Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

1º de Agosto
 
Recreativo da Caála
 
3 0
4 0
Almirante Brown
 
Nueva Chicago
 
1 0
1 0
San Martín Tucumán
 
Chacarita Juniors
 
0 0
0 1
Argentino Merlo
 
Luján
 
1 1
1 3
Central Córdoba
 
San Martín Burzaco
 
0 0
0 0
Dock Sud
 
Atlas
 
0 1
0 1
Excursionistas
 
Sportivo Italiano
 
2 2
2 2
Leandro Nicéforo Alem
 
Deportivo Español
 
0 0
1 0
Atlético Tucumán
 
Vélez Sarsfield
 
1 0
2 0
Daegu
 
Chiangrai United
 
   
   
Pohang Steelers
 
Ratchaburi
 
   
   
China W
 
South Korea W
 
0 2
1 2
Newcastle Jets
 
Perth Glory
 
0 0
1 1
Centenary Stormers II
 
The Gap Res.
 
1 0
2 0
Cooks Hill United
 
Kurri Kurri
 
   
   
Warners Bay
 
West Wallsend
 
   
2 3
Litchfield
 
Casuarina
 
   
0 5
Magpies Crusaders
 
Magpies
 
   
4 2
Ipswich Knights
 
Moggill
 
   
2 0
Logan Metro
 
Queensland Lions
 
   
0 2
Pine Hills
 
Caloundra
 
   
3 2
St George Willawong
 
AC Carina
 
5 1
8 3
Tarragindi Tigers
 
Capalaba
 
   
1 4
FQ QAS W
 
Brisbane City W
 
   
   
Richmond
 
Dandenong City
 
   
0 2
Murdoch Uni Melville
 
Perth
 
   
0 2
Amstetten
 
Austria Klagenfurt
 
1 1
1 6
Floridsdorfer AC
 
Vorwärts Steyr
 
0 0
0 1
Kapfenberger SV
 
Lafnitz
 
0 0
1 0
SV Horn II
 
Wacker Innsbruck
 
1 3
2 3
Dornbirn
 
Austria Lustenau
 
0 0
2 0
Zaqatala
 
MOIK
 
   
2 1
Manaus
 
Fast Clube
 
   
   
Paysandu
 
CRB
 
1 1
1 2
Cianorte
 
Santa Cruz
 
0 0
1 0
Grêmio Anápolis
 
Itumbiara
 
1 0
2 0
Azuriz
 
Paraná
 
   
   
Ferroviária
 
Corinthians
 
0 1
2 1
Santo André
 
São Bento
 
0 0
0 0
Três Lagoas
 
Chapadão
 
1 3
2 4
Slavia Sofia
 
Arda
 
0 1
0 1
Sportist Svoge
 
Hebar 1918
 
0 1
1 1
Dobrudzha 1919
 
Kariana Erden
 
   
   
Lokomotiv Sofia 1929
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
Deportes Tolima
 
Atlético Bucaramanga
 
0 0
0 0
TP Mazembe
 
Don Bosco
 
   
   
