Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Luftëtari Gjirokastër
 
Flamurtari
 
   
   
Luzi 2008
 
Tërbuni Pukë
 
   
0 2
El Porvenir
 
Excursionistas
 
1 0
1 0
Luján
 
Leandro Nicéforo Alem
 
0 0
0 0
Victoriano Arenas
 
Dock Sud
 
0 1
1 2
Atlético Tucumán Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 0
3 1
Defensa y Justicia Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
3 0
5 1
Estudiantes La Plata Res
 
Aldosivi Res.
 
1 0
2 0
Huracán Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 1
1 1
Lanús Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
1 5
4 6
Platense Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 0
2 0
Racing Club Res.
 
Independiente Res.
 
   
3 1
River Plate Res.
 
Colón Res.
 
4 0
7 0
Rosario Central Res.
 
Banfield Res.
 
   
1 1
Unión Santa Fe Res.
 
Boca Juniors Res.
 
1 1
2 3
Godoy Cruz Res.
 
Arsenal Res.
 
0 0
2 2
Argentinos Juniors Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
3 0
3 0
Noravank
 
Ararat II
 
2 0
3 1
Noah
 
Pyunik
 
0 0
1 0
Macarthur
 
Brisbane Roar
 
0 1
1 2
Manly United
 
Sydney Olympic
 
0 1
0 2
Mindil Aces
 
Hellenic Athletic
 
0 1
0 1
Eastern Suburbs Brisbane
 
Olympic
 
0 0
3 2
Queensland Lions
 
Redlands United
 
2 0
5 1
Campbelltown City
 
Adelaide City
 
0 2
1 2
Green Gully
 
South Melbourne
 
0 0
0 1
Oakleigh Cannons
 
Melbourne Knights
 
0 1
2 2
Moreton Bay United W
 
Eastern Suburbs NPL
 
1 0
3 2
Oakleigh Cannons U21
 
Melbourne Knights U21
 
   
3 1
Northern City
 
North Perth United
 
   
1 3
Curtin University W
 
Perth W
 
1 1
1 1
Murdoch Uni Melville W
 
Fremantle City W
 
1 2
2 3
Austria Klagenfurt
 
Kapfenberger SV
 
2 0
5 0
Austria Wien II
 
Floridsdorfer AC
 
1 1
2 1
Juniors OÖ
 
Amstetten
 
1 0
4 0
Vorwärts Steyr
 
SV Horn II
 
0 0
3 1
Wacker Innsbruck
 
Dornbirn
 
1 0
1 0
Parndorf
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Ilz
 
Liezen
 
   
   
Lebring
 
Leoben
 
   
   
Mettersdorf
 
Frauental
 
   
   
Union RB Weinland Gamlit
 
Gnas
 
   
   
Voitsberg
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Fügen
 
Ebbs
 
   
   
Kematen
 
Söll
 
   
   
Kirchbichl
 
Mils
 
   
   
St. Johann in Tirol
 
Natters
 
   
   
SV Innsbruck
 
Kundl
 
   
   
Volders
 
Union Innsbruck
 
   
   
Zams
 
Völs
 
   
   
Zirl
 
Silz / Mötz
 
   
   
Admira Dornbirn
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
Andelsbuch
 
Höchst
 
   
   
Bizau
 
Fussach
 
   
   
Göfis
 
Alberschwende
 
   
   
Hard
 
Bezau
 
   
   
Lochau
 
Ludesch
 
   
   
Nenzing
 
Lustenau
 
   
   
Bruck/Leitha
 
Stripfing
 
   
   
Mannsdorf
 
Leobendorf
 
   
   
Wiener Neustadt
 
Wiener SC
 
   
   
Malkiya
 
Budaiya
 
0 0
0 0
Al-Najma
 
Al Riffa
 
0 1
0 2
Ynergetyk-BDU
 
Sputnik
 
0 0
0 1
Isloch Res.
 
FK Ruh Brest Res.
 
