Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Teuta Durrës
 
Skënderbeu Korçë
 
0 2
0 2
Vllaznia Shkodër
 
Laçi
 
1 0
1 0
Teuta W
 
Apolonia W
 
   
0 9
Tigre
 
Independiente
 
   
   
Berazategui
 
El Porvenir
 
2 1
3 1
Claypole
 
General Lamadrid
 
1 0
1 1
Deportivo Laferrere
 
Victoriano Arenas
 
1 0
3 1
Ituzaingó
 
Midland
 
1 1
2 1
Ararat-Armenia II
 
BKMA
 
   
0 5
Shirak II
 
West Armenia
 
   
0 4
Van
 
Pyunik
 
0 1
0 3
Alashkert
 
Urartu
 
0 0
1 0
Persepolis
 
Al Wahda
 
1 0
1 0
Pakhtakor
 
Tractor Sazi
 
0 0
3 3
Goa
 
Al Rayyan
 
0 0
0 0
Al Sadd
 
Foolad
 
0 0
1 1
Al Sharjah
 
Al Quwa Al Jawiya
 
0 0
1 0
Al Wihdat
 
Al Nassr
 
0 0
0 0
Bengaluru
 
Nepal Army
 
0 0
5 0
Adelaide United
 
Macarthur
 
1 1
3 1
Sydney Olympic
 
Wollongong Wolves
 
0 1
0 1
Kotara South
 
Greta Branxton
 
   
6 1
Port Saints
 
Bellingen
 
   
3 2
Newcastle University
 
Bolwarra Lorn
 
   
1 3
South Cardiff
 
Westlakes Wildcats
 
   
1 3
New Farm United
 
Peninsula Power
 
   
0 3
Eastern Suburbs Brisbane
 
Bayside United
 
4 1
7 2
Southside Eagles
 
Buderim Wanderers
 
   
4 2
Grazer AK
 
Juniors OÖ
 
2 0
3 0
Rapid Wien II
 
Blau-Weiß Linz
 
1 2
2 5
Bleiburg
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Dellach im Gailtal
 
Köttmannsdorf
 
   
   
Ferlach
 
Lendorf
 
   
   
Kraig
 
Feldkirchen
 
   
   
Maria Saal
 
Gmünd
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
Völkermarkt
 
Treibach
 
   
   
Wolfsberg
 
St. Jakob Rosental
 
   
   
Nacional AM
 
JC
 
   
1 2
Vitória
 
Atlanta
 
0 0
0 1
Gama
 
Luziânia
 
1 1
1 1
Taguatinga
 
Paracatu
 
0 0
0 0
Estrela do Norte
 
Vilavelhense
 
   
0 0
São Mateus
 
Serra
 
0 1
1 2
Vitória ES
 
Rio Branco-VN
 
0 0
0 1
Real Noroeste
 
Pinheiros
 
0 0
2 0
Rio Branco ES
 
Desportiva ES
 
2 0
3 1
CSA
 
Remo
 
1 0
1 1
América Mineiro
 
Ferroviário
 
1 0
1 1
Iporá
 
Vila Nova
 
0 0
0 0
Moto Club MA
 
Sampaio Corrêa
 
1 1
2 1
Dom Bosco
 
Nova Mutum EC
 
   
0 1
Luverdense
 
Acao Cuiaba
 
   
2 1
Boa
 
Tombense
 
1 2
1 4
Treze
 
Atlético Cajazeirense
 
3 0
4 0
Rio Branco PR
 
Londrina
 
0 1
1 1
Athletico PR
 
Londrina
 
   
   
Cascavel
 
Rio Branco PR
 
   
   
Maringá
 
Toledo Brazil
 
   
   
Operário PR
 
Cascavel CR
 
   
   