Krk
 
Buje
 
3 0
4 2
Karmiotissa
 
Ethnikos Achna
 
1 1
2 4
Pardubice
 
Slovácko
 
2 1
3 1
RB 1906
 
LSF
 
0 1
1 2
Varde IF Elite
 
Odder
 
   
3 0
Aarhus Fremad II
 
Kjellerup
 
   
1 0
9 de Octubre
 
Guayaquil City
 
3 0
4 0
Olmedo
 
Deportivo Cuenca
 
2 1
2 2
Huddersfield Town
 
AFC Bournemouth
 
0 2
1 2
Sheffield Wednesday
 
Swansea City
 
0 1
0 2
Rotherham United
 
Queens Park Rangers
 
0 0
3 1
Tottenham U18
 
West Brom U18
 
   
0 5
Crewe Alexandra
 
Portsmouth
 
0 0
0 0
Wigan Athletic
 
Sunderland
 
1 1
2 1
AFC Wimbledon
 
Ipswich Town
 
2 0
3 0
Blackpool
 
Accrington Stanley
 
0 0
0 0
Doncaster Rovers
 
Burton Albion
 
0 0
0 3
Lincoln City
 
Milton Keynes Dons
 
0 0
4 0
Oxford United
 
Shrewsbury Town
 
2 0
4 1
Rochdale
 
Swindon Town
 
1 0
2 1
Morecambe
 
Scunthorpe United
 
2 0
4 1
Barrow
 
Exeter City
 
1 0
2 1
Bradford City
 
Crawley Town
 
0 1
0 2
Harrogate Town
 
Leyton Orient
 
0 0
2 2
Newport County
 
Carlisle United
 
0 0
0 0
Salford City
 
Bolton Wanderers
 
0 1
0 1
Walsall
 
Tranmere Rovers
 
0 0
1 0
Dagenham & Redbridge
 
Eastleigh
 
1 0
2 0
Halifax Town
 
Wrexham
 
0 4
0 4
Solihull Moors
 
Notts County
 
0 1
2 1
Stockport County
 
King's Lynn Town
 
1 0
4 0
Sutton United
 
Torquay United
 
0 0
0 1
Barnet
 
Dover Athletic
 
   
   
Chesterfield
 
Boreham Wood
 
0 0
0 0
Weymouth
 
Aldershot Town
 
0 1
0 3
Woking
 
Bromley
 
2 1
3 4
Basildon United
 
Histon
 
   
   
Brentwood Town
 
Coggeshall Town
 
   
   
Canvey Island
 
Bury Town
 
   
   
Great Wakering Rovers
 
Dereham Town
 
   
   
Heybridge Swifts
 
Grays Athletic
 
   
   
Soham Town Rangers
 
Felixstowe & Walton United
 
   
   
Witham Town
 
Tilbury
 
   
   
Barking
 
Bedfont Sports
 
   
   
Chalfont St Peter
 
Chipstead
 
   
   
Chertsey Town
 
Ware
 
   
   
Hanwell Town
 
Hertford Town
 
   
   
Staines Town
 
Harlow Town
 
   
   
Tooting & Mitcham United
 
Northwood
 
   
   
Waltham Abbey
 
Uxbridge
 
   
   
Westfield
 
South Park
 
   
   
Ashford United
 
Burgess Hill Town
 
   
   
Chichester City
 
Faversham Town
 
   
   
Hastings United
 
Whyteleafe
 
   
   
Haywards Heath Town
 
Three Bridges
 
   
   
Herne Bay
 
Cray Valley (PM)
 
   
   
Hythe Town
 
Whitehawk
 
   
   
Sittingbourne
 
East Grinstead Town
 
   
   
VCD Athletic
 
Ramsgate
 
   
   
AFC Hornchurch
 
Worthing
 
   
   
Bishop's Stortford
 
Carshalton Athletic
 
   
   
Bognor Regis Town
 
Wingate & Finchley
 
   
   
Bowers & Pitsea
 
Enfield Town
 
   
   
Corinthian-Casuals
 
Cray Wanderers
 
   
   
Haringey Borough
 
Cheshunt
 
   
   
Horsham
 
Folkestone Invicta
 
   
   
Leatherhead
 
Lewes
 
   
   
Margate
 
Kingstonian
 
   
   
Merstham
 
Brightlingsea Regent
 
   
   
Potters Bar Town
 
East Thurrock United
 
   
   
Bristol City U23
 
Nottingham U23
 
1 1
1 1
Cardiff U23
 
Sheffield Utd U23
 
0 0
0 2
Ipswich U23
 
Barnsley U23
 
0 0
0 1
Queens Park Rangers U23
 
Coventry U23
 
1 0
1 4
Swansea City U23
 
Crewe U23
 
0 1
1 1
Millwall U23
 
Birmingham U23
 
0 2
2 3
Alfreton Town
 
Chester
 
   
   
