Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Elbasani
 
Lushnja
 
0 0
0 1
Korabi Peshkopi
 
Dinamo Tirana
 
0 0
1 2
Oriku
 
Besëlidhja Lezhë
 
1 0
1 0
Veleçiku Koplik
 
Partizani Tirana II
 
0 1
0 2
Vora
 
Burreli
 
0 1
0 3
Ada Velipojë
 
Shënkolli
 
   
3 2
Delvina
 
Labëria
 
   
0 1
Gramshi
 
Valbona
 
   
1 0
Sopoti Librazhd
 
Shkumbini Peqin
 
   
1 1
Bilisht Sporti W
 
Juban Danja W
 
   
0 10
Kastrioti Krujë
 
Kukësi
 
0 0
0 3
Skënderbeu Korçë
 
Tirana
 
0 0
0 0
Apolonia Fier
 
Teuta Durrës
 
0 1
0 2
Laçi
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 0
Bordj Bou Arreridj U21
 
CR Belouizdad U21
 
0 1
0 1
USM Bel Abbès U21
 
JS Kabylie U21
 
0 0
2 0
Atlètic Amèrica
 
UE Santa Coloma II
 
0 0
1 0
1º de Agosto
 
Progresso
 
2 0
2 1
Acassuso
 
Talleres Remedios
 
2 1
2 2
Argentino Quilmes
 
Deportivo Armenio
 
1 0
2 1
Cañuelas
 
San Miguel
 
1 0
3 0
Colegiales
 
Defensores Unidos
 
0 2
1 2
Ferro Carril Oeste
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
0 0
Defensores de Belgrano
 
Guillermo Brown
 
0 0
2 0
Villa Dálmine
 
San Martín San Juan
 
1 1
1 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Alvarado
 
0 0
2 0
Temperley
 
Tigre
 
0 2
0 2
Belgrano
 
Atlanta
 
1 1
2 2
Atlas
 
Ituzaingó
 
0 0
0 0
Deportivo Español
 
Berazategui
 
0 1
0 3
General Lamadrid
 
Deportivo Laferrere
 
0 0
0 0
Midland
 
Argentino Merlo
 
0 1
2 3
Real Pilar
 
Claypole
 
0 0
0 0
Sportivo Italiano
 
Central Córdoba
 
0 1
0 1
Platense
 
San Lorenzo
 
2 2
2 4
Estudiantes
 
Aldosivi
 
0 0
1 0
Defensa y Justicia
 
Talleres Córdoba
 
1 1
2 2
Crucero del Norte
 
CDJU Gualeguaychu
 
0 0
1 0
BKMA
 
Shirak II
 
4 0
5 0
Foolad
 
Al Ain
 
1 0
4 0
Newcastle Jets
 
Melbourne Victory
 
1 0
1 2
Sydney
 
Melbourne City
 
0 0
1 1
Adelaide United
 
Western Sydney Wanderers
 
1 0
1 1
St George Willawong
 
Acacia Ridge
 
   
0 3
Albany Creek Excelsior
 
Toowong
 
2 0
4 0
The Lakes
 
Univ. Queensland
 
4 0
7 1
St. George Willawong Res
 
Acacia Ridge Res.
 
   
4 3
Albany Creek Res.
 
Toowong Res.
 
2 1
2 2
The Lakes Res.
 
Univ. Queensland Res.
 
   
5 1
Woden Weston
 
Gungahlin
 
0 2
1 4
Monaro Panthers
 
Canberra Olympic
 
1 0
1 4
Belconnen United W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
8 1
North Shore Mariners
 
Rockdale City Suns
 
0 0
0 1
Charlestown City Blues
 
Broadmeadow Magic
 
0 0
0 1
Hamilton Olympic
 
Maitland
 
1 1
2 4
Weston Bears
 
Adamstown Rosebuds
 
0 0
2 0
Mayfield United Senior
 
Merewether Advance
 
   
6 0
Dudley Redhead Senior
 
Nelson Bay
 
   
2 1
Darwin Olympic
 
Port Darwin
 
1 1
1 3
Casuarina
 
Uni Azzurri
 
0 0
2 0
Peninsula Power
 
Moreton Bay United
 
1 1
3 2
Capalaba
 
Magpies Crusaders
 
1 1
3 1
Croydon Kings
 
Sturt Lions
 
0 1
1 2
Adelaide Comets
 
NE MetroStars
 
0 0
1 1
Cumberland United
 
Adelaide Olympic
 
1 0
3 0
South Hobart
 
Launceston City
 
1 0
5 0
Olympia Warriors
 
Clarence Zebras
 
0 3
1 5
Riverside Olympic
 
Devonport City
 
0 1
2 3
Kingborough Lions
 
Glenorchy Knights
 
0 1
2 5
Avondale Heights
 
Eastern Lions
 
2 0
2 0
Altona Magic
 
Dandenong City
 
0 1
2 2
Dandenong Thunder
 
St. Albans Saints
 
0 0
1 0
Hume City
 
Port Melbourne
 
1 0
2 1
Balcatta
 
Gwelup Croatia SC
 
0 1
1 1
Floreat Athena
 
Inglewood United
 
0 1
3 2
Perth
 
Bayswater City
 
1 0
2 1
Rockingham City
 
Armadale
 
0 0
1 1
Sorrento
 
ECU Joondalup
 
0 1
0 3
Perth Glory II
 
Cockburn City
 
4 1
5 3
Clinton
 
Frenchville
 
   
0 2
Brisbane City W
 
Peninsula Power W
 
3 0
4 2
Holland Park Hawks
 
SWQ Thunder
 
2 2
2 3
Southside Eagles
 
Sunshine Coast
 
1 1
2 2
Croydon Kings Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
0 2
Adelaide Comets Res.
 