São Caetano
 
Novorizontino
 
0 0
0 2
Central
 
Afogados
 
0 0
1 1
Vera Cruz
 
Salgueiro
 
1 0
2 0
Picos
 
Altos
 
1 1
1 1
Tiradentes PI
 
Ríver
 
0 0
1 0
Atlético Gloriense
 
Boca Júnior
 
   
0 0
Confiança
 
Sergipe
 
1 1
2 1
Costa Rica - MS
 
Comercial MS
 
0 0
1 1
Chernomorets 1919 Burgas
 
Rozova dolina
 
   
6 1
Izvor Gorski izvor
 
Maritsa Plovdiv
 
   
0 2
Levski Karlovo
 
Dimitrovgrad
 
   
2 0
Rodopa Smolyan
 
Zagorets
 
   
0 0
Sokol Markovo
 
Nesebar
 
   
2 0
Belasitsa
 
Bansko
 
   
2 1
Granit Vladaya
 
Pirin Razlog
 
   
3 1
Rilski Sportist
 
Perun
 
   
2 0
Ludogorets
 
CSKA Sofia
 
0 2
1 2
FK Minyor Pernik
 
OFK Pirin
 
1 0
1 1
Neftohimik
 
Strumska slava
 
0 0
1 0
Cotonsport
 
Canon
 
1 0
2 0
Dragon de Yaounde
 
PWD
 
0 1
2 2
NTUPES
 
Tatung
 
0 1
0 3
Taiwan CPC
 
Taicheng
 
0 0
2 0
Taichung Futuro
 
Tainan City
 
0 0
0 1
Taipower
 
Fu Jen University
 
0 0
0 0
Llaneros
 
Real Cartagena
 
0 0
0 0
Valledupar
 
Boca Juniors de Cali
 
0 0
2 0
Patriotas Boyacá
 
Once Caldas
 
1 1
1 1
AC Rangers
 
TP Mazembe
 
   
1 4
Maniema Union
 
Renaissance
 
   
1 0
RCK
 
Vita Club
 
   
1 1
Sanga Balende
 
Simba
 
   
0 0
Abengourou
 
AFAD
 
   
0 1
Bassam
 
Sporting Gagnoa
 
   
1 0
Africa Sports
 
San-Pedro
 
0 1
1 1
Hrvace
 
GOSK Dubrovnik
 
   
1 2
Jadran LP
 
Sloga Mravince
 
   
2 0
Kamen Ivanbegovina
 
Vodice
 
   
0 1
Neretva Metković
 
Urania Baška Voda
 
   
0 3
Neretvanac Opuzen
 
Primorac Biograd
 
   
2 1
Otok
 
Uskok Klis
 
   
3 1
Split
 
Zmaj Blato
 
   
3 0
Zmaj Makarska
 
Hrvatski vitez
 
   
2 0
Istra 1961
 
Rijeka
 
3 0
3 2
Ahironas
 
Alki Oroklini
 
0 0
1 1
Akritas
 
Ayia Napa
 
1 1
1 1
Anagennisi Deryneia
 
ASIL Lysi
 
0 0
1 0
Aris
 
AE Zakakiou
 
1 0
2 0
Digenis Ypsonas
 
Digenis Morphou
 
0 2
1 4
EN THOI Lakatamia
 