2 0
4 0
Slutsk Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 3
0 3
Westerlo
 
RWDM
 
1 0
2 2
AS Eupen
 
Standard Liège
 
0 1
0 4
Royal Pari
 
Santa Cruz
 
0 1
3 2
Fast Clube
 
Princesa Solimões
 
   
   
Capital
 
Taguatinga
 
1 0
3 0
Vila Nova
 
Juventude
 
1 1
1 1
Esportivo
 
Ypiranga Erechim
 
0 0
1 1
Jataiense
 
Itumbiara
 
0 1
1 1
Anápolis
 
CRAC
 
0 0
2 0
Capital
 
Araguacema
 
   
   
Interporto
 
Nova Conquista
 
   
   
Tocantinópolis
 
Palmas
 
   
   
Tocantins Miracema
 
Gurupi
 
   
   
Slavia Sofia
 
CSKA 1948 Sofia
 
0 0
1 3
Hebar 1918
 
Ludogorets II
 
1 2
1 3
OFK Pirin
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
3 1
5 1
Vitosha Bistritsa
 
Neftohimik
 
   
   
Dynamik
 
Bumamuru
 
0 0
0 2
Renaissance
 
Lion Blesse
 
1 0
1 1
Aigle Royal
 
Unisport Bafang
 
1 0
1 0
Fauve Azur Elite
 
Foncha ST
 
3 0
5 1
Ngaoundéré
 
Matelots
 
1 1
2 1
OFTA
 
Stade de Bertoua
 
0 0
0 0
FAP
 
Racing
 
1 0
2 0
Atlético
 
Orsomarso
 
0 0
0 0
Atlético Huila
 
Real Cartagena
 
1 0
4 1
Barranquilla
 
Deportes Quindío
 
0 0
0 0
Cortuluá
 
Boca Juniors de Cali
 
2 0
2 0
Fortaleza CEIF
 
Bogotá
 
2 0
3 0
Leones FC
 
Real San Andres
 
2 0
2 0
Valledupar
 
Unión Magdalena
 
0 0
1 2
Grecia
 
Alajuelense
 
1 2
1 4
Inter Zaprešić
 
Junak
 
0 0
1 0
Sesvete
 
Rudeš
 
0 0
0 0
Doxa
 
Nea Salamis
 
0 0
0 0
Vysočina Jihlava
 
Třinec
 
0 0
1 0
Pardubice
 
Bohemians 1905
 
0 1
0 2
Roskilde
 
Nykøbing
 
0 1
3 1
Tarnby FF
 
Fremad Valby
 
0 1
1 2
Kolding B
 
Tarup-Paarup
 
0 1
2 4
Hobro
 
Kolding IF
 
0 0
1 2
FC Helsingør
 
HB Køge
 
2 1
3 1
OB
 
Vejle
 
0 0
0 1
Manta
 
Técnico Universitario
 
0 1
0 2
Al Merreikh
 
Tanta
 
   
   
El Daklyeh
 
El Seka El Hadid
 
0 1
0 1
El Zarqa
 
Nojom El Mostabel
 
   
2 1
Gomhoreyat Shepin
 
Coca-Cola
 
1 2
3 3
Masr
 
Tersana
 
   
0 1
Nasr
 
Olympic El Qanah
 
1 1
1 1
Sers Elyan
 
Porto Suez
 
0 0
0 0
Suez
 
Petrojet
 
   
0 0
Watford
 
Reading
 
2 0
2 0
Mansfield Town
 
Newport County
 
0 0
1 1
Oldham Athletic
 
Colchester United
 
2 0
5 2
Harrow Borough
 
Glebe
 
   
   
Metropolitan Police FC
 
Leyton Orient CC
 
   
   
Redbridge
 
Welling United
 
   
   