MetroStars Res.
 
   
5 2
Campbelltown City Res.
 
Adelaide City Res.
 
0 2
1 4
Cumberland United Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
2 1
4 2
Adelaide Cobras
 
West Torrens Birkalla
 
0 0
0 2
Fulham United
 
White City Woodville
 
0 0
0 3
West Adelaide
 
Para Hills Knights
 
0 1
0 2
Playford City Patriots
 
Modbury Jets
 
0 0
0 1
Adelaide Hills Hawks
 
Western Strikers
 
0 2
0 2
Green Gully U21
 
South Melbourne U21
 
   
1 4
Altona Magic U21
 
Dandenong City U21
 
   
1 0
Hume City U21
 
Port Melbourne U21
 
   
3 2
Dandenong Thunder U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
1 2
Brunswick City
 
Moreland City
 
0 2
2 2
Langwarrin
 
Moreland Zebras
 
1 0
1 0
Pascoe Vale
 
Goulburn Valley Suns
 
0 1
0 1
Manningham United Blues
 
Northcote City
 
0 0
0 1
North Geelong Warriors
 
Werribee City
 
3 1
5 2
Ashfield
 
UWA Nedlands
 
0 0
1 0
Fremantle City
 
Stirling Lions
 
1 0
2 1
Mandurah City
 
Forrestfield United
 
   
1 1
Quinns
 
Subiaco
 
   
3 0
Swan United
 
Joondalup United
 
   
1 1
Western Knights
 
Olympic Kingsway
 
1 1
2 1
Austria Lustenau
 
Rapid Wien II
 
1 2
3 2
Lafnitz
 
Liefering
 
0 1
1 4
Rapid Wien U18
 
Vorarlberg U18
 
   
2 3
Austria Wien U18
 
Tirol U18
 
   
3 0
St. Pölten U18
 
Admira U18
 
   
4 3
LASK Juniors OÖ U18
 
Ried U18
 
   
1 3
Sturm Graz U18
 
Red Bull Akademie U18
 
   
1 3
Wolfsberger AC U18
 
Burgenland U18
 
   
6 0
Deutschkreutz
 
St. Margarethen
 
   
   
Güssing
 
Pinkafeld
 
   
   
Horitschon
 
Leithaprodersdorf
 
   
   
Oberpetersdorf
 
Markt Allhau
 
   
   
Oberwart / Rotenturm
 
Kohfidisch
 
   
   
Ritzing
 
Siegendorf
 
   
   
Bad Schallerbach
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
Grün Weiß Micheldorf
 
Zebau Bad Ischl
 
   
   
Mondsee
 
Donau Linz
 
   
   
St. Martin i.M.
 
SV Wallern
 
   
   
St. Valentin
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
   
Union Edelweiß
 
Union Perg
 
   
   
Union St. Florian
 
Oedt
 
   
   
Weißkirchen / Allhaming
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
   
Adnet
 
Neumarkt
 
   
   
Bürmoos
 
Bergheim
 
   
   
Eugendorf
 
Straßwalchen
 
   
   
Hallwang
 
Puch
 
   
   
Siezenheim
 
ÖTSU Hallein
 
   
   
Thalgau
 
Golling
 
   
   
Hitthaller St. Michael
 
Wildon
 
   
   
Lafnitz II
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Rottenmann
 
Fürstenfeld
 
   
   
Schruns
 
FC Egg
 
   
   
Wiener Viktoria
 
Traiskirchen
 
   
   
Team Wiener Linien
 
Draßburg
 
   
   
Admira
 
Ried
 
0 0
0 2
Hartberg
 
Austria Wien
 
0 0
1 0
Rheindorf Altach
 
St. Pölten
 
0 0
1 0
Qabala
 
Neftçi
 
0 0
2 2
Sabah
 
Sebail
 
0 0
0 0
East Riffa
 
Al-Hidd
 
2 1
3 1
Manama
 
Al Ahli
 
0 1
0 2
Busaiteen
 
Muharraq
 
0 1
1 1
Isloch
 
Ruh Brest
 
0 0
0 1
Slutsk
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
2 0
Dinamo Brest
 
Dinamo Minsk
 
0 1
1 1
Gomel Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 1
1 1
Shakhtyor Res.
 
Smorgon Res.
 
2 0
5 0
Slavia Res.
 
Vitebsk Res.
 
0 0
1 3
Minsk Res.
 
BATE Res.
 
