Bayern München
 
0 2
1 3
ATSV Erlangen
 
Bayern Hof
 
3 0
6 0
Gebenbach
 
Seligenporten
 
   
2 3
SC Feucht
 
Würzburger FV
 
   
1 0
Bramfelder SV
 
Hamm United
 
1 1
1 2
Victoria Hamburg
 
Buchholz
 
1 1
1 2
Wandsbeker TSV Concordia
 
Barmbek-Uhlenhorst
 
0 1
0 1
Hamburger SV III
 
Union Tornesch
 
   
4 1
FV Bad Vilbel
 
Rot-Weiß Walldorf
 
0 2
0 3
Hessen Dreieich
 
SV Zeilsheim
 
1 1
1 3
HSC BW Schwalbe Tündern
 
SVG Göttingen
 
1 0
2 5
1860 Rosenheim
 
Bayreuth
 
1 1
1 5
Eltersdorf
 
Wacker Burghausen
 
0 3
1 5
Illertissen
 
Augsburg II
 
2 0
4 0
Memmingen
 
Greuther Fürth II
 
1 2
3 3
Schwarz-Weiß Rehden
 
Atlas Delmenhorst
 
0 1
1 2
Drochtersen / Assel
 
Altona 93
 
0 0
2 1
Altglienicke
 
ZFC Meuselwitz
 
1 0
1 0
BAK '07
 
Tasmania Berlin
 
1 0
3 0
BFC Dynamo
 
Chemnitzer FC
 
0 0
1 1
Astoria Walldorf
 
Ulm
 
0 1
3 3
Balingen
 
Stuttgart II
 
0 1
1 3
Pirmasens
 
Homburg
 
0 0
0 1
Zalaegerszegi TE
 
Paksi SE
 
0 2
2 5
Vestri
 
Kórdrengir
 
2 2
3 3
Fylkir / Ellidi U19
 
ÍA / Kari / Skall U19
 
1 0
2 0
Persiraja Banda Aceh
 
Persipura
 
1 1
1 2
Persita
 
Bali United
 
0 1
1 2
Persebaya Surabaya
 
Bhayangkara
 
0 0
0 1
Persija
 
Persela
 
1 0
2 1
Spain U17 W
 
Northern Ireland U17 W
 
2 0
3 0
Albania U17 W
 
Montenegro U17 W
 
0 3
1 8
Belarus U17 W
 
Luxembourg U17
 
2 0
2 0
Kosovo U17 W
 
Georgia U17 W
 
4 0
13 0
Iceland U17 W
 
Serbia U17 W
 
3 1
4 1
Roei Heshbon Tel Aviv
 
Hakoah Ramat Gan
 
1 0
1 0
Hapoel Ironi Karmiel
 
Hapoel Ironi Safed
 
   
3 0
Maccabi Ahi Iksal
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
0 2
1 5
Hapoel Merhavim
 
Hapoel Lod
 
0 1
1 4
Hapoel Yeruham
 
Ironi Or Yehuda
 
   
3 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Qalansawe
 
1 1
3 1
MS Jerusalem
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
0 0
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Maccabi Ironi Netivot
 
0 1
0 4
Hapoel Gedera
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
0 0
1 0
Arad
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
1 2
Hapoel Bnei Musmus
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
0 1
Hapoel Mahane Yehuda
 
Shimshon Bnei Taibe
 
0 0
1 0
Hapoel Segev Shalom
 
Shikun HaMizrah
 
   
0 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Hapoel Hod Hasharon
 
0 0
0 4
Moadon Tzeirey Rahat
 
Ironi Modi'in
 
   
0 3
Hapoel Beit Shean
 
Hapoel Daliyat Al Karmel
 
   
1 1
Pardes Hanna-Karkur
 
Tzeirei Umm al-Fahm
 
   
0 1
Hapoel Ramot Menashe
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
1 2
Ahi Akko
 
Beitar Nahariya
 
   
1 1
Beitar Haifa Jacob
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
2 1
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
   
0 1
Maccabi Ironi Yafia
 
Ihud Bnei Shfaram
 
0 1
0 2
MS Tirat HaCarmel
 
Maccabi Isfiya
 
   
0 1
Tzeirey Tamra
 
Ironi Bnei Sha'ab
 
   
3 1
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Ahva Kafr Manda
 
   
1 3
Ironi Bnei Kabul
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
2 1
Tzeirei Sakhnin
 
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
   
1 0
Maccabi Tzur Shalom
 
Maccabi Ironi Tamra
 
0 0
0 1
Shimshon Tel Aviv
 
Maccabi Yavne
 
1 1
1 1
Ironi Nesher
 
Ironi Tiberias
 
0 0
0 2
Hapoel Ashkelon
 
Bnei Eilat
 
0 0
1 1
MS Dimona
 
Ironi Kuseife
 
0 1
1 1
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Azor
 
0 0
0 0
Hapoel Migdal Haemek
 
Hapoel Kfar Kana
 
0 0
0 3
Holon Yermiyahu
 
Maccabi Ashdod
 
0 0
2 1
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
0 0
1 0
Hapoel Herzliya
 
Hapoel Iksal
 
0 0
0 1
Hapoel Kfar Shalem
 
Agudat Sport Nordia
 
1 0
1 0
Hapoel Marmorek
 
Maccabi Herzliya