Fulham
 
Wolverhampton Wanderers
 
0 0
0 1
Brighton U23
 
Southampton U23
 
2 0
3 0
Everton U23
 
Blackburn Rovers U23
 
2 1
2 1
Manchester City U23
 
Liverpool U23
 
2 1
3 2
Manchester United U23
 
West Ham United U23
 
0 0
2 3
Fulham U23
 
Aston Villa U23
 
2 1
4 1
Reading U23
 
Middlesbrough U23
 
1 1
2 4
Bahardar
 
Wolkite Ketema
 
0 0
2 0
Sidama Bunna
 
Adama Kenema
 
3 0
3 0
Austria U19 W
 
Kazakhstan U19 W
 
   
   
Belgium U19 W
 
Azerbaijan U19 W
 
   
   
Czech Republic U19 W
 
Romania U19 W
 
   
   
Finland U19 W
 
Bulgaria U19 W
 
   
   
France U19 W
 
Wales U19 W
 
   
   
Germany U19 W
 
Croatia U19 W
 
   
   
Iceland U19 W
 
Georgia U19 W
 
   
   
Italy U19 W
 
Ukraine U19 W
 
   
   
Norway U19 W
 
Bosnia & Herzegovina U19 W
 
   
   
Poland U19 W
 
Faroe Islands U19 W
 
   
   
Portugal U19 W
 
Latvia U19 W
 
   
   
Serbia U19 W
 
Andorra U19 W
 
   
   
Slovakia U19 W
 
FYR Macedonia U19 W
 
   
   
Sweden U19 W
 
Cyprus U19 W
 
   
   
Czech Republic W
 
Switzerland W
 
0 0
1 1
Ukraine W
 
Northern Ireland W
 
1 1
1 2
Portugal W
 
Russia W
 
0 0
0 1
PPJ U20
 
KäPa U20
 
   
   
Metz
 
Lille
 
0 0
0 2
Bastia-Borgo
 
Annecy
 
0 0
0 0
Cholet
 
Quevilly Rouen
 
0 0
0 0
Concarneau
 
Sète
 
0 0
1 1
GAMTEL
 
Armed Forces
 
0 0
0 1
Sporting Real FC
 
Marimoo
 
   
2 1
Wallidan
 
Fortune
 
   
0 0
Hamburger SV
 
Darmstadt 98
 
0 0
1 2
Hallescher FC
 
Uerdingen
 
0 0
2 1
Arminia Bielefeld
 
Freiburg
 
0 0
1 0
Bremer SV
 
Habenhauser FV
 
   
   
Ebusua Dwarfs
 
Eleven Wonders
 
1 1
1 1
College Cosmo
 
Magpies
 
   
1 8
Pythagoras Karlovasi
 
Aetos Loutron
 
   
2 2
Marathón
 
UPNFM
 
1 1
1 1
Mezőkövesd-Zsóry
 
Várda SE
 
0 1
0 1
Augnablik W
 
HK W
 
   
   
IA Akranes W
 
Afturelding W
 
   
   
Fram / Úlfarnir U19
 
Keflavík/Reynir/Víð U19
 
   
   
Al Karkh
 
Al Minaa Basra
 
1 1
2 1
Al Kahrabaa
 
Zakho
 
0 1
1 2
Naft Al-Janoob
 
Baghdad
 
0 0
1 0
Naft Al-Wasat
 
Al Talaba
 
0 0
1 0
Hapoel Sandala Gilboa
 
Ahi Bir al-Maksur
 
2 0
3 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Hapoel Kfar Bara
 
   
4 0
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
0 0
1 0
Bnei Eilat
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
1 2
4 2
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
1 5
Hapoel Yeruham
 
Hapoel Lod
 
   
2 0
Maccabi Ironi Netivot
 
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
   
3 0
MS Be'er Sheva
 
MS Jerusalem
 
0 3
1 5
Beitar Yavne
 
Hapoel Merhavim
 
   
0 6
Maccabi Ironi Sderot
 
Hapoel Gedera
 
   
3 0
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Hapoel Ironi Safed
 
   
4 1
Maccabi Kiryat Malachi
 
Ironi Modi'in
 
   
5 0
Hapoel Beit Shean
 
Pardes Hanna-Karkur
 
1 0
1 0
Hapoel Hod Hasharon
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
0 1
1 2
Moadon Tzeirey Rahat
 
