Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

DFC8
 
Galaxy
 
0 0
1 0
Le Messager Ngozi
 
USGN
 
0 0
0 1
Stade Malien Bamako
 
SONABEL
 
3 0
3 0
Marumo Gallants FC
 
Futuro Kings
 
   
1 2
Al-Ahly Merowe
 
Atlabara
 
1 0
2 0
Dinamo Tirana
 
Laçi
 
0 0
1 1
Atlético Rafaela
 
Ferro Carril Oeste
 
1 0
1 1
Brown de Adrogué
 
Club Atlético Güemes
 
1 1
1 3
San Martín San Juan
 
Almagro
 
1 0
1 1
Nueva Chicago
 
Gimnasia Mendoza
 
1 1
1 2
Colón Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 1
0 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 0
0 0
Huracán Res.
 
Independiente Res.
 
1 0
2 0
Lanús Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 1
0 2
Patronato Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
0 0
1 3
Rosario Central Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 1
1 2
Godoy Cruz Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 0
0 0
River Plate Res.
 
Arsenal Res.
 
0 0
0 1
Vélez Sársfield Res.
 
Aldosivi Res.
 
0 0
1 1
Van
 
Junior Sevan
 
   
2 2
BKMA
 
Pyunik
 
1 0
1 2
Hellenic Athletic
 
Mindil Aces
 
0 0
0 1
Moreton Bay United W
 
Lions W
 
0 5
0 11
Western Pride
 
Ipswich Knights
 
0 1
0 2
WDSC Wolves
 
Mitchelton
 
1 3
2 4
Croydon Kings Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
0 2
Wacker Innsbruck
 
Liefering
 
1 2
2 2
Amstetten
 
Blau-Weiß Linz
 
1 0
1 0
Juniors OÖ
 
Austria Wien II
 
0 1
2 2
Lafnitz
 
St. Pölten
 
0 0
1 0
SV Horn II
 
Kapfenberger SV
 
0 1
0 1
Bad Sauerbrunn
 
Parndorf
 
0 0
0 2
Deutschkreutz
 
Siegendorf
 
0 1
0 2
Oberwart / Rotenturm
 
Horitschon
 
   
2 1
SAK Klagenfurt
 
Kraig
 
4 1
4 2
St. Jakob Rosental
 
Ferlach
 
0 0
2 2
Dellach im Gailtal
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
2 2
Feldkirchen
 
Köttmannsdorf
 
   
2 4
St. Michael Bleiburg
 
Lendorf
 
   
0 6
Wolfsberg
 
Maria Saal
 
   
6 1
Ardagger
 
Krems
 
   
0 0
Langenrohr
 
Scheiblingkirchen
 
   
2 3
Mannersdorf
 
Waidhofen/Thaya
 
   
0 2
Ortmann
 
Kottingbrunn
 
   
2 1
Schrems
 
Kilb
 
   
3 1
USC Rohrbach
 
Zwettl
 
   
3 0
Union Perg
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
1 2
Bad Schallerbach
 
Union Edelweiß
 
   
3 4
Donau Linz
 
SV Wallern
 
   
0 2
Grün Weiß Micheldorf
 
Oedt
 
   
1 1
Union St. Florian
 
Mondsee
 
   
3 1
St. Martin i.M.
 
Zebau Bad Ischl
 
   
2 0
Adnet
 
Siezenheim
 
   
0 1
Neumarkt
 
ÖTSU Hallein
 
0 1
0 3
Bergheim
 
Puch
 
   
4 2
Eugendorf
 
Hallwang
 
   
0 1
Ilz
 
SC Bruck an der Mur
 
   
1 1
Lebring
 
Mettersdorf
 
   
2 3
Liezen
 
Rottenmann
 
   
2 3
Union RB Weinland Gamlit
 
Fürstenfeld
 
   
3 0
Voitsberg
 
Gnas
 
   
3 1
Silz / Mötz
 
Zams
 
   
5 1
Zirl
 
Natters
 
   
0 3
Donau
 
Mannswörth
 
1 0
1 1
Gerasdorf Stammersdorf
 
ASV 13
 
1 0
2 2
Schwechat
 
Dinamo Helfort
 
   
0 1
Bad Gleichenberg
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
0 1
Hertha
 
Allerheiligen
 
0 0
2 0
Kalsdorf
 
St. Anna
 
0 2
0 4
Spittal
 
Weiz
 
0 0
0 0
Treibach
 
Wolfsberger AC II
 
1 5
1 6
Bruck/Leitha
 
Traiskirchen
 
0 1
1 1
Mannsdorf
 
First Vienna
 
0 1
1 1
TWL Elektra
 
Mauerwerk
 
1 0
3 1
Wiener SC
 
Draßburg
 
0 0
0 0
Grödig
 
Pinzgau Saalfelden
 
1 1
3 3
TSV St. Johann
 
Salzburger AK
 
0 0
0 0
Wals-Grünau
 
Anif
 
1 1
3 2
SV Innsbruck
 
Schwaz
 
1 1
1 3
Wörgl
 
SVG Reichenau
 
0 0
1 1
Al Hala
 
Budaiya
 
1 1
2 1
Al Riffa
 
East Riffa
 
0 0
0 0
Sheikh Russel
 
Bashundhara Kings
 
0 0
0 1
Lyuban'
 
Krupki
 
   
3 0
Prodcenter
 
Postavy
 
   
0 3
Smolevichy-STI
 
Kronon
 
   
0 3
Torpedo BelAZ
 
Ynergetyk-BDU
 
0 1
0 1
Dinamo Brest Res.
 