0 0
1 1
Excelsior Virton
 
Tubize
 
   
   
Meux
 
Stockay-Warfusée
 
   
   
Rebecq
 
Solières Sport
 
   
   
Dikkelvenne
 
Olsa Brakel
 
   
   
Ninove
 
Zelzate
 
   
   
Oudenaarde
 
Merelbeke
 
   
   
Gent-Zeehaven
 
Lokeren-Temse
 
   
   
Ronse
 
Westhoek
 
   
   
Londerzeel
 
Houtvenne
 
   
   
Hoogstraten
 
Bocholt
 
   
   
Lyra-Lierse Berlaar
 
Pepingen-Halle
 
   
   
Sporting Hasselt
 
KSC City Pirates
 
   
   
Heist
 
Dessel Sport
 
   
   
La Louvière Centre
 
Mandel United
 
   
   
Olympic Charleroi
 
Patro Eisden
 
   
   
RFC Seraing
 
Deinze
 
1 0
1 0
Cercle Brugge
 
OH Leuven
 
1 0
3 0
Mechelen
 
Zulte-Waregem
 
2 0
4 2
Gent
 
Sporting Charleroi
 
2 0
4 0
Antonia
 
Ternesse
 
   
   
Oppuurs
 
Vorselaar
 
   
   
Wezel
 
Bornem
 
   
   
Ixelles
 
Kosova Schaerbeek
 
   
   
Juve Hasselt
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
   
Achel
 
Herkol
 
   
   
KFC Eksel
 
Zonhoven United
 
   
   
Alken
 
Herk
 
   
   
Bastogne
 
RAC Saint-Mard
 
   
   
Jeunesse Freylangeoise
 
Florenville
 
   
   
La Roche
 
Aubange
 
   
   
Longlier
 
Libramont
 
   
   
Saint-Hubert
 
Sartoise
 
   
   
Berlare
 
SK Denderhoutem
 
   
   
Eendracht Aalter
 
Latem
 
   
   
Eendracht Wervik
 
Excelsior Zedelgem
 
   
   
Dadizele
 
Racing Waregem
 
   
   
Meulebeke
 
SC Zonnebeke
 
   
   
Rumbeke
 
Oostduinkerke
 
   
   
Diksmuide
 
Sassport Boezinge
 
   
   
PAC Buzet
 
Albert Quévy-Mons
 
   
   
Aische
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
   
Braine
 
Union Namur
 
   
   
Rapid Symphorinois
 
Stockel
 
   
   
Tournai
 
Binche
 
   
   
Sprimont-Comblain
 
Huy
 
   
   
Oppagne-Wéris
 
Rochefort
 
   
   
Oostkamp
 
Svelta Melsele
 
   
   
Sint-Niklaas
 
Voorde Appelterre
 
   
   
Turnhout
 
Eendracht Termien
 
   
   
Weerstand Koersel
 
Racing Mechelen
 
   
   
Witgoor Sport
 
Zwarte Leeuw
 
   
   
Betekom
 
Diest
 
   
   
Lille
 
Sint-Lenaarts
 
   
   
Wellen
 
Esperanza Pelt
 
   
   
Nijlen
 
Beringen
 
   
   
Blooming
 
Aurora
 
0 0
1 0
Always Ready
 
Nacional Potosí
 
0 1
1 1
Municipal Vinto
 
Oriente Petrolero
 
0 1
2 1
Buducnost Banovici
 
Bratstvo Gracanica
 
1 0
3 0
Capljina
 
Vis Kosova
 
   
3 2
Igman Konjic
 
GOSK Gabela
 
   
0 2
Rudar Kakanj
 
Gorazde
 
0 0
0 0
Slaven Zivinice
 
Jedinstvo Bihac
 
   
0 3
Travnik
 
Orasje
 
   
3 1
Podrinje Janja
 
Ljubic Prnjavor
 
0 0
0 3
Rudar Prijedor
 
Leotar
 
1 2
2 3
Slavija
 
Zvijezda '09 Brgule
 
0 0
1 0
Sloboda Novi Grad
 
Tekstilac Derventa
 
0 0
1 1
Sloga Doboj
 
Borac Kozarska Dubica
 
2 1
2 3
Sutjeska Foca
 
Modrica
 
0 0
1 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Drina Zvornik
 
1 0
6 2
Zeljeznicar
 
Mladost Doboj Kakanj
 
1 3
4 4
Zrinjski
 
Radnik Bijeljina
 
1 0
3 0
Aliança AL
 
ASA
 
0 1
0 1
Princesa Solimões
 
Cliper
 
   
2 0
Amazonas
 
Iranduba
 
   
2 1
Brasiliense
 
Paracatu
 
2 0
3 1
Ceilândia
 
Samambaia
 
   
8 1
Formosa
 
Real FC
 
   
0 2
Santa Maria
 
Luziânia
 
   
1 3
Sobradinho
 
Gama
 
   
1 4
Pinheiros
 
São Mateus
 
   
0 3
Rio Branco-VN
 
Real Noroeste
 
1 0
3 0
Serra
 
Estrela do Norte
 
   
1 2
Vilavelhense
 
Rio Branco ES