Shikun HaMizrah
 
   
0 2
Ironi Beit Dagan
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
   
2 2
Ironi Bnei Kabul
 
Elnahada Nazareth
 
   
11 0
Shimshon Bnei Taibe
 
Beitar Ramat Gan
 
   
2 3
Hapoel Ramot Menashe
 
Ihud Bnei Baka
 
   
4 1
Maccabi Ahva Sha'ab
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
   
2 0
MS Kfar Kama
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
0 5
MS Tirat HaCarmel
 
Hapoel Bnei Musmus
 
0 1
1 2
Shimshon Tel Aviv
 
Sporting Tel Aviv
 
2 0
5 0
Beitar Petah Tikva
 
Hapoel Qalansawe
 
   
1 3
Hapoel Ironi Arraba
 
Tzeirey Tamra
 
   
0 3
Maccabi Neve Sha'anan
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
3 2
Hapoel Ein as-Sahla
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
3 1
Ihud Bnei Shfaram
 
Ahva Kafr Manda
 
   
4 0
Agudat Sport Ashdod
 
Maccabi Yavne
 
0 0
0 0
Agudat Sport Nordia
 
Maccabi Ashdod
 
1 3
1 4
Hapoel Ashkelon
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 2
0 4
Hapoel Bu'eine
 
Hapoel Bnei Pardes
 
1 0
1 0
Hapoel Herzliya
 
Maccabi Ironi Tamra
 
1 0
1 2
Maccabi Shaarayim
 
Hapoel Marmorek
 
0 1
2 1
MS Dimona
 
Maccabi Herzliya
 
2 0
2 0
Hakoah Ramat Gan
 
Ironi Kuseife
 
1 1
1 2
Hapoel Azor
 
Holon Yermiyahu
 
0 0
1 0
Hapoel Kfar Kana
 
MS Tira
 
1 0
1 0
Daburiyya Osama
 
Hapoel Migdal Haemek
 
0 0
1 1
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
Robi Shapira
 
0 0
0 0
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
Maccabi Tzur Shalom
 
0 2
0 4
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Bnei Lod
 
1 0
2 0
Hapoel Kaukab
 
Ironi Baka El Garbiya
 
1 0
3 1
Hapoel Afula
 
Hapoel Umm al-Fahm
 
0 1
0 2
Hapoel Katamon
 
Hapoel Rishon LeZion
 
1 0
1 1
Hapoel Nazareth Illit
 
Hapoel Ramat HaSharon
 
1 0
1 1
Kafr Qasim
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 0
0 1
Sektzia Nes Tziona
 
Hapoel Iksal
 
1 0
1 0
Reggiana
 
Empoli
 
0 1
0 1
Al Jazeera
 
Al Jalil
 
0 0
0 0
Taraz
 
Shakhter Karagandy
 
2 0
4 0
Akzhayik
 
Kyzyl-Zhar
 
0 0
0 1
Kaisar
 
Kaspiy
 
0 1
2 1
Aktobe
 
Ordabasy
 
2 2
4 4
Arbëria
 
Trepça'89
 
0 1
0 1
Al Ta'awon
 
Al-Nasr
 
   
0 2
Darnes
 
Al-Anwar
 
   
1 1
Almahalla
 
Al Shat
 
   
0 1
Atmosfera
 
Minija
 
1 1
3 1
Kauno Žalgiris II
 
Babrungas
 
0 1
0 2
Banga II
 
Jonava
 
0 1
1 2
Dainava
 
Panevėžys
 
1 1
1 3
Negeri Sembilan
 
Kelantan United
 
1 1
2 3