Slavia Res.
 
1 0
5 0
Slutsk Res.
 
Gomel Res.
 
2 0
4 0
BATE Res.
 
Shakhtyor Res.
 
0 1
3 1
RWDM
 
Waasland-Beveren
 
1 1
1 3
Cercle Brugge
 
AS Eupen
 
1 1
1 2
Libramont
 
Longlier
 
   
0 3
San José
 
Real Potosí
 
0 0
0 0
Real Tomayapo
 
Guabirá
 
0 1
1 1
Sutjeska Foca
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
1 0
3 1
Sarajevo
 
Leotar
 
0 0
0 1
Borac Banja Luka
 
Siroki Brijeg
 
2 1
2 1
Atlético Acreano
 
Galvez
 
1 1
2 1
Independente AP
 
Santos AP
 
1 2
3 4
Juventus
 
Taubaté
 
1 0
1 0
São Caetano
 
Portuguesa
 
0 1
1 1
Sao Paulo U20
 
Sport Club Brasil U20
 
8 0
12 1
Remo
 
Avaí
 
1 0
2 1
Brusque
 
Vitória
 
0 0
0 0
Coritiba
 
Vila Nova
 
1 0
1 0
Confiança
 
Sampaio Corrêa
 
1 0
2 0
Aparecidense
 
Caldense
 
2 1
3 1
Hebar II
 
Belasitsa
 
   
2 1
Tsarsko selo
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 0
0 2
Arda
 