Boston United
 
Gloucester City
 
   
   
Brackley Town
 
Leamington
 
   
   
Curzon Ashton
 
Chorley
 
   
   
Farsley Celtic
 
Southport
 
   
   
Gateshead
 
Darlington
 
   
   
Guiseley
 
Spennymoor Town
 
   
   
Hereford
 
AFC Telford United
 
   
   
Kettering Town
 
Kidderminster Harriers
 
   
   
York City
 
Blyth Spartans
 
   
   
Billericay Town
 
Welling United
 
   
   
Chippenham Town
 
Oxford City
 
   
   
Concord Rangers
 
Braintree Town
 
   
   
Dulwich Hamlet
 
Dorking Wanderers
 
   
   
Eastbourne Borough
 
Tonbridge Angels
 
   
   
Hemel Hempstead Town
 
Hampton & Richmond
 
   
   
Hungerford Town
 
Slough Town
 
   
   
Maidstone United
 
Ebbsfleet United
 
   
   
St Albans City
 
Dartford
 
   
   
Rochdale U18
 
Preston North End U18
 
   
4 3
Fasil Ketema
 
Bahardar
 
0 0
0 0
Adama Kenema
 
Hadiya Hosaena
 
0 0
1 1
Chelsea
 
Porto
 
0 0
0 1
Paris Saint Germain
 
Bayern München
 
0 1
0 1
Russia W
 
Portugal W
 
0 0
0 0
Switzerland W
 
Czech Republic W
 
0 0
1 1
Northern Ireland W
 
Ukraine W
 
0 0
2 0
AB Argir
 
HB II
 
0 0
2 1
EB / Streymur II
 
B36 II
 
   
2 0
Víkingur II
 
Skála
 
0 1
1 2
KÍ II
 
NSÍ II
 
1 1
2 2
Boulogne
 
Sète
 
1 0
3 0
Falcons FC
 
Team Rhino FC
 
0 0
1 0
Latrikunda Utd
 
Young Africans Banjul
 
   
   
Steve Biko FC
 
SK East BI
 
0 0
1 2
Zugdidi
 
Norchi Dinamo
 
1 0
2 1
Shevardeni 1906
 
Gagra
 
0 0
1 1
Tbilisi City
 
Bakhmaro
 
   
1 1
Aragvi Dusheti
 
Kolkheti Poti
 
   
1 1
Kolkheti Khobi
 
Chiatura
 
   
0 0
Gori
 
Didube 2014
 
   
0 0
Spaeri
 
Varketili
 
   
2 1
Elversberg
 
Eintracht Stadtallendorf
 
1 1
4 1
Europa FC
 
St Josephs FC
 
3 0
3 0
Manchester 62
 
College Cosmo
 
1 1
1 1
Baderan
 
Arman Gohar
 
2 0
2 0
Chooka Talesh
 
Esteghlal Khuzestan
 
0 1
1 3
Khooshe Talaee Saveh
 
Shahin Bushehr
 
0 1
0 1
Malavan
 
Khouneh Be Khouneh Babol
 
1 0
1 0
Mes Kerman
 
Shahrdari Astara
 
2 0
2 0
Navad Urmia
 
Fajr Sepasi
 
0 0
0 1
Qashqai
 
Havadar
 
0 0
0 0
Esteghlal Mollasani
 
Kheybar Khorramabad
 
0 1
0 1
Pars Jam Bushehr
 
Oxin Alborz
 
2 0
3 1
Foolad Khuzestan U23
 
Aluminium Arak U23
 
2 0
2 0
Mes Kerman U23
 
FC Tip Takavaran U23
 
0 0
2 0
Mes Rafsanjan U23
 
Zob Ahan U23
 
0 1
1 1
Sepahan Isfahan U23
 
Shahin Bushehr U23
 
2 0
4 0
Shahr Khodro U23
 
Kian Babol U23
 
1 0
1 1
Alsinaat Alkahrabaiya
 
Al Zawra'a
 
0 0
0 1
Chievo U19
 
Reggiana U19
 
3 1
3 1
Cremonese
 
Empoli
 
1 1
2 2
Ternana
 
Trapani
 
   
   