Omonia Psevda
 
1 1
4 2
Othellos
 
Omonia Aradippou
 
0 0
1 0
Xylotympou
 
Kouris Erimi
 
4 1
4 1
Onisilos
 
PAEEK
 
1 0
1 3
Amathous
 
Ethnikos Assias
 
   
0 0
APONA Anagias
 
ENAD
 
   
2 3
Elia Lythrodonta
 
Oroklini / Troulloi
 
   
0 0
Elpida Astromeritis
 
O Kormakitis
 
   
1 1
Halkanoras
 
MEAP Nisou
 
   
4 0
Iraklis Yerolakkou
 
APEP
 
   
3 0
Ormideia
 
Omonia 29is Maiou
 
   
0 3
Peyia
 
Olympiada Lympion
 
   
0 0
Anorthosis
 
APOEL
 
1 0
1 0
Olympiakos
 
AEL
 
3 1
4 2
Ústí nad Labem
 
Slavoj Vyšehrad
 
0 0
1 0
Blansko
 
Vlašim
 
2 0
2 0
Hradec Králové
 
Táborsko
 
1 0
3 0
Lisen
 
Dukla Praha
 
2 0
3 0
Varnsdorf
 
Chrudim
 
0 2
1 2
Viktoria Plzeň
 
Zlín
 
1 0
2 0
Jablonec
 
Sparta Praha
 
0 0
1 0
OKS
 
Tarup-Paarup
 
1 1
2 1
Delfin
 
Macará
 
1 0
2 0
LDU Quito
 
Manta
 
0 0
1 0
Universidad Católica
 
Emelec
 
1 2
2 3
Chacaritas
 
Puerto Quito
 
0 0
1 0
Independiente Juniors
 
Gualaceo
 
0 0
2 0
LDU Portoviejo
 
Duros del Balón
 
0 1
1 2
Al Ahly
 
Nasr
 
1 0
2 1
Zamalek
 
Haras El Hodood
 
1 1
3 1
Pyramids FC
 
Misr Lel Makasa
 
1 0
1 1
Aston Villa U18
 
Burton Albion U18
 
   
9 0
AFC Sudbury
 
Romford
 
   
   
Cambridge City
 
Hullbridge Sports
 
   
   
Bracknell Town
 
Ashford Town (Middlesex)
 
   
   
FC Romania
 
Marlow
 
   
   
Sevenoaks Town
 
Whitstable Town
 
   
   
Havant & Waterlooville
 
Bath City
 
   
   
Oldham Athletic U18
 
Fleetwood Town U18
 
   
2 5
Borussia Dortmund
 
Manchester City
 
1 0
1 2
Liverpool
 
Real Madrid
 
0 0
0 0
TB
 
07 Vestur
 
1 0
2 4
EB / Streymur
 
B68
 
2 0
3 2
HB
 
ÍF
 
0 0
6 1
NSÍ
 
B36
 
2 1
4 2
Víkingur
 
 
1 0
1 2
TPK
 
VG-62
 
   
   
PK-37
 
Kings
 
   
   
Clermont
 
Amiens SC
 
1 0
3 0
Concarneau
 
Red Star
 
1 0
1 1
Bombada FC
 
Jam City
 
0 1
2 1
Gunjur United
 
Jarra West FC
 
   
   