OFK Pirin
 
2 0
3 0
Botev Plovdiv
 
Beroe
 
0 0
2 1
Dobrudzha 1919
 
Maritsa Plovdiv
 
1 1
1 3
Marek
 
Lovech
 
1 0
1 1
Septemvri Simitli
 
Strumska slava
 
1 0
1 3
Etar
 
Sportist Svoge
 
1 0
4 0
Bujumbura City
 
Flambeau du Centre
 
1 1
2 1
Royal de Muramvya
 
Vital'O
 
0 0
1 0
Cobresal
 
Huachipato
 
1 0
1 1
Shaanxi Chang'an
 
BIT
 
2 0
2 0
Guizhou Zhicheng
 
Beijing BG
 
0 0
0 0
Hangzhou
 
Nanjing City
 
0 0
1 0
Heilongjiang Lava Spring
 
Chengdu Rongcheng
 
1 0
2 1
Deportivo Pereira
 
Deportivo Pasto
 
1 0
2 1
Marineros de Puntarenas
 
Puma Generaleña
 
2 2
3 3
Deportivo Saprissa
 
Guanacasteca
 
0 0
1 1
Hrvatski Dragovoljac
 
Rijeka
 
2 0
2 2
Primorac Biograd
 
Zagora
 
   
3 2
Naprijed Hreljin
 
Nehaj
 
   
0 1
Šibenik U19
 
Lokomotiva Zagreb U19
 
2 2
2 5
Dugopolje U19
 
Bjelovar U19
 
1 0
5 0
PAEEK
 
Aris
 
0 0
0 0
Akritas
 
ASIL Lysi
 
0 1
0 1
Nea Salamis
 
Enosis
 
0 0
0 1
Dukla Praha
 
Příbram
 
1 2
2 3
Vlašim
 
Prostějov
 
0 0
0 1
Ústí nad Labem
 
Varnsdorf
 
1 0
2 0
Hlučín
 
Dolní Benešov
 
0 0
3 0
Hradec Králové
 
Pardubice
 
1 0
2 0
Sigma Olomouc
 
Baník Ostrava
 
1 0
1 1
Sydvest
 
Aarhus Fremad II
 
1 2
1 3
Marienlyst
 
Tarup-Paarup
 
0 0
3 0
Fredericia
 
FC Helsingør
 
0 0
2 4
Lyngby
 
HB Køge
 
0 0
1 1
AaB
 
OB
 
0 0
2 0
Newcastle United
 
Leeds United
 
1 1
1 1
Blackburn Rovers U23
 
Tottenham U23
 
2 3
3 3
Aston Villa U23
 
West Bromwich Albion U23
 
3 1
4 2
Everton U23
 
Sheffield Utd U23
 
1 2
1 3
Charlton U23
 
Sheffield Wed U23
 
0 0
2 0
Watford U23
 
Hull City U23
 
1 0
3 1
Exeter City U18
 
Portsmouth U18
 
   
0 1
Tartu Kalev
 
Trans II
 
   
2 1
FC Elva II
 
JK Jarve II
 
   
9 0
Tulevik II
 
Vaprus II
 
   
6 1
Tallinn Piraaja
 
Kose
 
   
8 1
Skála
 
HB II
 
0 3
3 4
I-Kissat
 
EPS
 
0 0
3 0
NuPS
 
FC Espoo
 
   
2 4
SexyPöxyt
 
CLE
 
   
0 1
KJP
 
Union Plaani
 
   
2 2
Liry
 
HaPK
 
   
0 6
SaPa Pieksämäki
 
Jyväskylä Blackbird
 
   
3 2
P-Iirot
 
MaPS
 
   
2 1
TPS II
 
VG-62
 
   
2 0
LPS
 
Finnkurd
 
   
1 3
Espoo II
 
HIFK 2
 
   
3 3
Kings
 
Barca
 
   
0 2
HPS
 
TiPS
 
   
1 1
Louhans-Cuiseaux
 
Fréjus St-Raphaël
 
   
0 0
Angoulême
 
Montpellier II
 
1 1
3 2
Strasbourg
 
Metz
 
3 0
3 0
Boulogne
 
Cholet
 
0 1
2 3
Bourg-en-Bresse
 
Châteauroux
 
0 0
1 0
Chambly
 
Bastia-Borgo
 
1 0
2 2
Laval
 
Le Mans
 
0 1
2 1
Orléans
 
Annecy
 
1 2
2 2
Red Star
 
Villefranche
 
0 1
0 1
Sedan
 
Créteil
 
0 0
0 0
Sète
 
Stade Briochin
 
0 0
0 0
Nürnberg
 
Hansa Rostock
 
0 0
1 0
Schalke 04
 
Karlsruher SC
 
1 1
1 2
Havelse
 
Viktoria Köln
 
1 0
1 0
Hertha BSC
 
SpVgg Greuther Fürth
 
0 0
2 1
Eimsbütteler TV U19
 
St. Pauli U19
 
   
1 1
Seligenporten
 
Ansbach
 
   
0 3
Barmbek-Uhlenhorst
 
Bramfelder SV
 
2 1
2 3
Hamm United
 
Lohbrugge
 
0 0
3 2
Osdorf
 
Niendorfer TSV
 
0 0
2 1
Fortuna Köln II
 
Pesch
 
1 0
1 1
Rot-Weiß Erfurt
 
Wacker Nordhausen
 
1 0
3 0
Alemannia Waldalgesheim
 
Emmelshausen
 
1 0
2 0
Buchbach
 
Bayern München II
 
0 1
2 2
Wacker Burghausen
 
Heimstetten
 
0 1
0 3
Weiche Flensburg
 
Heider SV
 
2 1
3 1
Babelsberg
 
Tennis Borussia
 
3 1
4 2
Rot-Weiss Essen
 
Schalke 04 II
 
1 0
1 0
Ionikos
 
Aris
 
0 0
1 0
Malacateco
 
Guastatoya
 
2 0
2 1
Augnablik
 
Dalvík / Reynir
 
   
2 1
Stjarnan / KFG / Álf U19
 
Thróttur / SR U19
 
4 1
5 1
Techno Aryan
 
Mohun Bagan
 
   
   
Borneo
 
Barito Putera
 
0 0
1 1
Persela
 
Persita
 
0 0
0 1
PS TNI
 
Persik Kediri
 
1 1
2 2
Hapoel Bnei Pardes
 
Maccabi Tzur Shalom
 
1 0
2 0
Agudat Sport Nordia
 
MS Dimona
 
0 1
0 4
Hapoel Azor
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 1
0 1
Ironi Kuseife
 
Shimshon Tel Aviv
 
0 0
1 0
Tzeirey Taibe
 
Hapoel Migdal Haemek
 
1 0
2 1
Hapoel Bu'eine
 
Ironi Nesher
 
0 0
1 0
Hapoel Kfar Kana
 
MS Tira
 
0 0
0 0
Hapoel Iksal
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
1 2
1 2
Sassuolo U19
 
Genoa U19
 
0 1
0 1
Sassuolo
 
Torino
 
0 0
0 1
Como
 
Frosinone
 
0 2
0 2
Brescia
 
Crotone
 
1 0
2 2
Al Jazeera
 
Al Faysali
 
0 3
0 4
Al Jalil
 
Al Hussein
 
0 0
0 1
Al Ramtha
 
Sahab
 
1 0
1 0
AC Sporting
 
Al Akhaa Al Ahli
 
0 1
0 1
Trakai II
 
Banga II
 
0 0
0 3
Panevėžys II
 
Žalgiris II
 
1 1
1 1
Dainava
 
Sūduva
 
0 2
1 2
Progrès Niedercorn
 
Hostert
 
2 1
3 1
Kuching FA
 
Terengganu City II
 
0 0
0 2
Fgura United
 
Zebbug Rangers
 
2 0
3 0
St. George's
 
Naxxar Lions
 
0 0
0 1
Atlético San Luis
 
Tijuana
 
3 1
4 1
Inter Playa del Carmen
 
Yalmakan
 
3 0
3 0
Necaxa U20
 
Atlas U20
 
   
1 2
Dacia-Buiucani
 
Real Succes
 
   
1 0
CSF Bălți
 
Sfîntul Gheorghe