Kyzyl-Zhar
 
Aktobe
 
0 0
1 2
Shakhter Karagandy
 
Akzhayik
 
1 1
1 2
Al Arabi SC
 
Al Kuwait
 
0 0
1 0
Al Nasar
 
Al Shabab
 
0 1
1 1
Panevėžys
 
Hegelmann Litauen
 
2 2
2 2
Banga
 
Dainava
 
1 0
2 0
COB
 
Soni
 
   
4 0
Djoliba
 
Yeelen Olympique
 
   
1 0
Réal Bamako
 
Police
 
   
0 0
Tlaxcala
 
Mineros de Zacatecas
 
1 1
2 1
Pachuca
 
Puebla
 
0 1
1 3
Cahul
 
CSF Bălți
 
   
1 2
Sheriff II
 
Făleşti
 
   
2 1
Glentoran
 
Coleraine
 
1 1
2 2
Portadown
 
Dungannon Swifts
 
0 0
1 0
Warrenpoint Town
 
Carrick Rangers
 
0 0
0 0
UDELAS
 
Universitario II
 
   
1 2
Unión Coclé
 
San Francisco II
 
   
1 1
Colón C-3
 
Tauro II
 
   
0 4
Costa del Este II
 
UMECIT
 
   
2 1
Independiente II
 
Mario Mendez
 
   
2 0
San Martín
 
Centenario
 
   
3 2
Real Garcilaso
 
Sport Boys
 
0 2
2 2
Deportivo Binacional
 
Alianza Universidad
 
0 0
2 1
Sporting Cristal
 
Deportivo Municipal
 
0 1
3 1
Stal Stalowa Wola
 
Hetman Zamosc
 
2 0
5 0
Arka Gdynia U18
 
Wisla U18
 
   
   
Lech Poznan U18
 
Zaglebie U18
 
   
   
Mafra
 
Casa Pia
 
0 2
0 4
Derry City
 
Shamrock Rovers
 
0 2
0 2
Kids Tâmpa Braşov
 
Odorheiu Secuiesc
 
   
0 3
Csikszereda
 
U Craiova 1948
 
0 1
1 2
Astra
 
Dinamo Bucureşti
 
1 0
1 0
Krylya Sovetov Samara II
 
Dinamo Barnaul
 
0 1
0 2
Zenit Irkutsk
 
Zvezda Sint Petersburg
 
   
   
Fiorentino
 
La Fiorita
 
0 3
0 4
Juvenes / Dogana
 
Folgore
 
0 4
1 6
Murata
 
Faetano
 
0 0
0 0
San Giovanni
 
Libertas
 
0 0
0 0
Al Khaleej
 
Al Feiha
 
0 0
0 5
Al Sahel
 
Hajer
 
3 1
4 1
Al Adalh
 
Ohod
 
1 0
1 1
Al-Kawkab
 
Al Nahdha
 
2 1
2 2
Al Ta'ee
 
Al Bukayriyah
 
2 0
2 1
Jeddah
 
Najran
 
2 1
2 2
Dunfermline Athletic
 
Dundee
 
0 0
0 0
Queen of the South
 
Raith Rovers
 
0 1
0 1
Airdrieonians
 
Forfar Athletic
 
1 1
3 1
Partick Thistle
 
Clyde
 
0 0
2 0
Albion Rovers
 
Cowdenbeath
 
0 0
0 0
Edinburgh City
 
Brechin City
 
1 1
2 1
Queen's Park
 
Annan Athletic
 
1 0
1 0
Stenhousemuir
 
Elgin City
 
0 0
2 0