Red Hawks FC
 
PSV Wellingara
 
0 1
0 1
Osnabrück
 
Jahn Regensburg
 
0 1
0 1
Sonnenhof Großaspach
 
Bayern Alzenau
 
1 1
2 2
Wuppertaler SV
 
Borussia M'gladbach II
 
0 0
0 1
Fortuna Köln
 
Rot Weiss Ahlen
 
1 1
1 1
SV 1919 Straelen
 
Köln II
 
0 1
0 3
Lincoln Red Imps
 
Lynx
 
0 0
2 1
Glacis United
 
Mons Calpe
 
0 1
1 1
Almopos
 
Olympiakos Volos
 
0 0
0 1
Apollon Pontou FC
 
Pierikos
 
1 1
2 2
Aspropyrgos Enosis
 
Ialysos
 
0 0
3 0
Egaleo
 
Episkopi
 
1 2
1 3
Kalamata
 
Asteras Vlachioti
 
1 0
2 0
Kallithea
 
Rodos
 
0 1
2 3
Niki Volos
 
Santorini 2020
 
1 0
1 1
Panserraikos
 
Veria
 
0 0
1 0
Thesprotos
 
Pontion Karagiannion
 
2 1
3 1
Triglia FC
 
Kavala
 
2 1
3 2
Nea Kallikrateia
 
Agrotikos Asteras
 
   
0 1
Iraklis Larissa
 
Makedonikos Foufas
 
   
4 0
M. Alexandros Kastorias
 
Preveza
 
   
1 1
Pyliou
 
Pythagoras Karlovasi
 
   
3 0
Diagoras Vrachneika
 
Aias Gastounis
 
   
0 2
US Baie-Mahaut
 
Arsenal Guadeloupe
 
   
0 1
Cobán Imperial
 
Iztapa
 
0 2
2 2
Achuapa
 
Xelajú
 
1 0
1 1
Deportivo Sanarate
 
Antigua GFC
 
1 0
1 1
Guastatoya
 
Cotzumalguapa
 
0 0
1 1
Municipal
 
Malacateco
 
1 0
3 0
Flamme Olympique
 
Hafia
 
   
0 0
Várda SE
 
Újpest
 
0 0
0 1
Balassagyarmat VSE
 
Sajobabony Vegyesz
 
   
1 0
BVSC
 
Jászberényi Vasas
 
0 0
1 0
Eger
 
Ceglédi
 
   
0 2
Mezőkövesd II
 
Diósgyőr II
 
0 2
1 5
Putnok VSE
 
Füzesgyarmati
 
   
3 0
Salgotarjani BTC
 
Debrecen II
 
   
2 2
Senyo Carnifex
 
Gyongyos
 
   
1 0
Tállya
 
FC Hatvan
 
   
1 2
Tiszafuredi VSE
 
Tiszaújváros
 
1 0
2 0
Tiszakecske
 
Kisvárda II
 
   
1 0
Újpest II
 
Szegedi VSE
 
1 0
1 1
Dabas-Gyón
 
Szekszárd
 
   
0 1
Ferencváros II
 
Ivancsa
 
0 1
0 2
Körösladány
 
Hódmezővásárhely
 
0 3
0 5
Kozarmisleny
 
Honvéd II
 
0 2
0 2
Majosi
 
Dunaújváros-Pálhalma
 
0 1
0 3
Monori SE
 
Dabas
 
0 0
0 1
Paksi SE II
 
Rákosmenti KSK
 
0 1
0 1
Taksony
 
Vác
 
2 1
2 2
Kecskemeti TE
 
ESMTK
 
   
3 0
Veszprém
 
Tatabánya
 
   
1 0
Balatonfuredi
 
SC Sopron
 
   
0 1
BKV Előre
 
Lipot SK
 
   
1 4
Érdi VSE
 
Szabadkikoto
 
   
1 3
Gardony
 
Nagyatadi FC
 
   
3 2
Komárom
 
Papai Perutz
 
   
2 1
MTE 1904
 
Bicskei
 
   
2 1
Puskás II
 
III. Kerületi TUE
 
   
0 2
Videoton II
 
Nagykanizsai ULE
 
   
1 2
Zalaegerszegi TE II
 
Menfocsanak
 
2 1
2 2
Fram W
 
KH W
 
   
   
Volsungur Husavik W
 
Hamrarnir W
 
   
   
Álftanes W
 
Hamar W
 
   
   
Navad Urmia U23
 
Naft Omidiyeh U23
 
0 0
0 0
Benevento U19
 
Frosinone U19
 
   
2 2
Napoli U19
 
Spezia U19
 
0 0
2 2
Cremonese U19
 
Pordenone U19
 
   
2 1
Crotone U19
 
Cosenza U19
 
0 2
0 2
Lazio U19
 
Verona U19
 
1 2
2 2
Fiorentina U19
 
Genoa U19
 
1 0
2 0
Olbia
 
Como
 
0 0
3 0
Palermo
 
Foggia
 
0 0
1 0
Arconatese
 
Bra
 
0 0
0 0
Casale
 
PDHAE
 
1 1
1 1
Castellanzese
 
Chieri
 
5 1
5 1
Fossano
 
Caronnese
 
1 1
2 2
Gozzano
 
Saluzzo